Düğün Korona'da düğün yapan var mı?

Sizin dugununuzde birisi bile korona olsa sonrasinda cok uzulursunuz ben cok üzülürdüm. Oldum olasi sevmem dugunleri nefret ederim kendi dugunumde bile bitse de gitsek modundaydim yapılmasını da istememiştim benim ki oldu ama olmasi icin oldu bence nikah gayet yeterli şık birde fotograf cekimi gerekir tabi. Ya da erteleyin gonlunuzce yapin eskisi gibi kalabalik ve neseli sekilde keyif almak onemli yapilan seyde.

Nikahımız mart ayında olmuştu olmamış olsa direk nikah yapardım. Kınayı da evde annem ablamla bile olsa yakar geçerdim. Şimdi gelinlik damatlık dolapta bekliyor. Sadece dış çekim için kullanmakta bir garip geliyor yaptırırken ne hayaller kurmuştum d ondan diyorum 😔. Belki düğünün adı düğün olur ama sıfır oyunlu nikah modunda bir şey yapabiliriz girişte sadece eşim ve ben dans sonra takı ve sonra finish.

geçenlerde düğün yapan arkadaşımın da kınası kendi şehrinde düğünü erkek tarafında oldu. düşünün ki 10 haneli bir köye erkek tarafı da geldi ve kınayla karışık düğün yapıldı. daha sonra kız tarafı asıl düğün için erkek tarafının şehrine gitti ve düğün yapıldı çok az kişiyle.
sonuç: gelinin erkek kardeşi korona

Esimin arkadasi yalvardi nisan basi dugunleri vardi nikah yapip oturalim dedi kiz tarafi bizde horon olmadan dugun olmaz demis sonuc gelin 1 gun kala atesleniyor covid pozitif dugun iptal kiz 14 gun hastahanede zorla kalmis cikarsan dugun yaparsin demisler
Esimin kuzeninin dugunu var israr kiyamet kimse gitmeyecek halanin derdi biz herkese yarim altin taktik dugunu yapicam kiz tarafi karadenizden bir koyden kp muhtarmis yaylada dugun yapmislar bu hafta erkek tarafinda var is arkadasim teste gitti ben yarin gidicem tabiki dugune gitmeyecegiz
Benim is arkadasimin yine bu haftasonu dugunu var. Davetiye vermeden takisini verdim cunku herseyime geldi. Ama acikcasi bana gelmeyen yada yeni tanistigim kimseye taki yapacak halde degilim 10 tl bile goturemem. Ama bir sekilde cocuguna evine telafi ederim bu sene insanlardan birsey beklemekte dogru gelmiyor
Calistigim yerde 1 dugunu acik havada yaptilar kim karisir halayimiza diyorlardi kadina ms teshisi kondu 3 gun yatak aradi korka korka fizik tedaviye gidiyor
Yapmayın derim kimse anlamiyor siz uyarsanizda sarilmaya calisan olacaktir taki konusu tam belirsiz olur insallah gelir

Ya vallahi evlenmemiş olmasam o kız tarafı biziz galiba diyecektim 😂takıyı geçtim yani iyi olursa tabi seviniriz ama olmazsa da canları sağ olsun gelmeyene bu dönemde küsülmez takı vermeyene de açıkcası işsiz kalanı mı dersiniz borcu öteleye öteleye gırtlağa dayanan mı? Babamında kendi işi esnaf kan ağlıyor o yüzden bir şey diyemem kimseye. İnşallah herkesin çok olur ama benim çok olursa düğünüme gelmiş gelmemiş bakmam davet gelmiş her düğüne iyi bir takıyla icabet etmek isterim 🙏

geçenlerde düğün yapan arkadaşımın da kınası kendi şehrinde düğünü erkek tarafında oldu. düşünün ki 10 haneli bir köye erkek tarafı da geldi ve kınayla karışık düğün yapıldı. daha sonra kız tarafı asıl düğün için erkek tarafının şehrine gitti ve düğün yapıldı çok az kişiyle.
sonuç: gelinin erkek kardeşi korona

Ayy sizin vesilenizle geçmiş olsun diyeyim peki siz katıldınız mı o düğüne, tedbir alınmış mıydı yoksa zaten köyde ve açık hava az kişi nolacak diye tedbirsiz bir düğün müydü?

Siz nikah yaptiginiz icin bir bakima mecbur kalmissiniz. Ama onlem olarak takiyi girişte yapin. Bizim memlekette adet öyledir. Gelen takısını takar oyle girer. Ama kendi uzerinize degilde başka birsey takilsin yada toplansin. Bu konuda fikir yurutemiyorum malesef. Zaten takı için gelen iceri girmeden geri döner.
Daha sonra taki bitince siz dans edersiniz bir iki tur oynarsiniz. Halaysiz düğünü bitirirsiniz

katıldım, bazısı kurallara uydu bazısı uymadı. maskeli de olsa oynanıyor düğün bu sonuçta. bizim kimseye düğün yapma deme hakkımız yok tabii ki, bu korona ne zaman biter belli değil çünkü. bence bitmeyecek de... ama keşke düğünü erteleseniz💘

Boşver canım ortalık almis başını gidiyor çokta dert etme güzel evin huzlrlu yuvan olsun yeter başka zaman korona bitince arkadaşlarını çağırır keyfini cikairissin hastalık olunca insan daha kötü oluyor yaşayan bilir

katıldım, bazısı kurallara uydu bazısı uymadı. maskeli de olsa oynanıyor düğün bu sonuçta. bizim kimseye düğün yapma deme hakkımız yok tabii ki, bu korona ne zaman biter belli değil çünkü. bence bitmeyecek de... ama keşke düğünü erteleseniz💘

