Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Merhaba hanımlar hepimizi için güzel bir hafta olması dileğiyle

Okula gittim geldim
Çarşıdaki işlerimi hallettim
Adak hayvanımın vekaletini ve parasını verdim
Ev için de kıyma, sucuk ,kelle ,beyin aldım 950 tl tuttu .
Küçük oğlana borcum olan altından tanesini daha aldım 11250 tl
Kalan borç 2 adet cumhuriyet altını 😊
Allah kabul etsin canım .
Çocukların babası okul masraflarini karşılıyor mu?

Allah kabul etsin canım .
Çocukların babası okul masraflarini karşılıyor mu?
Allah razı olsun ablacım

Evet çocukların okul masraflarını babaları karşılıyor bi zahmet orada burada şu kadar kilo altınım var 360bin eurom var şu kadar arsam ,dairem, dükkanım var diye hava atmasını biliyorsa ve de boşarken onu ondan 1 kuruş talep etmemişsem ki yasal olarak benim avukat bütün kanuni haklarımı çatır çatır burnundan getire getire alabilecek çok cevval bir boşanma avukatıydı ama almadım sadece baştan 1.5 ay çekişmeli dava açılması ve tarafımdan sonradan anlaşmalıya çevrilene kadar ki süreçte bile sıkıntıdan adam vitiligo hastası oldu .
Ortalama 4 -5 sene mahkeme mahkeme uğraşsaydım acaba ne olacaktı

Demem o ki oğlanlar da bu konuda benim tarafımda hatta büyük oğlan anne ödeme artık babamın bir bedel ödeme zamanı geldi dedi bana

Ben büyük oğlana ayda harçlık göndereceğim nasipse 3500 tl

Allah razı olsun ablacım

Evet çocukların okul masraflarını babaları karşılıyor bi zahmet orada burada şu kadar kilo altınım var 360bin eurom var şu kadar arsam ,dairem, dükkanım var diye hava atmasını biliyorsa ve de boşarken onu ondan 1 kuruş talep etmemişsem ki yasal olarak benim avukat bütün kanuni haklarımı çatır çatır burnundan getire getire alabilecek çok cevval bir boşanma avukatıydı ama almadım sadece baştan 1.5 ay çekişmeli dava açılması ve tarafımdan sonradan anlaşmalıya çevrilene kadar ki süreçte bile sıkıntıdan adam vitiligo hastası oldu .

Demem o ki oğlanlar da bu konuda benim tarafımda hatta büyük oğlan anne ödeme artık babamın bir bedel ödeme zamanı geldi dedi bana

Zaten ödemesi de gerekir. Torunumun babası 1500 TL veriyor. O da hiç bir şeye yetmiyor. Umurunda mı, degil. 18 yaşını doldurdugunda üniversiteye gidiyor olsa bile vereceğini sanmam.

Zaten ödemesi de gerekir. Torunumun babası 1500 TL veriyor. O da hiç bir şeye yetmiyor. Umurunda mı, degil. 18 yaşını doldurdugunda üniversiteye gidiyor olsa bile vereceğini sanmam.
Ablacım ufak oğlanın velayetini aldım ama nafaka talep etmedim nafaka veriyorum diye benimle inatlaşmaya kalkmasın diye
Kendim için de birşey talep etmedim hem Allah'a havale etmek için hem de oğlanlar görsünler yeri geldiğinde annemize hakkını vermedin nasılsa bizim ihtiyaçları karşıla diyebilsinler diye
Yeri geldiğince bam bam lafları indiriyorlar anlattıkları kadarıyla

Bir de ablacım burası küçük bir ilçe herkes birbirini tanır onu istersem çok pis madar edeceğimi bilir en iyisi giden param olsun diyordur yoksa onun ticari hayatını bitiririm 😁😁😁

Ablacım ufak oğlanın velayetini aldım ama nafaka talep etmedim nafaka veriyorum diye benimle inatlaşmaya kalkmasın diye
Kendim için de birşey talep etmedim hem Allah'a havale etmek için hem de oğlanlar görsünler yeri geldiğinde annemize hakkını vermedin nasılsa bizim ihtiyaçları karşıla diyebilsinler diye
Yeri geldiğince bam bam lafları indiriyorlar anlattıkları kadarıyla

