Kiskançmıyimm

He ya bende onu dıyommm beynim yandııı:confused:
Zaten bugun konusma yapildi yuzyuze kimse yaalan soyleyemez ve yalan soyleyen ortaya cikar .esi ben abiden aradim abla dedi abide i esim kiziyo boyle seylere sil sonra demis oda silmis sonra karisina demis bak abinin karisi kiziyomus sakin gidip abiden aradi deme demis .oda bana abi aradi dedi iiii
Bold yaptığım kısma kadar yalan olmasın, sizin abarttığınızı düşünüyordum. Ama belirttiğim kısma gelince endişelerinizi anladım. Madem eşi kızacak o zaman neden size söylüyor ya da bunu size söylemesi zaten çok saçma bir mantık. Umarım kadının dengesizliğidir, bir müddet eşinizi gözlemleyin bence.
Evet arasi bir fitne olabilir ve zaten eve geldiler ozur dilemeye fakat yalan soyledigini bn acikca sooyledim " sen bana dedin ya dedim abiden beni aradi ama abiye soyleme diye 'dedim .esi de dondu hani sen soylememistin dedi . Esinede bn ablanin haberi var saniyodum dedi .kendi kendini ele verdi zaten .hem esinden korkuyosun peki neden soyleme denilen seyi soyluyosun ben haksiz oldugumu dusunmuyorum kim olsa bi aciklama ister ve hesap sorar bnde hakkima duseni yaptim ve 3.unude guzel bi dille ne demek istedigimi aldigim terbiyemlede guzelce izah ettim fakat kiz bozuldu

Fena kandırılıyorsunuz geçmiş olsun. Fiile dökülmediyse bile aralarında bir etkileşim var. Yoksa hiçbir evli kadın böyle şeyler söylemeyi göze alamaz karşıdan güç alması lazım
Gercekten esimden ona karsi bi yakin davranis bi bakis yada konusmasina dahil olma gibi bisey hissetmedim ama kadindan bu tepkileri manasiz bi sekilde farkediyorum .

Dengesiz dengesiz konuşmuş. Hiçbirşey olmasa bile gözü fıldır fıldır belli. Ben elalemin kocasının hareketlerini dikkatlice incelemem, eminim çoğumuz incelemeyiz. Bunlar toplumda yanlış anlaşılabilecek şeyler. Kötü niyetli olmasa bile azaltın görüşmelerinizi,en azından canınız sıkılmaz. Eşinizde telefonunu vermesin eşine, kendi telefonu yok mu hayret birşey.
Yani biz olsak yanlis anlarlar diye birakin baskasinin kocasini yeri geliyor akbalarimizdaki erkeklerle bile mesafemiz oluyor.sahsen ben oyleyim cekinirim hic bir erkegin gozune bile bakamam kafami yerden kaldirmam yonumu donup bakmam ve kimsenin esi hakkinda hic bir seyle ilgili yorum yapmam . Bu kadindaki cesareti anlamadm