Keşke yasak gelse de kurtulsam artık ya yasaklandı benlik durum yok der geçerim 😔

Boşver canım ortalık almis başını gidiyor çokta dert etme güzel evin huzlrlu yuvan olsun yeter başka zaman korona bitince arkadaşlarını çağırır keyfini cikairissin hastalık olunca insan daha kötü oluyor yaşayan bilir

Aynen öyle napalım bu yılda böyle bir dert olacakmış belli ki her şerde bir hayır vardır diyelim

Siz nikah yaptiginiz icin bir bakima mecbur kalmissiniz. Ama onlem olarak takiyi girişte yapin. Bizim memlekette adet öyledir. Gelen takısını takar oyle girer. Ama kendi uzerinize degilde başka birsey takilsin yada toplansin. Bu konuda fikir yurutemiyorum malesef. Zaten takı için gelen iceri girmeden geri döner.
Daha sonra taki bitince siz dans edersiniz bir iki tur oynarsiniz. Halaysiz düğünü bitirirsiniz

Halay ve horon asla istemiyorum zaten böyle düğün mü olur diyene Spotify üyelik şifremi vericem orda kına gecesi listden dinleyip oynayabilirler 😂

En son yapacağım şey öz teyzem amcama gelmeyin yaşınız 50 üstü dedik. Zaten uzak olanlarda kendisi gelmiyor.
Arkadaşım benim düğünümde de nişanımda da yanımdaydı bu yüzden mutlaka gelirim diyordum o zamanlar ona. Şuan aynı şehirde bile değiliz. Tebrik ettiğim halde. Hatta bulunduğu şehire geldiğimde o da müsaitse evine ziyarete geleceğimi söyledim cevap yok. Neden bu anlayışsızlık bilmiyorum. Sanırım düğüne katılım az oldu ve kendini kötü hissediyor

Bence siz takı için düğün yapmak istiyorsunuz hiç bir eğlence olmadıktan sonra 5dklik dans için mi hazirlanacaksiniz ve o kadar riski alacaksınız , zaten sizin taki taktığıniz kişiler bir şekilde o takıyı size ulaştırır.. ben asla o kadar insanın vebaline girmezdim, hele ki bu kadar pozitif vakalar arttiktan sonra. Artık 10 kişiden 5i pozitif çok çok kotu durum bizim aileden en az 10 kişi var tanıdığım covid olan ve bir aileye düğünden bulaştı...

Bence siz takı için düğün yapmak istiyorsunuz hiç bir eğlence olmadıktan sonra 5dklik dans için mi hazirlanacaksiniz ve o kadar riski alacaksınız , zaten sizin taki taktığıniz kişiler bir şekilde o takıyı size ulaştırır.. ben asla o kadar insanın vebaline girmezdim, hele ki bu kadar pozitif vakalar arttiktan sonra. Artık 10 kişiden 5i pozitif çok çok kotu durum bizim aileden en az 10 kişi var tanıdığım covid olan ve bir aileye düğünden bulaştı...

Nikah oldu, gelinlik damatlık ev hazır evimize geçebilmek için düğün bir adım bizim toplumumuzda. Takı için organizasyon yapacak olsam ilk başta sadece nikah isterdim takımı toplar işime bakardım. düğünü genel olarak seviyordum düğün tercih etmiştim ama şimdi salonlar tutuldu iade yok gelinlik damatlık giyilmeyi bekliyor 5 dk lık dans içinde olsa giyelim ama kimseyi de riske atmadan takı olsun bitsin diye karar aldık.Yoksa zaten bol kalabalık bol eğlenceli düğün için bu masrafa girmiştik ki kim istemez unutulmaz düğün olsun. Belki masrafı bile karşılamaz artık takı ama napalım. Senelerce annem babam para bile takmadılar hep altınla gittiler ben bile yeni mezunken işsizken hep altın ile gittim kendi arladaşlarıma, çevremizde az geniş değil hani beklemek neden suç ki gelemeyen yollayabilir evet ama martta nikah yaptık 2 hafta sonra düğün İptal oldu dedik davetiye verdiğimiz herkese düğün yapcaz bile demedik kimse takı yollamadı şimdi düğün yapcaz dedik gelmeyen yolluyor. Keşke dediğiniz gibi olsa düğünde ayrı keramet var zannımca adı düğün olunca ayrı bi ciddiye alınıyor. Velhasıl böyle olmasını asla asla istemezdim ne hayallerle senelerce play listler yapmıştım gelinşik modelleri araştırmıştım ama kimseye bir şey olmaması ve bir an önce aradan çıkması içim 5 dk lık dansa masraf yapıyoruz 😔

Bizde mahvoluruz olmaz mıyız? Bulaş oluşmasım diye herkese biz çift maske dağıtıp sürekli anons edicez mesafeyi koruyun maskeyi çıkarmayın diye takı töreninden sonra da diewk bitiemeyi düşünüyoruz
O işler o kadar kolay değil ki takı sırası bile kaos size takı getirmek isteyen takısını gönderir zaten Sırf bunun için insanların sağlıgı tehlikye atılmaz

Halay ve horon asla istemiyorum zaten böyle düğün mü olur diyene Spotify üyelik şifremi vericem orda kına gecesi listden dinleyip oynayabilirler 😂
Eşim ek iş olarak dugun salonunda garsonluk yapiyor 1 yildir. Şuan hic kimsenin dikkat etmedigini. Ozellikle takı da herkes ust uste oluyor diyor. Bunun için bir duzen yapmanız lazim bence

X