Komşu Çocuğu

Bir de şey var, çocuğuyla ilgili bir konuda eşinden bahsederken "babamız" diyenler.

+İlk sayfadan yorum yapmıştım. @Strobe ile ayni seyi yazmışız.
O bambaşka bir efsane.

Çocuk annenin uzantısı, ayrılamıyorlar birbirlerinden. Çocuğun her şeyi annenin annenin her şeyi çocuğun. Buna baba da dahil çocukların kafasını nasıl karıştırdıklarının farkında bile değiller ama...

Ben küçükken annemler çalışıyordu. Komşu kızıyla onların evinde oynardım. Bir gün mantı yapmışlardı. Bana vermemek için beni eve gönderdiler. Tek başıma. Çocuktum. Açtım. Annemler yoktu. Ev karanlıktı. Hala hakkımı helal etmem.

Çocuk da olsa gönlü kırılır. Bakın üzerinden 23 24 yıl geçmiş. Ben bunu unutmamışım. Çocuğa kötü davranmayın. Sorunu annesiyle çözün.

Ay bırakın insanlar istediğini desin ayol...
Ben de çocuk gelişimi dersinde çocuğa aşkım annem demeyin diyordum
Beneğim olduktan sonra aşkım diye duvarlara bağırasım, annem diye kendimi odadan odaya atasım geliyor
Öğrencilerim duysa taşlar beni
Kendi söküğümi dikemedim
İçimde volkan olup taşıyor bu annemmmmler
1 2 aya kendimi dizginlemem lazım

Dogrudur ama yinede cocugun bireysel olarak annesinden ilgi gormedigi çok bariz. Annesinin umrunda olsa gelir bakar, ac mi tok mu merak eder, corba pisirir çocuğunu cagirir, cocugun eline 2 pogaca verir bunlari beraber yiyin diye yollar vs. Cocugun annesinden goremedigi ilgiyi sizden gordugunu dusundugum icin uzuldum. Cocuga hadi git demek sorununuzu cozmeyecek. Annesine simdi yollama, cocugu al gibi direktifler vermeden bu isten kurtulamazsiniz. Sinir bozucu bir durum oldugunu tahmin edebiliyorum. Anneye istemediginizi belli etmeniz lazim

E desenize o zaman yolluyorum çocuğu hemen diye. Bu gibi olaylar üç kez üat üste gelsin artık istemez de ayağı da kesilir.

Ayyyy buna çok üzüldümmm valla gel kız bana birlikte mantı kaşıklayak

Offf o çok beter bişey zaten. Hiç girmeyelim o konuya, çıkamayız

Lütfen öyle demeyin sevgili KudrAlobar ! Daha iki gün evvel yeni tanıştığım bir kadınla sohbet esnasında, eşimden " babası" diye söz ettiğim için , "Eşinizden ayrısınız galiba? " sorusunu işittim. Durumu sorguladığımda "babamız" denediğim için öyle düşündüğünü söyledi.

Onun kuralsız hareketleri hoşuna gidiyor, özeniyor belliki. Çok arkadaşlık ettirmeseniz daha iyi sanırım.

Tek başıma. Çocuktum. Açtım. Annemler yoktu. Ev karanlıktı. Hala hakkımı helal etmem.

Kime helal etmiyorsunuz hakkınızı ailenize mi? Burada tek başınıza karanlıkta aç kalmanızın sorumlusu onlar çünkü. Yoksa size bakma sorumluluğunu kabul etmemiş olan, kendilerine kadar yemek yapmış olma ihtimali yüksek olan, her gün çalışıyor diye komşu kızına bakmak zorunda bırakılan komşuya mı?
Benim de ailem çalışıyordu, yemeğim dolapta hazırdı, ısıtır yerdim. Aç açıkta karanlıkta kalmadım, kalsam da sorumlusu komşum ayfer teyze olmazdı, anahtarımı unuttugum birkaç sefer gittim zira, güler yüzle karşıladı yemek verdi kızıyla oynadık. Her gün gitsem muhtemelen böyle karşılanmazdım.

Bilmiyorum ama bu hikayede çocuğa üzüldüm ben ya

Yazık, annesi ne ilgileniyor ne de sevdiği şeyleri hazırlıyor. Derdi gücü başından atmak demek ki. Çocuğu anaokuluna bile yollamamış. Sosyalleşme ihtiyacını da gidermiyor.

Birden sizin artık bize gelme diye geri çevirdiğinizi düşündüm, çocuk adına üzüldüm

Ama haklısınız sisteminizde.

Çözüm gayet net. Böyle düşüncesiz insanlara pat diye söylemeden umursamıyolar. Söyliceksiniz yani her gün gönderme müsait değilim diceksiniz.

He he aynen sensin.

İyi de göz hakkı diye de bir şey var üzücü bir durum bnce bi tabak yemek vermekle kimsenin kendine kadar yaptığı yemek bitmez çocuk bu yahu

Size katılıyorum. Burada nedense çocuğa değişik bir yaklaşım var. Bize de neler dendi neler yapıldı. Kendi çocuğumuz ya da başkasının çocuğuna hayır demediğimiz için böyle şımarık ve pervasız çocuklar yetişiyor. Bu kadar kırık kalpleri düşünmeye gerek yok. Çocuğa yapacağınız bir uyarı da çocuğun gerçek hayatla tanışmasına vesile olur. Öbür türlü elalemin çocuğu iyi niyeti suistimal ediyor.

Mantıyı da kendi annesi yapacaktı. Hayat bu, herkes kendi ailesinden çocuğundan sorumlu. Acı ama gerçek.

İyi de göz hakkı diye de bir şey var üzücü bir durum bnce bi tabak yemek vermekle kimsenin kendine kadar yaptığı yemek bitmez çocuk bu yahu
Vallahi katılıyorum, çocuğa yemek vermemek icin hele ki cocuk gördükten sonra eve yollamak saf kötü kalpliliktir. Ben burda hakkımı helal etmiyorum kısmına takıldım zaten. Mantı vermedi ile kalsa etmesin de açtım tektim karanlıktı falan kısımları komşuya hak helal etmeme klasmanına girmiyor

bu da teori ve pratik arasindaki fark iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…