Davranış Bozuklukları Kızım kıl yiyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

sadecehale

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
2
1
37
3 yaşında bir kızım var kıl yiyor ya da tüylü yapıda başka maddeleri de sacini da kopariyir daha önce bu durumdan muzdarip olanlar olmuş portaldan paylaşmış deneyimi olanlar var mı lütfen deneyimi olanlar ne yaptınız tedavi olabildiniz mi tedavi aşamaniz ne durumda

kansızlık obsesif rahatsizlik ve çinko gibi madde eksiklikleri gibi sebepten olduğunu biliyorum gittiğiniz iyi bir hastane doktor öneriniz var mı ya da çocuğunuzu nasıl kurtardıniz özelliklee bu konularda yardıma ihtiyacım var

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi haberde görmüştüm ben bunu. Ama bişey eksikliği değilde psikolojik bi rahatsızlık olarak anlatılıyodu. İsmi bile vardı hatta. kızınız çok küçük bilmiyorum belki başka sebepleride vardır hiç duymadım böyle bir olay. Haber o yüzden dikkatimi çekmişti.
Belki tırnak falan yemek gibi bi alışkanlıktır

bir an önce bir uzmana danışın sebep psikolojik ya da fiziksel ne olursa olsun o kıl tüy hazmedilmiyor sonrasında ameliyat gerekebilir Allah korusun :KK43:

3 yaşında bir kızım var kıl yiyor ya da tüylü yapıda başka maddeleri de sacini da kopariyir daha önce bu durumdan muzdarip olanlar olmuş portaldan paylaşmış deneyimi olanlar var mı lütfen deneyimi olanlar ne yaptınız tedavi olabildiniz mi tedavi aşamaniz ne durumda

kansızlık obsesif rahatsizlik ve çinko gibi madde eksiklikleri gibi sebepten olduğunu biliyorum gittiğiniz iyi bir hastane doktor öneriniz var mı ya da çocuğunuzu nasıl kurtardıniz özelliklee bu konularda yardıma ihtiyacım var
Psikolojik bi rahatsizlik sanirim canim vakit kaybetmeden bi psikiyatriste götür bence

Bu hastalığın ismi trikitolemani, kıl koparma ve yeme. Muhakkak pedagoga gidin. Psikolojik sorunlardan, çözemediği şeylerden dolayı vücuduna zarar veriyor. Aslında sorsanız bir sorunu olduğunu bile bilmez ama bir takıntı olarak geliyor işte. İyi bir pedagoga gidin, herhangi birine değil

çok geçmiş olsun inşallah bir çözüm bulursunz en kısa zamanda

konuyla ilgili birbilgim yok ama merak ettim nasıl yutabiliyor acaba kılı bogazına takılmıyormu yutarken zorlanmıyormu hiç

birkeresinde saçkılım boğazıma kaçtı ölüyordum azdaha çıkarana kadar içim dısıma cıktı

çok geçmiş olsun inşallah bir çözüm bulursunz en kısa zamanda

konuyla ilgili birbilgim yok ama merak ettim nasıl yutabiliyor acaba kılı bogazına takılmıyormu yutarken zorlanmıyormu hiç

birkeresinde saçkılım boğazıma kaçtı ölüyordum azdaha çıkarana kadar içim dısıma cıktı
Akla gelen peçete kağıt yutuyor kıl onun için en basiti ne yazık ki ben bunu içim kan ağlayarak anlatıyorum 1 seneyi aşkın böyleyiz kıl ne ki onun için pamuk yutması beni mahveden oydu çoktur koca parçaların boğazında takılıp kusturarak kurtardığımız ben sağlıkçıyım saklamak yok pamuğu ortadan yok et peçeteyi yok et bunlar çözüm değil ne yazıkki doktorlar bu sendroma çok uzak bakıyor ama deneyim başka o yüzden paylaştım yaşayan atlatan ancak bilir ama kıla bir nebze çözüm yolu buldum onuda paylaşayım belki ihityacı olanlar okursa en azından yol yakınken bu yöntem çok işe yarıyor bende kıldan tiksinen biriyim kızımın o öğürme anını görmesi lazım hani kusanı görürseniz sizde öğürürsünüz önünde ağzıma kılı aldım ve malum onu çıkarırken herkesi yaşadığı doğal ana kendimi braktım oda benle birlikte yaşlar içinde öğürdü ama bu tek çözüm değil hala koparıyor ama unutmazsa şu an için tiksindi

Ben küçükken yediğim şeyleri buraya yazmaya cesaret edemedim. Sadece bi tanesini yazıcam. Kıl yemedim ama uzun ipleri yerdim 4-5 yaşında iken. Nedenini bilmiyorum. Sonra kendiliğimden bıraktım. Anneme yakalandığımda annem bağırsaklarına dolanır demişti ondan da etkilenmiş olabilirim.

Merhaba,
7yasimda saç koparmaya basladim -trikotilomani- ,donem donem kendimi kontrol edebilsemde 16senedir devam ediyor.1999 gölcük depreminden sonra yasadigimiz sıkıntılı süreç nedeniyle ailem gec kalmıştı doktora goturmekte. ertelemeden bir pedogaga danismanizi öneririm zaten en dogru yonlendirmeleri yapacaktir ,cocuğunuz kucuk yasta oldugu icin onune gecilebileceginize eminim,yüreginiz ferah tutun.

aslında benımde fark ettıgım sey kayınvalıdem.
sureklı koparıyor ve agzına göturuyor
tabı yıyor mu o kısmı anlayamıyorum..

Akla gelen peçete kağıt yutuyor kıl onun için en basiti ne yazık ki ben bunu içim kan ağlayarak anlatıyorum 1 seneyi aşkın böyleyiz kıl ne ki onun için pamuk yutması beni mahveden oydu çoktur koca parçaların boğazında takılıp kusturarak kurtardığımız ben sağlıkçıyım saklamak yok pamuğu ortadan yok et peçeteyi yok et bunlar çözüm değil ne yazıkki doktorlar bu sendroma çok uzak bakıyor ama deneyim başka o yüzden paylaştım yaşayan atlatan ancak bilir ama kıla bir nebze çözüm yolu buldum onuda paylaşayım belki ihityacı olanlar okursa en azından yol yakınken bu yöntem çok işe yarıyor bende kıldan tiksinen biriyim kızımın o öğürme anını görmesi lazım hani kusanı görürseniz sizde öğürürsünüz önünde ağzıma kılı aldım ve malum onu çıkarırken herkesi yaşadığı doğal ana kendimi braktım oda benle birlikte yaşlar içinde öğürdü ama bu tek çözüm değil hala koparıyor ama unutmazsa şu an için tiksindi
çok geçmiş olsun inşallah bi çözüm bulabilirsiniz

Bildigim kadariyla pika hastaligi adi bi arastirin isterseniz

Cok ilginc..bende hatirlarim 5 yaslarindayken ailemden gizli toprak yerdim. Bu normal.
Dismacunu yerdim ve cok zevk alirdim.
En garibi.mutfaga gidip kati margarin yerdim cig cig....
Aklima gelmeyenlerde var tabi...ins gecici bi surectir ben buyudukce gecti

X