Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bir de bilmiyorum bulunduğun şehirde var mı bizim burda var artık belediyeler kreş açıyorlar uygun bir fiyatla tüm gün 36 aydan itibaren almaya başlıyorlar geçen sene ben başvurmuştum bana çıktı ama kızım daha önce kreşe gitmediğinden tüm gün yapamaz diye düşündüm özele yarım gün başlattım
Ama oranın fiyatı da çok uygundu tüm gün 650 tl bu sene biraz zamlanmıştır onu da araştırabilirsin milli eğitime bağlı
Bugun bıtanesıne gıdıcem.Eger uygun rakamlarsa valiliğin icinde kres yarı ozel yarı devlet sanırım.Hanı öyle 850 flaansa veririz dedik .08-13/13-18.00 saatleri.sabahtan olursa daha ıyı olur bıze.
Saolasın cnm.Onlara da bakayım:KK200:

Selamm

Tur iyiki iptal olmuş diyoruz şimdide işte herseyde bir hayır var.
Haftaya karadeniz hep yağmur seller zaten malum.
Biz gitsek yağmura denk gelecekmisiz
Cumartesi pazarda yagmurlu cumartesi langozu gezeriz diyorduk duruma göre bakicaZ.
Sabah cikicaz hayırlısıyla inşallah.
Alyosa 1 sirt cantasi bizede küçük valiz yaptim. Yedek canta yaptım ayrıca arabada durcak.
Yicek ve kızın çarşaf battaniyesini falan koydum
Akşam çorba,sebzeli bulgur pilavı, kek ve kurabiyede yapip koycam.
Geç saatlerde acıkıyor oda da hadi gündüz neysede yiyor bir şekilde
Geçen sene de götürmüştüm iyi olmuştu.
Küçük sütlerden, yogurt falanda koyucam
Sırtım hala sıkıntılı
Napcam bakım kremlerle ilaçlarla rahatlattık biraz ama orda sırtımı kollamam lazım şal bisi saricam hirka atarım ya da omuzuma
Sıcak iyi geliyor.

Dünden makarna ve çorba var sulu yemek yapmam lazım etli patates yemeği yaparım galiba
Bugün yetecek kadar olsa tmm

Bızımde var arkada ama ben anlamadım ,yan komsu yarı ozel yarı devlet bizimki diyr 850 tl mıs.Yemek var mı acaba?Yoktur herhalde.Bıze yarım gunde olsa kahvaltı /ogle yemegı olması lazım.Alya daha kendı cıkarıp yıyemez bence beslenme falan.
Kahvaltı varmış canım. Onu yazmayı unutmuşum. Ben kendimiz koyuyoruz sanıyordum.

Selamm kızlar,
Eve yeni geldik. sabah erken kalktik. Gittik prof hocaya.
Detayli sormak istediklerimizi sorduk. Strese girip çıktık. İçim daraldı.size anlatayım dedim.
Benim baştan size anlattığım gibi değil aslında durum ben yanlış anlamışım. Tümör biraz yayılma yapmış ama bir kısma ameliyat zarar verir diye dokunmak istemiyorlar. Anladığım zaten o kısım daha küçükmüş. Ameliyat sonrası pataloji ile çeşiti öğrenilip ona göre yol izlenecek. Işın tedavisi gibi. Ameliyat acil olunmalı dedi. Çünkü ilerleyen süreçte ameliyat sonrası iyileşme vs zaman alacağı için. O zararlı bölgede büyüyüp daha sıkıntı yaratmamalı dedi. Yani kardeşimin düğününü bekleyemeyeceğim. Çünkü orta evreymiş
Ameliyat sonrası konuşma ve hafıza ile ilgili sıkıntılar olabiliyormuş. Bir süre sonra iyileşiyor bazen de ömür boyu devam edebiliyormuş.
Allahım diyorum bir doktora boyun kol ağrıma gittim neler geldi başıma. Ama yine de bin şükür sebep oldu öğrendim daha kötü olmadan diyorum.
Ama ilk an yine öyle kitlendim kaldım. Şimdi iyiyim çok şükür. Her dakika kızım için dua ediyorum. İnşallah kötü çıkmayacak.
Pozitif düşünmeye çalışıyorum. Durum böyle.
Ablam aradı nerede yapacaksanıx karar verin parasını ben ödeyeceğim dedi.
Gittik diper doktora o daha rahat konuşuyor. İyi huylu diyor ben de pataloji olmadam nasıl anlıyorsunuz dedim. Biraz saçma geldi yorumu. Beynimi şeyettiler yani😂
En kesin çözüm bayram sonu kuzu kuzu aneliyat olacağım. İnşallah kötü çıkmazda daha güzel günler görürüz kızımla. Tek umudum bu şimdilik

