Kocam ailesinden korkuyor herşeyi saklıyor

Telefonunuzdaki dinamik adayı nasıl görecek adam? Onun yanında gözüne soka soka kurcalamanız lazım telefonu.
Telefon başka nasıl kullanılabilir kullanım amacı bu değil mi a aaaaa, birinin gözüne gözüne sokmayacaksan ne anlamı kaldı ona sahip olmanın? Hele de alamayacak durumda olan insanların yanında kocanın sana aldığı onlara almadığı en son model en pahalı telefonu kolundaki bilezikleri şangırdata şangırdata gözlerine sokup düğün konvoyu gibi kornaya basa basa evin önüne parkettiğin lüks arabandan inip kıt kanaat geçinen insanları evlatlarının parasıyla küçümsemeyeceksen bu hayatın ne anlamı var

Arkaşlar merhaba benim kocam aldığımız herşeyi ailesinden saklamaya çalışıyor. banada kızıyor sakın onların yanında gösterme diye. Altın bilezik alıyoruz sakın annemin ablamın yengemin yanında çıkarma diyor. geçen iPhone 15 aldık çantamdan çıkartamıyorum telefonu kimseye gösterme diyor. Eşim öğretmen uzakta oturuyoruz yaz tatillerindede arabayı arka sokağa çekiyor kimse görmesin diye ne yapmam lazım kaynanamı arayıp oğlunuz sizden korkuyor herşeyi saklamak zorunda kalıyoruz mu diyeyim yardımcı olursanız çok sevinirim…
Büyük ihtimalle neden buna para verdiniz yazık değil mi falan demesinler diye çünkü anne babalar da var bu sizin karışmayın eşinizle aranız bozulur eşiniz bu durumu düzeltmesi gerektiğini soyleyin somucta kazanıyorsunuz ki aliyorsunuz

Telefon başka nasıl kullanılabilir kullanım amacı bu değil mi a aaaaa, birinin gözüne gözüne sokmayacaksan ne anlamı kaldı ona sahip olmanın? Hele de alamayacak durumda olan insanların yanında kocanın sana aldığı onlara almadığı en son model en pahalı telefonu kolundaki bilezikleri şangırdata şangırdata gözlerine sokup düğün konvoyu gibi kornaya basa basa evin önüne parkettiğin lüks arabandan inip kıt kanaat geçinen insanları evlatlarının parasıyla küçümsemeyeceksen bu hayatın ne anlamı var
Pardon biz yanlış biliyormuşuz o zaman. 🤣

Benim amacım insanların gözüne sokup kullanmak değil ki öyle biri değilim abartı bilezik takıp gezmem Hı gezede bilirdim bu kimseyi ilgilendirmez ki ben eve gelip yakınlarımda gördüğüm eşyaları evde konuşacak biri bile değilim bunu olmayanlar yapar bu kadar basit bilmem anlata bilmişimdir inşallah evin önüne çekilen arabada benim için lüks değil ihtiyaç

Ordada kalıyoruz arada
Doğuda görev yapıyorsunuz. Hepi topu iki ay memlekete geliyorsunuz. Ama muhtemelen onda da eşiniz kırılmasın diye genelde eş ailesinde, ara sıra da kendi ailenizde kalıyorsunuz süper. Evlat gibi evlat. 😁

Benim amacım insanların gözüne sokup kullanmak değil ki öyle biri değilim abartı bilezik takıp gezmem Hı gezede bilirdim bu kimseyi ilgilendirmez ki ben eve gelip yakınlarımda gördüğüm eşyaları evde konuşacak biri bile değilim bunu olmayanlar yapar bu kadar basit bilmem anlata bilmişimdir inşallah evin önüne çekilen arabada benim için lüks değil ihtiyaç
Arabanın marka modeli ne? 😐

Aklımdaki tek soru öğretmen koca, çalışmayan kadın, bu kadar parayı nerden buluyorsunuz 🙄
Margaret Hale Margaret Hale tek fakır ben mi kaldım🤣🤣
Yalnız değilsin kuşum. Telefon, bilezik hepsine tamam da zengin sanmasınlar diye arka sokağa park edecek bir arabam olmayacağına eminim. 🤣

