Ortopedi Kızlar ayak bileği kırılan var mı?

neyiseda

En güzel hikayem 💞 :) hamiş🤰
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
3.197
2.750
Talus kemiğim kırıldı ve avaskuler nekroz riski taşıyor bu kemik. Avn:kemik yıkımı. Lütfen dua edin :KK43: eskisi gibi yürüyememe ihtimalim var :KK43:

Yok mu aranızda? Güzel şeyler duymaya o kadar ihtiyacım var ki !

Yani bilegim kirilmadi ama bağ koptu soguklarda fena sizliyor..
Vida takin dedi doktor taktirmadim alcida durdu..
Benmki farkli senden tabi..
Uzme canini ya olmaz birsey insallah baska doktorada gorun bi. Ben baska.ortapedilere gozuktum.. zorlama kendini insallah sifa bulursun

Bilegim degil ama tarsal kemigim kirildi mayis ayinda soguklar basladi baslayali yeni kirilmis gibi agriyor .Rabbim şifa versin bol bol muz süt ve kemik suyu tuketin

Yani bilegim kirilmadi ama bağ koptu soguklarda fena sizliyor..
Vida takin dedi doktor taktirmadim alcida durdu..
Benmki farkli senden tabi..
Uzme canini ya olmaz birsey insallah baska doktorada gorun bi. Ben baska.ortapedilere gozuktum.. zorlama kendini insallah sifa bulursun
Allah size de şifa versin

iki bileğim de kırıldı birden çok kez. futbol oynadığım için tendonlarımda yırtılma da oldu. hala yürüyorum. hatta futbola devam ediyorum. sıkıntı yok doktorun dediklerine uyduğunuz sürece kemik kendi kendisini gayet iyi onarır.

Geçmiş olsun öncelikle. İki ayak bileği birden kırılan bir arkadaş vardı sitede. İyileşmiş. Siz de iyileşirsiniz ins.

Eşimin tibia kemiği kırılmıştı. yani ayak bileğinde tüm vücudun ağarlığınıntaşıyan önemli bi kemişmiş normalde 9 ay fln yürüyemeyenler varmış eşim tam 1 ayda kalktı. Hatta Alcısını erken çıkardı iş dolayısıyla. Ben çok araştırdım. Bu durumlarda ananas iyi bi yarsımcıymış ananas yedi, tavsiye üzerine solgarın ananas hapını aldık ve o iyileşme sürecini hızlandırdı. Siz yine doktora sorun tabi almadan. Ayrıca kemik suyu fln da içti moralde önemli ayağa kalkmaktan korkup kalkamayanlar varmış. Siz moralinizi yüksek tutun insan vicudu kendini onarır siz doğru tedaviyi doktorunuzun dediklerini yapın. Benim belim ve dizim tutmuyordu hissetmiyordum hemde rahatsızdım ama bi sabah ne olduysa yataktan kalkamadım felçli gibi. Anlatılmaz bişeydi. Ama fizik tedavi gördüm hiç aksatmadım hassas davrandım hergün hastanenin aracı evden aldı eve bıraktı bi gün yoruldum gitmim demedim. Yani azmedin ayağa kalkamasam ben kalkamazdm

Mayflower75 Mayflower75 var canim, gorunce sana yardimci olur.

Avn benimde basimdan gecti, ameliyat vs gecirdim sonrasinda. Ama simdi iyiyim, herhangi bir aksama.ya da iki bacak arasi fark yok.
Evet benimde bir bucuk ay once ayak bilegim ve bacagim olmak uzere uc yerde kirik oldu.birde dustugumde ayak bilegi kaymisti.Ben ameliyat oldum.bacagima platin takildi ve 8 tane vida var.
Daha yeni alciyi cikarttilar.Henuz yuruyemiyorum.cok hafif basma denemelerim oluyor ama cok aciyor bilegim.tam basamiyorum.ve bilegim geri kivrilmiyor.
Tam olarak sizdeki sorunla aynimi bilemiyorum fakat benzer sorunlar sanirim.
Sanirim zaman lazim.Gecmis olsun insallah bir an once sagliginiza kavusursunuz.

Yakin tanidigim biri talus kemiginde curume vardi. Ameliyat oldu kapali.sonra 2ay kadar degneklerle vs.kaldi ama su an hafif yuruyor Masallah. Dahada iyi olacak ins.cok gecmis olsun sizede

Evet ben :KK3:hemde iki yerden kırdım bilek ayak bağlantı kemiğini bide ayak ustkemigini
Şimdi tam turp değilsemde suyu sıkılmış turp kadar varım iyiyim yani
İnşaallah sen dahada iyi olursun

iki bileğim de kırıldı birden çok kez. futbol oynadığım için tendonlarımda yırtılma da oldu. hala yürüyorum. hatta futbola devam ediyorum. sıkıntı yok doktorun dediklerine uyduğunuz sürece kemik kendi kendisini gayet iyi onarır.

Kirilanlar hangi kemikti hatırlıyor musunuz?

X