Komşu çocuğu...

Ay insanlar bunu beğenmedim atmış. Kızcağız neden başka bir erkeğin yanında oturamasin ya. Bu kadar abartmayın. Kıza karşı çok kötü niyetli bir yaklaşım bu.

Lila çünkü devir kötü.

Arkadaşımın anne babasının ortak dükkanı var. Kızı sürekli annesi dükkana gönderiyordu iş için, sonra kız bakkala giderken falan da uğramaya başlamış, “annemi sevmiyorum” tarzı konuşmaları olmuş, bende birkaç kere denk gelmiştim, kız sohbet etmeye geliyordu yaş 14.

Sonra bir gün arkadaşım aradı ağlayarak, kız eve gidip arkadaşımın babasının onu öpmek istediğini söylemiş. Sonrası karakol, arkadaşımın babası çocuğa cinsel istismardan cezaevine. Kamera yok, şahit yok. Gözümle görmedim ama yıllardır evlerine girip çıktığım, haftalarca kaldığım insanlardı. Babasıyla denk gelmezdim bile evde, adam oturduğumuz odaya girmezdi, ben inanmıyorum bu yüzden öyle bir durum yaşandığına.

Beğenmedim atanlar bu gibi durumlar olabileceği için atmıştır muhtemelen. Bende evime özellikle eşim varken çocuk almak istemem.

Merhaba arkadaşlar. İçimi huzursuz eden bir konu var. Sizlerle de paylaşmak istedim. Doğru mu yaptım emin olmak için...
Benim ilk okula giden bir çocuğum var. İkinci sınıfta. Onunda okulunda aynı mahalleden bir arkadaşı var. Annesini bir kaç defa gördüm sadece. Ablası lise birinci sınıfa giden, bir kaç kez okul yolunda karşılaştık. Yani çocuk çok tatlı efendi bir çocuk. Bu arada bu çocuğun babası da eşimle aynı yerde çalışıyor.
Ben evden çalışıyorum zaten onu da belirtmek isterim bu arada.
Geçenlerde rast gele kapı çaldı. Bir baktım ki bu arkadaş ve ablası. Bende çalışıyorum tabi neyse afallayarak içeri davet ettim siz oturun ben yemek molası alıp geliyorum dedim. Yani mola almam toplam üç dk bile sürmedi. Bir baktım ki ablası çocuklarla evin içinde koşturuyor... Bir an ne diyeceğimi şaşırdım sadece yapmayın komşular rahatsız olabilir dedim. Neyse küçüğü bırakıp bize gitti. Biraz oğlunla oynamak istiyor diye. Bende tamam dedim neyse işim bitti. Onlarla ilgilendim bayağı kaldı dört beş saat kadar. Sonra ablası geldi almaya ama sanki almaya değilde oda oturmaya gelmiş gibi. Bekliyor ki davet edeyim. Abla diyor annemi arayıp söyler misin Burda kalacaklar diye. Canım dedim ben anneni de tanımıyorum. İkincisi çalışıyorum ve lütfen bir daha habersiz gelme dedim. Başka zaman uygun olursam görüşürüz dedim gittiler.
Sonra bir kez daha aynı şekilde geldiler ve bende annemlere gidiyordum yolda karşılaştık yani. Tekrar uyardım onu. Sonra dün yine rast gele geldiler. Bu defa alışverişe çıkacaktım. Tekrar uyardım bak canım ben çalışıyorum ve çalışırken çocuklara göz kulak olamam. Benim çocuğum tekken ne yaptığını bilirim ama iki kişi olurlarsa afallıyorum. Bundan sonra habersiz gelmeyin. Babana söylersin, baban eşime söyler. Eşim bana sorar uygunsam davet ederim dedim. Yani kız lise bire gidiyor bunu anlamamasına da şaşırıyorum. Bilerek de numaramı vermedim. Çünkü gerçekten hem başka çocuğun sorumluluğunu almak istemiyorum. Hemde iki çocuk evde odada tekken, ben sonuçta başka odada olacağım, ne yapacaklarını bilmemek beni huzursuz ediyor. İsterseniz içiniz kötü diyin ben sevmiyorum böyle şeyleri. Hem kaza bela anlamında, hemde sevmiyorum. Neyse arkadaşlar uyardıktan sonra kız yarın gelelim mi dedi bende hayır canım yarında çalışıyorm ve eşim izinli dedim. Dinlenecek dedim. Ve evet ben çalışırken yine zil sesi ve yine onlar. Bu defa eşim açtı kapıyı. Eşime durumu anlatmıştım zaten. Eşimde uygun olmadığımızı söyledi. Bu defa bir kaç kez kapıdan döndüler diye hem çok huzursuzum hemde üzgün. Bir yandan iyi oldu diyorum. Çünkü çalıştığımı söyledim yani eşimin yanına gelip napacak ki? Bir yandan da kaçtır kapıdan gidiyorlar diye kıza değil de o küçük çocuğa çok üzüldüm ve vicdanım çok sızlıyor. Nasıl çalıştığımı bilmiyorum bugün. Tüm modum düştü yemin ederim. Sizce ayıp mı ediyorum?
Yok yahu ne ayıbı bende böyle düşünerek üst katımızda oturan 3 çocuklu bir bayanin kizini aldim bir defa ozaman kizim yeni dogmustu size yemin ederim sabahtan aksama kadar hergun 1 ay boyunca o kiz bizden cikmadi annesi ne ariyor ne soruyor elimde bebek buyuk oglymla birlikte tepinip duruyorlar hadi evine demeden gitmiyor annesi acmi tokmu demiyor yediriyorum iciriyorm falan dozu artti sabah gozumuzu kizla acar olduk kizla kapatir olduk hergun ve git dedigimde aglamaya basladi ipin ucu kacti annesine dedimki bebek uyumuyor sesten nafile okuma yazma bilmeyen kiz annesinin telinden beni aramaya basladi nasil oluyorsa hergjn caldi artik evdeyken acmamaya basladim ve gunde 4 5 kere caliyordu yani boyle cocuklarin ailesi sorumsuz okdr net ipin ucu kaciyor 1 ay cok cektim oglum bi yandan kiz bi yandan agliyor ayiramadim falan sonra acmadikca anladi gelmedi bidaha 20 gun israrla caldi annesine diyorm ki ev musait degil bebek uyumuyor sesten kadin hergun kizim gelmek istiyor dye mesaj atiyordu sonrada tasindilar birkere bile oglun bize gelsin demedi mesela isin özü iyi etmissiniz vicdan sakın yapmayın illallah edersniz calisiyorsnz bide bakamazsiniz sürekli basina bisey gelir al buyur o saatten sonra hic bulasmayin hic biz musait olamiyoruz deyin ben yogun calisiyorm deyin ses yapiyorlar adapte olamiyorm deyin ki bunlar gercek seyler sıkmayın caninizi alırsanız eve sonra daha cok sıkılırsınız ailesi gevşek belli

