Çocuk Hastalıkları Kızımın neyi var? Yaşayan bilen var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen baksan ne farkedecekti ki ben bu hastalığı biliyom yaaa kocamda da var bayılmıyor nasıl olsa otur aşşa diyecektin
Saniyelik daldı sandım bir iki üç e yeter da daha kaç ay daldı sanacaksın derler adama
Bu anneler ne işe yarıyor tam olarak, besle altını temizle uyut, bu kadar mı
Çocukta anormal bir durum var nerede iki aydır bu anne
Hala araştırabilirdi diyorsunya, kadın doktor mu araştırsa ne olacak çocuğa ne faydası olacak
Aha araştırdı ne oldu
İhmal le kasıt arasında bir fark yok söz konusu küçücük bir çocuksa
Tamam abla 😀

Hanimefendi cok fazla mesaj almissiniz doktor ne dedi bir teshis konuldu mu yakalayamadim ancak 30 yasinda epilepsi teshisi olan esim de ayni hareketleri sergiliyor ek olarak bazen bilincsizce saga sola kafa sallamasi da var. 2 senedir hicbir ilac kullanmadigi halde de bu gibi seyler disinda bir kriz yasanmadi yani icinizi ferah tutun.

Epilepsi hakkında da zerre bilginiz olmadığını görüyorum. Yorumumu da dikkatli okuyun hasta bebek olduğu için nöbetleri de bayilmali nöbet olmadığı için acillerde verim alamazsınız. Biz hafif nobetlerde değil bayilmali nobetlerle ambulansla gittik acile çoğu zaman sadece yeni bir nöbet gelmesin diye tedbir alıyorlar tedavi düzenlenmiyor. keşke acillerde gidilince halledilebilir birşey olsaydı. Bu hastalık sabır ister sadece uygun tedavi doz bulununca rahat nefes alabilir insan.
Siz nasıl %100 bu teşhisi koyabildiniz, çok ilginç.

Hanimefendi cok fazla mesaj almissiniz doktor ne dedi bir teshis konuldu mu yakalayamadim ancak 30 yasinda epilepsi teshisi olan esim de ayni hareketleri sergiliyor ek olarak bazen bilincsizce saga sola kafa sallamasi da var. 2 senedir hicbir ilac kullanmadigi halde de bu gibi seyler disinda bir kriz yasanmadi yani icinizi ferah tutun.
Çok ilginç benim eşimde 35 yaşında aldı bu teshisi ve sebebi bilinmiyor. Evlenmeden önce ufaktanda olsa varmiydi bilmiyorum ama büyük nöbetler olmadan önce aura nöbeti geçiriyordu. Sonra sonra farkına vardım bunların her birinin nöbet olduğunun.

Siz nasıl %100 bu teşhisi koyabildiniz, çok ilginç.
Çokça arastiri ve okurum. Hasta yakını olunca ister istemez çok arastiryorsunuz kolay şeyler atlatmadim. Örneğin eşim fit ve zayıftır. Ben uykusunda 10 sn kadar nefesini tuttuğunu farkettim doktorunuzla bunu paylaştım inanmadı. Uyku apnesi genelde sismann ve gıdıkli insanlarda olur dedi. Ben uyku testi için çok ısrar ettik. Çünkü epilepsi uykusuzluğu açlığı sevmez ve apnesi olan kişi uykusunu alamaz. Nitekim israrim üzerine hastaneye yattık. Ve bingo yüksek oranda apne olduğu ortaya çıktı. Doktor çok sasirdi. Şuan 5 senedir cihazla uyuyor eşim. Ve nöbetlere hatri sayılır faydası oldu.

Düşünmüş olsaydı çocuk iki aydır çoktan doktora götürülmüş olurdu
Konduramıyor ne ya, iyi kondurmaya kondurmaya tövbe Yarabbi
Nazardır nazar dememişti bir tek şimdi o ihtimal içinde oturup evde beklesin
Ay hastalığını teşhis etmişler mi diye yorumları okuyayım dedim anlaşılan içinizdeki öfkeyi millete kusmak için bu başlığı seçmişsiniz. Allah kimseyi sizin gibilerle muhattap olmak zorunda bırakmasın

Siz epilepsi teşhisi koydunuz yani bebeğe. Peki epilepsi değilse?
Estağfurullah teşhis koymak benim haddime değil. Ama şu da varki çok çeşitli nobetlere sahit oldum eşimde. Koku aura dalma ışık ve büyük kasilmali nöbet. Doktora bunların hepsini ben anlatıyorum. Nöbet geçiren kişi zaten hatırlamıyor. Temennim inşallah degildir velevki öyle diyelim Allah'ın izniyle tedavisi de var. Duzenli hayat ve ilaçlar gayet faydalı.

