Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Günaydın hayırlı sabahlar
Sabah namazı vaktinde kalktım ,kahvaltımı yaptım. Oğlanın çamaşırlarını makinaya attım.
Bugün nasip olursa cenaze evine tavuk ,çay, şeker götüreceğim.

Sonra pazara uğrayıp oğlan için balık almayı düşünüyorum okulda balık çıkmıyordur

Bugün oğlana

Mercimek çorbası
Levrek
Brokoli salatası
Erik kompostosu

Bana

Çorba köfte salata yoğurt turşu

Menüler nasipse bu şekilde olacak

Pazartesi gelse de şu altın borcunu kapatmak olsa Allah'ın izniyle...

E bordrolar yayınlanmış ,Allah bereket versin kazançlarımıza

Günaydın hanımlar mutlu huzurlu pazarlar

Bu ayın ek ders ve maaşı ile ödenenler ve ödenecek olanlar inşaallah

Elektrik ve cep telefonu 500 tl

Kredi kartı 4662 tl

Büyük oğlana harçlık 3500 tl
2 cumhuriyet altını borcu sanırım 24000 tl dir

Allah bereket versin kazançlarımıza 😊

Günaydın hanımlar hayırlı huzurlu cumalar olsun 😊

Sabah sabah erkenden Çanakkale'den sızma zeytinyağı siparişi verdim
1118 tl

Dün küçük oğlan geldi 4 Eylül tarihine kadar buradaymış

Buralar da müthiş sıcak , deneme amaçlı incir kurutmaya karar verdim onların kuruması lazım diye birşey demiyorum 🤭🤭🤭

Inşaallah güzel olurlar

makinaya çamaşır havluları attım
Kahvaltımı yaparım ilerleyen vakitte

Akşam için planladığım menü

Dünden kalan tavuk ve pilavın yanına kıymalı türlü yaparım kabak, patlıcan ve patatesten oluşan

Yoğurt ,karpuz ,kola ve puding ile bugün de tamamdır.

Kredi kartım gelmiş okula onu almaya giderim nasipse...

Biraz da kitap okurum iyi geliyor

Bugünü de böyle planladım bakalım ya nasip ya kısmet 😊

bereketli olsun
Kaç litre yağ ?
Hangi bankanın kredi kartı daha avantajlı oluyor ?

Eşimle ne yapsak vs diye düşünürken, malda kalmaya karar verdik. Bütçemizi sarsmayacak şekilde aylık 9500 TL ödemeli, 24 ay vadeyle deniz kenarinda ikinci termal devre mulku aldık. 4.odemeyi yaptık bile. Diğer yandan az çok demeden borsada uzun vade hisse biriktirmeye devam ediyorum.
Ara ara da gördüğüm kâri reelize edip, lot arttiriyorum. Ufak ufak altın ve döviz almaya da devam ediyorum. Borsanin dip yaptığı zamanlarda yedek akçe çok iyi oluyor...🙃

Hayırlı olsun
Tam tapu mu Hisseli tapu mu
Kiraya verme niyeti ile mi
Hangi Devremülk ?

Ama öyle CanTorun CanTorun abla 24 sene doğal olarak kan bağım olan soyadını soyumun adını taşıdım bir günde soyum sopum olmayan bir soy ismini taşımaya başladım 22 sene de normalde mantıken benimle kan bağı olmayan hiç alakası olmayan bir ismi taşıdım. Yıllardır savunduğum fikir soy adı adı üstünde kan bağın olan babandan aldığın isim asla değişmemeli kadın için konuşuyorum
Doğan çocuklar da babalarının soyadını alsınlar bu kadar basit .Yıllardır savunduğum şey artık kanunen yürürlükte olan benim gibi düşünenlerin ruh dünyasının içine edildiği gerçeğidir.

Al benden de o kadar

Merhaba hanımlar

Sabah erkenden kalktım duşumu alıp kahvaltımı yapıp kışlık sos yaptım

Alacaklarım henüz gelmediği için ben de elimdeki parayı birleştirip 3 cumhuriyet altını borcumu kapatamadığım için elimdeki tl nin bir kısmıyla 600 dolar aldım.

