Kocam eltime aşık

maxima, kıskandım seni
yazamıyorum sana özelden , 10 dk beklemem lazım :KK14:

değmezdi tabi eğer kocam olafları yiyip sindiremeyen karısının yanında durup, onun matamatik profesörü kadar zeki, çok aklı başında, güzelliği dillere destan bir kadın olduğu izlenimi vermeseydi,ben komplekse girip , kendimi eksik hissedip, iyi niyetimi kaybedip, böyle yorumlayıp böyle üzülüp dert etmezdim. yapması gereken şey yeni evlendiği karısını iğneleyen aşağalayan yengesini bırak seni kıskanıyor, saçmasaçma konuşuyor, terbiyesizlik etmiş, sende ağzının payını ver demesini beklerdim. yanlış anlamışsındır, o böyle şey söylemez, seninle niye uğraşsın, aranı bozma , çok geçimsizsin diye haddimi bildirdi maşallah.

Ya mesele aslında eşinde bitiyor. Her soruna rağmen eş yanında olsa seni savunsa , sen hiç eltiyi bile takmayacaksın tavırlarını. Ama işte eş sürekli onu savununca insan daha da üzerinde düşünüp kafasında büyütüyor herşeyi haklı olarak.
Seni çok iyi anlıyorum...
Bence herkesin ailesinde sorunlar olabilir, kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama eş de yanında olmayınca sanki onlar daha kıymetli havası estirince insan eşinden de soğuyor , ben önemsizim onlar daha önemli demekki eşimin gözünde diyor. Eşin belki birçok insana göre daha iyi bir koca profili çizse de kıymeti kalmıyor...

Benim de eşim bir keresinde eltimden özür diletmeye kalkmıştı ( onun hatası olduğu halde ) benim mantığıma yatmadı diye kabul etmemiştim ama. Aman sakın onlar yanlış anlamasın, bizden uzaklaşmasın havası estirip de bu şekilde davranınca iyice soğudum...

Bir de evliliği çocuk olmasa çoktan bitirirdin değil mi ?
Ama çocuk olunca insan 100 kere düşünüyor.

şöyle bir yol denesen mesela....eltinin surat ifadesini görmek için:KK14:onu çatlatmak için:KK4:eltin le karşılaştığında bir yerden konu açıp kocana getirsen lafı ay bir haller oldu adama aşkı depreşti bana karşı evde sürekli üstüme düşüyo bir r iltifat bir alaka sanki yeni yeni evlendik.sabah akşam birlikte olmak istiyo:nazar:dışarıda aileye karşı resmi duruyoda evde hep üstümde falan desen ufak bişeyler alıp ta kocam aldı desen...bakalım napıcak suratı ne hale gelicek bozulursa anlarsın yani.hem ozaman kocana karsıda tavırlı olur bence...ne bileyim böyle bişey geldi aklıma:KK14:

cok özür dilerim ama bu insanlarin hepsi asagilikmis Allah yardimcin olsun bu insanlarida islah etsin
sende taktik uygula
ne biliyim mesela kocana hic bu konulardan bahsetme hic tartismaya falan girme iyi davran gönlünü falan hos tut bakalim ne olacak
belki böyle yaparsan ilgisi sana karsi dahada artar
erkekler pek dirdirdan hoslanmaz (bunu diyorum ama kendim yapmadan duramiyorum adamin kafasini yiyorum)

Böyel bir şey mümkün mü ya??? şaka gibi...ben olsam görüştürmem valla ....bide söyle bir durum var böyle birşeyden şüpheleniosan neden çocuk yapıosun biraz daha bekleseydin keşke aslında cok yoruma acık bir konu değil ama genede allah yardımcın olsun diyorumm..

Valla siz dünya üstü bir canlı gibisiniz geldi bana..

3 yıllık evlilikten 2.5 yasında bir çocuk

Ve kocasını eltisine eltisini kocasına aşık ettiren bir kadın :)) Çüş !

Şey gibi oldu..Hizmetçi uşağa,uşak hizmetçiye,bahçıvan aşçıya sonra hep birlikte uşağa (!)

