Düğün Korona'da düğün yapan var mı?

Ya işte cahillikten değil vallahi riskin farkındayız arada kalmaktan hep. İlk düğün tarihimiz değil hiçbir şey bilmedsn nisana alınmıştı düğün tarihimiz zaten sonra korona ma çıktı salon ücretleri ödendi geri vermediler tarih ertelenir anca dediler iyi dedik biz ertelsdikçe korona arttı işte böyle böyle 5 ayda hiç beyaz olmayan saçımın şu an %20si beyazladı 😔
Yaaa parayi vermemeleri cok kotu. Iste onlarda aklinca dugun yok is yok paralari iade etmeyelim bari bu surecde kafasindalar ama yanlis iste. Virusun nezaman bitecegi belli degil ki paralari tutuyorlar erteleyin diyorlar :KK12:

Arkadaşlar şimdi herkese girişte çift maske, ateş ölçer ve dezenfektanı zorunlu tututarak giriş ve sürekli maske ve mesafe anonsu ile sadece biz dans edip takıya geçilse ve takıdan sonra direk tören bitse nasıl olur?

Bizde de durum sizin gibiydi. Yaşlılar tabi ki hiç katılmadı. Normalde ailemiz çok geniştir. Sadece en yakinlar geldi baba ve annemin kuzenlerini kadar olan kısım. Herkes düğünde çok dikkatliydi, maskeliydi, öpüşme olmadı, takı sandığa atıldı. Geçen hafta sonu kınayı yaptık. Bu hafta da köyde olacak düğünümüz yine aynı şekilde herkesi uyardık. Bizimde farklı şehirlerde bu arada. Müzisyeni de halayin kesinlikle olmayacağı konusunda, insanlar yaklaştığında anons yapacağını söyledik. Yine takı aynı şekilde olacak. Sen ve çevrenizdeki insanlar dikkatli olabilecek kapasitede insanlarda yap. Ama onlara bu konuda güvenmiyorsan kesinlikle kimsenin hayatını riske atma

Yaaa parayi vermemeleri cok kotu. Iste onlarda aklinca dugun yok is yok paralari iade etmeyelim bari bu surecde kafasindalar ama yanlis iste. Virusun nezaman bitecegi belli degil ki paralari tutuyorlar erteleyin diyorlar :KK12:

Biz dedik ama adamlar diyor yasak yok bir şey yok banane yap düğününü diyor. Keşke yasak gelse de tümden çözülse sorun be

Bizde de durum sizin gibiydi. Yaşlılar tabi ki hiç katılmadı. Normalde ailemiz çok geniştir. Sadece en yakinlar geldi baba ve annemin kuzenlerini kadar olan kısım. Herkes düğünde çok dikkatliydi, maskeliydi, öpüşme olmadı, takı sandığa atıldı. Geçen hafta sonu kınayı yaptık. Bu hafta da köyde olacak düğünümüz yine aynı şekilde herkesi uyardık. Bizimde farklı şehirlerde bu arada. Müzisyeni de halayin kesinlikle olmayacağı konusunda, insanlar yaklaştığında anons yapacağını söyledik. Yine takı aynı şekilde olacak. Sen ve çevrenizdeki insanlar dikkatli olabilecek kapasitede insanlarda yap. Ama onlara bu konuda güvenmiyorsan kesinlikle kimsenin hayatını riske atma

Ayy tebrik ederim kader ortağıyız bu yıl 😍 yok bizimkilerde öyle hatta düğüne 10 gün var şu an ve takıyı elden getirmeye başladılar korona var katılamayız diye.

Ya konu başlığı bir tek bana mı komik geliyor? "italya'da düğün yapan var mı" der gibi "korona'da düğün yapan var mı" 🤭

Şaka bir yana, ben böyle düğün eğlencelerini vs çok çok sevseydim, ve korona salgın döneminde evlilik yapmak zorunda olsaydım, aile arasında nikah yapar,diğer tüm davetlilere davetiyede düğün tarihine "Pandemiertesi" ilk cumartesi gibi esprili bir şey yazar, gerçekten o vakit geldiğinde de (1 yıl sonra/10yıl sonra...her ne zamansa) istediğim gibi düğün yapardım🥳 Çocuklarımı da davet ederdim🤩

Düğüne herkesten önce korona davet ediliyor şu anda yaparsanız malesef.

