Düğün Korona'da düğün yapan var mı?

Marshmallovv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2020
464
491
Merhaba arkadaşlar, çok kötüyüm yardım edin. 5 Nisan da düğünümüz olacaktı malum yasak geldi martta nikah olmuştuk. Şubatta da her şeyden bi haber evi tutup döşedik ev kira. Sonra düğünü temmuza erteledik haziranda da tekrar eylüle aldık. Şimdi tekrar yasak gelmezse inşallah düğün yapıcaz ama kimse düğüne gelmiyor zaten bizde korkuyoruz az insan olsun kimseye bir şey olmasın diyoruz erkek ve kız tarafı düğünü de mecbur ayrı olacak ayrı yerlerde oturuyoruz o yüzden herkes bir yere de toplanmamış olacak kınam bizim taraf düğünle bir olacak. Ama hem kimseye bir şey olmasın diye korkuyorum hem kimse gelmezse nasıl sadece 40 kişi ile mi düğün olacak diye üzülüyorum böyle şeyleri de seven biriydim milletin düğünde bile coşardım. Cahillik edip halay horon etmicez hatta sürekli salon görevlisini uyarığ maskeleri kapataşım mesafeyi koruyalım dedirtcez ama merak ediyorum bu yıl bu şekil düğün yapan oldu mu nasıl geçiyor içinizde kalan bir şey var mı gibi gibi? Siz beni anladınız..

yapmayın nolur düğün falan. dügünüm olmuyor diye üzülmek ayrı sevdiklerine birsey olupta uzulmek ayrı..

O kadar haklısınız ki ama işte senelerce aileler dökülmüş saçılmış milletin düğününe beklememiz de hak aslında. Acaba hiç oyun vs olmadan eşimle biz dans edip takıyı öillet taktıktan sonra töreni bitirsek nasıl olur?

Ya burda da temmuzdan beri her perşembeden pazara kadar düğün oluyor bir tane korona duymadım. Alt katımız düğün salonu hatta sahibi geçen sene böyle yoğun değildim demiş.
Yakındır dökülür çok arttı insanlar düğünde dip dibe halay çekiyor kaldı ki çıkmazsa bile o riski göze almak hayret verici doğrusu

az önce birşey okudum.. damadın anne babası kronik hasta..gelin düğün istemiş gelinin ailesi eger ki düğün olmazsa nişan bozulsun demişler..düğün olmuş damadın babası vefat etmiş annesi yogun bakımda..bence kimse gelmeyecek onca masraf dökeceksiniz..ve hep risk altında olacaksıınız..

Kınayı da yapmadı ailecek toplandilar anne bana kardesler kv kp vs o kadar

Şimdi anladım bizde yavaş yavaş düğünden nikah gibi ortama geçelim diyoruz nikahı martta kıymasak sadece nikah yapardık da ah ah. Salona girip biz dans ettikten sonra takıdan sonra düğünü direk bitirelim diyoruz.

az önce birşey okudum.. damadın anne babası kronik hasta..gelin düğün istemiş gelinin ailesi eger ki düğün olmazsa nişan bozulsun demişler..düğün olmuş damadın babası vefat etmiş annesi yogun bakımda..bence kimse gelmeyecek onca masraf dökeceksiniz..ve hep risk altında olacaksıınız..

Off bunu bugün söyleyen 3.kişisiniz. Düğüne 1 hafta kaldı herkes kartı vs dağıttı napacaz bilmiyorum düğün gibi değilde nilah gibi ortam olsa ne olur ki takıyı veren çıksın sonra bitsin tören direk?

Böyle olacağına hiç olmasın.
Hem para harcayacaksin, hem herkes gergin olacak,hem eglenemeyeceksin,hem kucaklaşamayacaksin, hem bir kişide hastalık varsa herkese yayılacak, yedi düvel 'kahya'nin düğünden bulaştı' diye seni karalayacak,ne cahilligin kalacak ne başka şey.. vicdan azabı da cabası.
Gerçekten gerek var mi?
Bak sitemizin kurucusu kazen abi bile coook çok yakınınin (anladığım kadarıyla kardeşinin) düğününde korona oldu, su an hastanede yatiyor
Yani hiç gerek yok. Düğün olmamasını herkes anlayışla karşılar. Hatta ne anlayışı,sevinçle karşılar.
Evin de tutulmus, geç işte kocanla.
Yakında yine sokağa çıkma yasaklari başlayacak diyorlar. Mis gibi dipdibe evinizde geçirirsiniz karantinanizi

Valla köylerde çatır çatır düğün yapıyorlar arkadaşlar. Maske yok, sosyal mesafe sıfır. Jandarma geliyor hiçbir şey yapmadan gidiyor. Kimsenin umrunda değil korkuyoruz.

X