Komşum keyfime yeni kahya olarak atanmış

Benm evime karışma istersen der kapardm kapıyı şahsen :)) bazı insanlar sınırı aşıyor maleseffff
Bir kere evde arkadasim varken merdiven siliyor kapiyi çaldı parasını isteyecek eve bakti aaa sen misafir mi alıyorsun evine dedi. ( Milletin pisliğini temizlemekten korkmuyorsun benim evimdeki insandan mi korkuyorsun üstelik seninle 0 mesafe. ) Demedim... misafirimin yanında ayip olmasin diye isim var kapatıyorum kolay gelsin sana dedim kapadım .. illa kendisi gibi cirkef olmam gerekiyor anlamasi için...

Bir kere evde arkadasim varken merdiven siliyor kapiyi çaldı parasını isteyecek eve bakti aaa sen misafir mi alıyorsun evine dedi. ( Milletin pisliğini temizlemekten korkmuyorsun benim evimdeki insandan mi korkuyorsun üstelik seninle 0 mesafe. ) Demedim... misafirimin yanında ayip olmasin diye isim var kapatıyorum kolay gelsin sana dedim kapadım .. illa kendisi gibi cirkef olmam gerekiyor anlamasi için...
Evett ne yazkki belliki öyle çirkef olmanz gerek yoksa bu hadsizliği bitmeyecek belliki. Hadsiz aşırı derecede

Size karismasi yanlis ama milletin pisligi cumleniz cok itici.bu işi yapam binlerce insan var işe ihtiyaci yok diyebilirdiniz milletin pisligi meslegi mi oluyor yani.
Evet milletin pisliğini temizleyen binlerce kadıncağız var mecbur ekmek parası kazanmak için katlaniyorlar ama bu hanim keyfi olarak yapiyor ihtiyacı yokken... Ama sorsan covidden cok korkuyor ve cok tedbirli taki benim evime girip cikandan bile rahatsız benimle temansıda ayda 1 para alırken olmasına rağmen.

Iyi akşamlar hanımlar. Ust çaprazdaki komşum evde koloni halinde yaşıyorlar. 2 elti, eşleri, kv-kp, 1 kayin 1 görümce 4 çocuk . Ev 2+1.. Benim çekirdek ailemin yaşadığı evde sülalece yaşıyorlar. (Durumları var başka yerde evleri var kirada oturdukları evde kendilerinin) Eltiler merdiven siliyorlar. Arada para istemek için kapiyi çalıyor. Allahım takmış bana evime esime cocuklarima. Her seferinde birşey söylüyor. Gelen gidenim yok arada annem geliyor bide oğlumun cok sevdiği arkadaşlarını çok sık olmayacak şekilde görüştürüyoruz evden çıkmayan hali hazırda dikkat eden arkadaşlarımızla. Neyse bu her kapıyı çalışında bir şekilde evine misafir alma, kizin hiç büyümüyor, küçücük doktora götürsene vs vs .. kırılmasın diye başta birsey demedim ama 2 haftadir evime kimse gelmemiş kapiyi çaldı açtım gribim, aaaa geçmiş olsun evine misafir alma bu aralar tamam mi dedi. Ne alaka der gibi baktım ses çıkarmadım ay senin için diyorum canım diyor. Ne alaka iyide misafirle?? Kafayı takmış bana. Hayir pandemiden dolayı diyo olsa evde koloni halinde yaşayan kendisi, milletin pisliğini gönüllü olarak temizleyen kendisi ama benim evime gelecek misafire, evladıma herşeye karışma hakkini kendinde nasıl bulabiliyor anlayamıyorum .. Kendisi ve çocukları sürekli dışarıda parkta benim çocuklarımı su donemde parka bir elin parmağını geçmez götürdüğüm.
ben olsam delikten bakar ve açmam kapıyı. bu ne ya sitcom karakteri gibi. bir iki laf sokun anlar bir daha da gelmez zaten. ha anlarsa tabii.

Ayda bir açıyormuşsunuz kapıyı zaten, ben de her gün geliyor sandım. He he işim var deyip kapatın kapıyı hemen neden durup dinliyorsunuz siz de ve neden bunu sorun haline getirip buraya yazdınız?

Konuyu saptırma hiç merdiven silmek değil sorun... ihtiyacı olan çalışan ayrıdır kocasından gizli siliyor bu.. kocasi duysa yaptırmaz cunku ihtiyaçları yok, var yemezler.

Belkide kadın kendi için kazanıyordur. Ayakları üzerinde durmak istiyordur.

Söylediğiniz o cümle için kınıyorum sizi. Gerçekten çok ayıp.

Sadece ihtiyacı olanlar çalışmaz , zenginlerde çalışır. İşin önemi yoktur. Kimin elinden ne geliyorsa onu yapar.