Aboo :KK57: yasak yok yap dugununymus. Ay bizim bu milletimiz sadece kendini dusunuyor valla. allah yardimciniz olsun ya

Yani biz düşündüğümüz için düğünümüz tedbirli olacak tabi ama salona kalsa her şey normal tıkırında ne gibi tedbirler aldınız diye aradım takıyı üstüne astırabilirsin sıkıntı yapma, halay da horonda açarız sıkıntı yok sesi biraz kısık olur idare edin diyo. Şaka gibi böyle düğünlerde nasıl yayılmaz bu virüs ya

Sizin düğünde covid olanlar olunca mutlu olacak mısınız? ViCdanınız rahat olacak mı? Vaka sayıları yükselişe geçmeye başlamışken derdiniz düğün takı. Yakınınızda biri hastanede yatmış olsaydı düğünü ağzınıza bile almazdınız

Ya konu başlığı bir tek bana mı komik geliyor? "italya'da düğün yapan var mı" der gibi "korona'da düğün yapan var mı" 🤭

Şaka bir yana, ben böyle düğün eğlencelerini vs çok çok sevseydim, ve korona salgın döneminde evlilik yapmak zorunda olsaydım, aile arasında nikah yapar,diğer tüm davetlilere davetiyede düğün tarihine "Pandemiertesi" ilk cumartesi gibi esprili bir şey yazar, gerçekten o vakit geldiğinde de (1 yıl sonra/10yıl sonra...her ne zamansa) istediğim gibi düğün yapardım🥳 Çocuklarımı da davet ederdim🤩

Düğüne herkesten önce korona davet ediliyor şu anda yaparsanız malesef.

Ahah dimi cidden öyle olmuş başlık 😂 valla zaten herkes öyle dalga geçmeye başladı siz düğünü çocuğunuz olursa onun düğüne denk getirin diye 😁

Ayy tebrik ederim kader ortağıyız bu yıl 😍 yok bizimkilerde öyle hatta düğüne 10 gün var şu an ve takıyı elden getirmeye başladılar korona var katılamayız diye.
Aynen bizde de öyle olmuştu. Uzak akrabalar ya birileriyle gönderip yada kendileri kapıdan verip hayırlı olsun katılamayacağiz dedi. Başta çok üzüldüm. Çünkü bizim düğünler çok güzel olur Ankaralıyım. Babamın tarafı bir düğünü hakkıyla yapacak kadar çoktur. Ama inan gelenlerin yoğun olmamasına sevindim. Kız tarafı toplam 120-130 kişiydik 25-30 kişide erkek tarafı. Oynayan zaten belli bir topluluk var. Onlarda birbirine yanaşmadığı için ve pist genişti açık havadaydi o yüzden hiç sorun olmadı. Hatta insanlar o kadar dikkatli davrandı ki bir kez bile anonsa gerek olmadı. Ben çok eğlendim. 🤗

Teşekkür ederim bu arada. Gönlünce olsun herşey 😚

Yani Şubat da ev dayanıp döşenmiş...düğün seneye yapsaniz n'olacak?
Aynı evde nikahtan sonra oturmalıydiniz.
Düğünu seneye rahat rahat yapardınız

Yani galiba öyle de olabilir kartlar dağıldı ama her an iptal edebilirim sonra virüs geçince yaparız o da işin kutlaması olur işte. Sabah konuyu görüşeceğim

Aynen bizde de öyle olmuştu. Uzak akrabalar ya birileriyle gönderip yada kendileri kapıdan verip hayırlı olsun katılamayacağiz dedi. Başta çok üzüldüm. Çünkü bizim düğünler çok güzel olur Ankaralıyım. Babamın tarafı bir düğünü hakkıyla yapacak kadar çoktur. Ama inan gelenlerin yoğun olmamasına sevindim. Kız tarafı toplam 120-130 kişiydik 25-30 kişide erkek tarafı. Oynayan zaten belli bir topluluk var. Onlarda birbirine yanaşmadığı için ve pist genişti açık havadaydi o yüzden hiç sorun olmadı. Hatta insanlar o kadar dikkatli davrandı ki bir kez bile anonsa gerek olmadı. Ben çok eğlendim. 🤗

Teşekkür ederim bu arada. Gönlünce olsun herşey 😚

İnşallah bizde sağ salim atlatırız buradaki yorumlardan sonra zaten içimi yiyordu bir kez daha ertelemek ama ailelerin kabul edeceğini sanmıyorum davetiyeleri dağıttılar herkes takısını getirmeye başladı vs vs. Selametle diyeyim 😘

Mutluluklar dilerim.
Torunlarınıza bile anlatılacak güzel düğün anılarımız olsun🤗

Çok teşekkür ederim. ❤️ Artık anısını geçtik inanın. Sadece sağ salim olsun ve bitsin modundayız. Eğlence yemek olmasın adı düğün yaptı olsun 1 saatse 1 saat huzurla evimize geçelim diyoruz başka ne istenir ki bu dönem.

