Kocam ailesinden korkuyor herşeyi saklıyor

O zaman normal. Benim de kaynım biraz düşük gelirli ve ben de eşim de onların yanında çok dikkatli davranıyoruz. Bence eşinize kızmayın bu konuda..
Keşke bizim yanımızda dikkat edilse inadına durumları iyi olduğunu bin kere yüzümüze yüzümüze çarpıyorlar utanmadan.... Bir de ne var ki bunda ne alıngansın diyorlar..... Biz bizden daha aşağıda olanlara ekonomik hep dikkat li davrandık ama bizde daha yukarıda olanlar hiç bir zaman o özeni göstermedi bende bunu anlamıyorum....

Hatta gittimiz yerleri duruma koyup paylaşan biriydim ailesi görecek yine kavga edeceğiz diye 4 yıllık evliliğimin 2. Yılında paylaşım yapmayı bıraktım
Biz de gittiğimiz yerleri tatili falan asla kimseye söylemeyiz story de paylaşmayı bir kere paylaştım burnumdan geldi sonra dedim ki töbe gerek yok bir daha asla hiç bir şey paylaşmıyorum instagram da kimsenin hayatını ne ilgilenirim ne de hayatım hakkında bir şeyin bilinip eleştirilmesini isterim.... Eleştiri hiç çekemem... Ne eleştiririm ne de eleştiriyi kabul ederim..

Araba ve telefon olayı saçma,telefonu illa ki görecekler,arabayida ev sahibi görmesin diye saklıyormus yani o kısımda saçma olmus ama bilezigi göstermeyin bencede aslında eşiniz ailesini sizden iyi taniyordur eşinizden belkide maddi beklentileri olabilir durumları kötüymüş sen bilezik alıyorsun pahalı telefon alıyorsun bizede maddi yardım yap diyebilirler ki böyle aileler var maalesef durumları iyide olsa maddi bir beklenti bekliyorlar.

Bunun 2 sebebi var 1- kimse para istemesin diye eşiniz ailesine sürekli yok çekiyordur 2- yine yok çekerek destek görüyordur onlardan maddi olarak. başka aciklamasi yok

Benim esimin tum sulalesi yok çeker ağlar zırlar herkesin herseyi var 2 şer ev 2 şer araba ek gelir var imkan var hatta hic hosuma gitmez bu durum yakınmaları yani biz 1 defa bile maddi destek istemedik 100 lira bile istemedik kimseden ama yinede olaki isteriz diye heralde 8 senedir hepsi agliyor 😂

2 dükkan, 2 evimiz var 3.ev ve 3.dükkan almayı düşünüyoruz. Benim ailem biliyor ama eşimin ailesi ve arkadaşlarımız falan asla bilmiyorlar. Çünkü bişey aldığımız zaman sürekli para istiyorlar mesela eşimin kardeşi eşime 4 milyonluk ev aldırmaya çalışıyor. Eşimde ben çocuklarımın rızkını kimseye yediremem diyor. Yardım ederim ev almasina ama 4 milyonu da ben veremem diyor
Eşinizin kardeşi fazla mı akıllı kendini akıllı mı sanıyor yuh..

Neden bilezik altın gösterilmiyor ben 4 yıllık evliyim evlendiğim ilk yıl bileziklerimi eşime verdim araba aldı bilezik takmayı seviyorum sırf onlar görecek eşimle kavga edeceğim diye saklıyorum. ama ben insanlar neder diye yaşayacak bir insan değilim
Sırf elti görümce çatlatmak için bilezik taktığınızı düşünüyorum. Hatta kollarını altın bileziklerle dolduran tüm kadınların böyle olduğunu düşünüyorum.

Hatta ve hatta kayınvalidenizi sırf bilezik takma özgürlüğüne sahip olmak için aramak istediğinizi de düşünüyorum.

Evet biraz tutumlu olduğumuz doğru ama cimrilik kısmına hiç katılmıyorum😄.
Bizim gelin de göçmen, hiç öyle bir hali yok. Ama babamlar da böyle düşünüyor. Cimri ve çalışkan olduklarını söylerler genelde. Geldiklerinde sıfırdan hayat kurmak için çok çalışmak ve kazandıkları parayı tutmak zorundalardı. Bu önyargının çıkış noktası bu olabilir. Ama yeni nesil asla öyle değil. 😁

Yahu ne tuhaf kadınsınız niye arıyorsunuz adamın annesini? Ortalığı karıştırmaktan zevk mi alıyorsunuz? Bu kocanla arandaki mesele. Zaten uzaktaymışsınız nadir gidiyorsunuzdur o sürede de hava atmayıverin kimseye bişeyiniz eksilmez. Ha bi gideriz 1 ay kalırız kaynanam gelir 3 ay evimizde kalır diyorsan saklamaya çalışma rahat takıl. Ama görüşmeler nadirse iade et adam ailesinin huyunu bilmese sana öyle demezdi.

Adam davranışının sebeplerini tek tek anlatmış size. Hala ailesinden korkuyor diyorsunuz bunu nereden çıkardınız adamın sebeplerinden hiçbiri onlardan korkması değil. Kayınvalideye ne diyeceksiniz arayıp, bizim arabanın modelini markasını görünce ev sahibiniz sizin de durumunuzun bizimki gibi olduğunu düşünüp kiranızı arttırabilir diye eşim arabayı başka sokağa parkediyor, sizin durumunuz sıkıntılı olduğu halde eşim çok pahalı bir telefon alıyor bunu bilmenizi istemiyor, sizin durumunuz kötü olduğu için eşim bana aldığı bilezikleri şangur şungur yanınızda takmamı istemiyor ama ben illa sizin sahip olamadığınız şeyleri eşim bana aldı diye gözünüze sokmak istiyorum bu yüzden çok dertliyim utanın mı diyeceksiniz?

Arkaşlar merhaba benim kocam aldığımız herşeyi ailesinden saklamaya çalışıyor. banada kızıyor sakın onların yanında gösterme diye. Altın bilezik alıyoruz sakın annemin ablamın yengemin yanında çıkarma diyor. geçen iPhone 15 aldık çantamdan çıkartamıyorum telefonu kimseye gösterme diyor. Eşim öğretmen uzakta oturuyoruz yaz tatillerindede arabayı arka sokağa çekiyor kimse görmesin diye ne yapmam lazım kaynanamı arayıp oğlunuz sizden korkuyor herşeyi saklamak zorunda kalıyoruz mu diyeyim yardımcı olursanız çok sevinirim…
Böyle gitmez bu, ikinizde dur demelisiniz. Gösterince saklamasa ne olacak aile mi kızıyor vs?

X