Komşuya giden sigara kokusu

O kadar haklısın ki .1.katta oturan psikopat sayesinde sigara bile kullanmayan ben otu kokusundan tanıyorum artık.
O kadar haklısın derken? Diğer üyenin mesajını alıntılamayı beceremedim ama. Sigara sigaradır, ot ottur. Ot olsa ot derdim. Ben sigara içiyorum! Sigaranın (yani tütünün kokusundan bahsediyorum). Ot kokusu başka birşey, bu başka. nereye çekiyorsunuz konuyu allahaşkına

Eski tiryaki, şimdilerde hamile olarak yaklaşık 8 aydır içmiyorum. Kocam balkonda içer ve gelir yanıma. Ona rağmen ilk geldiğinde o kokuyu bir kaç saniyeliğine alıyorum ama sonra geçiyor. Yani demem o ki günde 2-3 dal içilmeyle o sigara aşağıya yukarıya kokmaz. Uydurmayın

Kanada’da nefret etmiştik içmekten çünkü ot serbest ama sigara yasak resmen. Restoranda yemek yedikten sonra çıkıp bi tane içeyim diyemiyorsunuz çünkü her restoranın yanında yazıyor 10 metreden yakında sigara içilmez diye ve adım başı restoran var. Yani dışarda yasak değilse böyle alın termosa kahvenizi, hem yürüyüş yapmış hem de tadıyla içmiş olursunuz

alt komşum sizden beter ailecek sigara bağımlıları, yazın binanın 4 bir yanındaki pencere ve balkonlarından devamlı içiyorlar ve kendim ileri düzey alerjik astım hastasıyım. kapıyı pencereyi bir saniye açsam ciğerlerimdeki ıslık sesleri diğer mahalleden duyuluyor. bu kadar sık içmeseler bile arada tek sigara içen yan komşumun sigarası bile buram buram geliyor inanır mısınız.
dışarıdayken yine uyarabiliyorsunuz ortam değişip kaçabiliyorsunuz fakat insanlara kendi evlerinde sigara içmemesini söylemek bir yerden sonra abes kaçtığı için müstakile taşınacağız. ev içinde bile içseniz havalandırmadan bacalardan gidiyordur. kimse rahatsız olmadığı şey için ısrarla uyarıp durmaz özellikle avrupa’da.lütfen ne yapın edin evde içmemeye çalışın.

O kadar haklısın derken? Diğer üyenin mesajını alıntılamayı beceremedim ama. Sigara sigaradır, ot ottur. Ot olsa ot derdim. Ben sigara içiyorum! Sigaranın (yani tütünün kokusundan bahsediyorum). Ot kokusu başka birşey, bu başka. nereye çekiyorsunuz konuyu allahaşkına
Pardon da neyi nereye çekmişim anlamadim.igrenc bi kokusu olduğunu belirtmiş alıntı yaptığım üye.Ben de ona istinaden haklısın yazdim.sanirim bayagi yanlış anladın mevzuyu.Benim oyle bi imam olmadı kesinlikle.

Camda içme, balkonda içme çünkü yukarının veya aşağının camları açık olur ise tamamen koku gidiyor.
Yılların içicisiyim hiç evin içinden komşularıma sigara dumanı gittiğini duymadım. Şikayete gelende olmadı ki ben günlük 2-3 paket içiyorum.
Aspiratörden de gider havalandırmayı içerken değil içip bitirdikten bir kaç dakika sonra aç.
Birde ben Avrupa'da özellikle sigaralı oda tutmama ve fazladan para ödememe rağmen otelde bana 300 euro ceza kesmişlerdi bu konuda biri şikayet mi ne etmiş merkezi havalandırma olduğu için gitti sanırım koku. işin ucunda vize var falan diye uğraşmadım ödedim. Arızasına denk geldin mi Avrupalılar konuyu epey uzatır.

Özetle odada içerken değil içtikten biraz zaman geçtikten sonra camı vs. açın birde Avrupa'da evler eski olur banyo kapılarını kapalı tutun. Ay kara kışta soğukta in çık mı yapılırmış.

İnanamazsınız ama acayip geliyor. KAyınvalidemin yan komşusundan tuvalete bir doluyor ben tuvalete girdiğimde sigara koksuundan midemin bulandığını hissediyorum. İçmeyen insan varsa özellikle daha çok rahatsız oluyordur, içen çok farketmiyor.

