Kocam benden boşanmak istiyor

Esiniz biraz saf galiba her denene tamam demesi evlenip bisanmaya kalkmasi sizi sizin cocugunuzu hic düşünmüyor pek akilli biri degil gibi cok uzuldum cunku hayatimda boyle ezikce ve mantiksiz bisey duymadim. Boşanırsaniz yüzünü goremiycegini soyleyin oyle iliskimi olur nekadar sacma ya. Yuz vermeyin ve bosanirsa boyle sacma bir iliski surdurmeyin karakteri oturmamis kim nereye cekerse oraya gidiyor ne bicim adam bu

Konuştuk beni takma kafana soykediklerimi takma bu günler de geçecek dedi. Sadece bir süreç ben kendim halledeceğim sen karışma dedi. Şöyle yap böyle yap deme seni sevdigimden şüphen olmasın dedi. Ben seni bırmak istesem bırakırdım öyle bişey olmayacak sen bana ne yaparsan yap de rahat ol geçecek dedi

Konuştuk beni takma kafana soykediklerimi takma bu günler de geçecek dedi. Sadece bir süreç ben kendim halledeceğim sen karışma dedi. Şöyle yap böyle yap deme seni sevdigimden şüphen olmasın dedi. Ben seni bırmak istesem bırakırdım öyle bişey olmayacak sen bana ne yaparsan yap de rahat ol geçecek dedi
Iyi de eski eş hanfendiye toz konmuyor ki. Tek laf edemiyor çocukların korkusundan, kadin da parmağında oynatıyor resmen.
Eşiniz böyle tehditlerine boyun eğdikçe daha coook sömürülür bilsin.

Eşiniz çocuklar için velayet davası açamıyor mu? Madem öyle alsın velayetlerini ya da eski eş bu şekilde devam ederse velayet davası açmakla tehdit etsin.
Siz boşanmayı isteme sebebinin bu olduğuna emin misiniz? Altında başka sebepler ya da farklı amaçlar olmasın?

Aşırı mantıksız. Evliliğinizi kurtarın. Çocuklarla bir problem yok ki çocuk icin boşanasınız. Tamamen eski eşin ekmegine yağ sürmek bu. Yapmayın. Boşandıktan sonra beraber oluncakmış bide ne anladık ? Çocuklar büyümüş zaten bi kaç seneye hepten akıllanırlar anneleri etkıleyemez. Sabredin

Bu mesajı ben yazdım eski eşine atmasını istedim ama atmadı bunu atarsam daha çok problem çıkarır çocuklar ı daha fazla doldurur dedi. Çok düşünüyor sun madem başlarında dursaydın der dedi. Ben onunla anlaşmaya varamıyorum bişey desem telefonda hakaret ediyor dedi
Adam resmen sinmiş eski eşten fakat sizide maşa yapmış ortada bir tezatlık var ya hiç evlenmeyecekti bu Kadın yeni böyle olmadi oyle değilmi sizin ne kabahatiniz var kendi sorunlari bunlar saçmalıklarına göz yummayin bazen iyi niyeti enayilik adi altında adlandirabiliyor insanlar

Esiniz sizin arkanızda dağ gibi duracak ki kimse yuvanızı yıkamasın. Mantıken düşünürsek, babaları yeni biriyle evlenmiş, cocuklarin gelip gitmelerinin azalması normal çünkü evde artik bir yabanci var ve rahat edemeyebilirler. Zamanla alışacaklardır bu duruma.
Eşiniz cok sacma davranıyor çocuklar için seni ve çocuğunu ikinci plana atıyor. Ayrılmak ısteyene ne yapsanız boş, toparlanin kendinize gelin. Oturun evinizde eşinizinde ne halı varsa görsün. Yaptığı cok büyük ayıp. 9 14 yaşlarında eşşek kadar çocuklari için evliligini yıkıyor. Sizin yerinizde başkası olsa çocuklara duşman olur