Selamm kızlar,
Detayli sormak istediklerimizi sorduk. Strese girip çıktık. İçim daraldı.size anlatayım dedim.
Benim baştan size anlattığım gibi değil aslında durum ben yanlış anlamışım. Tümör biraz yayılma yapmış ama bir kısma ameliyat zarar verir diye dokunmak istemiyorlar. Anladığım zaten o kısım daha küçükmüş. Ameliyat sonrası pataloji ile çeşiti öğrenilip ona göre yol izlenecek. Işın tedavisi gibi. Ameliyat acil olunmalı dedi. Çünkü ilerleyen süreçte ameliyat sonrası iyileşme vs zaman alacağı için. O zararlı bölgede büyüyüp daha sıkıntı yaratmamalı dedi. Yani kardeşimin düğününü bekleyemeyeceğim. Çünkü orta evreymiş
Ameliyat sonrası konuşma ve hafıza ile ilgili sıkıntılar olabiliyormuş. Bir süre sonra iyileşiyor bazen de ömür boyu devam edebiliyormuş.
Allahım diyorum bir doktora boyun kol ağrıma gittim neler geldi başıma. Ama yine de bin şükür sebep oldu öğrendim daha kötü olmadan diyorum.
Ama ilk an yine öyle kitlendim kaldım. Şimdi iyiyim çok şükür. Her dakika kızım için dua ediyorum. İnşallah kötü çıkmayacak.
Gittik diper doktora o daha rahat konuşuyor. İyi huylu diyor ben de pataloji olmadam nasıl anlıyorsunuz dedim. Biraz saçma geldi yorumu. Beynimi şeyettiler yani😂
En kesin çözüm bayram sonu kuzu kuzu aneliyat olacağım. İnşallah kötü çıkmazda daha güzel günler görürüz kızımla. Tek umudum bu şimdilik
Allah şifa versin canım inşallah çok kolay atlattım temiz çıktı ddigin günlerinde görürüz stres yapma canım ☺️pozitif düşünelim

İyi akşamlar,
Sabah eşimin aramasıyla uyandım. Çapada bir ana bilim dalı başkanı prof. Hoca var ondan bu güne randevu almış.dedim muayene fiyatı çoktur. 1200 tl miş. Olsun gidelim dedi. Teyzenin komşusu önermiş.
Kahvaltı yapmasan çıktık Elayla. Metrobüsle gittik. Simit aldım yedi birax. Eşimim işyerine gittik.Aşçı kadın kahvaltı hazırlamış Elaya. Bana da yemek verdi sağolsun. Yedik. Çay içtik çıktık gittik doktora. Çok pozitif bir doktor. Ama cd olmadan bakamadı sonuçlara.yani daha detaylı açıklama için cd yi istedi. Ama ameliyat kaçınılmaz. Hatta tesadüf eseri ortaya çıktı diye anlatınca.doktora gitmeseydiniz gibi espri yaptı. Çünkü doktora gidince hasta olmayan hasta oluyor onu şimdilerde anladım😅
Yarın çapaya yanına gideceğiz doktorun. Cd yi götüreceğiz.
Aslında sağlık en önemli servetmiş onu bugünlerde çok anladım. Oysa hiç bir ağrım sızım yokken çok şükür. Bir de ağrı sızı olsa kesinlikle en önemli servet.,para falan hikaye.
Ekonomi topiğinde bunu yazıyorum😂
Dönüşte hastaneye uğrayıp cd yi aldık. Markete uğradık. Domates sarımsak balık tuz vs aldım 80 tl ödedim. Güveçte balık buğulama sebzeli yaptım.
Sabah okula uğradım ön kayıt için istenen evrakları aldım. Dönüşte vesikalık foto çektirdik. Heyecanlı kızım.
Fakat öğleden sonra sınıfları cuma gününden dolmuş🙄 sabah için yazdı. Bilemedim iyi olurmu sabah. Hep erken kalkmasın derken duruma bakın😅
Eğer başvuranlar dönüş yapmazlarsa alırız öğlen grubuna dedi..
350 tl aylık ücret 500 tl okul aile birliğine, bir de alınacaklar listesi var ıslak mendil kağıt havlu bardak çöp poşeti vs vs
Ama yine de özelin fiyatını tutmaz sanırım.
😊
Ufak tefek yine biseler istiyor etkinlik vs malzeme yada tiyatro fln ama uygun oluyor fiyatları normale göre
Günaydın🌞
Sabah 7:30 da Elayı yataktan zor kaldırdık. Nasıl gidecek sabah okula🌝 ssneye anasınıfı için alışması açısından mantıklı aslında sabah.
Bugün okul için malZeme alalım diyor😅 boya falan :) Ne de hevesliymişsin. İnşallah başlayınca da öyle olursun🙄
Şimdi çıktık çapaya gidiyoruz doktorun yanına. Daha güzel haberlerle çıkarım inşallah.
Arkadaşımda sabahçı verdi devlete yarım gün 8 12 idi canım alıştı bir haftada akşam 9 da kendi uyumak istiyor diyordu

