Kocam ailesinden korkuyor herşeyi saklıyor

Kır sende bi zinciri. Bileziğini tak telefonunu çıkar, eşinde arabasını nereye koyarsa koysun. Alnınızın teriyle çalışıp almışsiniz alnnızın akıyla kullanacağınıza çalıntı gibi saklamak, senide eşinide yorar. Sen çatır çatır kullan eşyalarini, eşinden arkandan gelir merak etme.

Bilezik altın vs zaten gösterilmez de diğerleri abartı. Başka örnek var mı?

Kayınvalidenizi arayıp anlatmanız tüm aileyi birbirine katmaktan başka elinize ne geçecek?
Neden bilezik altın gösterilmiyor ben 4 yıllık evliyim evlendiğim ilk yıl bileziklerimi eşime verdim araba aldı bilezik takmayı seviyorum sırf onlar görecek eşimle kavga edeceğim diye saklıyorum. ama ben insanlar neder diye yaşayacak bir insan değilim

Arkaşlar merhaba benim kocam aldığımız herşeyi ailesinden saklamaya çalışıyor. banada kızıyor sakın onların yanında gösterme diye. Altın bilezik alıyoruz sakın annemin ablamın yengemin yanında çıkarma diyor. geçen iPhone 15 aldık çantamdan çıkartamıyorum telefonu kimseye gösterme diyor. Eşim öğretmen uzakta oturuyoruz yaz tatillerindede arabayı arka sokağa çekiyor kimse görmesin diye ne yapmam lazım kaynanamı arayıp oğlunuz sizden korkuyor herşeyi saklamak zorunda kalıyoruz mu diyeyim yardımcı olursanız çok sevinirim…
Hatta gittimiz yerleri duruma koyup paylaşan biriydim ailesi görecek yine kavga edeceğiz diye 4 yıllık evliliğimin 2. Yılında paylaşım yapmayı bıraktım

Bence eşiniz ailenisinin kendisinde para istememesi için böyle yapıyor ya da nazara falan çok inanır mı bazi insanlar asla biseyini anlatmaz nazar değer diye .

Öğretmen maaşıyla da iPhone 15 masallah 🧿🧿🤣🤣🤣

Söylemeyin siz de. Aktif geliriniz yada ailenizden kalan mal varlığınız olsa "bana ait" dersiniz ama öyle bir durumunuz da yok sanırım. Dert edecek durum göremiyorum
Söylemek değil ki mevzu telefonu çantamda nasıl saklayayım 3 ay tatilde ki benim için telefonu görse ne görmese ne benim babamın 3 evi var biz varlık içinde yetiştik yokluk görmedik bana bunlar normal geliyor görümcemde bilezik görsem laf söz yapmam çünkü normal bir şey bu anlamadığım kocamın neden bu kadar korktuğu ve bana baskı yaptığı çok büyük problem

Arkaşlar merhaba benim kocam aldığımız herşeyi ailesinden saklamaya çalışıyor. banada kızıyor sakın onların yanında gösterme diye. Altın bilezik alıyoruz sakın annemin ablamın yengemin yanında çıkarma diyor. geçen iPhone 15 aldık çantamdan çıkartamıyorum telefonu kimseye gösterme diyor. Eşim öğretmen uzakta oturuyoruz yaz tatillerindede arabayı arka sokağa çekiyor kimse görmesin diye ne yapmam lazım kaynanamı arayıp oğlunuz sizden korkuyor herşeyi saklamak zorunda kalıyoruz mu diyeyim yardımcı olursanız çok sevinirim…
Eşiniz denge bulmaya çalışıyor. Sizide kırmak istemiyor ailesi laf eder huzurunuz kaçsın istemiyor. Dediğinize göre bunlara laf edebilirler. Ortalığın karışöasını önlemeye çalışıyor. Eğer çok sık görüşmüyorsanız öğretmen misiniz arada 1 2 hafta görüyonuzdur. Elinize ayak uyduruk. Tabi başka sorunlarınız yoksa. Bunu gurur meselesi yapmayın. Adamıda kendinizide evliliğini zide zor duruma sokmayın. Kendince bir yol belirlemiş ailesine karşı. Dediğim gibi arada görüyorsanız geçerli bunlar.
Ailesi bir laf eder sizin aranızda sorun olur yapmayın derim.Veya isteyebilirler bunun önüne geçmeye çalışıyor. Elinize yardımcı olun.

