Konu basligi tabikide kv kp

Boşuna sinirlenip kendini üzme,sen ve eşin ailesiniz artık kv kp ikinci planda,aynı şekilde senin ailen de öyle...Siz gücünüz yettiğince çalışın,birbirinizi üzmek yıpratmak yerine hem akarken doldurun hem de çocuksuz günlerin tadını çıkarın,gezin tozun ....

Ortadaki adaletsizliği niye kimse görmüyor?Öbür evlatlarına da yapmıycaklar o zaman,bu düpedüz haksızlık...Bazıları demiş ki kimse kimseye yardım etmek zorunda değil Allah kimseyi sizin elinize düşürmesin ya...Hayat bu,öyle bi an gelir ki mecburen istersiniz,ayrıca olaya kv kp vermemiş diye bakmayın ortada yardıma ihtiyacı olan insanlar var ama karşı taraf bunu şartlarla kabul ediyor yani küçücük iyiliği esirgiyorlar
Ben bazi yorum sahiplerini anlayamadim ne bu ofke kardesim? Ben kimseye bu tarzda bi yaklasim sergilemiyorum. Ustelik ortada yardimi kucumseyen yok yapmadi diyen yok nerden baksaniz 5 bin ustu gelirleri var ve biz zor durumdayiz ben is bulana kadar destek olabilirler ve adaletsizler diyorum. Siz kimsiniz efendim size ne oluyor vs. Biz burda sikayet etmeyelim hic kv lerden.

Sozlerine dikkat et biraz! Ne demek size ne?? Yorum yapmaninda adabi var. Ben oglunun karisiyim. Ayrica sen nerden biliyosun benim annemin babamin neler yaptigini neler yapacagini. Nerdeyse butun evin esyasini benim ailem yapti zaten. Karsi tarafta tasarken bide bnm ailem borclanip mi yardim edecek bana. Sozdu nisandi dugundu kat kat fazlasini yaptik biz. Neyi ne kadar biliyosun da boyle kelimeler kullaniyosun sen! Sanki es cok uzak bi insan ben onun ailesiyim be.! dolayli olarak beni de ilgilendiriyo bu durum. Ornegin Bana esimin abisi eltim yemege gelirken kv min soyledigi sey su et yemegi yap onlar oyle sever! Alla alla durumun var mi dolapta etin var mi paran var mi diyen yok, o zman bal gibi destek olucaksin, bal gibi beni de ilgilendirir. Oturup burda ayrimcilik yapan insanlari mi savunucaz birde
Ya allahaskina yapacaginiz cocugu bile milletten medet umarak yapacaksaniz onu da boyle asalak yetistirecekseniz yapmayin. Su ailelerinize yuk olmaktan bi vazgecin ya. Annen baban degil onlar senin karisamassin isterse herseyini dier ogluna verir yine soyluyorum seni ilgilendirmez onlarin kazanci. Kendine guvenmeyen evlenmesin arkadas. Boyle cocuk yaparken bile ana babanizdan bekliyosunuz ne komik.

Empati kuramıyor bazı insanlar,cımbızlayıp bi yeri alıp ordan yürüyorlar,ama şunu düşünmüyorlar ki bırak aileyi yedi kat el bile bazen koşar yardıma böyle konularda.Ama yarın öbür gün de bu insanlar torunları olunca sevelim,bize getirmiyon sevdirmiyon ,eviniz olunca evine bizi sık sık davet etmiyon diye bıdı bıdı da yaparlar kesin...Büyüklük sende kalsın bence kp kv ne yine de hiçbi olumsuzluk yokmuş gibi davran,eşinle huzurnuz bozulmasın.hem sen böyle davranınca eşinin gözünde de yücelirsin .

Ya allahaskina yapacaginiz cocugu bile milletten medet umarak yapacaksaniz onu da boyle asalak yetistirecekseniz yapmayin. Su ailelerinize yuk olmaktan bi vazgecin ya. Annen baban degil onlar senin karisamassin isterse herseyini dier ogluna verir yine soyluyorum seni ilgilendirmez onlarin kazanci. Kendine guvenmeyen evlenmesin arkadas. Boyle cocuk yaparken bile ana babanizdan bekliyosunuz ne komik.
O habire kullandiginiz "asalak" sozcugunu size iade edelim biz. Zira siz konuyu anlamamissiniz. Lutfen uzaklasin konumdan.