Selam kızlar dün akşam eltim yazdı kahvaltıya gelecekti son anda dolap almıştı o getiriliyor ddi kahvaltıyı yapıp topladım zaten daha hazırlık yapmamistim yarın gelecek bir aksilik olmassa kız kardesimide çağırdım gelebilirse mutfak fayanslarini sildim çamaşır toplayıp bulaşık açtım et vardı buzluktan çıkardım oglusu belediyenin ücretsiz etkinliği var çocuk gruplarına oraya götürdüm 45 dakika eğlendi orda ordan pasta istedi bir tekli pasta 40 TL🤦aldık çıktık biraz pahalida bir yer bardak mısır gördü bayadir yemiyorfu en son orta boyu 7 idi iki boy yapmış küçük boyu 10 herşeye zam geldi abla diyor adam iki tane aldım 20 de oraya oturup yedik ordan milyoncuya girdik resim defteri tahta kalemi toka 18 verdik onur markete girdik yeşil zeytin az salatalık kek küçük mandalinalı kolonya vardı Eyüp Sabri nin ekmek 45 te oraya verdik geldik eve eti attım ocağa kavurma yaptım dünden çorba var pilav yapmiycam yetiyor sıcakta oglusu yıkadım kendim duş aldım yarın için browni yapcam akşam az güneş gitsin öyle buzlukta visneler var onlarda da koyarım

Selamm kızlar,
Bir kaç doktora daha mi sorsanız acaba? Iyi düşünelim iyi olsun. Çok iyi geçti hiç bir sorun yok yazdığımızı okuruz inşallah. Sirius kavuşumu varmis yarın astrologlar öyle diyor. Bugünlerde dualar kabul olurmuş. Elmayla, sağlıklı mutlu günleriniz bol olsun inşallah.

Selamm kızlar,
Allah dermansız dert vermesin derler, amaliyat zor geliyor insana ama geçer gider hiç merak etme. Sadece bir prof a daha mı gösterseniz,iki dr gördü sanırım ikisinin görüşü farklı anladığım kadarı ile

Allah dermansız dert vermesin derler, amaliyat zor geliyor insana ama geçer gider hiç merak etme. Sadece bir prof a daha mı gösterseniz,iki dr gördü sanırım ikisinin görüşü farklı anladığım kadarı ile
Aminn inşallah canım. İlk benim doktorum, sonra bu prof iki arkadaşın tanıdığı doktor bir arkadaşım buradan. Her doktor aynı şeyi söyledi, sadece eşimin patronunun tanıdığı doktor çok rahat konuşuyordu. Bugün ona da tekrar gittik. Adamın tek dediği ameliyat aceleye gerek yok 5-6 ay bekle demiyırum. İyi huylu bu diyor. Patolojiye gitmeden anlaşılmaz sanki. Çok inandırıcı gelmedi o doktorub dediği.
Daha başka da gitmek istemiyorum her gittiğimde mutsuz çıkıyorum.