Aman Allah'ım yoruma bak. 3 yıllık evlilikten 2.5 yaşında bir çocuğu var diye konu sahibini uzaylı yaptı. Konunun altına ilk yazan yorumda da aynı cümle "3 yıllık evlilikle 2.5 yaşında bir çocuk nasıl olur" . Allah Allah acaba nasıl olmuş. İsviçreli bilim adamları bu konuya bir el atsınlar ya da tüm bilimadamları toplanıp dünyada yirmi milyonda bir olan bu "vakayı" bir araştırsınlar bakalım. Allah akıl fikir versin ya konu sahibi değil de siz çok başka dünyaların kafalarını yaşıyorsunuz.

değmezdi tabi eğer kocam olafları yiyip sindiremeyen karısının yanında durup, onun matamatik profesörü kadar zeki, çok aklı başında, güzelliği dillere destan bir kadın olduğu izlenimi vermeseydi,ben komplekse girip , kendimi eksik hissedip, iyi niyetimi kaybedip, böyle yorumlayıp böyle üzülüp dert etmezdim. yapması gereken şey yeni evlendiği karısını iğneleyen aşağalayan yengesini bırak seni kıskanıyor, saçmasaçma konuşuyor, terbiyesizlik etmiş, sende ağzının payını ver demesini beklerdim. yanlış anlamışsındır, o böyle şey söylemez, seninle niye uğraşsın, aranı bozma , çok geçimsizsin diye haddimi bildirdi maşallah.

tatlm benim eltim yok seni bu konuda anlayamam ama burası türkiye kocası ölen kadını kaynına veriyorlar türkide halen oluyo böyle seyler o sebeple söylediklerinde haklılık payın vardr şüphede duyabiilirsin ama şöyle düsün belkide kocan tatsızlık cıkmasın diye hep eltini alttan alıyo yada sen yanlıs anlamıssındr diyo sırf aranız bozulmasın tatszlık olmasın diye olabilir yani herseyi düsünmek gerek

elifbi kafaya taktın mı birşeyi atma zor biliyorum. ama boşver biraz ya. kendime güvenim gitti diyorsun ya boşver biraz.

aşkın güzellikle çirkinlikle uzunlukla kısalıkla ilgisi yok. sonuçta kocanla 3 yıl çıkmışsın. eltinin seni üzmesine izin verme.

sana laf attığında beni beğenen beğenmiş dersin. eşim beni beğeniyor başkası beğenmese de olur dersin.

böyle ezilip büzülmektense sen at havanı.

bir süre böle devam et. çok aklından çıkaramıyorsan bu durumu birde başka yöntem izlersin sonra. biraz böle kendine güvenli bi şekilde eşinle de aranı iyi tutarak dene bi bak.

eltim köye gitti çok mutluyum, aklım almıyor 16 yıldır evinden uzak bir yere gitmeyen eltim gitti, ben köye giderimde o gitmese olmazdı zaten, ben boşansam oda boşanırmı acaba, ben cehenneme gitsem oraya geliceğine şimdi emin oldum

pazar günü kayınvalideme mahsus belki çarşamba ablamlarla yine köye gidiceğim dedim, bugün salı ve valizlerini aldı abisiyle eltim gitti. kaynanamında haberi yokmuş kaynanam şoklarda. bu aralar kaynanam bana takıktı bu vesileyle beni unutur ona takar. benim gibi giyinmesini, evime ne alırsam almasını, markete gidersem markete dışarı çıkarsam dışarı çıkmasınnıda anladım ama buna gerçekten şaşırdım, en güzelide ben gitmiyorum beni gidicek zannederek gitti. kızıyla kocası burda haberi yarın alıncaki yüz halini merak ediyorum.

eşimde eğer bilmiyorsa akşam çok şaşırıcak eltim kendini aşkı 16 yıl sonra evden gitti, keşke şöyle çok paralı olsaydım ama koca parası değil kendi param yurtdışına falan çıkardım, senede 3-5 tatile giderdim, kocaman bir balkon yaptırırdım evime, işte ozaman eltim hayata küserdi, benim yaptığım onun yapamadığı,bende olan onda olmayan birşey onu mahveder. hele balkon fikrini hayata geçirsem inanılmaz olur, sırf benimle alay ettiler araba kullanamaz dediler diye hırs yaptım, yüzüklerimi satıp direksiyon dersi aldım ve geçen sene öğrendim, şişman diye dalga geçiyorlar aşağılıyor diye yine geçen sene 13 kilo verdim. aslında bu hırs benimde kendimi canlı tutmama yaradı. hep derlitoplu sokağa çıkmama ,nekadar üzgün olursam kapıdan çıkarken gülümsemeyi öğrendim sayesinde,kocamla kavgalarımızı duyupta sevinmesindiye öfkeme yenilip bağırmamayı öğrendim. sır vermemeyi anında duylabiliceğini öğrendim. elti gemisi yürümüyormuş onu öğrendim. eşimle başka şehirlerde olmalarına halen inanamıyorum, gerçi umarım kaynımla kızı tepeme kalıp burda canım çıkmaz, onların yemekleri çamaşırlarını ütülerini temizliklerini yapmaya zorlanmamayı umuyorum. hamileyken çalışıyordum işden gelince kayınvalideme yemeğe gidiyordum, ben yemeğimi yerken eltim kaynımı oğlunu kızını göderiyordu onlara yemek veriyordum, bulaşığı yıkıyordum sonra eşim geliyordu ona yemek ver yıka eve saat 11 den önce çıkamıyordum, bu sefer o saatte kendi evimin işine bakıyordum hemen hemen her gün bana böyle yaptılar, ben doğum yaptım evde yemek yemeye başladım ,onlarda kayınvalideme inmemeye başladılar. bir günde yolda fenalaştım hemen yol üstündeki eve yakın bir hastanenin aciline gittim, eşimi aradım kötüyüm serum takıyorlar dedim oda annesini armış yanıma gönderdi, kynanamda bir surat çok üzüldüm, sonra eltim dedi bıktım bu gelinden geberiyormu doğuruyormu ne olucaksa doğursun demiş. pisler çok zoruma gidiyor.