Akşam yemeği olarak planladığım

Taze fasulye
Nohutlu pilav
Cacık
Karpuz

3 altını aynı anda almayıp , tek tek alma kısmını niçin yapmadığını merak ettim 😅

bereketli olsun
Kaç litre yağ ?
Hangi bankanın kredi kartı daha avantajlı oluyor ?
5 litre

Ben yıllardır isbank maksimum kart kullanıyorum
Her hangi bir avantaj gözetmedim kart kullanımında zira verilen maksi puanları kullanmıyorum kedilere salam alıp veriyorum

Bugün oğlanı yolcu ettim, nasipse arkadaşlarıyla yesinler diye ıslak kek ve poğaça yaptım

Haftasonu da göz açıp kapayıncaya kadar geçti gitti
Sağlıkla geçsin zaman ne yapalım 😊

Bugünkü menüm

Tavuk
Nohutlu pilav
Coleslaw salata
Erik kompostosu idi.

oğlanı gönderince anneme gittim hem yemeklerden hem de kek ve poğaça götürdüm biraz oturdum şimdi de eve geldim

Yarın güzel bir haftaya başlamak dileğiyle...😊

Eklentiler

• 20231015_153633.jpg
    20231015_153633.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 89
  • 20231015_122225.jpg
    20231015_122225.jpg
    134,5 KB · Görüntüleme: 89
Merhaba hanımlar mutlu huzurlu güzel bir hafta olması dileğiyle 😊

Bugün itibariyle kalan son 2 cumhuriyet altını borcumu da kapatmış bulunmaktayım Allah'a sonsuz kere hamd olsun .Allah bana borç verenlerden de sonsuz kere razı olsun.
Allah bütün borçluları tez zamanda selamete çıkarsın .

Eklentiler

• 20231016_104241.jpg
    20231016_104241.jpg
    147,3 KB · Görüntüleme: 63
Merhaba hanımlar mutlu huzurlu güzel bir hafta olması dileğiyle 😊

Bugün itibariyle kalan son 2 cumhuriyet altını borcumu da kapatmış bulunmaktayım Allah'a sonsuz kere hamd olsun .Allah bana borç verenlerden de sonsuz kere razı olsun.
Allah bütün borçluları tez zamanda selamete çıkarsın .
Amin, gözün aydın canım.

Ben de kızın eşya borçları bitince şöyle bir ferahlamistim. Şimdi de devre mülk borcu ödeniyor. Bir de ablama hediye olarak Dyson süpürge aldım, onun borcu basladi. Belli bir gelir varsa TL bazlı borc sıkıntı vermiyor. Altın ve döviz borcu zor. Bu dönemde böyle borclanmamak lazım...

Amin, gözün aydın canım.

Ben de kızın eşya borçları bitince şöyle bir ferahlamistim. Şimdi de devre mülk borcu ödeniyor. Bir de ablama hediye olarak Dyson süpürge aldım, onun borcu basladi. Belli bir gelir varsa TL bazlı borc sıkıntı vermiyor. Altın ve döviz borcu zor. Bu dönemde böyle borclanmamak lazım...
Allah razı olsun ablacım
Abla uzun vadede tl ile borçlanmam ,karşıdaki kişi hak kaybına uğramasın diye
Şahsen bana da aynı hassasiyetle yaklaşılmasını beklerim

Ben borç aldığımda cumhuriyet altını 3000 tl idi şimdi 11700 tl

Allah razı olsun ablacım
Abla uzun vadede tl ile borçlanmam ,karşıdaki kişi hak kaybına uğramasın diye
Şahsen bana da aynı hassasiyetle yaklaşılmasını beklerim

Ben borç aldığımda cumhuriyet altını 3000 tl idi şimdi 11700 tl
Zaten kimse de TL olarak borç vermek istemez. Benim dediğim taksitli alışverişler...Aldığım süpürgeyi tek çekim de alsam aynı fiyatti, 9 ay vadeyle aldım yine aynı fiyat...

X