Kızlar nolur yardım edin lütfen

Olayın saçmalığıyla ilgili yorumu herkes yapmış o konuya girmeyeceğim ben başka bir şey sormak istiyorum. Bu erkeklere napıyorsunuz da bu hale getiriyorsunuz 😃 bana şaka gibi geliyor ben hayatımdaki bir erkeğe gidip işi bırak diyeceğim o da bırakacak gsgsgsgsgsgs helal olsun bacım valla dişiliğinin önünde saygıyla eğiliyorum.
Adamın da niyeti varmış bence işi bırakmaya

Ben de düğün yapacağınıza gidin iki yer görün, kültürünüz artsın, demek isterim ama erkek anası olarak cimrilikle suçlanırım muhtemelen.
Yav parası olana bı nişan bı düğün yapılır, bı kına yakılır abartmadan hadi o kadarı olsun , durumu olmayan da nikah kıysın....ama 2 yıl odenemeyecek borç da bı gazozlu mütevazı düğünde, sade nikâhta yapılmamıştır herhalde....

O ne ya ailesi bana para gönderdiğinden dolayı baskı yaptığı için işi biraktirdim.Pardon ama çok anlamsız olmuş bu durumunuz.Simdi ne olacak siz çalışıyor iseniz bile demek ki yetmiyor ki borçtan dolayı eşinizin hapse girme durumu var.Hapse girerse ne yapmayı düşünüyorsunuz.?Ozaman hiç olamayacak yaninizda.
He yaaa babamın lafını çekene kadar gider paşa paşa hapiste yatarım demiş heyt beee 🤣

Bu hikayede muhtemelen başka bir mevzu var. Eşinin ailesi eşin sana para gönderiyor diye baskı yapıyor ve eşin işi bıraktı. Eee eşin bir daha çalışmayacak mı bir daha sana para vermeyecek mi? Aynı baskıyı yine yapacaklar eşinin mesleğinin ne olduğu bunu değiştirmez ki. Bu baskının çalışıp çalışmamakla alakası yok. Kaldı ki birçok ailede buna benzer şeyler oluyor benim eşimin annesi de bize sürekli maddi konularla ilgili imalarda bulunur, sürekli bizden bir beklentisi vardır ama biz duymamamazlıktan anlamamazlıktan geliriz gereksiz isteklerini :d

Merak ettiğim nokta şu size para veriyor diye karışmışlar bu yüzden işten çıkmış ya bir daha hiç işe girmyecek mi yani? Başka bir işe girdiğinde yine karışmayacaklar mı

Merak ettiğim nokta şu size para veriyor diye karışmışlar bu yüzden işten çıkmış ya bir daha hiç işe girmyecek mi yani? Başka bir işe girdiğinde yine karışmayacaklar mı
Onu da anlamadım. Babası laf etmesin diye Ömür boyu çalışmayacAk herhal

Bence adam uzakta olduğu için yanına gelsin istedi ama borcu düşünmemişler.
Şimdi hem bebek hem borç, işiniz zor valla.
Bu size ders olur, bundan sonraki hayatınızda beyin sahibi bir insan gibi davranırsınız inşallah

İki senelik evliyim eşim düğün masrafları için kredi çekmişti uzman çavuştu bıraktı mesleğini ailesi yüzünden yani bana yaptıkları baskılar yüzünden. O borcu ödeyemediğimz için banka bizi mahkemeye verdi mahkemeden 3 aylık tazyik hapsi çıkmış. Ailem izmirde ben buraya gelin geldim ve eşimden başka kimsem yok onsuz kalmaktan korkuyorm. Eşim avukata gitmiş avukatı girdi çıktı yaparız demiş. Ardından adliyeye gittiler savcılık yatarn yok seni şuan alamayız deyip geri gönderdi. 2 ay sonra yani üç gün önce eve kagıt geldi ceza için 10 gün içinde teslim olun diye, eşim hemen avukatı aradı durumdan bahsetti, avukat rahat ol bu kural hala geçerli gider teslim oluruz sen içerde iken işlemleri ben halleder seni aynı gün içinde çıkarırm girdi çıktı yapıcaz demiş. Ama ben yinede korkuyorm girdi çıktı yapar mı sizce basına böyle bişey gelenler yazsn lütfen
Avukat dediyse doğrudur korkma. İnşallah iş bulur halledersiniz borçlarınızıda