Benim amacım insanların gözüne sokup kullanmak değil ki öyle biri değilim abartı bilezik takıp gezmem Hı gezede bilirdim bu kimseyi ilgilendirmez ki ben eve gelip yakınlarımda gördüğüm eşyaları evde konuşacak biri bile değilim bunu olmayanlar yapar bu kadar basit bilmem anlata bilmişimdir inşallah evin önüne çekilen arabada benim için lüks değil ihtar
Adam davranışının sebeplerini tek tek anlatmış size. Hala ailesinden korkuyor diyorsunuz bunu nereden çıkardınız adamın sebeplerinden hiçbiri onlardan korkması değil. Kayınvalideye ne diyeceksiniz arayıp, bizim arabanın modelini markasını görünce ev sahibiniz sizin de durumunuzun bizimki gibi olduğunu düşünüp kiranızı arttırabilir diye eşim arabayı başka sokağa parkediyor, sizin durumunuz sıkıntılı olduğu halde eşim çok pahalı bir telefon alıyor bunu bilmenizi istemiyor, sizin durumunuz kötü olduğu için eşim bana aldığı bilezikleri şangur şungur yanınızda takmamı istemiyor ama ben illa sizin sahip olamadığınız şeyleri eşim bana aldı diye gözünüze sokmak istiyorum bu yüzden çok dertliyim utanın mı diyeceksiniz?
bi insanın arabasının olması bileziğinin olması benim için çokta lüks bir şey değil araba ihtiyaçtır… siz insanlarda gördüğünüz şeyleri böyle düşünüyor olabilirsiniz ama ben böyle düşünmüyorum. isterse Range Rovera binsin benim umrumda olmaz Hı hava mı atıyor diyede düşünmem hava atma niyeti olan insanlar başkalarının hava attığını düşünür nedense. kaynanamı arayıp oğlunun sürekli takılarımı telefonumu göstermemem gerektiğini söyleyeceğim neden alıyoruz o zaman takmayacaksak telefon çaldığında açamayacaksam insanlar neder diye yaşamak istemiyorum ben kocamında böyle olmasını istemiyorum bu mevzu sadece telefon bilezik araba değil daha neler çıkar. ama insanları küçümseyerek değil çünkü ben böyle biri değilim takıldığım noktanın küçümsemeylede bir ilgisi yok zaten…

Benim çevremde akrabalarımda durumu kötü olanlar ihtiyaç sahibi olanlar var, hiç elalemin eşyasından malından bahsettiklerini duymadım, ben de yıllarca çok ama çok kötü şartlarda yaşadım kimsenin eşyası bileziği malı benim konum olmadı. Ben öyle yapacak biri BİLEdeğilim derken?zaten normali bu. Sizin sahip olduklarınıza sahip olamamakta bir kusur değil, sahip olamayanlar iğrenç insanlar filan değil insanlık konusunda ders alınacak karakterde olurlar kendileri çoğunlukla. Ben çoook net anladım zaten satır aralarına zihniyete imalara kadar anladım
Eşiniz diyor ki benim ailemin yanında kullanma birilerinin gözüne sokma özgürlüğünü benim ailem dışında kullanabilirsin, siz anladınız mı?

Benim amacım insanların gözüne sokup kullanmak değil ki öyle biri değilim abartı bilezik takıp gezmem Hı gezede bilirdim bu kimseyi ilgilendirmez ki ben eve gelip yakınlarımda gördüğüm eşyaları evde konuşacak biri bile değilim bunu olmayanlar yapar bu kadar basit bilmem anlata bilmişimdir inşallah evin önüne çekilen arabada benim için lüks değil ihtar

bi insanın arabasının olması bileziğinin olması benim için çokta lüks bir şey değil araba ihtiyaçtır… siz insanlarda gördüğünüz şeyleri böyle düşünüyor olabilirsiniz ama ben böyle düşünmüyorum. isterse Range Rovera binsin benim umrumda olmaz Hı hava mı atıyor diyede düşünmem hava atma niyeti olan insanlar başkalarının hava attığını düşünür nedense. kaynanamı arayıp oğlunun sürekli takılarımı telefonumu göstermemem gerektiğini söyleyeceğim neden alıyoruz o zaman takmayacaksak telefon çaldığında açamayacaksam insanlar neder diye yaşamak istemiyorum ben kocamında böyle olmasını istemiyorum bu mevzu sadece telefon bilezik araba değil daha neler çıkar. ama insanları küçümseyerek değil çünkü ben böyle biri değilim takıldığım noktanın küçümsemeylede bir ilgisi yok zaten…
Hayır arabamızın olması bileziğimizin olması son model telefonumuzun olması olamayan insanlar için hayatı karın doyurma mücadelesi hayatta kalabilme mücadelesi ile geçen insanlar için lüks. Hayat sizden sizin isteklerinizden sizin standartlarınızdan ibaret değil. Benim maddi durumumu biliyor musunuz, sahip olduklarımı yada istediğim an olabileceklerimi biliyor musunuz? Benimle ilgili ne biliyorsunuz acaba? Şu yaşıma kadar hiç hava atmadım hiç böyle bir niyetim olmadı ama bu durumda olan insanlar öyle net görünüyor ki, böyle limon yalamışsın gibi bir surata bürünüyorsun onlarla karşılaşınca, bir de sizin gibi masum tavırlarına yatıyorlar filan aman aman Allah uzak etsin
Tabii 365 gün kayınvalide ile gece-gündüz yaşadığınız için maddi değeri yüksek olan hiçbirşeyinizi gösteremiyorsunuzya ay pardon kullanamıyorsunuzya arayın hemen söyleyin, hatta yaza kadar beklemeyin fotoğraflarını yollayın sizde yokya bunlardan o yüzden olmayan insanlar başkalarının eşyasını konuşur siz de benimkileri konuşurken komşuları akrabaları filan da çağırın onlar da öğrensin konuşsun herkes bilsin diyin.
İnsanlar ne der le ne ilgisi var bu durumun diyecem de sizin kafada böyle düşünceler normal
Ben de sizin böyle olmanızı istemiyorum yapabileceğim birşey var mı? Yok. Allah kocanızı bozmasın hep böyle kalsın İnşaallah ne güzel bir insan.

