Kocam doğru düzgün çalışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artık olan olmuş.. eşiniz belli ki işçi statüsünde çalışabilecek biri sskli fabrikada çalışsa bile kirada oturup dört kişiyi geçindiremez. Iki işte çalışsa da yetmeyebilir.

Hayatınızı öyle bir hale getirmişsiniz ki tutacak hiçbir taraf kalmamış. Bulunduğunuz ilde ki kaymakamlık ve valilik kurumlarına giderek çocuk yardımı için başvuru yapabilirsiniz. Sosyal hizmetlere ve belediyeye giderek de ayni şekilde destek isteyebilirsiniz.

Tabii nereye kadar bu şekilde yaşarsınız bilemiyorum ama ne sizden ne eşinizden hayır yok, allah o çocukların yardımcısı olsun..

Çocukların geleceği için atılabilecek en iyi adım, Sosyal Hizmetler güvencesine bırakmak. Hiç yoktan belli bir yaşa geldiklerinde kamu personeli olur, gelecekleri kurtulur yavrucakların.

Ailesi bakamiyor demedim kendisi bakamadigi için ailesi bakıyor işte düzgün oku
Konu açiyorsan,gelen cevaplara hazırlıklı olacaksın.18 yaşında,doğru düzgün tanımadığın bir adama,adam da denmez çocuk daha o,kaçıyorsun ve iki çocuk yapıyorsun.Bu sence mantıklı mı?

Ben korundum ama olmadı 2. Çocuk bizde beklemiyorduk aldırma da izin vermedi eşim isim çok zor biliyorum ama bazen dayanacak gücüm kalmıyor sabrediyorum askerliğini bitirsin de çalışıp bize baksın diye
Nasıl korundun ki? Kapı arkasına saklanmak olamaz herhalde
Hap aldın mı doğru saatlerde içtin mi mesela ?

20 yaşında zaten ne bekliyorsunuz diyicem ama akıl yaşta değil baştadır doğru sizin kocanız sorumsuz bir yapıda belli ki ona rağmen hangi cesaret sizi kaçırmış 2 çocuk yapmış inanamıyorum. Allah yardımcınız olsun ama hiç bir şey canınızdan önemli değil ölümü düşünmeyin asla iki tane yavrunuz var. Sığınma evine gidin sorun en güzeli…

Çocuklara yazık günah değil mi?
Birinci oldu hadi ikinci neden?
Elden gelen öğün olmaz derler hep başkası mı aliyro bezi mamayı? Çok üzüldüm o çocuklara...

Ben çocuk istemedim, kendi ailesi istedi ama bakamiyorlar yazmışsın. Düzgün okudum.
kaldı ki
kız zaten kvalideyle birlik kalıyor
yani tamam lüks bir şekilde bakmıyorlardır da
başının üstünde damı var iyi kötü karnı doyuyor

kaçmış gelmiş oturmuşsun nasıl baksınlar mesela? ne bekliyordun ki?
oğlan askerde..askerde oğlana bakıyorlar 2 tane (3 olacak) boğaza bakıyorlar daha ne yapsınlar?

Ben tahammül edemiyorum böyle tiplere, sinirlerim zıplıyor.

Sana ne yapacagini söyleyelim: bebegi sütden kestikten sonra hemen calismaya baslayacaksin. Annesinin adam edemedigini (20 yasinda süt kuzusu daha aslinda) sen hic edemezsin. Bari cocuklarini muhtac etme. O annesinin evindende cikmaz göreceksin

Zoru gören hemen intihar etmeyi düşünüyorum diyo nedense çözüm bu mu ?
Tek çocuğa bakamazken anlık zevkler için bu ortama bı tane daha günahsız geliyo.Sen bile dayanamayıp bırakıp gitmeyi düşünürken bu gunahsizların suçu ne
Başka careniz yok doğum yaptıktan sonra sizde kendinizi toparlayıp ayaklarınızın üstünde durmaya çalışacaksınız. Sizde bı ise girin mutlaka elinizde en azından maddi özgürlüğünüz olur çocuklar için.

Yanıma alipta sokakta mi kalayım onlarla
Sokakta mısın şimdi hayır.Çocuklarını bırakıp gidince ne olacak,sen ayrı bir hayat kuracaksın ama çocukların sefillik yaşamaya devam edecekler hem de anneleri olmadan.
Çocukları bırakıp giderim diyebilen bir anne!benim aklım almıyor şahsen.

Hem de kötü bir yerde

Sana ve kocana zerre üzülmedim.
Müstehak.
Yazık o kayınvalidenlere ki sizin gibi iki beceriksiz insana bakıyorlar.
Siz yetmemişsiniz gibi iki de çocuga bakıyorlar.
Ayrı eve çıkacakmış bir de.
He bekle çıkarsın :)
Asgari ücretle hem kira ödeyip hem de ev geçindereksiniz öyle mi ?
Kafaları da güzel anam bunların.
Geçmişler ola.
Mecburen çekeceksiniz.
Yok öyle lo lo.
Kaç, çocuk dogur
Olmadı ben gidiyorum sıgınma evine.
Vallahi saçmalıktan başka bir şey degil.

Bizim canımızı sıkan birşeyler olsa günlerce aklımıza cinsellik gelmiyor
Millet işsiz kvnin evinde arada askerde arada evde, nasıl zaman buluyorlar moda giriyorlar hayret ediyorum
Şimdiden daha doğmamış çocuğa dolap bakınıyoruz para mı biriktirsek vs diye
Hayret edersin ya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…