Ay hastalığını teşhis etmişler mi diye yorumları okuyayım dedim anlaşılan içinizdeki öfkeyi millete kusmak için bu başlığı seçmişsiniz. Allah kimseyi sizin gibilerle muhattap olmak zorunda bırakmasın
Haklısınız. Hiçbir anne çocuğuna bilerek bu ihmali yapmaz. Zaten farketmiş ve burda danisiyor. Artık yapması gereken uzmana görünmek.

Herkese merhaba arkadaşlar. Şu an karşınızda bebeği için çok endişelenen çaresiz bi anne var nolur okumadan geçmeyin. Çocuk sağlığı kısmı bu kadar ilgi görmüyor e benim dr derdim var buraya konu açmak zorunda kaldım. Çok sağ olun.
3 yaşında bi kızım var. Gelişimi, boyu kilosu herşeyi iyi. Derdini güzel anlatır çok güzel konuşur. Fakat son 1 2 ayda böyle bi şey sorunca ağzını kıpırdatma olmaya başladı. Acaba zihninde düşünüyo da kelimeye aktarmaya geç mi kalıyo o yüzden mi ağzı kıpırdıyo sadece dedik ama bu anlık bi şey dediğim o an geçince normal konuşmaya devam ediyor, gerçekten güzel konuşur. 2 yaşında başladı konuşmaya 1 yıldır çok iyi. Yalnız bu son 1 2 haftadır dudak kıpırdama olayına şu davranışlar eklendi: mesela yemek yiyor o an önünde telefon var diyelim böyle dudağı kıpırdamaya başlıyor, sonra eli ayağı boşalıyor gibi oluyor, hatta gözleri kayıyor gibi bile oldu, başı sağa sola doğru

mesela hafif kaydı titredi gibi böyle şeylet yaşandı. Sadece bugün mesela parmak boyası ve kitap okuma yaptık yaklaşık 1-1,5 saat. Gözleri boş boş bakmaya başlıyor, dudakları kıpırdıyor, sonra elş ayağı boşalıyor başı vs vücudunun sanki dengesi gidiyor gibi. Hep böyle oldu bugün o kadar çok oldu ki defalarca video bile çektim. Sürekli ağzını sildi ağzının suyu akmaya başladı ağzı sürekli istemsiz kıpırdadığı için ve sanki ağzına da hakim olamıyor gibi yoksa tükürüğünü niye tutamasın? Ya sabah beri ağla ağla öldüm. Nette böyle şeyler aratınca epilepsi çıktı ama yaşayan var mı nolur yazın çok kötüyüm.
Öncelikle çok geçmiş olsun kendim ee epilepsi hastasıyım bu anlattığınız şey epilepsi nonetu lütfen bir çocuk nöroloji doktoruma gidin

hayati fonksiyonları yazmışım çocuk oyun oynamaya devam ediyor nefes alıp vermede herhangi bir sıkıntı yok, fiziksel agrı acı yok.
Başkasının çocuğu olunca atıp tutmak kolay tabii.

Yahu ne biliyorsunuz, belki bunların birini de yaşıyor çocuk. Kadın yine çocuktur normaldir demiş olabilir. 2 ay önce dudak titremesiyle başlamış şimdi göz kaymaya el ayak boşalmaya gelmiş durum. Yapmayın Allah aşkına, dudak seğirmesi titremesinde bile doktora götürmek gerek. Çocuğun belirtileri ilerlemiş siz hala belki de bir şeyi yok diyorsunuz. İlle kendinden geçip bayılmasını mı beklemek gerek? Epilepsi bilgisi olanlar yazmış, her nöbet hasar bırakır diye. Bir anne bunlardan korkmasın da neyden korksun?

Benim çocuklarım 13-15 yaşında ve bebekliklerinden beri sadece 1'er kez antibiyotik aldılar. Doktor gerekli görürse ağrı kesici ateş düşürücü kullandım. Doktor hastalık meraklısı değilim. Bırak 3 yaşını, koca kızın dudağı seyirse gözü kaysa derhal hastaneye götürürüm. Anneye kızıyoruz evet çok ihmal etmiş, belki ders alır okuduklarından.

