Kızlar selam. Bende bi konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum.

Açık açık konuşacaksınız ve geri adım atmayacaksınız. Aynı ablanız gibi sözünüzün arkasında durun. Eşim demekı ben demektir neden orda o yokmuş gibi davranılıyor rahatsız oluyorum diyeceksiniz. İstediğiniz verimi alana dek de davranışlarınızda sabit kalacaksınız. Annenizin ablanızın ve babanızın laflarına, duygu sömürülerine,yok öyle bişi demelerine, manıpulelerine dayanamayıp geri adım atacaksanız yapmayın ama. Fesat durumuna düşersiniz.
İnsanlar istedikleri gibi algılayabilir buna aileniz veya burda hiç tanımadığınız insanlar da dahıl. Siz hislerinizin arkasında olacaksınız. Çabuk manipüle oluyorsunuz. Önemli olan sizin ne düşündüğünüzdür. Siz alındınız mı evet bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz evet çözüm istiyor musunuz evet o zaman ona uygun aksiyon alın.

Erkekler arasında müthiş bir hiyerarşik yapı vardır ve kimin yerinin neresi olacağına siz karar veremezsiniz, erkeğin duruşu, konuşması,parasi, işi, zekasi, tipi, özgüveni vs... bunlar onu diğer erkeklerin gözünde bir yere koyar. Sizin eşiniz bu yönlerden bir erkeğin saygısını kazanacak biri olmayabilir, ona itaat etmek düşebilir, o da buna zaten boyun eğecektir.
Biz kadınlar daha eşitlikçi, daha farkli ileri bir zekadayiz onları anlamamiz mümkün değil.
Biz çoğumuz kadınlar, birine saygı duymak için, onun onu kazanmasını, hak etmesini beklemeyiz, direkt saygi duyarız, zamanla davranışlarıyla saygiyi kaybederse kaybeder karşımızdaki.
Erkekleri öyle bir anlatmışsınız ki hiyerarşi falan sanki ilk mağara adamları taşı taşa vurarak ateş yakıp, mızrakla avlanıyorlar. Hiçbir tanıdığım erkekte bu dedikleriniz yok kimseyi tipi zekası işi parası vs diye konumlandırmıyorlar. İstisnalar elbette var

İnsanlar istedikleri gibi algılayabilir buna aileniz veya burda hiç tanımadığınız insanlar da dahıl. Siz hislerinizin arkasında olacaksınız. Çabuk manipüle oluyorsunuz. Önemli olan sizin ne düşündüğünüzdür. Siz alındınız mı evet bir sorun olduğunu düşünüyor musunuz evet çözüm istiyor musunuz evet o zaman ona uygun aksiyon alın.
Kendimi çok fazla yormak istemiyorum anlamayan insanlarlarla. Anlayanlar zaten anladı derdimi. Ben sadece sorunun bende de olabileceğini kabul ettim

Erkekleri öyle bir anlatmışsınız ki hiyerarşi falan sanki ilk mağara adamları taşı taşa vurarak ateş yakıp, mızrakla avlanıyorlar. Hiçbir tanıdığım erkekte bu dedikleriniz yok kimseyi tipi zekası işi parası vs diye konumlandırmıyorlar. İstisnalar elbette var

Komik ne diyebilirim ki umarım hep çevrenizle kalırsınız.
İş dünyasına bir adım atın da görün

Komik ne diyebilirim ki umarım hep çevrenizle kalırsınız.
İş dünyasına bir adım atın da görün
Umarım kalmam bu arada tek siz iş hayatında değilsiniz ☺️ istisnalar olduğunu söyledim zaten ama kalkıp da bu konu için yazdığınızdan bu örneği vereceğim kayınbaba damadı tipi, işi , zekasına göre konumlandırıp buna cevap vermeyeyim tipi bozuk, konumu iyi değil, diye cevap vermemezlik etmez ki diğer damadı daha sevmiş aklına o yatmıştır onun sohbetini seviyordur hiyerarşik bir rekabet yoktur 🤷🏼‍♀️

Sorulan bi soruya cevap vermemek duymamazlıktan gelmek. Bilmiyorum belki ben abartıyorum. Sonuçta ikiside damat birine sorup diğerine sormaya dahi tanezzuk etmemek. Ben demiyorum ki sorsun. Benim takıldığım nokta her konuda eniştemin fikirlerini onemsenirken eşimin sadece uyması beklenmesi.
O ortamın içinde olan sensin, ben senin abarttığını düşünmüyorum belliki rahatsız olduğun durumlar var ve buraya çoğunu yazamadığını hissettim.