Arkadaşlar bir kadın olarak cok tereddut ediyorum bana yardim edin ne yapmam lazim .konu su ki benim komsum var bnden 3 yas kucuk ve evli surekli esiyle olan tatsiz olaylarindan bahsediyor kocasini surekli kotuleyip kesiyor ve benim evliligim gayet iyi ve hic bor sikayetim sorunum yok cok sukur 8 senelik evliyiz esimle . Fakat bir kac kez bu arkadasimdan benim asla kurmayacagim yani bana ters gelen sozler duyuyorum ve aklima yatmayan seyler var .bana dediki ben esine caktirmadan baktim sana yanlis yapcak birine benzemiyor gibi bi cumle soyledi.kendi esine gelince hep kotu huylarindan bahsediyr.benim esimle alakali guzel seyler soylemeye basladi iyibiribak evine bakiyo benimki bana soyle yapiyo boyle soyluyo sana oyle demiyo sozunu dinliyor.keske benimkide oyle olsa falan gibi .fakat bende onun aklinda yanlis bisey yoktur diye dusunuyorum ama kafam karisik .bir araya gelelim oturalim felan diye .esimle esi ayni yerde calisiyor kiz diyor ki benim esim beni senin esinden ariyo diyo bana ama esine soyleme diyo esim bana kizar diyo.bende esim gelince sen arattinmi esini diyorum hayir diyo anlamadm gitti stres altindayim elimde bi ispat yok bu ne anlam ifade ediyor .sadece yanilgimi lutfen akil verirrmisiniz.🤔😶☹☹☹
Eşli görüştüğüm bir arkadaşım vardı sürekli eşimin huylarını ovuyordu bigun ben annemdeydim bana oturmaya gelmek istedi eşimde o gün arkadaşının işine yardıma gitmişti öğün eve gececektim arkadaşım gelsin diye eşime ulaşamadım şarjı bitmiş haber vermeden de eve geçmek istemedim snra ben eşimi tekrar tekrar aradım açtı telefonu ben gelicem snra eve geçeriz sonra gelsin arkadaşın dedi o siradada arkadaşım eşimi arayıp durmuş eşimde tanımadığı için başta açmamış üst üste arayınca açmış nilul sana ulasamamisda oyuzden bende aradım demiş kapatınca bu kız arkadaşım beni aradı eşine ulaştım seni arayacak dedi halbuki biz konuşmuştuk snra hemen eşimi aradım durumu anlattı snra ben tekrar kızı aradım eşimin numarasi sende neden var senin eşinin numarası bende yok sen nerden buldun dedim eşim vermişti bana ulasamazsan onu ararsin diye dedi bende dedim şuan beraber değiller eşlerimiz eşine ulaşamadığında bana dersin eşine sorarmisin beraberlerdi bana ulaşsın bnmki diye benim ulasamadigim kocama sen nasıl ulaşabileceğini dusundunde aradım dedim yanlış anladın beni fln dedi snra bidaha eşli gorusmedim tek bı kaç kez görüşüp yolları ayırdım bişey seziyorsan doğrudur uzaklaş derim

Eşli görüştüğüm bir arkadaşım vardı sürekli eşimin huylarını ovuyordu bigun ben annemdeydim bana oturmaya gelmek istedi eşimde o gün arkadaşının işine yardıma gitmişti öğün eve gececektim arkadaşım gelsin diye eşime ulaşamadım şarjı bitmiş haber vermeden de eve geçmek istemedim snra ben eşimi tekrar tekrar aradım açtı telefonu ben gelicem snra eve geçeriz sonra gelsin arkadaşın dedi o siradada arkadaşım eşimi arayıp durmuş eşimde tanımadığı için başta açmamış üst üste arayınca açmış nilul sana ulasamamisda oyuzden bende aradım demiş kapatınca bu kız arkadaşım beni aradı eşine ulaştım seni arayacak dedi halbuki biz konuşmuştuk snra hemen eşimi aradım durumu anlattı snra ben tekrar kızı aradım eşimin numarasi sende neden var senin eşinin numarası bende yok sen nerden buldun dedim eşim vermişti bana ulasamazsan onu ararsin diye dedi bende dedim şuan beraber değiller eşlerimiz eşine ulaşamadığında bana dersin eşine sorarmisin beraberlerdi bana ulaşsın bnmki diye benim ulasamadigim kocama sen nasıl ulaşabileceğini dusundunde aradım dedim yanlış anladın beni fln dedi snra bidaha eşli gorusmedim tek bı kaç kez görüşüp yolları ayırdım bişey seziyorsan doğrudur uzaklaş derim
Bazi insanlar vardir alttan alttan hislerinizi laf sokarak yada imali bisekilde anltirsiniz ya hani bnde sezgilerinde yanilmayan biriyim bugune kadar kime karsi ne hissettiysem hep malesef hakli cikip uzuldum .ama zarara ugradigim olmadi anaç bi tavrım var burcum basak ve her daim sozumun eri biri olmusumdur dedigim dediktir yapcagimida kafama koyarsam yaparim .fakat dedigim gibi oyle insanlar varki anladiklari halde hala ayni seyi haddini asa aşa fazlasiyla yapmaya israr ediyolar ve bide suçsuz masummus gibi art niyetli olmadigini gostermeye çalisan ar damari catlamis ahlaksizlar iste .isin acikcasi kanisiyorum kasi der gibi ve ben tahammul edemiyorum midem almiyor stres oluyorum bide hakkimi arayinca haksiz oluyorum bu beni cok ofkelendiriyor