Bence doğrusu bu.
Annelerini tanısanız bile bu kadarı fazlayken,kadın sizi,siz kadını tanımıyorsunuz,2 kelam etmişliginiz yok,cocuklar niye size bu kadar rahat geliyorlar.
Ben 13 senedir aynı sitede oturuyorum,çocuklarımın birlikte buyüdüğü arkadaşları var,bahcede beraber oynarlar hep,anneler birbirimizi tanırız ama ne o çocuklar bize gelir bu şekilde ne de benim çocuklarım gidebilir. En fazla zile basip cağırır kızım ki artık telefonlaşıyorlar,apartmana bile girmelerine izin vermiyorum,kaldi ki eve çıkacak oturacak. Diğer arkadaslari da ayni cam acıksa seslenirler,yada zile baslarlar.
Herkes birbirini tanırken biz böyleyiz,tanımıyorsam zil bile calsin istemem kızım. Ne gerek var. Kimseye güvenemem ben. Kimse de bana güvenmesin.
Siz dogrusunu yapmissiniz.

Hiç takılma sen yerden göğe kadar haklısın da ben asıl diğer anayı düşündüm. Bu devirde bu kadar olaylar olurken hiç tanımadığı birinin evine çocuklar gidiyo en az 4 5 saat takılıyo kadınım ruhu duymuyo umrunda değil! neler olur o kadar saatte ki siz Allahtan iyi insansınız ve bu ana bu çocukların peşine düşmüyo şaka gibi valla. O anayı bulup bi haşlamak lazım çocukları yollayıp napıyosa!!

Lila çünkü devir kötü.

Arkadaşımın anne babasının ortak dükkanı var. Kızı sürekli annesi dükkana gönderiyordu iş için, sonra kız bakkala giderken falan da uğramaya başlamış, “annemi sevmiyorum” tarzı konuşmaları olmuş, bende birkaç kere denk gelmiştim, kız sohbet etmeye geliyordu yaş 14.