Arkadailar yapmayın o bir anne bu kadar kırıcı olmanıza gerek yok o düşünemiyormu hastaneye gitmeyi insan bazen yakıştıramıyor hele bilgi sahibi değilse anlamamıştır canım allah kızının yardımcıso olsun inşallah kötü bişey çıkmaz oy kuzum ya çok üzüldüm bak bende kızım bebekken yaşadım ağladı ağlayınca burun ve ağızda kayma oldu hemen acile gittim ordan sevk ettiler zaten sonra yattık bşr hafta kadar şükür ki bişey çıkmadı nazara bağladım çok seviyolardı kötü insanlarda vardı zaten etrafta allah yardımcın olsun
Cehaletinizi kendinize saklayın. Nazarmış, kötü insanlarmış. Madem öyle niye götürdünüz hastaneye? Hemen acile gittim diyorsunuz, niye konu sahibi gibi 2 ay beklemediniz? Kendi çocuğunuz olunca hemen uzmanlara koşuyorsunuz ama başkasının çocuğu olunca "bilgi sahibi değilse anlamamıştır, inşallah kötü bir şey çıkmaz" Siz bilgi sahibi miydiniz çocuğunuzun burnu ve ağzı kayınca?

Kadın ciddiye bile almamış, belirtiler ilerleyince internette çare arıyor bize soruyor, siz normal mi görüyorsunuz bir çocuğun eli ayağı boşalmasını veya göz kaymasını? Konu sahibininde mi etrafı kötü insanlarla nazarla dolu?
Evet çocuğunu takip edemeyen hastalık belirtilerini görmezden gelen anne linçlensin bir zahmet. Önemsemedim yazıyor utanmadan.

daha fazla gözlemleyip neden oldugunu araştırabilirdi
😂😂😂diyecek söz yok

Evde laboratuvar ortamı var sanki neyi araştıracak acaba doktor varken Allah akıl fikir ihsan eylesin bir normali yok

Birisi çocuğu ateşlenince ambulansı çağırır ortalığı ayağa kaldırırlar

Bir başkası çocuğu aylardır nöbet geçirir aaa ne yapsam acaba başına gelen varmııııı herkese olan epilepsi mi yani başka bir şey de olabilir erken teşhis hayat kurtarır.

Cehaletinizi kendinize saklayın. Nazarmış, kötü insanlarmış. Madem öyle niye götürdünüz hastaneye? Hemen acile gittim diyorsunuz, niye konu sahibi gibi 2 ay beklemediniz? Kendi çocuğunuz olunca hemen uzmanlara koşuyorsunuz ama başkasının çocuğu olunca "bilgi sahibi değilse anlamamıştır, inşallah kötü bir şey çıkmaz" Siz bilgi sahibi miydiniz çocuğunuzun burnu ve ağzı kayınca?

Kadın ciddiye bile almamış, belirtiler ilerleyince internette çare arıyor bize soruyor, siz normal mi görüyorsunuz bir çocuğun eli ayağı boşalmasını veya göz kaymasını? Konu sahibininde mi etrafı kötü insanlarla nazarla dolu?
Evet çocuğunu takip edemeyen hastalık belirtilerini görmezden gelen anne linçlensin bir zahmet. Önemsemedim yazıyor utanmadan.
O an çok güldüm ya
Kendisi soluğu hastanede almış eee kendi bebesi kıymetli birde nazar diyor 😂😂😂

Yakın zamanda ventolin kortizon vs kullandınız mı? Malum hastalık mevsimi. Bronşit tedavisinde kullanılan bu ilaçların yan etkileri olabiliyor.

Yahu ne biliyorsunuz, belki bunların birini de yaşıyor çocuk. Kadın yine çocuktur normaldir demiş olabilir. 2 ay önce dudak titremesiyle başlamış şimdi göz kaymaya el ayak boşalmaya gelmiş durum. Yapmayın Allah aşkına, dudak seğirmesi titremesinde bile doktora götürmek gerek. Çocuğun belirtileri ilerlemiş siz hala belki de bir şeyi yok diyorsunuz. İlle kendinden geçip bayılmasını mı beklemek gerek? Epilepsi bilgisi olanlar yazmış, her nöbet hasar bırakır diye. Bir anne bunlardan korkmasın da neyden korksun?