Bir kaç doktora daha mi sorsanız acaba? Iyi düşünelim iyi olsun. Çok iyi geçti hiç bir sorun yok yazdığımızı okuruz inşallah. Sirius kavuşumu varmis yarın astrologlar öyle diyor. Bugünlerde dualar kabul olurmuş. Elmayla, sağlıklı mutlu günleriniz bol olsun inşallah.
İnşallah🤲 Evet duydum onu bol dua edeceğim. Elam için özellikle. Onun bana ihtiyacı var

Akşama kadar boş boş oturduk :)
Telefon telefon üstüne. Gittinmi doktora ne yaptın diye. Elayla ilgilenemedim bu beni üzer.
Bir silkelenmem lazım. Üzerimdeki yükü atmak için.
Ablam aradı sağolsun kal defa. Kardeşler öyle. Valla kardeşe ne gerek varmış diyordum ama böyle günde belli oluyormuş kardeş dayanışması.
Kuzenlerim falan da ameliyatta ben geleyim ben geleyim. Sağolsunlar
Toplu dua yapacaklarmış bana Allah razı olsun.
Ablama patronu sormuş, nasıl durum kardeşinin diye. O da anlatmış detayını. Kaç gündür tam konuşamamışlardı.
Bakalım çok iyi bildikleri doktorları söyleyecekler. Ablam diyor sanırım para bile ödetmezler. Biz ödeme yaparsak da bende para var dert etmeyin hiç dedi. Çok sağolsun. Zor günümde yanımda olduğu için.
Bakalım dedikleri doktıra gider aneliyat olurum belki bir dönüş yapsınlar da. Yoksa kendi doktırumda karar verdim gibi

İyiaksamlar bacimlar
Gezmeli harcamali bi gundu🙈
Alya resmn kuruttu beni🤦
Okula gittik fiyat olarak cok uygun cidden 335 tl yarim gun sabah grubu dediler.Ama iste oraya giderken farkettim ki,burasi bize cok uzak 1 metro ama .Bide sormadilar bize adres 😁 Kayitta mi soruyolar bilemedim.
Ordan avmye gittik,bi eksisi de bu avm dibinde😅Bi 300 de orda yeriz hergun🤦
Scoter aldik hanima 200 tl
Kum havuzuna girdi 30 dk 45 tl
Kahve dunyasi 50 kusur
Son vurus carrefour 70 tl.
En son koci geldi bizi topladi da beni ay sonu kapiya icra gelmesinden kurtardi fjjdjd

Aksm yemege sote yaptik salata karpuz
Koci kendine pantalon tshirt aldi 270 tl
Oyle kapattik gunu.
220 tl de ben az evvel elbise aldim.Daha da para harcamak istemeeyrum😭
Bak gratisi unuttum orasi da 60 tl,sac tarama spreyi, Kolonya,dis macunu.

yedirenk79 yedirenk79 canim bende bugün doktorlara bakarken tesadüf kaza yaptigimda gittiğim dr. Yorumlara denk geldim.
Beyin kanaması geçiren ameliyatı çok güzel geçenler var. Gayet iyiler.
Benim boyun kırığım için Bi dr. Ameliyat demisti bu dr. Hayir ameliyatlik bir kırık değil sadece 6 ay boyunluk kullanabilirmisin duzenli? Eğer kullanırım dersen hiç korkma kaynar bu demisti.
4. Ay da ben boyunlugu çıkarmıştım
Tabiki içine sinen aklina yatan bir doktorla devam et..
Bazı küçük diye onemsemedigimiz ağrılar malesef bisilerin habercisi olabiliyor.
Öyle ameliyatlar yapıyorlar ki artık teknoloji gittikçe cag atlıyor
Ufacık bir yerden girip komple temizliyorlar.
Allah hepimize sağlık sıhhat versin insallah.

X