Komşu çocuğu..

Malesef iyi niyet bazen öyle bir suistimal ediliyor ki. Tabiki yedirilir çocuk mevzu o degil. Mevzu çocuğun sorumluluğunun sana atılması.
Misal şu an basıma geleni anlatayım. Sabahtan beri çocukların oryantasyonu eve gelişimiz misafir ağırlamam derken misafirden hemen sonra komşum geldi 2 cocuguyla. Sonra çocuklardan birini götürdü (istemeye istemeye götürdü farkettim çünkü yorgunmuş ) diğer çocuğu bizim çocuklarla oynamak istediği icin kaldı. Halbuki ne kadar yorgun olduğumu tipimden anlamış öyle dedi sonra kapı çaldı 10 dakka sonra öbür çocuğa da geri geldi evde oyalayabilirfi dimi !!!!!

Daha çok küçükmüş. Sadece çocukluk yapıyor olabilir. Evde kahvaltıdan sonra hiç bir şey yemediğini uydurmuş bile olabilir :emir_bebek:
Siz yine de anneyle alerji konusundan girerek bir konuşun lütfen.

Ben çocuğun aç bırakıldığını düşünmüyorum. Üstü başı temiz diyorsunuz, zaten eve girecek çıkacak kadar yakınlık kurulduysa az çok komşunuzu da bilirsiniz.
1-2 defa sizde yediyse ve hoşuna gittiyse özellikle acıktığında size geliyor olabilir. Benim oğlum şu sıralar hiçbir şey yemiyor mesela gün boyu arkasında dönüyorum ama canı istemiyormuş. Ama komşuda etli pilav yemiş. Bazen dışarda oynarken yemeğe çağırdığımda ben xlerde yerdim diyor, aslında gitmiyor evlerine ama diline doladı. Onun oğlu da nadiren bize gelir ve geldiğinde sofraya oturur.
Siz komşunuza söyleyin bir şekilde. Ya da bir gün sizin oğlunuz da onlara gidiyorsa bir takip edin ikram vs oluyor mu. Ben çocuğun kasıtlı yaptığını düşündüm açıkçası.

Hanımefendi mesele iyilik yapmak değil,dediğim gibi fazladan tabak koymam değil çocuk açsa o evde öğlen 12 de falan çağırayım hani 17:00 ye kadar aç durmasın sadece kahvaltı ile durmasın,duyar kasacam diye ne dediğinizi şaşırmışsınız önce bi denileni anlayın sonra duyar kaşarsınız,benim be iyilikler yaptığımı nereden biliyorsunuz da rahatsız olduğum kanısına vardınız..pes
Hmm tamam hanımefendi asdasfasdfasd

Daha çok küçükmüş. Sadece çocukluk yapıyor olabilir. Evde kahvaltıdan sonra hiç bir şey yemediğini uydurmuş bile olabilir :emir_bebek:
Siz yine de anneyle alerji konusundan girerek bir konuşun lütfen.
Aynen öyle yapayım,ya da bikaç gün daha gözlemleyeceğim aynı şey olursa gerçi okula gidecekler falan beslenmeleri olacak,yine de gözlemleyip duruma göre hareket edeceğim

Açlıktan ölse de yemek saatini önemsemeyen çocuklar var bir de.
Biri bizim evde.
Belki evde yemiyor, dışarda da açlık bastırıyor.
Bı de çocukken bizlerde de olurdu
Evde yemedigimiz şeyleri canımız çekerdi başkasında
Eşimde mesela evden yemek yer çıkardık halama gidince biz çok açız derdik diye anlatır 5-6 yaşlarını

Hatta misafir gelince de pasta yapmıştın koysana derlermiş annelerine
Annesi öyle bişey yok, misafir duyuyor var da koymuyorum sanacak diye anlatıyor bana aklına geldikçe, sinir basarmis kadını 😂😂😂

Ben çocuğun aç bırakıldığını düşünmüyorum. Üstü başı temiz diyorsunuz, zaten eve girecek çıkacak kadar yakınlık kurulduysa az çok komşunuzu da bilirsiniz.
1-2 defa sizde yediyse ve hoşuna gittiyse özellikle acıktığında size geliyor olabilir. Benim oğlum şu sıralar hiçbir şey yemiyor mesela gün boyu arkasında dönüyorum ama canı istemiyormuş. Ama komşuda etli pilav yemiş. Bazen dışarda oynarken yemeğe çağırdığımda ben xlerde yerdim diyor, aslında gitmiyor evlerine ama diline doladı. Onun oğlu da nadiren bize gelir ve geldiğinde sofraya oturur.
Siz komşunuza söyleyin bir şekilde. Ya da bir gün sizin oğlunuz da onlara gidiyorsa bir takip edin ikram vs oluyor mu. Ben çocuğun kasıtlı yaptığını düşündüm açıkçası.
Evet kasıtlı da olabilir,dediğim gibi konu açmamdaki sebep çocuğun sadece kahvaltı yaptığını söylemesi bu saate kadar..

