Düğün Korona'da düğün yapan var mı?

Eklentiler

• Screenshot_20200829-142931.jpg
    Screenshot_20200829-142931.jpg
    108,5 KB · Görüntüleme: 32
Yaklaşık 10 gün önce yaptım valla çok da güzel oldu gayet kalabalıktı kimse gelmez diye düşünürken 300 kişi geldi minimum kına yapmadığımız (evde küçük organizasyon yaptık çok çok yakın 15 kişi çağırdık) için düğüne geldiler gayet kalabalıktı. Ama sağlıkçı olduğumuz için çok dikkat ettik maske mesafe vb kimseyle temasımız olmadı çok şükür 10 günden fazla oldu kimsede de bi rahatsızlık yok

Yaklaşık 10 gün önce yaptım valla çok da güzel oldu gayet kalabalıktı kimse gelmez diye düşünürken 300 kişi geldi minimum kına yapmadığımız (evde küçük organizasyon yaptık çok çok yakın 15 kişi çağırdık) için düğüne geldiler gayet kalabalıktı. Ama sağlıkçı olduğumuz için çok dikkat ettik maske mesafe vb kimseyle temasımız olmadı çok şükür 10 günden fazla oldu kimsede de bi rahatsızlık yok

Çok şükür mutluluklar dilerim 😘

sizin adınıza sevindim çok şükür kimsede birşey çıkmamış ,dua edin bizde hayırlısıyla sağ salim yapalım

Arkadaşlar şimdi herkese girişte çift maske, ateş ölçer ve dezenfektanı zorunlu tututarak giriş ve sürekli maske ve mesafe anonsu ile sadece biz dans edip takıya geçilse ve takıdan sonra direk tören bitse nasıl olur?
İstersen beş maske tak, beş dakika sonra çenelerine indiriyorlar. Ateşlerini istediğin kadar ölç, ateş düşürücü alınıp gelinebiliyor, istediğin mesafeyi getir, yine aralarında kaşla göz arasında sarılıyorlar vs.
Benim kına gecemde iki polis vardı, kimse ceza alacak diye korkudan hiçbir kuralı ihlal edemedi mesela, herşey tedbirliydi, böyle bir şey tavsiye ederim sana da. Senin söylemenle olmaz, dinlemiyorlar.

sizin adınıza sevindim çok şükür kimsede birşey çıkmamış ,dua edin bizde hayırlısıyla sağ salim yapalım
İnşallah sağlıkla mutlulukla atlatırsınız. Şimdi düğün yapanlara söyleniyorlar yok bu zamanda kocamı kaçtı nikah yapın eve geçin vs ama kimse yaşamadan bilemez tabiki bu zamanda kimse hastalansın istemeyiz kimse istemez ama aylar belki yıllar öncesinden yapılan hazırlıklar var dünya kadar masraf var hadi maddiyatı geç hiç bi kız düğünü olmadan evlenmek istemez en basit örnek ben kimsenin düğününe gitmem düğünleri sevmem ama baba evinden gelinlikle çıkmanın verdiği mutluluk hiç bi yerde yok o yüzden gelen gelir gelmeyen kendi bilir küsme darılma yok ben gelmeyen kimseye kırılmadım

İstersen beş maske tak, beş dakika sonra çenelerine indiriyorlar. Ateşlerini istediğin kadar ölç, ateş düşürücü alınıp gelinebiliyor, istediğin mesafeyi getir, yine aralarında kaşla göz arasında sarılıyorlar vs.
Benim kına gecemde iki polis vardı, kimse ceza alacak diye korkudan hiçbir kuralı ihlal edemedi mesela, herşey tedbirliydi, böyle bir şey tavsiye ederim sana da. Senin söylemenle olmaz, dinlemiyorlar.

Hayırlı olsun size de 🤗 yasak geldi zaten 1 saat içinde kolluk kuveti ile olacak bakalım

Sormayın haziran ayına gelmiştik hala düğün yasakları ne zaman kalkacak belli değildi salonda bize gelen tarih yok yazın yasak hep olabilir deyince aldık eylüle almaz olaydık vakalar da çok düşüktü risk böyle her yerde değildi. Düğünümüz olmamış baba evimden davullu zurnalı çıkmamışım diye babamın dibinde bekliyorum.
Önemli olan nikah aileniz neden bu şekilde düşünüyor acaba. Sonuçta resmi nikahlı karısı olmuşsunuz elalem bundan sonra ne diyebilir ki? Benim nikahım temmuzda başka şehirde oldu ben de kendi evimden davulu zurnayı bırak günlük kıyafetle çıktım yola gideceğim için. Annemler uğurladı önden 2 hafta sonra nikaha geldiler

Ya aslında Perşembe nin gelişi Çarşamba dan belli olur...
Aralık ayında çıktı hastalık geleceği vs.dunyada yayılma hızı...
Uzmanlar uyardı yazın uykuya geçecek son baharda artacak diye...
İki tanıdık da sizin gibi çok uyardı herkes bahardan önce Temmuz Ağustos yapın düğünü diye ama dinlemediler...
Sizin gibi düşünüyorlar şimdi.
Kesinlikle katılıyorum. Zaten yasakların kalkmaya başlaması 15 haziran. Temmuza ortamın rahatlayacağı kesindi. Ben de Haziranın sonunda nişan yaptım. Temmuzun 10unda nikah. Nikah gününü nikaha 2 hafta kala aldık hatta başka şehirdeydi. Dış çekim vs hepsi aynı hafta ayarlandı ki erteleme vs bir sorun olursa diye

Bu ortamda dugun israrini anlayamiyorum, kimsenin dugunune de gitmedim yani sagligimdan onemli degil. Seneye erteleyin. Bir arkadasim gecen ay nikah yapti dugunu seneye erteledi. Su ortamda yaptiginiz dugunden hicbirsey anlamazsiniz ustelik riskli

Hızlı nikah sistemi var. Daha uyguna geliyor. Nikah kiyiliyor takılar kutuya konuluyor bazen gelin damat giriş dansı yapiyor bu kadar. Nikah yapmışsınız gerçi ama formalite nikah olabilir.

Yapanın aklı yok 🙄

nisan 12sinde nikahım olacaktı haziran 12sine erteledim nikahımı :) dedim beklemeyelim evlenelim evde tutmustuk cunku nisanda olacak diye subat sonu .. 1 hafta sonra koronayı açıkladılar :KK70: neyse dedim vardır hayırdır. iyiki de beklememişimmm.. Düğün fln dusunmuyordum zaten hoop evime girdim :) mutluyum huzurluyum iyiki de oldu diyorummm..

X