Komşuya giden sigara kokusu

Aurora90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2021
591
564
33
Yurtdışında yaşıyorum, son bi kaç aydır farklı şehirlerde Airbnb den tuttuğum evlerde aylık kalıyorum. Normalde evi tutarken kuralları sitede yazıyor, ve sigara içilmez kuralına dikkat ediyorum, çünkü sigara bağımlısıyım. Burada da öyle bir kural yazmıyordu tuttum. Herneyse, bağımlısıyım dediysemde sabah kahvemde, öğle arasında bide akşam yemekten sonra içiyorum genelde, yarım paket bile bitirmiyorum gün içinde, yani ev aslında duman altı falan olmuyor. Birde, yine de içeri kokmasın diye balkonda yada pencerede içiyorum. Evdeki üçüncü günümde, ev sahibi bana 'komşular rahatsız oluyormuş, lütfen evde sigara içme' diye bir mesaj attı. Tamam dedim ama, zor yani canım her çektiğinde de dışarı çıkmak, özelliklede sabahları. Sonra o gün içmedim ama öbür gün dayanamadım, bu kez pencereleri kapatıp içerde içtim. Sonra akşam komşulardan bir kadın aşağıdaki giriş zilime resmen çöktü, 'sen sigaramı içiyosun? sana kaç kere dicez evde sigara içme! Bu binada sigara içemezsin' dedi gitti. Ertesi gün aynı kadını evin olduğu sokakta gördüm yine 'bana sigara içmiyorum falan deme, o içen sensin, binanın içi sigara kokuyor, içme bir daha, içeceksen sokağa çık iç, anladın mı beni' dedi. :/ Bide pek agresif saldırgan konuşuyor. Beni tedirgin etti. Tepki öyleki, sanki eve 10 kişi toplamışım herkes aynı anda içmiş heryer duman altı ta tüm binada kokmuş gibi.

Haydaaa... Bazı insanların hassasiyetini anlıyorumda, bir dairede de günde üç beş sigara içiliyosa, gider mi komşuya? Yada nereden gider? Bide binanın içi de kokuyormuş, o nasıl oluyor onuda anlamadım.

İçip aspiratörü mü çalıştırıyorsunuz? Ev içine karışanı ilk defa gördüm.
Yurtdışında durum budur. Benim ailemin bir kısmı da yurtdışında yaşıyor ve sigara konusunda durumun böyle olduğunu aktarıyorlar. Hatta bir arkadaşım kaç kat inip çıkamam ben diyerek sigarayı bırakmıştı.

Sigarayı bırakan biri olarak umarım konu sahibi de bu baskıların verdiği algı sonucu bırakma kararı alır:)

Hangi ülke? İsveç falan mı? Ev arkadaşlarım yabancı. Ben de yurtdışında kaldım. İçerlerdi.

Yurtdışında yaşıyorum, son bi kaç aydır farklı şehirlerde Airbnb den tuttuğum evlerde aylık kalıyorum. Normalde evi tutarken kuralları sitede yazıyor, ve sigara içilmez kuralına dikkat ediyorum, çünkü sigara bağımlısıyım. Burada da öyle bir kural yazmıyordu tuttum. Herneyse, bağımlısıyım dediysemde sabah kahvemde, öğle arasında bide akşam yemekten sonra içiyorum genelde, yarım paket bile bitirmiyorum gün içinde, yani ev aslında duman altı falan olmuyor. Birde, yine de içeri kokmasın diye balkonda yada pencerede içiyorum. Evdeki üçüncü günümde, ev sahibi bana 'komşular rahatsız oluyormuş, lütfen evde sigara içme' diye bir mesaj attı. Tamam dedim ama, zor yani canım her çektiğinde de dışarı çıkmak, özelliklede sabahları. Sonra o gün içmedim ama öbür gün dayanamadım, bu kez pencereleri kapatıp içerde içtim. Sonra akşam komşulardan bir kadın aşağıdaki giriş zilime resmen çöktü, 'sen sigaramı içiyosun? sana kaç kere dicez evde sigara içme! Bu binada sigara içemezsin' dedi gitti. Ertesi gün aynı kadını evin olduğu sokakta gördüm yine 'bana sigara içmiyorum falan deme, o içen sensin, binanın içi sigara kokuyor, içme bir daha, içeceksen sokağa çık iç, anladın mı beni' dedi. :/ Bide pek agresif saldırgan konuşuyor. Beni tedirgin etti. Tepki öyleki, sanki eve 10 kişi toplamışım herkes aynı anda içmiş heryer duman altı ta tüm binada kokmuş gibi.

Haydaaa... Bazı insanların hassasiyetini anlıyorumda, bir dairede de günde üç beş sigara içiliyosa, gider mi komşuya? Yada nereden gider? Bide binanın içi de kokuyormuş, o nasıl oluyor onuda anlamadım.