Evet kasıtlı da olabilir,dediğim gibi konu açmamdaki sebep çocuğun sadece kahvaltı yaptığını söylemesi bu saate kadar..
Aynı yaşlarda oğlum var, bazen kahvaltı için oturduğumuzda ben yapmıştım kahvaltımı diye gayet inanarak söyleyebiliyor. Siz takip edin yine de tabi.
Bir de şu var. Benim kuzenim sabah geç kahvaltı yaptırdığını, öğlen vakitlerini kuruyemiş meyve vs geçiştirdiğini sonra bir de akşam yemeği yediklerini söylemişti. Çocuğu 4 yaşındaydı ve bana çok anormal gelmişti bu durum. Belki komşunuz da öyle yapıyordur.

Çocuklar kanka gibi oldu artık,zaptedemşyoruz sürekli birbirlerini istiyorlar
Olur mu hiç öyle şey? Çocuklar mı yönetecek bizleri? Her şeyin bir kuralı var. Misafirliğin de var elbette. Yanında ebeveyni olmayan çocuk eve alınmaz. Allah korusun ,siz iyisinizdir ama başkalarından kötülük gelir çocuğa ,sizden bilirler.

Bence ailesi bilsin. Belki de bazi yorumlardaki gibi cocuk başka yerde yemeyi seviyordur ama yine de cocugun yaptigi dogru degil ve bilmeli ailesi oyle ver bir tabak olmaz. Benim cocugum boyle bir şey yapsa aciktim derse eve yolla yemek verme derdim komşuya.

Ben milletin evinde boyle yapsam kiyamet kopardi. 😂 Asiri tepki vermek doğru demiyorum ama baskasinin evinde anca su isteyebilirdim, ikram verilirse kibarca ve az miktar yiyebilirdim.

Ortada bir ihmal de olabilir ayrica, uyarilmali yani. 2. Cocukta yemek yemeye baslayinca konu sahibine mi yollayacak beslemesi için. Mevzu 1-2 tabakta değil herkes sorumlulugunu bilsin alsin, yapamiyorsa cocuk yapmasaymiş.
Normalde bu şekilde cocuğu aç tuttugu icin sikayet edilirdi.

Bı de çocukken bizlerde de olurdu
Evde yemedigimiz şeyleri canımız çekerdi başkasında
Eşimde mesela evden yemek yer çıkardık halama gidince biz çok açız derdik diye anlatır 5-6 yaşlarını

Hatta misafir gelince de pasta yapmıştın koysana derlermiş annelerine
Annesi öyle bişey yok, misafir duyuyor var da koymuyorum sanacak diye anlatıyor bana aklına geldikçe, sinir basarmis kadını 😂😂😂
Kafa zehir 😄
Komşunun salçalı ekmeği bile lezzetlidir ya.
Bi kere arkadaşımın babası sandviç hazırlamıştı, peynir ve domates sadece.
Allahım 30 yıl oldu beynime kazınmış lezzeti, hala hatırlarım, hastaysam falan ve canım yemek isterse aklıma sadece sandviç gelir 😄

Slm kızlar…komşu ile aynı yaşta çocuklarımız var o yüzden sık sık gider gelirler çocuklar,bizde arada çay kahve içeriz çok sık olmamakla birlikte,kaç gündür izinliyim evdeyim çocuk ne zaman bize gelse aç olduğunu söyleyip yemek istiyor,ve abartısız kapı eşiğinden geçer geçmez bugün de aynısı oldu 1 saat önce geldi ve eşikten geçer geçmez ben açım dedi,annesinin evde olup olmadığını sordum evde uyuyor dedi bu saat olmuş çocuk kahvaltının üzerineymiş(sordum çocuk söyledi)yemek bıraktım yediler ama çocuğa üzülmeye başladım ne yapayım annesi ile konuşayım mı?yanlış anlar mı?Annesi hamile bu arada..
Çocuğun birseylere karşı alerjisi de olabilir. Benim fıstık, yurta, fındık gibi şeylere alerjim olduğu için çocukken ölüyormuşum annem o gün bugün tembihlemis herkese kimse bisey veremezdi. Çok sık geliş gidiş yapıyorsanız tanimissinizdir cocuguna olan ilgisinden bir çıkarım yapabilirsiniz. Eger ihmal varsa konusabilirsiniz

Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama çocuğa komşu yemegi tatlı gelir.
Benim 3 yaşındaki oğlum evde güzelce kahvaltısını yaptı hem de o gün çok yedi normale göre, sonra komşum çaya gel deyince gittik. Orada ne dese beğenirsin "Ebru teyze ben cok açım hiç bir şey yemedim bugün." Ve annesi de bilirki ben kalkar kalkmaz önce cocuklara yemek yediririm.
Bu da öyle bir şey de olmuş olabilir ya da annesi acıkınca gelir söyler herhalde diye düşünmüş de olabilir.

