Komşu çocuğu..

Hersey olabilir ekmek yedirmiyorsa ekmek yemek için olabilir sizde kıymetli geliyordur veya gerçekten açtır.
Tek yol iletişim bence hem alerji durumunu sormak hemde destek gibi konuşabilirsiniz
Siz iyi niyetlisiniz ama çocuk kontrollü olmalı sonra zarar görecek olan yine o
Bir tabak ne olacak diyecek birsey degil

Kimsenin çocuğunu annesi olmadan evime almam. Çocuğumu da yollamam. Ne derece samimi olursam olayım bende böyledir. Korkmuyor musunuz bu sorumluluktan? Ben korkuyorum ya. Birşey olur, zan ya da vebal altında kalırım. Cesareti aşan bir durum.

Yemek konusunda ise dediğiniz gibi ya cocuk doğruyu söylüyor ya da başkasının evinde yemek yemek tatlı geliyor olabilir. Ben cocukken anneannemlerde yemek yemeye bayılırdım. Orda yemek için evde iştahsız rolü yapardım. Tatlı geliyordu 😂 annesiyle de samimi iseniz sizin doyurmanıza güvenip kolayına geliyorda olabilir. annesiyle konuşmanızı da yakınlık derecenize göre öneririm

Ya bazı çocuklar bunu huy ediniyor olabilir. Bir komşumuzun oğlu bize gelince aynen böyle açım derdi, annesi öyle üzülürdü ki ben yapıyorum yemiyorum istemiyorum diyor size gelinde böyle. Kadının teklif ettiğine, ısrarla yemek yedirmek istediğine şahidim ama çocuk yok derdi bize gelince açım. Huy edinmişti
Ben de küçükken annemin verdiğini yemeyip komşuya gidip domates istermişim. Bahçede domates yiyiyormuşum üzülüyorlarmış bana çocuk aç diye😅 sonra annem kızdı istemedim bir daha, domates versinler diye de açım diyordum🙃 açken çocuk eve gidin acıkmış diye söyleyin annesine nolacak?

Komşu çocuğunu eve alarak hata ediyorsunuz. Yarın çocuğun başına bir yerde iş gelir, Fonetlerin evine gitmişti orada oldu derler.
Katılıyorum. Benim yaşadığım yerde plansız habersiz kimsenin çocuğu kimsenin evine gitmez. Bazen arada oluyor dışarda oynarken eve gelmeler, hemen ararım çocuğun annesini. Gelebilir mi, bir şey yiyebilir mi diye sorarım. Tek ben değil, onların sistemi böyle. Genelde de yemesin lütfen akşam beraber yemek yiyoruz derler. Anne babaya ulaşamıyorsan çocuğu alamazsın eve. Hiç ayıp olur yazık falan denmez yollarsın çocuğu geri veya ailen yemene izin vermiyor deyip yiyecek falan da vermezsin. Çocuk bunu sorun edip üzülmez çünkü baştan alışıklar buna.

Ya belki elindekini yerken hoplayıp zıplayacak nefes borusuna kaçacak? Hem ömür boyu vicdan azabı hem de çocuğun ailesinin suçlamaları...

Daha birinci çocuğa yetemiyorken 2. çocuk maşallah. Konu sahibi, ben sizin yerinizde olsam çocuğun iyiliği için yemek vermeyi keserdim. Kendisine de söylerdim ailenin haberi olmadan başkasının evinde yemek yemek güvenli değil diye. Tamam acıyoruz üzülüyoruz, küçücük çocuğun yediğinden ne olacak diyoruz ama doğurmayı bilen bakmayı da bilecek. Yardımcı alsın, yemek için anne kayınvalideyi çağırsın ama çocuğunu elalemin kapısına göndermesin.

Ev halini bilemezsiniz ki çocuğun. Kahvaltıyı geç yapiyorlardir belki. Bizimkiler kahvaltıyı 11 gibi yapıyor. Öğle yemeği hazirlarsam 4 gibi ,akşam yemeği yemiyorlar. Saat 6 gibi yemeğimizi yiyoruz. Belki öyle bir huyu olduğu için annesi ara da yemek vermiyordur.