Empati kuramıyor bazı insanlar,cımbızlayıp bi yeri alıp ordan yürüyorlar,ama şunu düşünmüyorlar ki bırak aileyi yedi kat el bile bazen koşar yardıma böyle konularda.Ama yarın öbür gün de bu insanlar torunları olunca sevelim,bize getirmiyon sevdirmiyon ,eviniz olunca evine bizi sık sık davet etmiyon diye bıdı bıdı da yaparlar kesin...Büyüklük sende kalsın bence kp kv ne yine de hiçbi olumsuzluk yokmuş gibi davran,eşinle huzurnuz bozulmasın.hem sen böyle davranınca eşinin gözünde de yücelirsin .
Aynen oyle yapiyorum arkadasim esimde cok takdir ediyor. Guleryuzumu ve saygimi eksik etmem hic. Sadece sizlerle dertlesmek istedim. O yuzden buraya yazdim.:)

anlattıklarında bir eksik ya da taraflı olma durumu yoksa evlat ayrımı yapmışlar. ama bunu dile getirmek sana düşmez, eşin isterse ailesine nedenini sorabilir.ama ben olsam ödeyemeyeceğim borcun içine girmem, rahatıma bakarım. ha girmişsem de kimseden para pul beklemem. az yerim, gezmem, yaşantımdan taviz veririm, gece gündüz çalışırım yine de borcumu kendim öderim.

anlattıklarında bir eksik ya da taraflı olma durumu yoksa evlat ayrımı yapmışlar. ama bunu dile getirmek sana düşmez, eşin isterse ailesine nedenini sorabilir.ama ben olsam ödeyemeyeceğim borcun içine girmem, rahatıma bakarım. ha girmişsem de kimseden para pul beklemem. az yerim, gezmem, yaşantımdan taviz veririm, gece gündüz çalışırım yine de borcumu kendim öderim.
Elbette dile getirmiyorum. Burada sizlerle paylasmak dile getiriyorum demek degil ki. Suanda borcumuzu oduyoruz ama zorlaniyoruz. Kimseye gidip bize destek olun vs de demiyoruz. Ama insan bekliyor. Ben olsam yaparim yani. Kesinlikle bi taraf yok hatta kv kp esim hepsi x sana cok yaptik sira y de diyor. Bende bu cumlelerin karsiligi yok onu soyluyorum.

O habire kullandiginiz "asalak" sozcugunu size iade edelim biz. Zira siz konuyu anlamamissiniz. Lutfen uzaklasin konumdan.
Yok hic iade etmeyin sonuna kadar hakkiyla tasiyosunuz bu sifati :) evlenince bari dusun ailelerin yakasindan. Kv kp in malvarliginin pesine dusmussunuz gencliklerinde kazanip yapmslar siz de yapin milletinkinin derdine duseceginize

Yok hic iade etmeyin sonuna kadar hakkiyla tasiyosunuz bu sifati :) evlenince bari dusun ailelerin yakasindan. Kv kp in malvarliginin pesine dusmussunuz gencliklerinde kazanip yapmslar siz de yapin milletinkinin derdine duseceginize
Milletin malindan bananeyse bu konudan da sizeeee neeee:KK70: yorumunuza ihtiyacim yok hadi naşş:KK48:

Esiniz uzulmesin diye idare ediyorsun arkadasim napcaksin. Ama bnde canim cigerim mod olamiyorum tabikide.
Yani aileler kesinlikle yardım etmek zorunda değil bunu hepimiz kabul ediyoruz ancak paraları varken siz sıkıntıdayken olaylar değişiyor.araya mesafe koyun bence.torun falan istedikleri zaman da kibarca biz eltimler gibi değiliz paramız yetmiyor vs vs diyerek lafınızı esirgemeyin.en azından bozulduğunuzu bilsinler

Milletin malindan bananeyse bu konudan da sizeeee neeee:KK70: yorumunuza ihtiyacim yok hadi naşş:KK48:
Burasi halka acik bir platform :) seni pispislamadim diye ne kadar da sinirlendin oyle cici gelin :) kaynanana da boyle cemkiriyosan sana paracik koklatmamasi cok normal:KK66: elalemin malinin derdine dusmussun daha ne kadae kuculceksin bakalim :KK66:

Slm arkadaslar. Acaba kv ve kp mantigi nasil isler anlayabilen var mi? Direkt konuya gireyim kv ler kaynima ev yapmis, is kurmus, arabasini almis, bankaya borc yapmis odemis vs. Evladidir tbikide yapar. Neyse suanda da bi suru masraflarini karsiliyo ki kaynimin isi gucu yerinde ay durumu yok diyolar adam 5 bin veriyo bisey aliyo 20 bin veriyo esktra arac aliyo. Allah versin sadece muhtac bi durumu yok anlasilan. Neyse kp de bahcesi var meyve yetistiriyolar. Taksileri var, emeklilik, kirada tarla ekstra bi maas daha baya iyi durumlari. Hicbir sosyal hayatlari da yok yiyelim icelim mod surekli. Bi arazileri vardi bize ev almak icin sattilar ama daha ev bulmadan yarisini harcadilar yer aldilar sanki hic mal mulk yokmus gibi. Tbi biz ev bulduk ve bize vermedikleri parayi kredi cektik tamamladik bunun yaninda araba taki vs herseyi koyduk. Smdi cektigimiz kredi cok agir geldi zorlaniyoruz cnku isten cikarildim esim memur bn ozel sektor. Bebek dusunuyoruz ama dusunemiyoruz cunku calismak zorundayim. Ama bebek olursa bi sure ara vericem mecbur. Esim gecen gun gitti konusmak icin aldigimiz kucuk yeri satalim baba odeyemiyorum dedi. Satamazmis kp. Diger cocugun icin nice fedakarliklar yapmissin bizim icinde yapsan nolur. Ki ben esime bize o parayi borc versinler en azindan faiz odemeyiz dedim. Misafirimiz eksik olmaz cok sukur kv basladi iste gidip gelmeyin tasarruf edin hadi haftaya buraya gelin yemek yapmayin tasarruf edin. Zaten bayilir yapissin bize malzeme cikti ona. Burda bi ayrimcilik yok mu? Bebek konusunu ertelesem mi acaba? Bide diyo ki arkadasi napcaksaniz ailecek gidip gelelim iste. Sana soracaktik sanki. Ailenin yeri ayri arkadasin ayri. Ne yapicam bu insanlarla ben?
Bu eşlerin aileleri ne yapişik ya her firsati kolluyorlar valla ben olsam onlarin agiz kokusunu cekmektense borcla odemeyi terch ederm

Yani aileler kesinlikle yardım etmek zorunda değil bunu hepimiz kabul ediyoruz ancak paraları varken siz sıkıntıdayken olaylar değişiyor.araya mesafe koyun bence.torun falan istedikleri zaman da kibarca biz eltimler gibi değiliz paramız yetmiyor vs vs diyerek lafınızı esirgemeyin.en azından bozulduğunuzu bilsinler
Soruyor zaten bende maddi durumumuz belli dusunemiyoruz suan anne diyorum. Krediyi cok cektiniz sizde diyor. Baska turlu ev sahibi olamayacaktik. Sanki cektik de pavyonda yedik parayi:KK48:

Krediden başka önerisi varmıymış bir onu da sorun bakalım ne dicek.ay sinir oldum
Acikliyosun suraya sunu verdik ya anne buraya bunu. Oooyyyle m.l gibi bakar yuzune sessiz sessiz:KK70: sonra biraz durur yine tekrarlar ayni cumleleri sahsen bunu 2 kez soylemisti. Acikliyorsun anlamiyorda:rolleyes:

Evet oteki cocuga yardim yapip esinize yapmamalari adaletsizlik ama bu da onlarin karari. Hatta birakin esiniz uzulsun buna sizlik bir durum yok. Kendi paralarini vermiyorlar diye tavir almak da cok komikmis. Su duruma dusecegime kirada oturayim daha iyi olmayiversin ev.

Canim oyle insanlardan para hic istemeyen.Zaten herkesin parasi kendinedir aileler yaomak zorunda degildir.Emin okun size ev alsalar veya yardim etseler burnunuzdan getirirler .Ikide bi ben yaptim benim evim istedigim gibi girer çıkarım hesabi olur. Illa cocuk istiyorsaniz ev planini sonraya atin . Yada cocuk planini. Ikisi bir arda mumkunati yok

X