Anlata bilemediniz. Bu devirde misafirliğe koluna bilezik takıp da gidenlerin niyetleri bellidir.
Gösteremediğiniz için içinize dert olmuş.

Eşinizin de, bu paranın kaynağı nedir diye soracakları için çekindiğini düşündüm şimdi.

Sırf elti görümce çatlatmak için bilezik taktığınızı düşünüyorum. Hatta kollarını altın bileziklerle dolduran tüm kadınların böyle olduğunu düşünüyorum.

Hatta ve hatta kayınvalidenizi sırf bilezik takma özgürlüğüne sahip olmak için aramak istediğinizi de düşünüyorum.
Eltim yok görümcemde uzakta oturuyor ben sevdiğim için takıyorum bileziği hava atma niyeti olanlar böyle düşünüyor ben bilezik takan insanların yada iPhone kullanan insanların hava attığını düşünmüyorum ihtiyaçlarını imkan dairesinde kaliteli şeylere sarfettiklerini düşünüyorum benim için çokta önemli bir şey değil ev araba telefon…
Özgür olma konusunada gelirsek ben yay burcuyum ben özgürlüğü istediğim gibi eşiminde ailesine bağlı yaşamasını istemiyorum annesinin ona baskı yapmasını hiç istemiyorum

Yahu ne tuhaf kadınsınız niye arıyorsunuz adamın annesini? Ortalığı karıştırmaktan zevk mi alıyorsunuz? Bu kocanla arandaki mesele. Zaten uzaktaymışsınız nadir gidiyorsunuzdur o sürede de hava atmayıverin kimseye bişeyiniz eksilmez. Ha bi gideriz 1 ay kalırız kaynanam gelir 3 ay evimizde kalır diyorsan saklamaya çalışma rahat takıl. Ama görüşmeler nadirse iade et adam ailesinin huyunu bilmese sana öyle demezdi.
Ortalığı karıştırmaktan zevk filan almıyorum sadece merak ediyorum ne yapmışlar bu adama ben bir şey alırken ailem ne der diye yaşamıyorum sevdiysem beğendiysem alıyorum. hava atma gibi bi niyetimde yok zaten araba telefon ihtiyaçtır 3 ay tatilinde illlaki görecek onlar görecek diye ben istediğim telefonu almayayım mı bi kaynana gelini bilezik takıyor diyede kıskanacak değildir herhalde bu kocamla aramdaki meselelikten çıkıyor insanlar neder olayına gidiyor o insanlarada haddini bildirmek benim vazifem

Hayır arabamızın olması bileziğimizin olması son model telefonumuzun olması olamayan insanlar için hayatı karın doyurma mücadelesi hayatta kalabilme mücadelesi ile geçen insanlar için lüks. Hayat sizden sizin isteklerinizden sizin standartlarınızdan ibaret değil. Benim maddi durumumu biliyor musunuz, sahip olduklarımı yada istediğim an olabileceklerimi biliyor musunuz? Benimle ilgili ne biliyorsunuz acaba? Şu yaşıma kadar hiç hava atmadım hiç böyle bir niyetim olmadı ama bu durumda olan insanlar öyle net görünüyor ki, böyle limon yalamışsın gibi bir surata bürünüyorsun onlarla karşılaşınca, bir de sizin gibi masum tavırlarına yatıyorlar filan aman aman Allah uzak etsin
Tabii 365 gün kayınvalide ile gece-gündüz yaşadığınız için maddi değeri yüksek olan hiçbirşeyinizi gösteremiyorsunuzya ay pardon kullanamıyorsunuzya arayın hemen söyleyin, hatta yaza kadar beklemeyin fotoğraflarını yollayın sizde yokya bunlardan o yüzden olmayan insanlar başkalarının eşyasını konuşur siz de benimkileri konuşurken komşuları akrabaları filan da çağırın onlar da öğrensin konuşsun herkes bilsin diyin.
İnsanlar ne der le ne ilgisi var bu durumun diyecem de sizin kafada böyle düşünceler normal
Ben de sizin böyle olmanızı istemiyorum yapabileceğim birşey var mı? Yok. Allah kocanızı bozmasın hep böyle kalsın İnşaallah ne güzel bir insan.

Bende sizene derimde eşimin hatrı var sonuçta onunda üzülmesini istemem kayınvalidem telefondan anlamaz ama kaynım herşeyi anlıyor ekrandaki dinamik adayı gördüğünde bu 13 değil 15 diyebilir annesine 50 bin tl ye telefon almışlarda der.
Babam hediye etti diyip geçin ne diye bu kadar zorluyorsunuz ki bir sonraki sefer bileziğinizi takarsınız annem almış hatıra amaçlı dersiniz. Evet durduk yere ne diye yalan söyleyesiniz ama başka da yolunu yok gibi.

X