Yani ayni sekilde onun esinin bende ne numarasi var nede sosyal medyamda ekli bile degil yalnizca kadinin numarasi ve sosyal medya hesaabi eekli bnde fakat bnm esimin numarasi onda var ve esi intagram adresinde benim esimin tek cekilmis fotografini atmis bi ara evlerine oturmaya davetliydik. Mangal yaparken tek cekmis esimi esi
Esimin esiyle olan ikili resmini begenmemis bnm esimin tek olan resmini begenmis buda beni aslinda tesvik etti (teşvikte hata olmaz ) mıs.kendi esini durmadan kotuleyip kesiyor benim esimle ilgili iltifatlar ediyor . Bnm 8 yillik esimi bn taniyamisimda o 3 ayda yalnizca esli olarak 3 4 defa git gel yapmisizdir nasil iyi biri adam gibi adam yada bana karsi yanlis yapmicak biri oldugunu evine bakip bakmadigini soylecek kadar tanimis anlamadm dogrusu .caktirmadan baktim diyor bide hic yuzu kizarmadan bn olsam esine baktim bile demeyi gecin gozucuyla bile bakamam ayip diye .var bisey cozemedim

Konu ıyıce karmasık bir hal almıs gıbı yada cozulmus gıbı :confused: Valla tuhaf seyler var yaaa🤔 Neyse takıp edin bakalım bir sure...

Belkide bn anlatamadm k.bkmayin izah edeyim
Orn .kadinin esi bnm esimin telinden kendi karisini ariyormus bnm esim degilde kendi esiyle konusmk icin.
Fakat bnm esimin telinden konustuysa bile kadinin bunu bana soylemesinin amaci ne olabilir
Bn bunu anlamiyorum .sonucta kendi kocasiyla konusmus ve bnm esimle ne alaka sadece telefonundan yani bizzat esimle konusmamis ama akil karistiran sey su bna bunu ndn soyluyor ve esine soyleme kocam bna kizar diyo 🤔
Anlatımınızda sıkıntı var, konuyu anlayana kadar her cümlenizi tekrar tekrar okuyorum hala net bir şey anlamadım. Yorumlara bakayım anlayan vardır diye o da yok 3. Sayfadayim çatlamak üzereyim 😑

Şimdi adamlar aynı is yerinde çalışıyor ve bunun kocası kadını ararken eşinizin telefonunu kullanıyor öyle mi? Yani siz şimdi gidip eşinizin telefonuna baksanız bu kadının numarasıyla gün içinde görüşme yapıldığını göreceksiniz doğru mu anladım? Peki kadına Allah rızası için, bunun sebebini sormadınız mi? Ne alaka, aramışsa da ne olmuş anlamadım neden söyleme gereği duydun demediniz mi siz de bi acayipsiniz

Acikcasi ikisinin de birbirine karsi guven.problemi var ve evlilige dair hic bir fikirleri yok.bize gore " hic kimse konturu dahi olmasa esini baska bir erkekten aramaz cok acill olmadikca ( npyn sunu al vs .gbi) konular icin.ve esler evde olan herhangi sebepten problemlerini kndi aile buyukleri dururken kan bagi olmayan ve kim oldugunu cok net bilmedegi birine oturup kocasini veya ayni sekilde isyerinde arkadaslarina evde hanimiyla olan münasebetlerini yahut muzdarip oldugu konusma ve tartismalarini anlatmaz diye biliyorum bn oyle gordum .zaten baskalarinin dahil oldugu evlilikler cok kisa surede yikilir. Ama ikili iliskilerden sorunu es ve hanimdan baskasi cozemez Haksizmiyim