sıçarım böyle kocanında eltininde içine..
benim kocam bi durumda eltimi savundugunda bende deli oluyorum
lan o kim oluyoda sen onu savunuyosun...
anlattıklarından bariz bişeyler oldugunu düşünüyorum...

ben de asla kabul edemem böyle seyleri
ne demek bana aldıklarından ona da alıyooo
nasıl alır yaaaa
benim eltim biz evlenmeden önce kocama dogum günü hediyesi almış daha ben yokken
kocamda o hırkasını cok seviyodu
sürekli diyodu eltin aldı eltin aldı diyeee bende bunu giymiceksin gerekirse ben sana yenisini alırım dedim
neyse bu hırka annesinde kaldı haliyle bizim eve gelemedi
bi gün oraya gittik bu hırkayı gördü giydi nedense pek bi mutluydu bi baktım hırka eve gelmiş
anında 90 dereceye makinaya atılarak agzı burnu yamultularak kocama gösterildi tüh dedim maaf olmuşş agzım kulaklarımda
tabi kocam anladı bilerek yaptıgımı hahaha o da güldü geci bende güldüm gectim
:KK76::KK76::KK76:

benden önce bunlar cok samimiymiş lakaplı filan konuşmalar bilmem ne
tabi ben hep ayar cekiyorum eşime ama hakketen hazmedemem böyle seyleri
eşimde sagolsun anlayışlıdır dikkat eder yani ( çok sükür)

umarım seninde eşin bi an önce kendine çeki düzen verir canım
cok zor yaşadıgın.. seni cok cok iyi anlıyorumm

elifbi sen sadece senin kocanin oyle oldugu mu zannediyorsun? yengesiyle cok yakin olmasi asik oldugunu mu gosterir? nasil boyle birseyi kocana yakistiriyorsun? eger boyle birsey olduguna inaniyorsan o kocayla nasi ayni yataga giriyorsun?
daha once de yazdim buraya, bekar kayni olan yenge bekar kaynini cok benimser, kayin da yengesini cok sever.
buyuk eltiler kucuk eltileri kaldiramaz.....
biz de bu acidan sorunlar yasadik esimle ilk zamanlar. cunku biz evlilikten once her ne kadar gorustukse de evlilik ayri, beni yeterince tanimadigi icn ilk zamanlar hep eltimi savundu.
cok zor gunler gecirdm ama ben hic bi zaman kocam eltime asik demedim. ask ne demek yaa ! bu kelimeye nasil dilin variyor!
ben de az gorusuyorum eltimle.
ne aptigi nereye gittigi hic beni lgilendirmiyor. onunla yaris halinde degilim, umrum bile degil.
sen de umursama.. gordugum kadariyla sen onu cok onemsiyorsun. ilk gunlerde olabilir, bana da oldu.. ama artik belli bi sure gecmis. dengesiz de gec, umursama. bosver...

