Kızımı ısıran misafir çocuğu!

Çocuğum başka çocuğunun oyuncağını aldı diye annesi çocuğumu azarlamisti eşimi 3 adam dövdü .
Kadın helallik istemiş yetmemiş size ne yapabilirki hastaneye mi kaldirsin cidden çocuk yüzünden ebeveynlerin birbirine sarmasini hiçbir zaman anlamayacagim . 2 yaşında çocuk bırakılıp sohbet edilmez de yani bence suç sizin çocuğu gozetememenizden kaynaklı.
Geçmiş olsun çocuğunuz için de ayrıca üzüldüm.
Eşinizimi dövdüler neden?

İki çocukta çok küçük ben 7 yaşındaki kızı bile misafirlikte gözümün önünden ayırmıyorum sizinki hele daha çok küçük bu gibi ortamlarda çocukları unutup sohbete dalmak yanlış kız kardeşimin gözünün altına burnun yanına kalem batırdı komşumuzun kızı kardeşim 3 yaşındaydı iz kaldı ama çok az ama iz kalsın iyiki kör olmadı

İkisi de küçük çocuk böyle şeyler olabilir. Annesi helallik istemiş zaten mahçup olmuş. Daha kadına nasıl bir tepki vermeyi düşünüyorsunuz anlamadım. Çocuklar arasında böyle şeyler olabilir. İz kalmaz zamanla geçer. Kadını suçlamak yerine kendinize biraz bakın. Küçücük çocuğu göz önünde tutmanız gerekirdi. Sohbete dalıp çocuğu unutursanız Allah korusun daha kötü şeyler bile olabilirdi

Merhaba hanımlar. Dün gittiğimiz bir misafirlikte eşlerimizden dolayı ilk defa bir araya geldiğimiz bir kadın ve 2 yaşında kızı vardı. Benim kızımda 2 buçuk yaşında ama kendini ifade edebilen sosyal bir çocuk. Biz kalabalık hanımlar arasında sohbet ederken iki adım ötemizde bir ağlama sesi duyuldu, hemen koştum kızımı yere yatırmış sarılıyorlar kızımda kurtulmaya çalışıyor sandım. Ama bir ayırdım ki kızımın yanağını ve gözünün tam altını ısırmış çocuk, tüm dişlerinin izi kızımın yüzünde kıpkırmızı 🥺.Kızım şok içinde ağlama krizindeydi ve bende aynı şoku yaşadım. Çocuğun annesi yaklaşık 5 dk sonra banyoya yanımıza geldi ve “Daha öncede böyle şeyler yapiyordu ama burda yapmaz sandım” dedi.Birde hakkınızı helal edin dedi içeri geçti. O an kızımı sakinleştirmeye çalıştığım için ona odaklandım ve hiçbir tepki vermedim. Sonrada kalktık huzursuz olduğu için eve geldik. Ama kızım sanki bi travma geçirdi devamlı aynaya bakıp yanağını ısırdığını anlatıyor. Gece hiç uyuyamadım üzüntümden 😔 eve geldikten sonra mantıklı bir şekilde olayı düşündüm ve çocuğun annesinin tepkisinin ne kadar yetersiz olduğunu fark edip dahada sinirlendim 😔 umarım kızımda kalıcı bi iz bırakmaz arkadaş ilişkilerinde
Sadece bir ısırık, inanın 2 gün sonra beraber oynamak ister kızınız, hatırlamaz bile.

2 yaş civarı çocuklarda henüz duygu dürtü kontrolü olmadığı için duygularını nasıl dile getireceklerini bilmiyorlar bu yüzden yoğun duygu anlarında ısırma, vurma, itme, çekme, saldırma gibi davranışları çok sık gösteriyorlar. Size de malesef kötü bi ders olmuş oldu bir dahaki sefere daha dikkatli olursunuz.

Ben diğer anneyi çok sakin bulldum hakkını helal et nedir yahu, madem çocuğunu terbiye etmeyi beceremiyorsun , çocuğunun diğer çocuklara zarar verdiğini biliyorsun o zaman diğer çocukların yanına ya götürmezsin ya da peşinen söylersin ev sahibine çocuğuna dikkat etsin :KK51: Burda taşlamayın beni anne ne yapsın diye, onu bunu ısıran bir çocuk hiç normal değil , kaniş köpeğim bile ısırmamamsı gerektiğini biliyor. Tşalayacaklar taşlasın şimdi linçleyin :ruh:
Sizi linçlemeye degil ortak düşüncede oldugumu belirtmeye geldim.
Çocuklar bu davranışları mutlaka görüyor ya tv yada başka bir çocukta hatta ve hatta anne yada baba çocukla boğuşurken oyun oynarken gösterdiği davranışları kopyalıyorlar normal zannediyorlar.

İsmini hatırlayamadım bı krem vardı boyle durumlar için iz bırakmıyor. Benimde çocuğumu küçükken komşunun oğlu isirmisti aynı göz altından kanamisti düşünün ısırık derinliğini. O kremi getirdi annesi hemen. Ertesi gün tüm iz geçmişti. Eczaneye sorsanız kesin bilir.