Benim en büyük kız evde yerdi,komşuya giderdik kahveye felan ordada yerdi ustelikde annem hic böyle güzel yemekler yapmıyor derdi😫😫😆😆Komşu titiz ve özenli davrandığımı bilmese belkide inanirdi.ama gülerdik birlikte.bazi çocuklarin komşuda yemek hoşuna gidiyor.bu illa ac oldukları ve annelerinin ilgisiz ac sefil bıraktığı anlamına gelmez.
Bende böyle olabileceğini düşündüm iştahlı bir çocuksa özellikle. Benim çocuklar çok iştahlı ana öğünler ara öğünler sürekli mutfaktayım ama gidip babaannede de açız diye yerler :olamaz: artık yasak koyduk kilo sorunu olmaya başladı birinde çünkü. Küçük bir saat önce yediği halde açlıktan ölüyorum diye kendini yerlere atar ciddiyim 🤣

Çok güzel yemek yiyen bir çocuk,her şeyi de yer çok seçici değil,meyve tekliflerimde falan heyecanlanır..üstü başı temiz,annesi iyi temiz biri,bilmiyorum bugünlerde mi hamilelikten dolayı boşladı ya da çocuk yedikten sonra artık sürekli istemeye başladı bilemiyorum
Tahmin ettiğim gibi iştahlı bir çocuk. Evde yediği halde açım diyor olabilir. Siz ya annesine uğrayın ya davet edin bir kahveye bir şekilde konuyu yemeğe getirin, nasıl yemek yapabiliyor musun bulantı vs var mı gibi.

Durmadan yemek mi hazırlayacağız demişti kuzenim :) tabiki her çocuğun düzeni farklı, günde 14-16 saat kadar ayakta kalan çocuğun sadece iki öğün yemesini garipsemiştim ben ama bilemiyorum tabi. Belki de diğer türlü yemiyordur.
Çocuğum yok ama bu cümle beni rahatsız etti. Çocuk acıksa da uğraşmamak için hazırlanmıyor gibi. Bu konuda da çocuk gerçekten acıkmış da olabilir. Dolaylı yoldan sormakta fayda var.

Slm kızlar…komşu ile aynı yaşta çocuklarımız var o yüzden sık sık gider gelirler çocuklar,bizde arada çay kahve içeriz çok sık olmamakla birlikte,kaç gündür izinliyim evdeyim çocuk ne zaman bize gelse aç olduğunu söyleyip yemek istiyor,ve abartısız kapı eşiğinden geçer geçmez bugün de aynısı oldu 1 saat önce geldi ve eşikten geçer geçmez ben açım dedi,annesinin evde olup olmadığını sordum evde uyuyor dedi bu saat olmuş çocuk kahvaltının üzerineymiş(sordum çocuk söyledi)yemek bıraktım yediler ama çocuğa üzülmeye başladım ne yapayım annesi ile konuşayım mı?yanlış anlar mı?Annesi hamile bu arada..
Benim 2 yaşındaki bıcırık evde yiyor, sofradan kalkıp komşuya gidiyoruz (komşu eltim), orda da yemek istiyor. Yemek yedin mi aç mısın? diyor eltim. Yemedim acıktım yicem diyor. Oturuyor 1 tabak da orda yemek yiyor :KK70: Çocuk bu yani belki yemiştir ama yemedim diyordur?

Çocuklar kanka gibi oldu artık,zaptedemşyoruz sürekli birbirlerini istiyorlar
Bence kotusu bu oluyor😐 yani 1-2 kez iyi niyet gosterince her gun oynamak gorusmek istiyolar..benim kizimda anaokulundan arkadasiyla gorustu.. 1 kez benim kiz gitti 1 kez o geldi falan filan derken tezegibi cikardilar vallahi.. yaz tatiline girdikte diger anne ben rahatladik biraz😐

Bazen komsunun yemegi daha tatli gelir o dogru ama her gun olursa bu insani rahatsiz edebilir.. bazen ben kendime bile bisey hazirlamam usenmkten ama cocuklara yaparim. Her gun elin cocugunu cekmek istemem isin dogrusu

Durmadan yemek mi hazırlayacağız demişti kuzenim :) tabiki her çocuğun düzeni farklı, günde 14-16 saat kadar ayakta kalan çocuğun sadece iki öğün yemesini garipsemiştim ben ama bilemiyorum tabi. Belki de diğer türlü yemiyordur.
2 ogun genel olarak bencede az cocuklar icin..