Son düzenleme:
elifbi sana bu adi insanlar neler yapmışlar neler yaşatıyorlar ama sanada helal olsun kendini çok güzel gelitiriyorsun ALLAH yardımcın olsun arkadaşım dualarım seninle çok mutlu ol İnş

sıçarım böyle kocanında eltininde içine..
benim kocam bi durumda eltimi savundugunda bende deli oluyorum
lan o kim oluyoda sen onu savunuyosun...
anlattıklarından bariz bişeyler oldugunu düşünüyorum...

ben de asla kabul edemem böyle seyleri
ne demek bana aldıklarından ona da alıyooo
nasıl alır yaaaa
benim eltim biz evlenmeden önce kocama dogum günü hediyesi almış daha ben yokken
kocamda o hırkasını cok seviyodu
sürekli diyodu eltin aldı eltin aldı diyeee bende bunu giymiceksin gerekirse ben sana yenisini alırım dedim
neyse bu hırka annesinde kaldı haliyle bizim eve gelemedi
bi gün oraya gittik bu hırkayı gördü giydi nedense pek bi mutluydu bi baktım hırka eve gelmiş
anında 90 dereceye makinaya atılarak agzı burnu yamultularak kocama gösterildi tüh dedim maaf olmuşş agzım kulaklarımda
tabi kocam anladı bilerek yaptıgımı hahaha o da güldü geci bende güldüm gectim
32::KK76::KK76:

benden önce bunlar cok samimiymiş lakaplı filan konuşmalar bilmem ne
tabi ben hep ayar cekiyorum eşime ama hakketen hazmedemem böyle seyleri
eşimde sagolsun anlayışlıdır dikkat eder yani ( çok sükür)

umarım seninde eşin bi an önce kendine çeki düzen verir canım
cok zor yaşadıgın.. seni cok cok iyi anlıyorumm

sen anlatınca aklıma geldi ,ben kışın evlendim balayından geldik ama çamaşıır makinası daha kurulmamış eltim ver makinaya atayım topladım kazakları verdim, bir getirdi kazak falan kalmamış hepsini kaynatmış. makinanın ayarını unuttum kusura bakma dedi. anladım art niyet olduğunu ama bişey sölemedim

Elifbi konunuzu takip ederken benim ruhum daraliyor, hakikaten hic bir insanin yasamamasi
gereken yipratici bir durumla karsi karsiyasiniz.
Yeni bir hayat kurmayi, bu garip duruma (evlilige) bir son vermeyi hic düsündünüz mü?
Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla hic mutlu degilsiniz, neden kendinize mutlu olmak icin
bir sans daha tanimiyorsunuz?

canim bende ilk yorum yazanlardandim ve bizim basimizada boyle bi konu geldigi icin seninde abartigini kiskandigin icin oyle dusundugunu zannettim oncelikle onun icin kusura bakma yasadiklarin bizimkinden cok farkli cunku bizde kimse oyle oveyimde yok ona hediyeler alayimda felan gibi bidurum yoktu sadece gelinin kiskancligi ve esim onlardan hoslaniyo gibi sacma bi dusunce icindeydi herkes evlendide kurtuldu onun kuruntularindan ve ogrendi kocasinin kimseye ogozle bakmadigini sana gelince allah sabir versin bu supheyle yasamak zor belkide eltin seni kiskandirmak icin butur olaylar yapiyodur ve esinde ona saygi duydugundan tepki vermiyodur

Elifbi konunuzu takip ederken benim ruhum daraliyor, hakikaten hic bir insanin yasamamasi
gereken yipratici bir durumla karsi karsiyasiniz.
Yeni bir hayat kurmayi, bu garip duruma (evlilige) bir son vermeyi hic düsündünüz mü?
Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla hic mutlu degilsiniz, neden kendinize mutlu olmak icin
bir sans daha tanimiyorsunuz?

küçük bir kızım var,boşandıktan sonrasından korkuyorum, ekonomik olarak kocamdan pek bişey alamam , maaşı fena değil ama asgari ücretten gösteriliyor bordroda, üzerine hiç bir şey yok, herşey k.validem üzerine. arabanın kredi borcu var, boşanmayı isteyen bir adam değil, ama ısrarla boşanmak istersem ailemin evine dönücem ailem hoş karşılamıyacak,komik bir nafaka alıcam, işe giricem kazanıcağım para çok olmaz, çocuk büyütmek zor bide onu sefil etmek istemiyorum, o zor sürecin altından kalkabilirmiyim kendime güvenemiyorum. kocama güvenemiyorum gözden ırak gönüldende ırak olur kocalıkla birlikte babalık sorumluluklarındanda istifa edebilir.evdekilerin ihtiyaçları öncelik kazanıcak kızım ezilicek. yeni bir hayat adı güzel ama birazuzak şimdilik, önce iş bulup birikim yapıp ön koşullaı hazırlayıp, birazda nafaka alabilsem kızımda biraz büyüse...

ayyy buyuk konusmm bosardım yani....aralarında bırsey olmasada kaynanana karsı yok haklıymıs yok bılmem ne gelemem ben boyle seylere ...

dunyanın cıvısı cıkmıs vallahı

X