Yine aynı cümleyi söylemişsiniz. Çok yazık , çok yazık düşünce şeklinize.

Belkide kadın kendi için kazanıyordur. Ayakları üzerinde durmak istiyordur.

Söylediğiniz o cümle için kınıyorum sizi. Gerçekten çok ayıp.

Sadece ihtiyacı olanlar çalışmaz , zenginlerde çalışır. İşin önemi yoktur. Kimin elinden ne geliyorsa onu yapar.

Meselem o mesleğe o meslek grubuna dil uzatmak aşağılamak değil. Kaldi ki kendisi ayaklari üzerinde durmak isteyen bir hanimsa yolu açık olsun ama kendi ayakları üzerinde durmaya çalışırken benim özelime paldır küldür girmesin uzak dursun... Ayrıca covidden korkup tedbir alıyorsa kendisi alsin evine kapansin benim evime karışmasın. Benim meselem bu. Ben ona zorla benim kapımın önünü sil demiyorum kendisi sizin deyiminizle ayakları üzerinde durmak için bunu yapiyor... Koca apartmanı temizlerken sorun yok benim evime gelen insanlarla 0 temansken burnunu sokuyor.

Yine aynı cümleyi söylemişsiniz. Çok yazık , çok yazık düşünce şeklinize.

Ben düşüncemde yazık tabirini hakedecek birsey görmüyorum.. Mesele meslek değil. O hanım üzerinden değerlendiriyorum ben bunu.

ben olsam suratına doğru öksürürdum. sanane yahu benim cocugumdan kocamdan evime gelenden diyip.

Iyi akşamlar hanımlar. Ust çaprazdaki komşum evde koloni halinde yaşıyorlar. 2 elti, eşleri, kv-kp, 1 kayin 1 görümce 4 çocuk . Ev 2+1.. Benim çekirdek ailemin yaşadığı evde sülalece yaşıyorlar. (Durumları var başka yerde evleri var kirada oturdukları evde kendilerinin) Eltiler merdiven siliyorlar. Arada para istemek için kapiyi çalıyor. Allahım takmış bana evime esime cocuklarima. Her seferinde birşey söylüyor. Gelen gidenim yok arada annem geliyor bide oğlumun cok sevdiği arkadaşlarını çok sık olmayacak şekilde görüştürüyoruz evden çıkmayan hali hazırda dikkat eden arkadaşlarımızla. Neyse bu her kapıyı çalışında bir şekilde evine misafir alma, kizin hiç büyümüyor, küçücük doktora götürsene vs vs .. kırılmasın diye başta birsey demedim ama 2 haftadir evime kimse gelmemiş kapiyi çaldı açtım gribim, aaaa geçmiş olsun evine misafir alma bu aralar tamam mi dedi. Ne alaka der gibi baktım ses çıkarmadım ay senin için diyorum canım diyor. Ne alaka iyide misafirle?? Kafayı takmış bana. Hayir pandemiden dolayı diyo olsa evde koloni halinde yaşayan kendisi, milletin pisliğini gönüllü olarak temizleyen kendisi ama benim evime gelecek misafire, evladıma herşeye karışma hakkini kendinde nasıl bulabiliyor anlayamıyorum .. Kendisi ve çocukları sürekli dışarıda parkta benim çocuklarımı su donemde parka bir elin parmağını geçmez götürdüğüm.

evime kimi alacağımdan sanane niye demediniz?
nasıl tutuyorsunuz kendinizi benim ağzımdan çat diye dökülüverirdi.

patavatsız belliki benimde var öyle komşularım kendileri benden çıkmaz kapi kapi gezerler hastalik var deyince ayyyyy bizde korkuyoruz dikkat ediyoruz diyorlar

ne alaka ya kadın mesleği aşağılamamış ki. şu kk’da millete laf sokacak bi şey bulana ödül mü veriyorlar haberimiz yok
Aynen kadin baska birsey anlatmaya calisiyor meslege değil kendisi dikkat etmesi gerek aslinda merdiven siliyor demek istemis okuyunca direk boyle anladim. Asagilama falan degil yani... Neyse konuyu saptirmayayim cok bisey derse sen niye karışıyorsun pardon da de komşuna

Aslında kendisine yuz vermek bir yana doğru düzgün muhatap dahi almadım. Ilk tasinincz kendisi geldi hosgeldin vs konustu etti bir çay verdim hepsi bu. Kapıdan konuşup duruyor evine davet etti gitmedim... 3 yaşındaki ogluma veriyorum parayı o veriyor kendisine kapiyi kapat oglum diyorum.. Hala beni görünce birşeyler söylemenin peşinde...
Hadi ya bende valla belki biraz yuz verdi sonra pisman oldu heralde demiştim ne yüzsüzler var cidden

X