İkinci evliliğim 2 yıl oldu evleneli eşimin eski eşinden 2 oğlu var 9 ve 14 yaşında benim 1 oğlum var 7 yaşında . Eşimle ikimizde bekarken sevgiliydik sonra ayrıldık olmadı o başkası ile evlendi ben başkası ile sonra ben boşandım eski eşim evlendi çocuğu oldu. Bu da boşanmış ortak arkadaşlarımız bizi tekrar bir araya getirdi tekrar görüştük eskilerden konuştuk daha önceden birbirimizi tanıdığımız için evlilik kararı vermek Zor olmadı. severek evlendik kendi aramızda bir problem yok beni sevdiğini de her defasında söylüyor sen benim kıymetlimsin diyor ama biz evlendikten sonra eşimin eski eşi çocukları eşimden soğutmaya başladı çocuklar babalarının yanında babalarına karşı iyi ama eve gittiklerinde babaları ile konuşmaya cekiniyorlar eşim bunu çok problem yapıyor. Bizim eskiden sevgili olduğumuzu biliyorlar belki bu yüzden çekemiyorlar. Ben istiyorum gelsinler bize oğlumla oynasınlar ben onlara söz etmem onlarla oynarım yeterki eşim mutlu olsun çocuklar mutlu olsun diyorum ama. Kadın çocukları kesinlille bize göndermiyor problemli ayrılıkları olmuş boşandığı için eşimin ailesi de eşime cephe almış kimse konuşmuyor eşimle çocuklar da gittikçe uzaklaşıyor babalarından. Çocuklara babanız sizi bıraktı o kadının çocuğuna babalık yapıyor diyormuş. Eşim çok iyi bir baba sürekli arıyor soruyor herşeyleri ilenilgilenmeye çalışıyor 2.500 nafaka veriyor çocuklar için ayrıca ihtiyaçlarını da karşılıyor çocuklar mağdur olmasın diye boşanırken evini de bırakmış onlara ayrıca toplu para da bırakmış. Kadın çalışıyor ikinci evini aldı eşimin verdiği nafaka ile kredisini ödüyor. Eşim çocukların Derslerini takip ediyor okulları ile ilgileniyor. Yapabileceği herşeyi fazlasıyla yapmış ve yapmakta çocukları eve getiremediği ve çocuklarının ona karşı soğuk davrandığı nı gördükçe adam kahroluyor. Bu sebepten boşanma kararı aldık. Benimle boşanırsa eski eşi çocukları rahat bırakır çocuklar rahat olur diye düşünüyor çünkü benimle evlilik yapmadan önce çocukları eşime gelip gidiyor muş. Bana boşanalım ama beni bırakma diyor yine görüşelim herşey evlilik demek değil ben sizi de mağdur etmeyeceğim diyor bana kızma diyor çocuklar la aramı düzeltmemin tek yolu bu diyor. Her gün ağlıyorum birkez daha boşanmak çocuğuma aynı şeyleri tekrar yaşatmak istemiyorum çocuğum da eşimi çok seviyor eşimde oğlumu seviyor. Ailem e tekrar boşanacağımi nasıl söyleyeceğim bilmiyorum annemlerde kalamam ev kalabalık yatmaya yerimiz bile olmayacak. 6 AY oldu ev aldık bendede birikmiş para vardı kalanına kredi çekti kredi ödüyoruz. Eşim siz bu evde kalın ben giderim diyor. bi kaç haftadır konuşmuyoruz evde. Benim elimden artık hiçbişey gelmiyor Allah rızası için bana bir yol gösterin sabahlara kadar ağlıyorum ağlayarak uykuya dalıyorum sabah uyanıyorum akşama kadar ölü gibiyim. Ne hevesler ne hayaller le evlendim ama olmadı.
Eşimin eski eşine dönme gibi bir derdi yok benden şuan için resmi olarak boşanma düşüncesi de yok herkes boşandı bilsin diye ayrılıyor. Eski eşinin biran önce evlenmesi için dua ediyor o zaman rahat verir diye. Ayrıca ailesinin cephe almasının sebebi eşimin babası ile annesi boşanmış aynı şeyi eşim de yaptı diye ailesi ile arası bozulmuş mutsuz da olsan boşanmayacaksın sende baban gibimisin demişler çocuklar için duracaksın diye baskı yapmışlar adam çocuklar için ve ailem bana sırt cevirmesin diye sabretmiş yıllarca. ama sonunda dayanamamış boşanmış boşandı diye ailesi ile arası bozulmuş benimle alakalı değil. Eşim boşansak ta biz birlikte olalım ben seni bırakamam diyor ben böyle bir durumu kabul edemem 😭
Bu boşanma nedeni olmamalı, çocuklarla arasını başka şekilde düzeltmeli çünkü bu şekilde sizi değersizleştiriyor. Evlilik çocuk oyuncağı değil ki, her şeyin üstesinden beraber gelinmeli. Boşanmak istiyorsa yapacak bir şey yok tabi ama gönlünüzü kırmış ve size haksızlık yapmış olacak. O yüzden de Boşanırsanız da beraberliği sürdürmeyin çok manasız.