Sizin düğünde covid olanlar olunca mutlu olacak mısınız? ViCdanınız rahat olacak mı? Vaka sayıları yükselişe geçmeye başlamışken derdiniz düğün takı. Yakınınızda biri hastanede yatmış olsaydı düğünü ağzınıza bile almazdınız

Sizleri anlıyorum ama derdimiz düğün takı olsa şu an buraya bu konuyu açmaz, düğünümü yapar keyfime bakardım.

Merhaba arkadaşlar, çok kötüyüm yardım edin. 5 Nisan da düğünümüz olacaktı malum yasak geldi martta nikah olmuştuk. Şubatta da her şeyden bi haber evi tutup döşedik ev kira. Sonra düğünü temmuza erteledik haziranda da tekrar eylüle aldık. Şimdi tekrar yasak gelmezse inşallah düğün yapıcaz ama kimse düğüne gelmiyor zaten bizde korkuyoruz az insan olsun kimseye bir şey olmasın diyoruz erkek ve kız tarafı düğünü de mecbur ayrı olacak ayrı yerlerde oturuyoruz o yüzden herkes bir yere de toplanmamış olacak kınam bizim taraf düğünle bir olacak. Ama hem kimseye bir şey olmasın diye korkuyorum hem kimse gelmezse nasıl sadece 40 kişi ile mi düğün olacak diye üzülüyorum böyle şeyleri de seven biriydim milletin düğünde bile coşardım. Cahillik edip halay horon etmicez hatta sürekli salon görevlisini uyarığ maskeleri kapataşım mesafeyi koruyalım dedirtcez ama merak ediyorum bu yıl bu şekil düğün yapan oldu mu nasıl geçiyor içinizde kalan bir şey var mı gibi gibi? Siz beni anladınız..
Sizin dugununuzde birisi bile korona olsa sonrasinda cok uzulursunuz ben cok üzülürdüm. Oldum olasi sevmem dugunleri nefret ederim kendi dugunumde bile bitse de gitsek modundaydim yapılmasını da istememiştim benim ki oldu ama olmasi icin oldu bence nikah gayet yeterli şık birde fotograf cekimi gerekir tabi. Ya da erteleyin gonlunuzce yapin eskisi gibi kalabalik ve neseli sekilde keyif almak onemli yapilan seyde.

Esimin arkadasi yalvardi nisan basi dugunleri vardi nikah yapip oturalim dedi kiz tarafi bizde horon olmadan dugun olmaz demis sonuc gelin 1 gun kala atesleniyor covid pozitif dugun iptal kiz 14 gun hastahanede zorla kalmis cikarsan dugun yaparsin demisler
Esimin kuzeninin dugunu var israr kiyamet kimse gitmeyecek halanin derdi biz herkese yarim altin taktik dugunu yapicam kiz tarafi karadenizden bir koyden kp muhtarmis yaylada dugun yapmislar bu hafta erkek tarafinda var is arkadasim teste gitti ben yarin gidicem tabiki dugune gitmeyecegiz
Benim is arkadasimin yine bu haftasonu dugunu var. Davetiye vermeden takisini verdim cunku herseyime geldi. Ama acikcasi bana gelmeyen yada yeni tanistigim kimseye taki yapacak halde degilim 10 tl bile goturemem. Ama bir sekilde cocuguna evine telafi ederim bu sene insanlardan birsey beklemekte dogru gelmiyor
Calistigim yerde 1 dugunu acik havada yaptilar kim karisir halayimiza diyorlardi kadina ms teshisi kondu 3 gun yatak aradi korka korka fizik tedaviye gidiyor
Yapmayın derim kimse anlamiyor siz uyarsanizda sarilmaya calisan olacaktir taki konusu tam belirsiz olur insallah gelir

X