Ben olsam benim kocamı adam yerine koymayan ailemde olsa çok fazla biraraya gelmem.

Kızlar selam. Bende bi konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. 4 yıllık evliyim bir ablam ablam var oda evli. Benim sorunum babamın enişteme gösterdiği ilgi ve saygıyı benim eşime göstermiyor. Mesela annemlere oturmaya gittiğimizde eniştemle babam muhabbet eder eşim konuşmaya dahil olmaya çalışsada ya duymazlar ya tvye bakarlar. Eniştemle babam arasında bu durum hiç olmuyor. Kahveye gidilecekse babam enişteme sorar gidelim mi diye o gidelim derse benim eşime de hadi derler. Ya ikisinede sor. Yada sorma. Ufak ufak dikkatimi çeken pek çok şey var. Ailemle akali bi çok kararı eniştemde eniştemde duyuyorum. Ablamdan bile değil. Eniştemin çalıştıgi yer iyi bir yer. Bir araya gelindiğinde sürekli zam muhabbetleri. Babam bile sorar eşine ne kadar zam verdiler,verdiler mi falan diye. Bu sorular beni çok geriyor. Eşim bu durumları hiç takmaz ama ben aksine çok detaylara takılan biriyim.bayrmda da bu tarz bişey olmuştu bende biraz sert tepki verdim anneme ben annemin beni anlayıp babami uyarmasıni beklerken bana dedi bayramda beni üzüyorsun diye. Neden hep ben saygı göstermek zorundayım. Bende saygı görmek fikirlerime değer verildiğini görmek istiyorum. Dah bi çok ufak detay işte. İlk aklıma gelenleri yazdım. Ben ailemin bu durumu artık fark edip beni kirdiklarini görmelerini istiyorum. Nasıl tepki vermem gerekiyor sizce. Lütfen abartıyorsun demeyin belki küçük şeyler ama her görüşmede bu tarz şeyler olduğu için artık çok geriliyorum. Bu durum herkezin yanında oluyor bu yüzden eşime herkes istediği gibi davranma hakkı buluyor. Yazdıkça yazdım uzun oldu sanırım
Ya enişten zengin yada aileye kendisini sevdirerek damat olmuş.

O ortamın içinde olan sensin, ben senin abarttığını düşünmüyorum belliki rahatsız olduğun durumlar var ve buraya çoğunu yazamadığını hissettim.

Ben olsam benim kocamı adam yerine koymayan ailemde olsa çok fazla biraraya gelmem.
Mesela bu bayram piknik muhabbeti olmuş yapalım diye daha geçen bayramdan ben bunu eniştemlerden duydum. Bayrama ne kaldı bizimkilerden hiç duymadım. Bayram günü denir hadi piknige gitsen bi türlü gitmesen

Mesela bu bayram piknik muhabbeti olmuş yapalım diye daha geçen bayramdan ben bunu eniştemlerden duydum. Bayrama ne kaldı bizimkilerden hiç duymadım. Bayram günü denir hadi piknige gitsen bi türlü gitmesen
Eniştem bile eşime ters ters konuşma cesareti alıyor. Bi kere gittik yardım etmeye onlara bi işleri vardı eniştem bi tersledi eşimi zor tuttum kendimi ablam resmen gözümün içine baktı tatsızlık çıkmasın diye. Ben eşimin ailesinden çok çektiğim için eşim alınsa bile bana bunları söylemeye yüzü yok biliyorum

Benim görümceler arasında da vardı bu olay.
Biri cerrah biri belediyede bilmem neci biride inşaatcı.
Tabiki inşaatçı olanı adam yerine koymuyorlardı. Sonra boşandıklarını duydum.
Tabiki bunlar önceki eş ailesi. Şimdikiler paraya tapmıyorlar çok şükür
Sizde kariyer farkıda yoksa tamamen kafa yapısının uyup uymamasıyla alakalı olabilir

Sen daha iyi bilirsin ama ben olsam gitmem

Benim görümceler arasında da vardı bu olay.
Biri cerrah biri belediyede bilmem neci biride inşaatcı.
Tabiki inşaatçı olanı adam yerine koymuyorlardı. Sonra boşandıklarını duydum.
Tabiki bunlar önceki eş ailesi. Şimdikiler paraya tapmıyorlar çok şükür
Sizde kariyer farkıda yoksa tamamen kafa yapısının uyup uymamasıyla alakalı olabilir
Eniştemde ön planda olamktn çok memnun.

X