Eşiniz hem sizin hayatınızı hem kendi hayatını alt üst edecek kadar düşkündüyse çocuklarına, o zaman her şeye katlanıp boşanmayacaktı. Sizi çok seviyor ama çocukları için ayrılmak istiyorsa, aynı şekilde önceki eşini sevmemesine rağmen çocukları için onunla yaşayabilirdi.
Size yaptığı teklif ahlaksızlık resmen. Ne demek boşanalım ama ayrılmayalım? Siz bunun ne demek olduğunu anlayamıyor musunuz gerçekten? Sizin kırılan gururunuz, ailenizin , çevrenizin önünde düştüğünüz durum ne olacak peki?
Size bu teklifle geldiği anda hadi yallah demeniz lazımdı, kendinizi enayi yerine koydurmayın lütfen.
Eşinizin çocuklarını görmek için yasal hakkı vardır, onu kullansın. Polisle bile gidip alabilir çocuklarını. Eski eşe maşallah, parmağında oynatıyor adamı. Eşiniz de biraz safça bir tip belli ki.

İkinci evliliğim 2 yıl oldu evleneli eşimin eski eşinden 2 oğlu var 9 ve 14 yaşında benim 1 oğlum var 7 yaşında . Eşimle ikimizde bekarken sevgiliydik sonra ayrıldık olmadı o başkası ile evlendi ben başkası ile sonra ben boşandım eski eşim evlendi çocuğu oldu. Bu da boşanmış ortak arkadaşlarımız bizi tekrar bir araya getirdi tekrar görüştük eskilerden konuştuk daha önceden birbirimizi tanıdığımız için evlilik kararı vermek Zor olmadı. severek evlendik kendi aramızda bir problem yok beni sevdiğini de her defasında söylüyor sen benim kıymetlimsin diyor ama biz evlendikten sonra eşimin eski eşi çocukları eşimden soğutmaya başladı çocuklar babalarının yanında babalarına karşı iyi ama eve gittiklerinde babaları ile konuşmaya cekiniyorlar eşim bunu çok problem yapıyor. Bizim eskiden sevgili olduğumuzu biliyorlar belki bu yüzden çekemiyorlar. Ben istiyorum gelsinler bize oğlumla oynasınlar ben onlara söz etmem onlarla oynarım yeterki eşim mutlu olsun çocuklar mutlu olsun diyorum ama. Kadın çocukları kesinlille bize göndermiyor problemli ayrılıkları olmuş boşandığı için eşimin ailesi de eşime cephe almış kimse konuşmuyor eşimle çocuklar da gittikçe uzaklaşıyor babalarından. Çocuklara babanız sizi bıraktı o kadının çocuğuna babalık yapıyor diyormuş. Eşim çok iyi bir baba sürekli arıyor soruyor herşeyleri ilenilgilenmeye çalışıyor 2.500 nafaka veriyor çocuklar için ayrıca ihtiyaçlarını da karşılıyor çocuklar mağdur olmasın diye boşanırken evini de bırakmış onlara ayrıca toplu para da bırakmış. Kadın çalışıyor ikinci evini aldı eşimin verdiği nafaka ile kredisini ödüyor. Eşim çocukların Derslerini takip ediyor okulları ile ilgileniyor. Yapabileceği herşeyi fazlasıyla yapmış ve yapmakta çocukları eve getiremediği ve çocuklarının ona karşı soğuk davrandığı nı gördükçe adam kahroluyor. Bu sebepten boşanma kararı aldık. Benimle boşanırsa eski eşi çocukları rahat bırakır çocuklar rahat olur diye düşünüyor çünkü benimle evlilik yapmadan önce çocukları eşime gelip gidiyor muş. Bana boşanalım ama beni bırakma diyor yine görüşelim herşey evlilik demek değil ben sizi de mağdur etmeyeceğim diyor bana kızma diyor çocuklar la aramı düzeltmemin tek yolu bu diyor. Her gün ağlıyorum birkez daha boşanmak çocuğuma aynı şeyleri tekrar yaşatmak istemiyorum çocuğum da eşimi çok seviyor eşimde oğlumu seviyor. Ailem e tekrar boşanacağımi nasıl söyleyeceğim bilmiyorum annemlerde kalamam ev kalabalık yatmaya yerimiz bile olmayacak. 6 AY oldu ev aldık bendede birikmiş para vardı kalanına kredi çekti kredi ödüyoruz. Eşim siz bu evde kalın ben giderim diyor. bi kaç haftadır konuşmuyoruz evde. Benim elimden artık hiçbişey gelmiyor Allah rızası için bana bir yol gösterin sabahlara kadar ağlıyorum ağlayarak uykuya dalıyorum sabah uyanıyorum akşama kadar ölü gibiyim. Ne hevesler ne hayaller le evlendim ama olmadı.
Eşimin eski eşine dönme gibi bir derdi yok benden şuan için resmi olarak boşanma düşüncesi de yok herkes boşandı bilsin diye ayrılıyor. Eski eşinin biran önce evlenmesi için dua ediyor o zaman rahat verir diye. Ayrıca ailesinin cephe almasının sebebi eşimin babası ile annesi boşanmış aynı şeyi eşim de yaptı diye ailesi ile arası bozulmuş mutsuz da olsan boşanmayacaksın sende baban gibimisin demişler çocuklar için duracaksın diye baskı yapmışlar adam çocuklar için ve ailem bana sırt cevirmesin diye sabretmiş yıllarca. ama sonunda dayanamamış boşanmış boşandı diye ailesi ile arası bozulmuş benimle alakalı değil. Eşim boşansak ta biz birlikte olalım ben seni bırakamam diyor ben böyle bir durumu kabul edemem 😭
Esiniz bence pisman olmus..yanlis anlamayinda..cocuklarina cok duskun olan bi adam.en basta bosanmazdi..bunda baska bi is var..lutfen bosanacaksanizda..nafaka isteyinn..kendinizi garantiye alin..yarin ne olacagibi bilemezsiniz..bazen bazi seyler gorundugu gibi olmayabilir..cocuk oyuncagi degil evlilik..hastalikta saglikta soz veriyoaunuz siz..lutfen sizde aklinizi basiniza alin..gozleriniz kor olmus..boyle sacmalik olmaz..resmi nikahsiz biz yine gorurusuruz demeler..yarin herhangi bir yanlisinda bekarim ben diyip karsinizda konusabilir..ailenizle lutfen paylasin..yakinlarinizdan biri size akil fikir versin..