Benim çocuklarım 13-15 yaşında ve bebekliklerinden beri sadece 1'er kez antibiyotik aldılar. Doktor gerekli görürse ağrı kesici ateş düşürücü kullandım. Doktor hastalık meraklısı değilim. Bırak 3 yaşını, koca kızın dudağı seyirse gözü kaysa derhal hastaneye götürürüm. Anneye kızıyoruz evet çok ihmal etmiş, belki ders alır okuduklarından.
Öncelikle maşallah :nazar:Siz diğer konuları boşverin acil 13-15 yılda 1 antibiyotik kullanmanın sırrını anlatmanız lazım. Vitamin mi kullanıyorsunuz, takviyeniz mi var?Biz daha geçen ay 5 gün arayla 2 antibiyotik kullandık:hasta:

kadın anamnez verirken 2-5 sn olarak vermiş dikkatli okuyun. 2-3 sn de el ayak boşalmaz, gözlerde 5sn kayma demiş 5 sn ne kadra kısa bir süre bu süre kayma bile olmayabilir . nörolog değilim , konu sahibde uzman doktora gidecek en doğru bir şekilde. başkasının çocugu diye ağır bir serzenişiniz var bu forma da kedisini veterinere götürmek istemeyen bir konu sahibine yazdıklarımı okumunızı tavsiye ederim .

Hayati fonksiyon kaybı şuan yok peki olmayacağının garantisi ne?
Hayati fonksiyon kaybı nedir biliyor musunuz acaba
Böyle birşey vuku bulduğunda evde ne yapabilir?
Çocuğun nesi olduğunu biliyormusunuzda iki saat sonra eve döneceği kehanetinde bulunuyorsunuz?
Belki hiçbirşeyi yok belki apar topar yatış yapılması gereken bir durumu var
Bunu buradan kim anlayabilir?
Siz anormal bir durum yaşadığınızda hayati fonksiyon kaybı olana kadar evde oturup ağlayıp internette doktorculuk mu oynuyorsunuz?
Derdini anlatamayan belki anlayamayan küçücük bir çocuksa söz konusu gerekeni yapmak için ne bekleniyor
hayati fonksiyonları bir yorumda yazdım, acile gittiginizde zaten acillik bir olayınız yoksa burda önceden skorlamalar vardı aciliyet derecesine göre şimdi nasıl bilmiyorum, doktor mudahale etmez. Çocuk şu anda iyi ki anne bu forma yazmış, belkide en büyük hatası bu.

Ay öyle mi
Amin Yarabbi amin böyleleriyle beni muhatap etme ne mantık var ne vicdan bir de bunları mağdur göstermeye çalışanlar, yok anlatamadık çocuğun mağdur olduğunu ihmal edildiğini anlatamadık sen hepsini ıslah eyle Yarabbi sabi sübyanı da önce anadan babadan koru. Amin
İçimde öfke uyandıran çocuğu umrunda olmayan anneler ve sizin gibi onları savunanlar
Keşke imkanım olsada daha ağız dolusu kussam
Küçücük bir çocuğun hayatı sözkonusuyken kazık kadar kadınları pışpışlayacak kadar insanlığımı kaybetmedim
Çocuğun yaşadığı anormallikleri anası yaşasa bırak iki ayı iki dk beklemez doktora koşardı
Böyle annelere de onların şakşakçılarına da yazıklar olsun

Ay öyle mi
Amin Yarabbi amin böyleleriyle beni muhatap etme ne mantık var ne vicdan bir de bunları mağdur göstermeye çalışanlar, yok anlatamadık çocuğun mağdur olduğunu ihmal edildiğini anlatamadık sen hepsini ıslah eyle Yarabbi sabi sübyanı da önce anadan babadan koru. Amin
İçimde öfke uyandıran çocuğu umrunda olmayan anneler ve sizin gibi onları savunanlar
Keşke imkanım olsada daha ağız dolusu kussam
Küçücük bir çocuğun hayatı sözkonusuyken kazık kadar kadınları pışpışlayacak kadar insanlığımı kaybetmedim
Çocuğun yaşadığı anormallikleri anası yaşasa bırak iki ayı iki dk beklemez doktora koşardı
Böyle annelere de onların şakşakçılarına da yazıklar olsun

Burada belki bir ihmal olabilir bunu medeni bir şekilde belirtmek yerine aşırı kaba bir dille yargı dağıtmanız sorun hanımefendi. İnsan gibi dile getirildiği sürece herkes eleştiri yapmaktan özgürdür. Siz anlaşılan her hatanızda ağız dolusu ağır hakaretlerle eleştiri yapan bir ailede büyümüş ve bunu normal kabul ediyorsunuz. Ama diğer yorumları da okursanız üslubunuzda ne kadar sıkıntı olduğunu göreceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X