Sonra bir gün arkadaşım aradı ağlayarak, kız eve gidip arkadaşımın babasının onu öpmek istediğini söylemiş. Sonrası karakol, arkadaşımın babası çocuğa cinsel istismardan cezaevine. Kamera yok, şahit yok. Gözümle görmedim ama yıllardır evlerine girip çıktığım, haftalarca kaldığım insanlardı. Babasıyla denk gelmezdim bile evde, adam oturduğumuz odaya girmezdi, ben inanmıyorum bu yüzden öyle bir durum yaşandığına.

Beğenmedim atanlar bu gibi durumlar olabileceği için atmıştır muhtemelen. Bende evime özellikle eşim varken çocuk almak istemem.
Bence ergen kizlar çok tehlikeli ben çok gördüm çok duydum 14 15 yaşlarım çok deliydi benimde o yaşta çok mantık olmuyor

Sakın boş bulunup evinize almayın her türlü şey gelir başınıza sakın sakın… Hatta ben olsam çok sert bir dille uyarırım bir daha gelemezler ipleri şak diye keserim

Ay insanlar bunu beğenmedim atmış. Kızcağız neden başka bir erkeğin yanında oturamasin ya. Bu kadar abartmayın. Kıza karşı çok kötü niyetli bir yaklaşım bu.
Diyor ki konu sahibi belki benim eşim kötü niyetli diyor.
Kız neye güveniyor da topluma açık olmayan bir yerde hele de kendinden çok büyük biriyle oturuyor, mantıklı mı sizce?

Merhaba arkadaşlar. İçimi huzursuz eden bir konu var. Sizlerle de paylaşmak istedim. Doğru mu yaptım emin olmak için...
Benim ilk okula giden bir çocuğum var. İkinci sınıfta. Onunda okulunda aynı mahalleden bir arkadaşı var. Annesini bir kaç defa gördüm sadece. Ablası lise birinci sınıfa giden, bir kaç kez okul yolunda karşılaştık. Yani çocuk çok tatlı efendi bir çocuk. Bu arada bu çocuğun babası da eşimle aynı yerde çalışıyor.
Geçenlerde rast gele kapı çaldı. Bir baktım ki bu arkadaş ve ablası. Bende çalışıyorum tabi neyse afallayarak içeri davet ettim siz oturun ben yemek molası alıp geliyorum dedim. Yani mola almam toplam üç dk bile sürmedi. Bir baktım ki ablası çocuklarla evin içinde koşturuyor... Bir an ne diyeceğimi şaşırdım sadece yapmayın komşular rahatsız olabilir dedim. Neyse küçüğü bırakıp bize gitti. Biraz oğlunla oynamak istiyor diye. Bende tamam dedim neyse işim bitti. Onlarla ilgilendim bayağı kaldı dört beş saat kadar. Sonra ablası geldi almaya ama sanki almaya değilde oda oturmaya gelmiş gibi. Bekliyor ki davet edeyim. Abla diyor annemi arayıp söyler misin Burda kalacaklar diye. Canım dedim ben anneni de tanımıyorum. İkincisi çalışıyorum ve lütfen bir daha habersiz gelme dedim. Başka zaman uygun olursam görüşürüz dedim gittiler.
Sonra bir kez daha aynı şekilde geldiler ve bende annemlere gidiyordum yolda karşılaştık yani. Tekrar uyardım onu. Sonra dün yine rast gele geldiler. Bu defa alışverişe çıkacaktım. Tekrar uyardım bak canım ben çalışıyorum ve çalışırken çocuklara göz kulak olamam. Benim çocuğum tekken ne yaptığını bilirim ama iki kişi olurlarsa afallıyorum. Bundan sonra habersiz gelmeyin. Babana söylersin, baban eşime söyler. Eşim bana sorar uygunsam davet ederim dedim. Yani kız lise bire gidiyor bunu anlamamasına da şaşırıyorum. Bilerek de numaramı vermedim. Çünkü gerçekten hem başka çocuğun sorumluluğunu almak istemiyorum. Hemde iki çocuk evde odada tekken, ben sonuçta başka odada olacağım, ne yapacaklarını bilmemek beni huzursuz ediyor. İsterseniz içiniz kötü diyin ben sevmiyorum böyle şeyleri. Hem kaza bela anlamında, hemde sevmiyorum. Neyse arkadaşlar uyardıktan sonra kız yarın gelelim mi dedi bende hayır canım yarında çalışıyorm ve eşim izinli dedim. Dinlenecek dedim. Ve evet ben çalışırken yine zil sesi ve yine onlar. Bu defa eşim açtı kapıyı. Eşime durumu anlatmıştım zaten. Eşimde uygun olmadığımızı söyledi. Bu defa bir kaç kez kapıdan döndüler diye hem çok huzursuzum hemde üzgün. Bir yandan iyi oldu diyorum. Çünkü çalıştığımı söyledim yani eşimin yanına gelip napacak ki? Bir yandan da kaçtır kapıdan gidiyorlar diye kıza değil de o küçük çocuğa çok üzüldüm ve vicdanım çok sızlıyor. Nasıl çalıştığımı bilmiyorum bugün. Tüm modum düştü yemin ederim. Sizce ayıp mı ediyorum?
Siz gerekeni yapmışsınız önceden güzellikle söylemişsiniz. Asıl ayıp çocukları ısrarla size gönderen aile de olmalı. Belki de sürekli size gelmek istemelerinin ardında çocukların ailesiyle bir sıkıntısı olmasıdır 🤷🏻‍♀️