Bilip bilmeden yargılamak sana mı kaldı. Sen benim ve eşimin ne yaşadığını biliyor musnda saygısıZlık yapıyosn ne biliyosun benim şuan işim olmadıgını. Allaha şükür işimde var evimede destek oluyorm bilip bilmeden azarlamak sizin haddinize değil
Eşiniz mesleği bıraktıktan sonra aldığı tazminat ile neden borcunuzu odemediniz

Benim de haberim yok esasen ama 3binden başlar 500bine gider diye düşünüyorum.
Ben de dediğin yıllarda hiç kredi çeken hatırlamiyorum acaba bankalar kolaylıkla vermiyor muydu önceden yoksa kredi işi o zamanlar korkulan bir şey miydi ya da 15-20 yıl önce insanlar daha mı aklı başındaydı?
İstegram da tiktoklarda kim ne yaparsa aynısını yapıyorlar maddi imkani olan da olmayan da yapıyor herkeslerde bir gösteriş merakı ozenti anlamadım gitti kimisinin ayranı yok içmeye at ile gider s..ç maya

Her ne kadar kabul etmeselerde Ailesi bana o askerdeyken baskı yapıp herşeyime karıştıkları için bırakmasını ben istedim örnek vereym eşim askerdeyken bana gönderdiği paraya kayınbabam karışıyordu para çok gönderme diye eşime msj atıyordu ve ayrıca çünkü ondan başka hiç kimsem yok🥺
Bu yüzden adam mesleğini mi bıraktı. Yazık valla. Parayı cebinize alınca kim karışmaya çalışırsa çalışsın. Ayrıca şuan küseceğinize o zaman küsseydiniz madem. Kocanız işinden olmazdı. Ne bileyim il değiştirseydiniz falan. Başka çözümü vardır.

kocanız meslekten atılmış olabilir mi? zira söylediğiniz gerekçe yüzünden işi bıraktığına pek inanamadım ben. askerken eşin sana para gönderdiğinde kp fazla gönderme diyor da başka bir işe gireceğinde demeyecek mi o halde. tek askerlikte mi para var? yani aranızda daha aklı başında olan biri çıkıp "ulan bizim borcumuz var, bu adam işten çıkarsa biz bu borcu nasıl ödeyeceğiz" diye düşünmedi mi bir aylık evliyken, iki gönül bir olunca samanlık seyran olur diye mi düşündünüz. inandırıcılık sıfır. adamın ya çalışmaya totosu yok ya da atıldı sizi kekliyor.. gerçi siz de atıldığını yazmak istemeyip bizi kekliyor olabilirsiniz :halay:

İki senelik evliyim eşim düğün masrafları için kredi çekmişti uzman çavuştu bıraktı mesleğini ailesi yüzünden yani bana yaptıkları baskılar yüzünden. O borcu ödeyemediğimz için banka bizi mahkemeye verdi mahkemeden 3 aylık tazyik hapsi çıkmış. Ailem izmirde ben buraya gelin geldim ve eşimden başka kimsem yok onsuz kalmaktan korkuyorm. Eşim avukata gitmiş avukatı girdi çıktı yaparız demiş. Ardından adliyeye gittiler savcılık yatarn yok seni şuan alamayız deyip geri gönderdi. 2 ay sonra yani üç gün önce eve kagıt geldi ceza için 10 gün içinde teslim olun diye, eşim hemen avukatı aradı durumdan bahsetti, avukat rahat ol bu kural hala geçerli gider teslim oluruz sen içerde iken işlemleri ben halleder seni aynı gün içinde çıkarırm girdi çıktı yapıcaz demiş. Ama ben yinede korkuyorm girdi çıktı yapar mı sizce basına böyle bişey gelenler yazsn lütfen
Daha saçma çok az şey duydum.. Allah akıl fikir versin size de kocanıza da.. sevgili piremses hatun düğün yapmak için kredi çekmek son derece absürt..sadece nikah yaparak evlenenler salak çünkü hem bankaya borç yapıp hem de borcu ödemeyip hapse girdi çıktı yaparak kurtulmak (girdi çıktı yapıp çıkmak ne demekse bira arkadaşa bakıp çıkacağım der gibi 😳) daha da absürt. Koca ailesi para hesabı soruyor diye işten ayrılmak ise absürtlüğün kralı. Çocuk musunuz siz be kadar şımarıkça sorumsuz hareketler bunlar.. size verilecek en güzel tavsiye ürememeniz olacaktır

X