Bizim eve de son 1 haftadır banyodan acayip bir sigara kokusu geliyor artık wc’de mi içiyor komşulardan birisi bilmiyorum ama gerçekten çok rahatsız edici oluyor 😐 karşı komşumuzda aynı şekilde oda spreyiyle karışık sigara kokusu geliyor buram buram taa apartman girişine kadar…

Binaya koku siniyor. Bizim alt kattaki amca da pöfür pöfür içer dış kapıyı açınca yüzüme yüzüme vuruyor sigara kokusu. Bi şekilde bina içine yayılıyor yani .

Dediğim gibi; yürürken, apartmanda, asansörde falan içecek kadar tiryaki değilim. Ama uyanır uyanmaz canım çekiyor, ve bir şey yedikten sonra duramıyorum. Muhtemelen o halde benimde üstüm başım kokuyordur, bu level de bir içişle vücudumdan asansöre merdivenlere yayılıyorsa ve burnu hassas olanlar bu kokuyu alıyorsa bilemiyorum 😳. Eve sinmesi kokusuna gelince, e ben tam içtikten sonra bir süre kokar tabi, dışardan gelen de ben de alırım kokusunu, gelenin sigara içmesine gerek yok. Ama günde 3-5 çöp sigara içilen ve havalandırılıp temizliği güzel yapılan eve sigara kokusu falan sinmez. Bu zamanda kadar kaç ev değiştirdim, hiçbirine sinmedi, ve her ev sahibim ne güzel baktın eve diye uğurladı.

Ama sizin durumunuzda asansöre ve merdivenler ortak kullanım alanı olduğu için, oralarda alenen içen varsa size uyarmak için hak doğar bencede, ama sizin burnunuzun çok hassas olması ve adamın sadece üstünden kokuyu alıyor olmanız ihtimal dahilinde mi?

Sigara kokusundan rahatsız olanları suçlamıyorum, hatta anlıyorumda. Çünkü benide kusma eşiğine getiren birkaç koku var dünyada; mesela çok kullanılmış kızartma yağ gibi, deniz ürünleri gibi (balık değilde, karides midye özellikle), başım bile dönüyor bu kokuları alınca.. Sigara ve dumanı sağlığa zararlı olunca ve 'kötü alışkanlık' grubuna girince tabi insanlar evinde de içsen bir yudum kokusunu alınca saldırırcasına tepki gösterme hakkı buluyor kendinde. Ama düşün; sürekli kullandığın o kızartma yağı ve kokusu seni sigara içen benden daha önce öldürür belki? E o zaman o komşularada ben saldırayım (misal), hem kokusu beni kusturuyor, hemde sağlığa zararlı.

(Bu arada bu cevabım bir çok yoruma cevap içindi, sizinkine spesifik değil)
Bizi de kusma eşiğine getiren maalesef sigara kokusu. :KK43:
Duyularım kuvvetlidir en ufak sesi duyarım iyi koku alırım o da olabilir ama benden hariç eşim de alıyor kokuyu.Misafirimiz varsa aynı şekilde o da dile getiriyor.Kokuyor anlayacağınız.
Sigara içmeyen insana kötü kokar sigara maalesef.Bu durumda karşılıklı anlayış ve saygı çözülebilir diye düşünüyorum.Sigara içene de içmeyene de saygı duymak lazım. Sigara içiyor olsaydım daha dikkatli olurdum, insanları rahatsız etmezdim diye düşünüyorum.Doğal olarak insanlardan da bunu beklemek hakkım.
Siz dikkat etmeye çalışıyorsunuz anladığım kadarıyla.Sizi de anlıyorum.Umarım problem en kısa zamanda çözülür. 🙂

Siz bina 3_5 sigara ile nasıl kokacak diyorsunuz ama kokar.icmeyen de anlar.siz içtiğiniz için farkında değilsiniz.mesela eşim odanın kapısı kapalı sigara içer.ben en uzak odadayım ve benimde kapım kapalı ama hafif kokusu gelir,anlarım.anlasiliyor yani

Yoldan sigara içen geçse bana kokusu gelir bunu içen anlayamaz. Hmm birde çocukların yanında püfür püfür içenler var ya ona ayrı bir ayarım.

İki kat alttaki komşumun sigara kokusu bizim eve geliyor. İçen kokunun ağırlığını farketmiyor ama ağır kokuyor.

X