Benimkiler sabah kalhvalti yapmiyolar bazen okula gitmeden canlari istemiyormus bazende kurt gibi ac oluyolar sabah omlet filan yapiyorum ya da sicak corba kislari mesela..

Buyuk oglum yatmadan acim derse vermem yemek genelde ama
Kucuklere veririm.. cunku buyuk kiloya biraz dikkat etmesi gerekiyor gibi gibi.. her cocuk farkli..

Hersey olabilir ekmek yedirmiyorsa ekmek yemek için olabilir sizde kıymetli geliyordur veya gerçekten açtır.
Tek yol iletişim bence hem alerji durumunu sormak hemde destek gibi konuşabilirsiniz
Siz iyi niyetlisiniz ama çocuk kontrollü olmalı sonra zarar görecek olan yine o
Bir tabak ne olacak diyecek birsey degil
Bugün İçin bilgilendirme yapayım toplu olarak sizi alıntılayıp,Bugün okula götürdük çocukları ayrı ayrı tabi ben servise vermiştim normalde bugünlük kendim götürdüm,okul sabahtan 2 ye kadar beslenme koymadığını söyledi market kapalıydı bi şey alamadım dedi,sormuş oğlu acıkmam demiş,neyse öğretmen yoktu geri geldi 1 saat durup daha sonra aradım çocuğun aklıyla hareket etme beslenme koy mutlaka ben meyvesine kadar koymuştum bugün dedim acıkmadığını bile söylese sana arkadaşları yerken canı çeker çocuğun aklıyla hareket etme dedim,haklısın dedi yok bi şeyler hazırlayacağım artık dedi,hazırlar diye düşünüyorum

Bugün İçin bilgilendirme yapayım toplu olarak sizi alıntılayıp,Bugün okula götürdük çocukları ayrı ayrı tabi ben servise vermiştim normalde bugünlük kendim götürdüm,okul sabahtan 2 ye kadar beslenme koymadığını söyledi market kapalıydı bi şey alamadım dedi,sormuş oğlu acıkmam demiş,neyse öğretmen yoktu geri geldi 1 saat durup daha sonra aradım çocuğun aklıyla hareket etme beslenme koy mutlaka ben meyvesine kadar koymuştum bugün dedim acıkmadığını bile söylese sana arkadaşları yerken canı çeker çocuğun aklıyla hareket etme dedim,haklısın dedi yok bi şeyler hazırlayacağım artık dedi,hazırlar diye düşünüyorum
Demek ki biraz ilgisiz biri , öyle şey mi olur kaç saat kalacak çocuk okulda. Bir taneye bakamadığı yetmemiş bir de ikinciye niyetlenmiş. Sinirlendim şu an, önceki mesajımda tam tersi şekilde yazmıştım ama burdan anlaşılıyor ki annenin bir şey umrunda değil.

Bazı insanlar yemek konusunda böyledir ne demek alamadım sanki okul günü dün gece rüyasında malum oldu
Yazık okulda mahvoldu çocuk.

Birincjsiyle doğru düzgün ilgilenmeyip neden ikincisini yapar ki bu insanlar çıldırıyorum ya yemin ederim Allah vicdan versin ya

Allah akıl fikir versin 🙄 sorumsuz resmen

Demek ki biraz ilgisiz biri , öyle şey mi olur kaç saat kalacak çocuk okulda. Bir taneye bakamadığı yetmemiş bir de ikinciye niyetlenmiş. Sinirlendim şu an, önceki mesajımda tam tersi şekilde yazmıştım ama burdan anlaşılıyor ki annenin bir şey umrunda değil.

Hep aklıma şey geliyor şimdi bu kadın gelse konu açsa annem kv baba biri icin cocuguna karisiyor diye sikayet etse herkes derki en iyi anne bilir en çok anne dusunur
Hamilelik diye düşünmek istiyorum ama ne olursa olsun o çocuk aç kalmamali

Bazı insanlar yemek konusunda böyledir ne demek alamadım sanki okul günü dün gece rüyasında malum oldu
Yazık okulda mahvoldu çocuk.
Öğretmen gelemedi bugün çocuklar geri döndü,kalmadı okulda Allahtan..Arayıp uyardımda artık uygular diye düşünüyorum

X