Evet, tam olarak dediğinizi kastediyorum ben de. Eşiyle olan problemleri, evde olan biten her şey vs. ortalıkta konuşmak hoş değil. Evliliği de, ilişkileri de laçkalaşmaya götürür ki sonunun iyi bittiğini hiç görmedim. Kıskanç veya haksız olduğunuzu düşünmüyorum, ama o kadından uzak durmanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlar bir kadın olarak cok tereddut ediyorum bana yardim edin ne yapmam lazim .konu su ki benim komsum var bnden 3 yas kucuk ve evli surekli esiyle olan tatsiz olaylarindan bahsediyor kocasini surekli kotuleyip kesiyor ve benim evliligim gayet iyi ve hic bor sikayetim sorunum yok cok sukur 8 senelik evliyiz esimle . Fakat bir kac kez bu arkadasimdan benim asla kurmayacagim yani bana ters gelen sozler duyuyorum ve aklima yatmayan seyler var .bana dediki ben esine caktirmadan baktim sana yanlis yapcak birine benzemiyor gibi bi cumle soyledi.kendi esine gelince hep kotu huylarindan bahsediyr.benim esimle alakali guzel seyler soylemeye basladi iyibiribak evine bakiyo benimki bana soyle yapiyo boyle soyluyo sana oyle demiyo sozunu dinliyor.keske benimkide oyle olsa falan gibi .fakat bende onun aklinda yanlis bisey yoktur diye dusunuyorum ama kafam karisik .bir araya gelelim oturalim felan diye .esimle esi ayni yerde calisiyor kiz diyor ki benim esim beni senin esinden ariyo diyo bana ama esine soyleme diyo esim bana kizar diyo.bende esim gelince sen arattinmi esini diyorum hayir diyo anlamadm gitti stres altindayim elimde bi ispat yok bu ne anlam ifade ediyor .sadece yanilgimi lutfen akil verirrmisiniz.🤔😶☹☹☹
Bu arkadaşınıza eşlerler ilgili konuşmak istemediğinizi söyleyin. Konu yine oraya gelirse sürekli konuyu değiştirin. Siz sustukça daha saçma bir hale dönüşecek olay

Yuzyuze geldik bugun eside oda ben ve esimde hepsine gereken uslupta gereken lafi soyledim ve bu toplanmada cook farkli bir seyle daha karsilastim belki dedim hep icimden yine de art niyet dusunmek istemedim fakat farkli gelen şuydu ( kadın da ne utanma nede hatasını anlama gibi bi durum olmadigi giibi gayet rahat ve simarikca davranma farkettim ve bu esnada sanki kasten yapiyor gibi esime tv'nin sesini acarmisin dedim esim de bana sesimi acayim dedi kadinda araya atlayip evet dedi goz ucuyla hissettirmeden kadina baktim ve esimi izledigini farkettim
Ay kadın çok fena , uzak dur bir güzel de payla şunu sinir olduk hepimiz🤭

Anlatımınızda sıkıntı var, konuyu anlayana kadar her cümlenizi tekrar tekrar okuyorum hala net bir şey anlamadım. Yorumlara bakayım anlayan vardır diye o da yok 3. Sayfadayim çatlamak üzereyim 😑

Şimdi adamlar aynı is yerinde çalışıyor ve bunun kocası kadını ararken eşinizin telefonunu kullanıyor öyle mi? Yani siz şimdi gidip eşinizin telefonuna baksanız bu kadının numarasıyla gün içinde görüşme yapıldığını göreceksiniz doğru mu anladım? Peki kadına Allah rızası için, bunun sebebini sormadınız mi? Ne alaka, aramışsa da ne olmuş anlamadım neden söyleme gereği duydun demediniz mi siz de bi acayipsiniz
+ Esinin dakikasi yok diye esimden aramis
- Benm esimde aradiktan sonra sil demis eşim sevmiyo oyle seyleri yanlis anlar snra demis .karinada soyle benim esime abiden aradi falan demesin demis ( yani benim haberim yok bu muabbetten sırf eşimle sebebsiz yere tartısmayalim diye boyle bi yontem uygulanmis ) buraya kadar soylemedi banada takii bana kız bir kac kez abiden ariyo beni abi ariyo gibi biseyler soyleyince bn kuşkulandım .esime bundan once sordum telefonundan arama yaptinizmi hani onun esini aradimi senden diye , bana hayir dedi .Bende dogrusu kadin ariyo diyo esime soruyorum aramadik diyo bi yalan oldugunu anladim.cikarttim
+ zaten yanlis olan şu "mademki benim esim kadinin kocasina soylemis ' karina soyle soylemesin kizar diye ' onun karisinin soyleme denen seyi gelip bana soylemesi cok yanlis. Benim esimin saklamasida yanlis ' onun esinin karisini baskasindan aramis olup silmeside yanlis .

