Kızlar evli bayanlar acil fikrinize ihtiyacım var lütfen mihir!!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen sen ol sakın verme benden zorla aldılar gidiş o gidiş bıdahada görmedim altın falan zaten versende degmezler yandıgınla kalırsın benım gibi hıc helal etmiyorum dememe rağmen umurlarında degıl sakın verme

Okurken sıkıldım yaaa, 8 aylık evlilikte ne çok şey yaşanmış, ne kadar çok para mehir tartışması çıkmış, sıkılmıyor musunuz? Evlilik bu değil, bizim insanımız evliliği gerçek mana da bilmiyor, aynı çatı altına girdik oldu bitti mi sadece!!
Bir kadın mehiri kendi güvencesi olarak görüyor ve kocasına güvenmiyor ise o evlilikte kalmanın anlamı yok. Düğünden hemen sonra biz arabaya almıştık altınlarla, asla da aklıma gelmedi benim güvencem kimseye vermem diye. Bana çok itici geliyor.

Mehir dini bir konu
Eğer ki mehir hakkında bilgisi yoksa 1 TL bile istesen o adama zulüm olur.Simdiden senin altınlarını isteyen de senin üzerinden geçinir bunu unutma.Bende mehir yüzünden ayrılıyorum.Bana neler ettiler.Neler dediler.100 gram altın istendi diye.

İslam dinine göre bir kadın bir erkekle aynı evi paylaşıyor.Onunla cinsel ilişkiye giriyorsa erkek ona mehir ödemek zorunda çünkü kadın ileride boşanma yada farklı durum olduğunda elinde güvence almalı.Nafaka çirkin bir iş

Nafaka neden çirkin oluyor? Açıklama bekliyoruz sizden.

Nafaka niye cirkin bir is? Mehir ayri nafaka ayri olay niye birbiriyle karsilastirma yapiyorsunuz?

Nafaka çünkü ömür boyu alınan birşey.Cocuk varsa çocuğa alırsın.Ama 1 gün bile evli kalsalar kadın evlenmedigi sürece erkek kadını beslemek zorunda.
Oyle birsey yok. Siz nikah kiyip daha ayni eve girmeden nafaka talep etmek isteyen uye degil misiniz?

Nafaka çünkü ömür boyu alınan birşey.Cocuk varsa çocuğa alırsın.Ama 1 gün bile evli kalsalar kadın evlenmedigi sürece erkek kadını beslemek zorunda.
Öyle bir şey yok. Boşandıktan sonra her zaman en çok kadın mağdur oluyor. Nafaka kadına anasının ak sütü gibi helal.

Ömür boyu besleyeni hiç görmedim duymadım ama her şeyi dişiyle tırnağı ile kazıyarak kocasıyla birlikte yaptığı hâlde kapı önüne koyulan onlarca kadın biliyorum. Ayrıca sosyal medyada nafaka veriyoruz diye ağlayan manipülatif erkeklerin ağzı ile konuşuyorsunuz. İyice araştırın kadınların boşanınca nasıl bir çöp gibi atıldığını. Nafakada kadının en büyük hakkıdır ve olması gereklidir.

Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz, kendinizi geliştirin biraz, düşünce yapınız hiç sağlıklı degil. Cok saçma kadın kocasıyla cinsel ilişkiye giriyor diye mehir mi hak ediyor. Adama ne verilecek bu durumda sonuçta adam da kendini eşine veriyor. Aynı kapıya çıkıyor. Mehirin ne olduğunu biliyorum siz mehir olayını çok yanlış anlamışsınız.

Köpek mi bu kadını beslemek zorunda, şaka olmalısınız. Kadının eli ayağı tutmuyor mu kendi ayaklarının üzerinde durup çalışamıyor mu?

Yazdıklarından doğru düzgün bir şey anlaşılmıyor.
Adam aldatıyor affediyosun, altınlarını veriyosun, vazgeçemediğin bir kocişin var. Ne diyelim? Hangi birini yapacaksın mantıklı tavsiyelerin? Devam et kocandır her dediğini yap geç nasılsa başka bir şey yaptığın yok. Burada açtığınız o çenenizi kocanıza açmıyosunuz zaten.
Dipnot: evliyim evet yorum yapma şartını taşıyorum

Mehir denilen şey benim bildiğim İslam hukukunda var,ben medeni kanunla evlendiğim için sanki her şeyi İslama göre yaşıyormuşum gibi mehir konusunu dert etmiyorum.
O yüzden tavsiye veremeyeceğim kadınındır erkeğindir diyemem.
Bizim düğünümüzde takılanlar eşimle benim ortak paramdı.

ne olduğu belli olmayan borç sıkıntı. kumar falan mı oynuyor. ne borcu bu. önce bunu çözün. araba alınabilir. ama ehliyetinizi alın. otomatik vites alın. kendinizin de kullanacağınızı in şartını koyun. sizin üstünüze olsun habersiz satar falan

Bilmediğim için soruyorum, mehrin hukuki bi dayanağı var mı? Yani dinde var evet ama hukukta var mı, adam vermek istemiyorum dese verdirecek bi kanun vs?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…