Ben diğer anneyi çok sakin bulldum hakkını helal et nedir yahu, madem çocuğunu terbiye etmeyi beceremiyorsun , çocuğunun diğer çocuklara zarar verdiğini biliyorsun o zaman diğer çocukların yanına ya götürmezsin ya da peşinen söylersin ev sahibine çocuğuna dikkat etsin :KK51: Burda taşlamayın beni anne ne yapsın diye, onu bunu ısıran bir çocuk hiç normal değil , kaniş köpeğim bile ısırmamamsı gerektiğini biliyor. Tşalayacaklar taşlasın şimdi linçleyin :ruh:
Diğer anne uyarmaliydi. Zaten uyarsa konu sahibi gözünü ayirmazdi diye tahmin ediyorum. Aynı şeyi yaşadım çünkü vaktiyle. O yaş cocuklari çok anlayamayabiliyorlar suç büyüklerde.

valla cherry cocuk isirmasin da ani olaylar cok oluyor .o yasta cocuklar yanliz birakilmami her iki ebeveyn acisindan da yanlis

Çocuğun yaptığı hiç normal değil bence, biz de çocuk olduk 3 kardeş kimseyi ne ısırdık ne de birine vurduk. Tamamen yetiştirmeyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Çok nadir böyle çocuklar olurdu çevremizde biz küçükken, onlar da kendini belli ederdi ilk dakikadan zaten biz de onlarla oynamazdık. Annesi de alışmış duruma umursamıyor bile 5 dakika sonra gelmek nedir, sorumsuzluk diz boyu. Baştan söyleseydi çocuğunuzu oynatmazdınız travma da yaşamış olmazdınız.

Duyuyorum böyle bazı annelerden. 1.5 yaşında oğlum var abileriyle bizimle çok sevgi dolu iletişimi var. Vuran ve ısıran çocuklara şaşırıyorum. Ama akraba çocuklarından bağırma vurma iteleme hareketleri yapan aynı yaşta çocuklar da var. Öyle zamanlarda çocuğumu koruyorum mecburen. Bazen gülüyorlar bana bazen yanlış anlaşılıyor ama daha 1.5 yaşında biraz daha büyüyene kadar böyle göz kulak olmak gerekiyor.

Geçmiş olsun.

Evet hoş değil ancak bir şekilde böyle büyüyorlar.

Bazı çocuğun ısırma, bazı çocuğun tükürme gibi garip ancak yaşa bağlı geçici davranışları oluyor. Sürekliyse doktora götürmeyi zaten aileler.

Komşumuzun erkek torunu bir kaç yaş büyük erkek kardeşimi ısırırdı. Bir oldu iki oldu 3.ye denk getirdik annem başlarına beni dikerdi. Yıllar geçti vs.. Çocuğun başka psikolojik sorunları da oldu.

Bu yaşlarda oyun oynarken gözünüzle takip edebileceğiniz konumda olmalısınız.

Bi sakin çay içeyim diyorsanız da yaş olarak doğruyu yanlışı ayırt edebilen size şikayet edebilme yetisi olan çocuklar varsa başına dikmek lazım.

Ne size ne diğer anneye kızacak bir durum yok. Kimse istemezdi böyle olmasını.

ilk okuldaydım evimize gelen misafirin çocuğu gözümün altını ısırmıştı hiç unutmuyorum o günü hem çok üzülmüştüm hem korkmuştum canımda çok acımıştı benimde annem yetersiz davranmıştı çocuklar arasında olur böyle şeyler hadi iyi anlaşın güzel oynayın bakayım demişti annem kendisi çok katı bir kadındır, o yüzden unutmamış olabilirim siz çocuğunuzun yanındaymışsınız yaşı da daha küçükmüş o yüzden unutacağını düşünüyorum...iz de kalmıyor merak etmeyin :KK43:

İsmini hatırlayamadım bı krem vardı boyle durumlar için iz bırakmıyor. Benimde çocuğumu küçükken komşunun oğlu isirmisti aynı göz altından kanamisti düşünün ısırık derinliğini. O kremi getirdi annesi hemen. Ertesi gün tüm iz geçmişti. Eczaneye sorsanız kesin bilir.
timsah gibi yemiş resmen o nasıl ısırma ya :KK43:

Duyuyorum böyle bazı annelerden. 1.5 yaşında oğlum var abileriyle bizimle çok sevgi dolu iletişimi var. Vuran ve ısıran çocuklara şaşırıyorum. Ama akraba çocuklarından bağırma vurma iteleme hareketleri yapan aynı yaşta çocuklar da var. Öyle zamanlarda çocuğumu koruyorum mecburen. Bazen gülüyorlar bana bazen yanlış anlaşılıyor ama daha 1.5 yaşında biraz daha büyüyene kadar böyle göz kulak olmak gerekiyor.
En güzelini yapıyorsunuz, gülecek bir şey de yok. Karşı taraftaki ebeveyn çocuğuna sahip çıkmıyor yeterince ilgilenmiyorsa daha uslu olan çocuğun ebeveyni içgüdüsel olarak korumaya geçiyor.

Isırılan kendi çocuğu olsaydi bakalım. Sakınlıkten eser kalıyor mu 😀

X