Aynı yaşlarda oğlum var, bazen kahvaltı için oturduğumuzda ben yapmıştım kahvaltımı diye gayet inanarak söyleyebiliyor. Siz takip edin yine de tabi.
Bir de şu var. Benim kuzenim sabah geç kahvaltı yaptırdığını, öğlen vakitlerini kuruyemiş meyve vs geçiştirdiğini sonra bir de akşam yemeği yediklerini söylemişti. Çocuğu 4 yaşındaydı ve bana çok anormal gelmişti bu durum. Belki komşunuz da öyle yapıyordur.
Kuzen niye yapıyor kolayına geldigi için mi bilmiyorum ama bizim de oğlumla düzenimiz böyle.
Karnı iyice acıkmadan masaya teşrif etmediği için kalktıktan 2 saat falan sonra kahvaltı, bir ara öğün ve akşam yemeği.
Öğlene yemek koysam akşam yemeği yemez, tam yatarken açım der.
Ama kızım ben gözümü açmadan beni mutfağa sürüklüyor, 3 öğün şart ona.

Bence ailesi bilsin. Belki de bazi yorumlardaki gibi cocuk başka yerde yemeyi seviyordur ama yine de cocugun yaptigi dogru degil ve bilmeli ailesi oyle ver bir tabak olmaz. Benim cocugum boyle bir şey yapsa aciktim derse eve yolla yemek verme derdim komşuya.

Ben milletin evinde boyle yapsam kiyamet kopardi. 😂 Asiri tepki vermek doğru demiyorum ama baskasinin evinde anca su isteyebilirdim, ikram verilirse kibarca ve az miktar yiyebilirdim.

Ortada bir ihmal de olabilir ayrica, uyarilmali yani. 2. Cocukta yemek yemeye baslayinca konu sahibine mi yollayacak beslemesi için. Mevzu 1-2 tabakta değil herkes sorumlulugunu bilsin alsin, yapamiyorsa cocuk yapmasaymiş.
Normalde bu şekilde cocuğu aç tuttugu icin sikayet edilirdi.
Evet benim çocuğumda asla kimseden bi şey istemez o yüzden garibime gitti,o kadar kolay direk eşiği geçer geçmez açım dedi ki,dün de oldu ondan önce de meyve salatalık falan isterdi,benim çocuk istemeyince tuhaf geldi demek isteyebilenler çoğunluktaymış

Evet benim çocuğumda asla kimseden bi şey istemez o yüzden garibime gitti,o kadar kolay direk eşiği geçer geçmez açım dedi ki,dün de oldu ondan önce de meyve salatalık falan isterdi,benim çocuk istemeyince tuhaf geldi demek isteyebilenler çoğunluktaymış

Evet burada okuyunca ihmal yoksa cocugun insanlara acim demesini normal buluyormuş çoğunluk bir de ustune bir tabak yemek vermek istemediniz diye suçlu ciktiniz.😂
Ben boyle şey gormedim o yuzden normal bulmuyorum. 🤷

Evet burada okuyunca ihmal yoksa cocugun insanlara acim demesini normal buluyormuş çoğunluk bir de ustune bir tabak yemek vermek istemediniz diye suçlu ciktiniz.😂
Ben boyle şey gormedim o yuzden normal bulmuyorum. 🤷
Aslında asılsız suçlandım,vermek istememe gibi bi durum söz konusu değil tam aksine ona bakıp benim çocuğum da yiyince ( onun gibi tabağını bitirmesene )mutlu oluyorum..Tek sıkıntı evde 2 öğün mü besleniyor,öğlen yemiyor mu,aç mı ki gelip benden istiyor bunları sorgulamak, yoksa evinde de yesin gelsin bende de yesin hiç problem değil..

Bazı insanların çocukları ne kadar tok olursa olsun başkasının evinde yemek yemeyi adet ediniyorlar.
Böyle zamanlarda hepinizin evinizde yeyio o şekilde oyun oynayın diye biraz mesafe koymak gerekiyor diye düşünüyorum.

Bence annesiyle bi konuşun en azindan bilsin. Tabiki bırakın yemek te yesin sizin evde ama bence annesi bilmeli

X