Eşiniz denge bulmaya çalışıyor. Sizide kırmak istemiyor ailesi laf eder huzurunuz kaçsın istemiyor. Dediğinize göre bunlara laf edebilirler. Ortalığın karışöasını önlemeye çalışıyor. Eğer çok sık görüşmüyorsanız öğretmen misiniz arada 1 2 hafta görüyonuzdur. Elinize ayak uyduruk. Tabi başka sorunlarınız yoksa. Bunu gurur meselesi yapmayın. Adamıda kendinizide evliliğini zide zor duruma sokmayın. Kendince bir yol belirlemiş ailesine karşı. Dediğim gibi arada görüyorsanız geçerli bunlar.
Ailesi bir laf eder sizin aranızda sorun olur yapmayın derim.Veya isteyebilirler bunun önüne geçmeye çalışıyor. Elinize yardımcı olun.
Eşim öğretmen ailesi batıda bizde doğudayız 3 ay tatilin 3 ayını annesinde geçiriyor 4 yıldır şaşmaz. telefonu saklamak çok zor. misafirliğe giderken bilezikleri mi takıp sonra kocamla kavga ederim diye geri çıkarıyorum

Hatta gittimiz yerleri duruma koyup paylaşan biriydim ailesi görecek yine kavga edeceğiz diye 4 yıllık evliliğimin 2. Yılında paylaşım yapmayı bıraktım
Çok fazla kısıtlanmış durumdasınız. Bir insanın hayatının ufak bir kısmını da olsa başkalarına göre yaşaması ve şekillendirmesi yorucu bir durum.
Bence kayınvalidenizi aramayın. Sizi yanlış anlayabilir. Eşinizle halletmeniz gerekiyor bu meseleyi.

Eşim öğretmen ailesi batıda bizde doğudayız 3 ay tatilin 3 ayını annesinde geçiriyor 4 yıldır şaşmaz. telefonu saklamak çok zor. misafirliğe giderken bilezikleri mi takıp sonra kocamla kavga ederim diye geri çıkarıyorum
Günlük hayatta bilezik takmayıverin siz de. Telefon için de tamamını kapatan kılıf alın. Sorarlarsa iPhone 13 deyin. O daha ucuz. Normalde ben olsam size ne der geçerim ama siz diyemiyorsunuz belli ki.

Bu arada ben telefon aldığımda kayınbabama pahalı gelmişti, hafif eleştirir tarzda konuşmaya kalktı. Ben de yapıştırdım cevabı: Keyif benim değil mi? Çalışıyorum alıyorum. Para bunun için var. 🤣

Günlük hayatta bilezik takmayıverin siz de. Telefon için de tamamını kapatan kılıf alın. Sorarlarsa iPhone 13 deyin. O daha ucuz. Normalde ben olsam size ne der geçerim ama siz diyemiyorsunuz belli ki.

Bu arada ben telefon aldığımda kayınbabama pahalı gelmişti, hafif eleştirir tarzda konuşmaya kalktı. Ben de yapıştırdım cevabı: Keyif benim değil mi? Çalışıyorum alıyorum. Para bunun için var. 🤣
Bende sizene derimde eşimin hatrı var sonuçta onunda üzülmesini istemem kayınvalidem telefondan anlamaz ama kaynım herşeyi anlıyor ekrandaki dinamik adayı gördüğünde bu 13 değil 15 diyebilir annesine 50 bin tl ye telefon almışlarda der.

Bende sizene derimde eşimin hatrı var sonuçta onunda üzülmesini istemem kayınvalidem telefondan anlamaz ama kaynım herşeyi anlıyor ekrandaki dinamik adayı gördüğünde bu 13 değil 15 diyebilir annesine 50 bin tl ye telefon almışlarda der.
Telefonunuzdaki dinamik adayı nasıl görecek adam? Onun yanında gözüne soka soka kurcalamanız lazım telefonu.

Niye koskoca 3 ayı orada geçiriyorsunuz? Gidin bir hafta görün dönün 3 ay tepe tepeye niye yaşıyorsunuz buna tatil mi denir?
Telefon ederseniz ortalığı karıştırmaktan başka bir şey yapmamış olursunuz. Oturun eşinizin karşısına sen anandan korkuyosun diye ben bileziğimi saklamıycam deyin takın gidin.

Siz o üç aylık süreçte neredesiniz?

2 dükkan, 2 evimiz var 3.ev ve 3.dükkan almayı düşünüyoruz. Benim ailem biliyor ama eşimin ailesi ve arkadaşlarımız falan asla bilmiyorlar. Çünkü bişey aldığımız zaman sürekli para istiyorlar mesela eşimin kardeşi eşime 4 milyonluk ev aldırmaya çalışıyor. Eşimde ben çocuklarımın rızkını kimseye yediremem diyor. Yardım ederim ev almasina ama 4 milyonu da ben veremem diyor
Allah daha çok versin nasıl kazanıyorsunuz peki merak ettim

Sizde 3 ay eşinizle beraber ailesinin yanında mı kalıyorsunuz?
Asıl derdiniz bu olmalı öyleyse.

X