Kizlar 2 yas konusma problemi agliyorum

Bana niye yükleniyorsunuz ayol 😅 benim görüşüm değil. Ama bunu şu an uygulayan ve gayet modern çok da insan var. Evde doğuran, çiğ beslenen, modern tıbba inanmayan gırla insan var. Ve sosyal medyada da çok aktifler bilemem artık 🤷
Ay yok yanlış anlamayın size değil duruma tepkim
Çiğ beslenme raw food olayı bitkiseldir sanırım di mi? Çiğ et ile beslenen kimseyi düşünmek istemiyorum da

Bu insanların ne gerek var durumu beni aşırı sinirlendiriyor

Bir akrabamız torunu için babası da geç konuşmuş bilmem ne zırvalarının arkasına sığınıp kızını da yanlış yönlendirdi: sonuç: çok daha erken çok daha hızlı yol alabilecekken çocuk 6 yaşında otizm tedavisine başladı. İnsan göz göre göre bunu sevdiğine nasıl yapar?

Size değil elbette sözüm. Beni yanlış anlamayın sevgiler 💐

Ay yok yanlış anlamayın size değil duruma tepkim
Çiğ beslenme raw food olayı bitkiseldir sanırım di mi? Çiğ et ile beslenen kimseyi düşünmek istemiyorum da

Bu insanların ne gerek var durumu beni aşırı sinirlendiriyor

Bir akrabamız torunu için babası da geç konuşmuş bilmem ne zırvalarının arkasına sığınıp kızını da yanlış yönlendirdi: sonuç: çok daha erken çok daha hızlı yol alabilecekken çocuk 6 yaşında otizm tedavisine başladı. İnsan göz göre göre bunu sevdiğine nasıl yapar?

Size değil elbette sözüm. Beni yanlış anlamayın sevgiler 💐
Yok canım estağfurullah ❤️ insanlar hâlâ terapi, psikolog falan bunlardan korkuyor. Yeni yeni bilinçleniyor. Otizm gibi durumlardan haberi olmayan çok insan var. Çoğunluk büyüklerden akıl alarak ya da onların baskısıyla hareket ediyor. KV babasi geç konuştu gerek yok diyorsa adam karısını durduruyor. Ya da kadın annesinin sözüne uyuyor örneğinizdeki gibi. Kim kime dum Duma sonra. Bir de cahillikten hariç demin dediğim çok bilmiş grubu var. Bunlar her şeyi uzmandan iyi bilir. Doktorlara asla inanmaz. Yaşam keçisi mi koçu mu ne bunlara itibar ederler. Ben en çok onlardan korkuyorum 😅😅

Kizlar oglum 2 yasinda konusmuyor doktora goturdum dil terapisi almasi gerek dedi babasi istemiyor kardesimde 4 yasinda konusti cocugumda bisey yok diyor genel olarak ne degimizi anliyor komutlari aliyor 2 3 kelimesi var anladgm napacagimi sasirdim cocugu gec konusan anneler kac yasinda konusmaya basladilar benim gibi olan varmi Allah r
Ablamın oğlu 4 yaşında konuştu herkes bir şeyler söyledi otizm olabilir diye ama doktora götürdükleri zaman doktor bir şeyi yok dedi çünkü sizinki gibi denileni anlıyordu ancak kuzenimin kızı geç konuşmuş doktora götürün deyince kuzenim ben de geç konuştum bana benziyor demiş ve geciktirmis kızda otizm var şu an. Yani bence götürün ama stres yapmayın komutları alıyorsa bir şey olduğunu düşünmüyorum sizin içiniz rahatlasın

21 ay 6-7 kelime olabilir. Bizim de öyleydi 2 yaşını dolduracak bu ay. Son 1 ayda söküldü bir anda. Başladıysa gerisi gelir. Terapi için doktorumuz 2.5 yaşı bekliyorum ben demişti. Şimdi de götürseniz zarar vermezsiniz. Ne yapacak terapist bıçak mı çekecek konuşsun diye. ama maddi boyutu da var işin. O yüzden bekelenebilir durumdasınız bence.

M mugetoprak siz de birkaç ay daha bekleyin isterseniz bu esnada eşinizi de ikna etmeye çalışın. Edemezseniz de söylemeden götürün.
Teşekkür ederim yorumunuz için ben de isim hem maddi boyutunu hem de açıkçası yabancı ulkedeyiz ebeveyn olarak kendi psikolojik boyutumuzu düşünüyorum.benim çok yabancı dilim yok haliyle kızımın da henüz yok burda Türkçe bilen terapiste yok kızımla oyun oynayarak nasıl dil terapisti dilini cozdurecek onu saçma bulduğundan ben de 2.5yasina kadar bekleyecegim...Türkiye'deki çocuk doktorumuza konuştum 3 yaşına kadar da gayet normal dedi o yüzden kurcalamiyirum bu yorumu yazdığından beri kızım bı kaç kelime daha konuşmaya başladı zaten inşallah hiç gerek de kalmaz