Siz cok iyi niyetlisiniz.
Buradan bakinca durum hiç mantikli gozukmuyor...

Bence bu adam bir kere çifteyi ağır yemiş. Elinden ev, arsa, asgari ucret tutarinda nafaka gitmis. Simdi ayni hatayi tekrar yapmak istemiyor. Sizden guzellikle anlasmali bir sekilde bosanmak istiyor. En az 8-9 yillik kredi borcu olan evi size verip en az hasarla atlatacak.. Tazminatsiz, gürültüsüz, patırtısız... Sizden boşanip eski eşine dönecekmiş gibi. Hatta ikizini bile bir sure idare edebilir.

Yasal yollarla cozebilecegi bir sorun bu. Bunun icin sizden bosanmasi mantikli mi?

Çok ama çok iyi niyetlisiniz. Tek yapmanız gereken o eşiniz olan adama boşanırsak beni asla göremezsin demek. Sizi cepte görüyor, önerdiği şeye baksanıza??? Sizi kaybetmekten korksa böyle bişi diyebilir miydi? Ya ben ya çocukların da demek zorunda değilsiniz, o çocuklar büyüyecek ve anlayacak ama olan sizin ilişkinize olacak. Bunu bu şekilde anlatın. Hala anlamıyorsa da çekip gitmekten başka çare yok, başkalarını seçiyor sizi değil..

Sizin eşiniz alık mi biraz acaba? Hiçbir problemini çözmesi gereken şekilde çözmüyor, onun yerine nerde en saçma şey var yapılacak gidip onu yapıyor? Bu adamın amacı eski eşini mutlu etmek mi? Aman çocukları polisle almayayım etkilenmesinler, öyle tadı olmaz, aman çocukların özel ders parasını da vereyim ama çocukları göstermesini şart kosmayayim. Bu ne ya, bi insan kendi hayatının, kendi isteklerinin arkasında bu kadar mı duramaz? O kadın benimle yeniden evlenmezsen çocukları göstermem derse ne olucak,evlenicek mi o kadınla?