Bir de ablacım burası küçük bir ilçe herkes birbirini tanır onu istersem çok pis madar edeceğimi bilir en iyisi giden param olsun diyordur yoksa onun ticari hayatını bitiririm 😈😈😈
Kızımın da hiç bir talebi olmadı. İştirak nafakası adı altında usulen bir şeyler yazılmış işte. Olay bu değil ki. İnsan evladı için yaşar. Sorumluluk hisseder, ar eder vsvsvs. İlerisi için de evladını düşünmüyor. Alttan alttan sanki 3. Evladimizcasina geleceğine yatırıyoruz. Annesi elinden geldiğince eğitimi için, sosyal gelisimi için harcıyor, uğraşıyor. Babanın umurunda değil. Ayrıldığından beri cocugun üzerinde aldığı bir kıyafeti yok. Torunum da farkında. Önemsemiyor gibi ama iç dünyasını bilemeyiz. Uzuluyordur, çocuk için anne kadar baba da onemli. Zor İşler...

Kızımın da hiç bir talebi olmadı. İştirak nafakası adı altında usulen bir şeyler yazılmış işte. Olay bu değil ki. İnsan evladı için yaşar. Sorumluluk hisseder, ar eder vsvsvs. İlerisi için de evladını düşünmüyor. Alttan alttan sanki 3. Evladimizcasina geleceğine yatırıyoruz. Annesi elinden geldiğince eğitimi için, sosyal gelisimi için harcıyor, uğraşıyor. Babanın umurunda değil. Ayrıldığından beri cocugun üzerinde aldığı bir kıyafeti yok. Torunum da farkında. Önemsemiyor gibi ama iç dünyasını bilemeyiz. Uzuluyordur, çocuk için anne kadar baba da onemli. Zor İşler...
Abla analarının babalarının eğitemediği insancıklarla imtihan olduk Allah beterinden korusun
Allah onlara akıl fikir hidayet vicdan merhamet versin
Yoksa sonları perişan olur bunu ilahi adaletin tecelli edeceğinden emin olduğum için diyorum

Merhaba hanımlar hayırlı huzurlu geceler

Bugün altının biraz düşüklüğünü fırsat bilip elimdeki tl nin bir kısmıyla 5 gr altın aldım ayın 15 inde gün için 😊

Eklentiler

• 20230928_171302.jpg
    20230928_171302.jpg
    71,6 KB · Görüntüleme: 50
Allah razı olsun ablacım

Allah canıma sağlık versin de sen gönder oglusuna öğretmenim. Birileri bedeli aslında yaşarken de ödüyor ödeyecek ya .... hep derim Allah'ım sen herşeyi diğer dünyaya bırakma biraz burdada yaşat diye. Ama siz yazdıkça maşallah da demekten başka birşey diyemiyorum bereketli siniz benim gelirimin bereketi az nedense.yoksa kurban sadaka zekat fitre de veririm ama bir beceriksizlik var bende😔🤭

Allah canıma sağlık versin de sen gönder oglusuna öğretmenim. Birileri bedeli aslında yaşarken de ödüyor ödeyecek ya .... hep derim Allah'ım sen herşeyi diğer dünyaya bırakma biraz burdada yaşat diye. Ama siz yazdıkça maşallah da demekten başka birşey diyemiyorum bereketli siniz benim gelirimin bereketi az nedense.yoksa kurban sadaka zekat fitre de veririm ama bir beceriksizlik var bende😔🤭
Amin Allah razı olsun canım
Allah hepimize sağlık, huzur, afiyet versin
Kazançlarımıza bol bereketler versin ,amin🤲

Amin hepimize inşallah Allah sağlık huzur bereket versin.bu sırala kitap çok aldım.okuyadabilsem hani...nerde.. bu okullar başlayınca hamur işi yapmacalar çok artıyor keşke bir zamanlar okullarda öğretmen odalarında içilen sigaranın yasaklanması gibi beslenmelerdeen karbonhidrat da yasaklama
Ama neyi nasil ederiz ne koyarız bilinmez.Devlet okulundayiz oraya ödeme yapmıyorum ama ayda en az 3600 özel dersi vede haftalık 400dende sporu tutuyor oglanin sankide özel okul ücreti gibi ayda 6 kesin ona gidiyor.

X