30 yıldır içiyorum böyle bir şey duymadım, evin içindeki koku çok kesif bir şey olmadıkça binadan alınmaz, bir iki kez balkondayken alt kattan aldım koku aynı anda içiyor muşuz balkon araları yakın aldım kokuyu ama diğer türlü imkanı yok, komşunuz takıntılı bence. Kimsenin de size ses yükseltmeye, agresif davranmaya hakkı yok, bir daha yaparsa şikayetçi olacağınızı söyleyin aynı üslupla

Her yerden de gidiyor. Annemlerde balkondan asagiya kokusu dolardı. Benim evimde banyodan tuvaletten eve doluyor koku. Ergen mi bu koca koca insanlar, babasindna gizli sigara icen 15 yas velet gibi niye banyoda iciyorlar? Cildiricam ya. Bu sigara icenler kendileri ictikleri icin bu meretin kokusun ne derece guclu, yogun ve ne yaparlarsa yapsin engellenemeyen bir sey oldugunu bir turlu idrak edemiyorlar cidden.

O kadını çok kıskandım. Keşke ben de sigara içilmeyen apartmanda yasasaydim . Ama malesef annem babam evde içiyorlar :KK43:
Eskiden otobüslerde icilirmis,şimdi tuhaf gelir ya, belki medeniyet seviyemiz atladıkça apartmanda içilmesi de tuhaf gelir 😇😇
Konu sahibi, zaten aydan aya kiralıyormuşsunuz. Çıkın bir dahaki ay,daha uygun bir eve geçersiniz .
O kadına da hak vermemek elde değil. İçmeyen sanıyor ki kokusu gelmiyor. Oysa son firtini alıp otobüse binen adam bile benim midemi bulandırıyor . Bilmeyenin anlamasına imkan yok

Komşularım çok içer evde içtikleri kokuyu almam,ama balkonda ,banyoda içtiklerinde evime dolar, her yeri kapatırım.İçmeyen insanlar için gerçekten miğde bulandırıcı bir koku Takıldığım yer evi aylık tuttunuz ,siz gidince sigara içmeyen biri o evi tutunca evdeki koku çok rahatsız edici olmayacak mı????

Sigara kokusu apartmanı sarsa sadece annemin içtiği ile bizim bina duman altı olurdu. Annem evde her yerde içer . Ama yurtdışında nasıl bilmiyorum ama bana komsunuzun söyledikleri abartı geldi.

Binanın içine sigara kokusu sindiren kişi farklı biridir belki. Siz pencerede balkonda vs içince belki alt üst katlardaki pencerelerden balkonlardan kokuyu alıyorlardır da bina içine nasıl siner anlamadım
Bende dedim, benim bu içmeme binaya nasıl yayılsın, başkasıdır belki sizin katınızda bina içinde içildiyse size kokmuştur, beni de pencerede gördüğünüzden ben sanıyorsunuz belki ben o derecede içmiyorum dedim. O da ' yok ben içmiyorum falan deme sensin o biliyorum' diyo. Deli midir nedir bilemedim.

Biz millet olarak kuralları esnetmeye çok müsait olduğumuz için şaşırtmıştır kadının tepkisi belki sizi. Hangi ülkeye gittiniz bilmiyorum ama özellikle kuzey ülkelerinde gerçekten kurallara çok riayet ettikleri için tepkileri de ona göre biraz sert oluyor. Ben sigara içmeyen biri olarak şunu söyleyebilirim birisi apartman önünde sigara içse balkona çıksam kokusu geliyor yani sizin camda içtiğiniz sigaranın kokusu kesin gidiyordur.

Komşularım çok içer evde içtikleri kokuyu almam,ama balkonda ,banyoda içtiklerinde evime dolar, her yeri kapatırım.İçmeyen insanlar için gerçekten miğde bulandırıcı bir koku Takıldığım yer evi aylık tuttunuz ,siz gidince sigara içmeyen biri o evi tutunca evdeki koku çok rahatsız edici olmayacak mı????
Ama bu benim sorunum değilki 🤷‍♀️ ben evi sigara kuralı olmadığı için tuttum. Orası biraz ev sahibini ilgilendiriyor. Ama sadece komşuların ekstrem bir problemi varsa tabii ki rahatsız etmek istemiyorum onları, ama bende canım çektiğinde sokağa inemem. Nerden nasıl koku gider ve gitmez onu anlamaya çalışıyorum.

Bu arada evde sigara kokmuyor ya, hiç bir evim kokmadı bu güne kadar, dediğim gibi sindirecek kadar içmiyorum, ve sık temizlik yaparım

Eve başka biri tarafından sürekli sigara kokusu gelmesi mide bulandırıcı bir şey gerçekten. İçtiğiniz için size normal geliyor. Ama onlar bizim gibi bu kadar rahat değil haklılar bence. Ben geçen sene ilk defa dairede kaldığımda biz hariç herkes içiyordu alttan üstten her yerden geliyor pasif içici olduk evin için rezalet kokuyor. Annem çok şükür zamanında bırakmıştı bırakmasaydı onunla da yaşamazdım.

Valla kötü kokuyor , istediğiniz kadar koku gitmiyor deyin, ben biri içti mi hemen anlıyorum..

X