Konuşmayı bilmeyen koca

Bahsettiğiniz gibi hafızlık sonrasında da kamyonculuk sebebiyle tek erkeklerle muhatap olmuş olsa dahi kendini geliştirememiş belli ki.
Çevremde pek çok hafız var ve ortam değil kişilerin kendi gayreti daha çok olmak üzere ailesinin ona sunduğu ortam ile şekilleniyor daha çok.
Geliştirmek istememiş mi yoksa bununla ilgili fırsat mı bulamamış bilemem ancak bununla ilgili durumu kırmadan konuşarak çözebilirsiniz diye düşünüyorum.
Beğenmiyorum yerine ya ortak noktalarda buluşmak istiyorum hem birbirimize katkımız olur gibi yaklaşarak yönlendirebilirsiniz.
Nerede yaşıyorsunuz bilemiyorum ama hemen her şehirde kitap fuarları, konferanslar, konserler oluyor. Birlikte aktivite yapmaya çalışın. Üslubunu beğendiğiniz, hayat görüşünüze uygun kişileri instagramdan takip için teşvik edin.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ne yazıkki ilçede yaşıyorum tabi bu engel değil ama karşılıklı istemek de önemli bazen bebek engel oluyor bazen eşimin dini görüşleri derken ama daha fazla sosyalleşme adımı atmaya başladı inşallah daha güzel günler görürüz

Yorumunuz için teşekkür ederim. Ne yazıkki ilçede yaşıyorum tabi bu engel değil ama karşılıklı istemek de önemli bazen bebek engel oluyor bazen eşimin dini görüşleri derken ama daha fazla sosyalleşme adımı atmaya başladı inşallah daha güzel günler görürüz
Kız dini görüş sosyalleşme niye engel olsun ki.
Ben mi yanlış yaşıyorum bu dini?
Dinimiz sürekli kendimiz geliştirmemiz gerektiğini söylüyor ya. İki günü denk olan ziyandadır diye... Bunu söyle madem eşine kendini geliştirsin.

4 yıldır evliyim.2 yaşında bir oğlum var. Eşimle 1 yıl nişanlı kaldık fakat farklı şehirlerde olduğumuz için sık görüşemedik. Eşim hafız annesi babası dinine çok düşkün insanlar. Buraya kadar güzel ama benim eşim konuşmayı bilmiyor nerde ne zaman ne söyleyeceğini kestiremiyorum. Toplum içinde pat küt bi dalıyor şaşırıyorum bazen çok utanıyorum arkasını toplamaya çalışıyorum resmen saçmalıyor. Başlarda dedim ki zamanla düzelir hafız olduğu için anne baba baskısıylada erkek kadın birlikte oturma sohbet yapmamışlar, sosyal hayat zaten yok diye bekledim düzelir diye ama yok gün geçtikçe iyice kötü olmaya başladı. Aslında iyi bir insan ama böyle giderse soğuyorum diye korkuyorum yavaş yavaş . Bir arkadaşı yok. Bir akrabasıyla doğru düzgün muhabbeti yok. Bide gurbetteyim . Bana önerebileceğiz bir şey varmı. Eşimi sevmek istiyorum ondan soğumak şstemiyorum. Artık onunla toplum içine bile gitmek şstemiyorum
Arkadaş çevresini düzenlesin.

X