En ufak şeyde antibiyotik veren, çocuğa çikolata hediye eden, paketli meyvesuyu iciren, telefonla hipnoz edip ağzına yemek koyan, sussun diye teleofn açan insanlar genelde terapisti, psikoloğu korkunç görür 😂
Malesef benim çevremde de var
Şükür hiç antibiyotik vermedim!!çikolatayı da 22aylik bebeğime hiç tattirmadim,paketli meyve suyu da vermedim! Telefonu da eline verip yemek yemesin diye de uğraşmadım ama yine de bazı aşamalarda terapisti ve psikoloğu gereksiz görüyorum...ülkedeki herkesi adan şeye kimi goturseniz zaten bir psikologluk veya terapsitlik vakası vardır dimi???etrafımda zilyon tane doktor var ve hepsi normal bekleyin şimdilik dedi demek ki her b...ki gidip terapiste veya psikoloğu goturmemek lazım az sabredip beklemek lazım

Oğlum üç yaşına doğru konuştu ablamın kızıda öyle hatta ablamın kızı tek tük kelimeler bile söylemezdi konuşamadığı için hırçındı.. erkekler genelde geç konuşur üç yaşından sonra problem mi var diye düşünmen gerekir anlıyorsa konuşulanları problem etme birden sökülecek ve sonra hiç susmayavaktır genelde öyle olur sussa diye gözüne bakarsın sonra 🤣
Konuşmaya başladıktan sonra anlaşılmaz derecede kelimeler söylerse tekrar götür doktora.. bu süreçte herşeyi konuş onunla öğret mesela ablamın kızı konuşmaya başladığında kaburgasının acıdığını söylemişti ve şok olmuştuk .. hani bebeklere göz kaş öğretiliyor da kaburga nedir 🤣 öyle gözlemciydi ve biz hep herşeyi konuşurduk öğretirdik.. ne oğlum nede yiğenim konuşmaya geç başlasada söküldükten sonra hiç birşey için soru sormadı bu ne gibi... İçin rahat olsun bazı çocuklar gözlemleri yüksek olur geç konuşur ama ne aklında ne zekasında birşey olmaz... Şuan bizimkilerin biri 10 diğeri 11 yaşında okullarında da hayatlarında da zeki akıllı ve başarılılar elhamdülillah 🥰

Teşekkür ederim yorumunuz için ben de isim hem maddi boyutunu hem de açıkçası yabancı ulkedeyiz ebeveyn olarak kendi psikolojik boyutumuzu düşünüyorum.benim çok yabancı dilim yok haliyle kızımın da henüz yok burda Türkçe bilen terapiste yok kızımla oyun oynayarak nasıl dil terapisti dilini cozdurecek onu saçma bulduğundan ben de 2.5yasina kadar bekleyecegim...Türkiye'deki çocuk doktorumuza konuştum 3 yaşına kadar da gayet normal dedi o yüzden kurcalamiyirum bu yorumu yazdığından beri kızım bı kaç kelime daha konuşmaya başladı zaten inşallah hiç gerek de kalmaz
Bide türkiyede değilmişsiniz e öyleyse daha normal iki dil çatışması da yaşar çocuk 🥰

Merhaba benim
Kizim 21aylik 6-7kelimesi anlasilir gerisi anlasilmiyor ama kendi kendine konusuyor.yani cidden telas yapmak istemiyorum cunku terapistlere de goturup cocuga yarardan cok zarar vermek istemiyorum.onu kkula verecegim kendi akranlariyla bi kac ay bakalim dili cozulmezse evet derim terapistin yolunu tutarim ama simdiden goturesim yok yani binkac kelime kullanan kinusur illa diye dusunuyorum
Merhaba bu mesajı çok olmuş yazalı ama çocuğunuz nasıl konuşuyor benimki de anlaşılmaz ve 2 yaşında. Sizin dili çözüldü mü

Merhaba bu mesajı çok olmuş yazalı ama çocuğunuz nasıl konuşuyor benimki de anlaşılmaz ve 2 yaşında. Sizin dili çözüldü mü
Merhaba ,evet şükür iyiki sabırlı davrandım ve bebeğim şuan ingilizce ve türkçeyi çok iyi konuşuyor.bi anda konuşmaya başladı.terapist vs götürmediğimr de pişman değilim.burdan yazdıgım mesaja begenmeme butonuna basmış arkadaşlar ama cocugunuzun algısı acıksa göz teması varsa ve komutlarınızı dinliyorsa boşuna paranızı terapist vs vermeyin cocugunuzu da harap etmeyin sabırlı davranın daha cok sosyalleşmesini saglayın.akrablarıyla bir araya getirmeye calısın ve 2.5-3yasına kadar ona zaman tanıyın🙏🏻

X