Kürtajdan hemen sonra hamile kalan var mı?

üç ayı bekle ve folik asit kullan bu rahminin daha kolay iyleşmesine yardımcı olur.ama kesinlikle üç ayı bekle rahim kendini toplamadan yeniden hamile kalırsan, aynı şeyleri yaşamak çok zor olacaktır.

teşekkür ederim,folik aside başladım.soruyu sordum ama cevabı almadan düşüncesizce hareket ettim.bundan sonra dikkat edicem.Allah bir kez daha yaşatmasın onları.çok zor.

merhaba arkadaşlar.ben aranıza yeni katıldım.ben de 1eylülde kalbi durduğu için 10haftalık bebeğimi kürtajla kaybettim.aşılama sonrası hamile kalmıştım.hala kendime gelemedim ağlama krizleri psikolojik gelgitler falan hemen hemen aynı şeyleri yaşıoruz.allah kimseye yaşatmasın çok zor,çok acı.hala kabul edemiyorum.henüz tekrar bebiş düşünmek için çok erken zaten hazır olduumu da düşünmüyorum.herşey gönlümüzce olsunn.....

Çok geçmiş olsun canım, Allah sabır versin.ilk günler çok zor oluyor,insan kabullenemiyor.niye benimki diyorsun.Kendini fazla eve kapatmamaya ve yalnız kalmamaya çalış.iyi geliyor.benimkinin üsütnden 2 ay geçti.insan o duyguyu tadınca yine istiyor. Allah sağlıklısını ve hayırlısını hayırlı zamanda hayırlısıysa versin.

amin canm amin.kesinlikle insan bi kere tadınca o duyguyu tekrar istiyo.daa çok küçüktü ewt ama harika bi duyguydu yaa neyse allah tekrarını göstermesin.bence de 3ayı bekle toplasın rahmin kendini.tekrar kayıp yaşamaktansa(allah göstermesin) sabret biraz daa.sonra bol bol tdını çıkarırız işşallaahh.....

hemen hemen aynı zamanlarda yaşamışız bu acı durumu bende 28 temmuzda kürtaj oldum ama benım düşük değildi kontrole gıttıgımızde öğrendık ılk adetım 34 gun sonra geldı şimdi ikinciyi bekliyorum bende gelgıtler yaşıyorum eşim bıran once başlamak ıstıyor çalışmalara bende cok ıstıyorum ama ya yıne aynı şeyı yaşarsam diye korkuyorum bir tarafım ya hemen hamıle kalırsam butun hamıleleıgım okulda geccek dıyor bıraz bekleyeyım dıyorum ama sonra hemen hamıle kalacagımın garantısı yok hem de yıne aynı şey olursa erkenden tedavımı olurum dıyorum offf kafam baya karışık süreklı bunları düşünmekten sıkıldım Allahım hakkımızda en hayırlı zamanı bılır ınş cok bekletmeden kucaklarımızı doldurur:Saruboceq:

mrb arkadaşlar
bende şubat ayında kürtaj oldum
3 ay korundum ama henüz hamile kalabilmiş diilim

allah sabır versin canım tekrarını yaşatmasın rabbim bizee.

arkadaşlar ben şu mesajı başka bir topiğe yazdım ama çok ilgilenen olmadı. bakar mısınız?
"20 ağustosta bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj oldum. bugün lekelenme tarzında kanamam var. çok fena sancı çekiyorum. dr 4-6 hafta içinde regl olursun demişti. kürtaj olalı 37 gün olmuş. ben pco hastası olduğum için regl aralığım hiç belli olmaz zaten 1 yıl olmadığımı bilirim. hatta gebeliğim de 8 aydır regl olmazken gerçekleşmişti.şimdi merak ettiğim gerçek regl kanaması mıdır bu,ilk günü olduğundan lekenme denecek kadar az olması normaldir sanırım. asıl önemlisi bu çok yoğun sancı normal midir?kıvranıyorum resmen."
demiştim. ertesi gün normal regl kanamasına döndü.üçüncü gün.sancıdan deliriyorum,uyuyamıyorum ve elim ayağım buz gibi. doktoruma ulaşamadım bugün. bu durumu yaşayanınız oldu mu? ve bu durum,yani regl olmam benim gibi senede en fazla iki kez adet gören biri için mucize.reglim bitince dr kontrolüm var.ve ben korunmayı düşünmüyorum. beş yılda zor gebe kaldım zaten ve korunmak vakit kaybı olacak gibi...

düşükten hemen sonra hamile kaldım yani 1.ayımda tabi doktorlar söylendi çok zor geçiyo kızımda düşmek üzereydi 3 ay yattım bence doktorunu dinle rahim kendini topladıktan sonra dene emin çok zor geçiyor

dr henüz korun korunma demedi.regl olduktan sonra gel dedi. temizlenince kontrole gideceğim. yine de dedim ya,zaten beş yılda anca hamile kalabildim...hayranım o ilk geceden hamile kalabilenlere, kazara hamile kalabilenlere...

slm kızlar bende 18 agustosta kürtaj oldum 30 gün sonra adet oldum acaba kürtajdan sonraki adetiniz 5 gün normal sonraki 4 gün hafif kahverengi lekelenmeler oldumu bu ay hamile kalmak istiyorum doktorum beklemene gerek yok demişti acaba böyle bir sorun yaşayan varmı????bilmiyorumkismile

dr henüz korun korunma demedi.regl olduktan sonra gel dedi. temizlenince kontrole gideceğim. yine de dedim ya,zaten beş yılda anca hamile kalabildim...hayranım o ilk geceden hamile kalabilenlere, kazara hamile kalabilenlere...

dayımın kızı 5 haziranda evlendi ve şimdi 4 aylık hamile bende şoktayım kii ondan önce evlendim:) guclubacismile

arkadaşlar dr. 21. gün progesteron hormonumu ölçecek. adetimin ilk günü lekelenmemin başladığı gün müdür yoksa kanamamın söktüğü gün mü? arada bir gün oynuyor. testi ciddi bir şekilde etkiler mi?

arkadaşım bende iki tane düşük yaşadım, ikincisinde kürtaj oldum ,senin gibi adetim kürtajdan öncekinden biraz fazla sürdü lekelenmelerim devam etti bende doktora gittim oda normal dedi hormanların ancak düzelir dedi, o yüzden korkma arkadaşım normalmiş..sonraki aylar normale dönüyor

arkadaşlar dr. adetimin 21. günü progesteron hormonumu ölçecek. kürtaj sonrası ilk kanamam. ama önce 1gün lekelenme oldu,ikinci gün kanamam söktü.adetimin ilk günü lekelenmemin başladığı gün müdür yoksa kanamamın söktüğü gün mü? arada bir gün oynuyor. testi ciddi bir şekilde etkiler mi?

teşekkür ederim umarım önümüzdeki ay hamiş kalırım yani bu günlerde yumurtlama dönemim ekim ayında müjdeli haberle gelirim inş........

olursunuz kızlar ben 35.günümde olmuştum
bu arada ben daha kalamadım 7 ay oldu ama tanıdığım 2 arkadaşım ilk ay hamile kaldı

teşekkür ederim umarım önümüzdeki ay hamiş kalırım yani bu günlerde yumurtlama dönemim ekim ayında müjdeli haberle gelirim inş........

inşallah canım rabbim tüm isteyenlere versin, müjdeli haberlerini bekleyeceğim, bende ekim ayını sabırsızlıkla bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…