İstenmedigim yere gitmem ben.Sizde hiç mi boş vaktiniz yok biraz abartmissiniz sanki 7 8 yaşındaki çocuklar kendi aralarında oyun oynayabilirler.

Dadanan komşu çocuğu benden sorulur, benim basimda da var yillardir. Oyun ablasiyim gibi bana yolluyorlar.
Bir ara her gün kapıdan gönderiyordum kızı "her gün misafirlik olmaz" diye, ertesi gün yine geliyordi. Misafirim var diye odaya almiyordum, kapı deliğinden bizi izliyordu. O gelir gelmez banyo yapmaya kaçıyordum, fayansta çıplak ayak oturup duştan çıkmamı bekliyordu. Onu kovmayayim diye odamı falan toplar, kıyafetlerimi asar,bana devamlı aşk dolu hediyeler çizer, ayraçlar yapar . Cook da tatlı bir kız. Çok seviyorum. Dadanma huyu olmasa daha çok ilgilenirim ama cidden korkuyorum..yolda denk gelelim gülümseyeyim, akşama bizde.
Annesine de söyledim 'her akşam iş çıkışı çocukla boyama yapmak istesem kendi çocuğumu doğur' diye, hiç alınmadı, güldü hatta 🙈🙈🙈

Nedenini hala bilmiyorum ama annem bizim ogunlerimize dikkat etmez , umursamazdi. Cook kucuk yaslardan itibaren ben kahvaltiyi hazirlar annem gelip otururdu, kizkardesim annemin bu umursamazligi yuzunden yasitinin cok altinda bir kiloda oldu hep. Hatta bir keresinde minicik ellerimle sucuk keseyim derken kemigime kadar bicakla parmagimi kesmistim, hala durur izi. Misafirlige gidince cok sevinirdim, guzel seyler yeme sansi yakalacagiz diye. Belki boyle bir durum da olabilir mi acaba diye dusunmeden edemedim. Ama hak veriyorum size, bakalarina da boyle yonelmemeliler, sapigi var, tecavuzcusu var. Dikkat etmeleri gerek.

Evet kız çocuğu yanlış anlamayın ama ben odada çalışırken eşimin yanına gelip oturmasını doğru bulmadım. Yani belki benim eşim kötü niyetli. Bugün izinli olduğu da belli. Bilmiyorum benim mi içim kötü insanlar mı çok rahat. Vallahi bilmiyorum
Benim de aklıma ilk olarak eşiniz geldi. 14 yaşında bir genç kız belki eşinizden etkilenmiş olabilir mi acaba? Sürekli evinize girip çıkmak istiyor

Dadanan komşu çocuğu benden sorulur, benim basimda da var yillardir. Oyun ablasiyim gibi bana yolluyorlar.
Bir ara her gün kapıdan gönderiyordum kızı "her gün misafirlik olmaz" diye, ertesi gün yine geliyordi. Misafirim var diye odaya almiyordum, kapı deliğinden bizi izliyordu. O gelir gelmez banyo yapmaya kaçıyordum, fayansta çıplak ayak oturup duştan çıkmamı bekliyordu. Onu kovmayayim diye odamı falan toplar, kıyafetlerimi asar,bana devamlı aşk dolu hediyeler çizer, ayraçlar yapar . Cook da tatlı bir kız. Çok seviyorum. Dadanma huyu olmasa daha çok ilgilenirim ama cidden korkuyorum..yolda denk gelelim gülümseyeyim, akşama bizde.
Annesine de söyledim 'her akşam iş çıkışı çocukla boyama yapmak istesem kendi çocuğumu doğur' diye, hiç alınmadı, güldü hatta 🙈🙈🙈

Ay bende de var bundan. Yemin ederim çocuktan soğuttular beni. Normalde çok çocuk seven bir insandım. Bitmediler.

X