Konu sahibi, eşine yapması gereken şeyleri yapmak yerine (örn.cocuklari polisle birlikte almak ya da eski eşini velayet davasıyla tehtid etmek) seni boşamak daha kolay geliyor haberin olsun. Bu ne ya sürekli çekip giden pisirik bı adam. Onun çocuklarını gorememesinin sebebi sen değilsin, onun pisirikligi, korkakligi. Sünepe herif.

Herkes eşin saf, alık olduğunu, ex eşi tarafından yönetildiğini söylemiş...
Gerçekten erkekleri bu kadar saf mı sanıyorsunuz?
Kadınlar, erkeklerden cok daha akıllı zannerdim oysa.

Konu sahibi arkadaşım, adam eski ailesine dönmek istiyor veya başka bi sebeple senden ayrılmak istiyor...Esas amaç bu... Senin de sorun çıkarmadan boşanman için mağdur ayağı yapıyor...
Ne zaman ki erkeğin söylediği mantıksız ve saçmasapan bir sebep görürseniz herhangi bi konuda emin olun ki orda yalan dolan ve bişeyleri saklama vardır....Erkekler hiç o kadar saf değil ama karşısındaki kadını saf yerine koyarlar

Ben olsam boşanmıyorum derim...Gitsin ne hali varsa görsün, eminim sadakatsizlik yapacaktır, bunu da ispatlar donuna kadar alıp boşarım sonra

Eşiniz boşuna eski eşi evlensin diye bekliyor kadının öyle bi isteği yok bence tek derdi sizin yuvayı dağıtmak ki başarıyor, çocuklar 9- 14 yaşlarında bikaç seneye kadar neyin ne olduğunu görüp kendi kararlarını verebilecek yaşta olucaklar annelerinden eskisi kadar etkilenmezler, tavsiyem babaları alsın çocuklarını dışarda vakit geçirsin bazen sizde oğlunuzla katılın sonra ayrılın yanlarından gibi ara ara birlikte vakit geçirerek sonra eve davet edin gelsinler gitsinler böylece annelerinin dolduruşuna gelmeden kendi görüp yaşadıklarıyla karar verir gelir ya da gelmezler , bunun tek çözümü sizden boşanması değil eşiniz bir eğitimci olarak köşeye sıkışmış hissetmesin biraz güçlü ve sabırlı olsun

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim düzelttik arayı. Ben senden vazgeçemem dedi. Boşanma konusunu falan da aklından sil dedi. Bu aralar çok üzerime gelindi sen sakin kal benim uzerime gelme ben halledeceğim senlik bir durum yok seni çok seviyorum dedi. Bu sebepten yuvamı yılmayacağım dedi. Hepsi geçecek hep böyle devam edecek değil dedi. Sarıldı şakalar yaptı gönlümü almak için şimdi bir sorun yok gibi bakalım hayırlısı

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim düzelttik arayı. Ben senden vazgeçemem dedi. Boşanma konusunu falan da aklından sil dedi. Bu aralar çok üzerime gelindi sen sakin kal benim uzerime gelme ben halledeceğim senlik bir durum yok seni çok seviyorum dedi. Bu sebepten yuvamı yılmayacağım dedi. Hepsi geçecek hep böyle devam edecek değil dedi. Sarıldı şakalar yaptı gönlümü almak için şimdi bir sorun yok gibi bakalım hayırlısı

konunu çok üzülerek okudum ama bu son yazıklarına sevindim ,
sende çok üstüne gitme

Boşanmak kötü bir şey değil ama sonradan evlenmek zor sanırım. Ben de boşansam çocuğumun babası kendi çocuklarını iki gün gorse başka çocuğu her gün çocuğum için üzülürdüm. Ya da babam böyle yapsa. Tabii asla kadın gibi yapmazdım ama içten içe üzülürdüm. Tam tersi durum olsa da... Onun için bir gün Allah korusun boşanırsak asla evlenemezsin diye şart kosucam:)) işin şakası da herkesin gücüne gider gibi. Ya da sizin çocuğunuzun babası olsam ve ben iki gün görsem başladı her gün görüp babalık yapsa ona da bozulurum...boşanmaya hiç bu yönden bakmamıştım zor ya...Iki taraf için de...

X