Ay kadın çok fena , uzak dur bir güzel de payla şunu sinir olduk hepimiz🤭
Yani ortaya cikarttigim bu konu'da . Eşlerimizin tatsizlik olmasin diye masumca kapatmaya calistiklari bi durumu . Kadinin Sınsice arayi bozma ve zeytinyagi gibi üste cikarim diye düsunerek bi nevi huzurumu kacirmak ' benim nabzimi ölcmek yada tepkimi denemek gibi bi sey soz konusu oldu. Acikcasi ' bu durumda ben olsaydim esi kızıyorsa demekki kiskaniyor diye soylemezdm . Biri bunu yapiyorsa icinde bi fenalik vardir diye dusunuyorum ' erkekler farkinda olmasada bazi seylerin KADIN KADININ DILINDEN ANLAR lafi bu anlamda gercek oluyor

komşun sınırı aşmış kendi kocasını anlatmasıda doğru değil ben hiç sevmem başkalarının ilişkilerini dinlemeyi içim şişiyo benim

Bu arkadaşınıza eşlerler ilgili konuşmak istemediğinizi söyleyin. Konu yine oraya gelirse sürekli konuyu değiştirin. Siz sustukça daha saçma bir hale dönüşecek olay
Zaten o gelir gelmez basliyo anlatmaya bn baska konular konusuyrm oda tekrar tekrar bis3yler bulup yine kocasiyla ilgili konulara devam ediyor .bnde oster istemez Evlilik icinde yasanan özel seyleri yada konusmalar olsun hareketler olsun bunlari dinlemekten modum dusuyor enerjimi kabediyorum .aksama kadar düsünuyorum benim evliligim neden sorunsuz ' bunda bi terslik varmidir diye sacma sapan seyler dusunuyorum .onun evliligiyle benim evliligimi (+) (-) olarak tarttarken buluyorum kendimi .bunalima soktu beni

komşun sınırı aşmış kendi kocasını anlatmasıda doğru değil ben hiç sevmem başkalarının ilişkilerini dinlemeyi içim şişiyo benim
Sadece kocasini anlattsa neyse bi sikintisi varsa akil verirsin susarda. Yatagini da anlatiyo gelenini gidenini yedigini ictigini aldigini verdigini ' o onu dedi bu bunu dedi flan filan offffffff bnde sinir oldum .sus da diyemiyom baska konu aciyom konu yine onun kocasi soyleymis bak senin kocan jyiye donuyor .kendi esiyle benim esimi kiyasliyor
Kendi kocasini kotuleyim benim kocama guzel seyler soyluyor.
-Benimki evine bakmiyor ,Seninki bakiyor
-benimki cocukla ilgilenmiyor 'seninki ilgileniyor
-benim kocam bana hakaret ediyor 'seninki sana kizmiyor bile
-benim kocam kirik ' seninki sakin efendi ....
Arada farkli bul olyunuyor sanki 🤔

Zaten o gelir gelmez basliyo anlatmaya bn baska konular konusuyrm oda tekrar tekrar bis3yler bulup yine kocasiyla ilgili konulara devam ediyor .bnde oster istemez Evlilik icinde yasanan özel seyleri yada konusmalar olsun hareketler olsun bunlari dinlemekten modum dusuyor enerjimi kabediyorum .aksama kadar düsünuyorum benim evliligim neden sorunsuz ' bunda bi terslik varmidir diye sacma sapan seyler dusunuyorum .onun evliligiyle benim evliligimi (+) (-) olarak tarttarken buluyorum kendimi .bunalima soktu beni
Tamam geldiğinde aynen bunları söyle. "Senin kötü evliliğin modumu düşürüyor. Memnun değilsen lütfen gereğini yap ha yapmayacaksan beni ağlama duvarı olarak kullanma lütfen. Bir daha aynı konuları açarsan seninle arkadaşlığımı tekrar gözden geçirmek zorunda kalcağım" diyebilirsin. Sonuçta arkadaşlığını kaybettiğinizde sizin kaybedeceğiniz bir şeyiniz olmadığını düşünüyorum

X