kurtulamadığım toksik durum

Geçecek her şekilde geçiyor ama şu gecen zamanina yazık günah:KK43: ne kadar ev ortamı konforlu desen de bağ kurmak birlikte haftasonu gecirmek , seninle ilgilenmesi vs vs bunlar aşırı keyifli şeyler . Tutku dediğin şey şema kimyası olabilir , bu kaos aliskin olduğun bir kaostur. Hakarete varan şeyleri unutuyorum diyorsun ama sen bunları hak ediyor musun ve de boule davranmayi kendine yakistiriyor musun bunları düşünmelisin. En güzeli çivi çiviyi soker keyifli biri ile karşılastiginda bu adamla gecen zamana sadece yazık diyeceksin . yenGEnC yenGEnC dediği gibi yeni flortler şart
yediğim yuttuğum şeyleri anlatsam daha fazla hayrete düşersiniz
karşımdaki kişi saçma sapan davranıp saçma sapan konuşup bi süre sonra
tekrar iletişime geçip buluşunca sevgi gösterilerinde bulunduğu için
açıkçası hangi durum gerçek duygularını yansıtıyor anlamıyorum
düşünüyorum kendi annemle babamı
saçma sapan kavgalar ederlerdi, bazen şiddet olurdu
hakaretler küfürler gırla zaten
aşırı hoyrat hareketler
sonra barışırlardı tamam çok mıç mıç olmazlardı ama bi barışma olurdu
hani bunu mu aşkla ilişkilendiriyorum diye düşünüyorum
ama annemle babam arasında bence büyük bi aşk da yoktu

Bitmiş ilişkiniz senide fazlasıyla yormuş. Emin ol çok daha güzellerini bir başka insanla yaşayabilirsin kendine lütfen bu haksızlığı yapma duygularını kenara bırak mantığınla haraket et her şeyin farkındasın uygulamaya geçir ve ardına bakma verdiğin kararından ötürüde kendini tebrik et çünkü toksik bir ilişkiden çıkmak o kadar kolay bir durum değil insanda ağır etkiler bırakır.
zaten artık gerçekten değer görme konusuna odaklanıcam
değer verdiğini belli eden hareketler ve saygı konusu kırmızı çizgim olacak
en ufak bi değersiz hissetmede ve saygısızlıkta
kapıyı göstericem karşımdaki insana
tanışacağım yeni kişiye yani .

seni anlıyorum yanliş bilmiyorsam psikolojide şuan aydınlanma evresindesin.bi barışıp bi küsme hali artık sana normal gelmiyor; eğer cidden iradeli biriysen ,sınırlarını zorlayabiliyorsan bu ilişkinin peşinde koşmazsın ve bir sonraki ilişkinde de toksik olmayan birini tercih edersin seni anlıyorum her kavgada tekrar birbirirnize şans vermeniz sizi kendinize iyi hissttiriyor ancak cidden huzurlu bir gelecek ve ilişki istiyorsan daha fazla iki tarafta yıpranmadan ilişkiyi bitir .aksi takdirde evleneceğin adamda toksik karakterli biri olur ve hayatı kendine zindan edersin. umarım bu döngüden kurtulursun, senin adına en hayırlısını diliyorum 💕
teşekkür ederim
yani aranın her bozulmasından sonra geçen zaman içerisinde
onun bütün gururunu hiçe sayıp tekrar benle iletişime geçmesi bende bi heyecan yaratıyor
döndü dolaştı geldi gibi bi algıya kapılıyorum
halbuki o gelse nolur gelmese nolur

benim ona hiç kötülüğüm olmamıştır aksine hep iyiliklerim olmuştur hayatına dokunan
ama o en ufak anlaşmazlıkta benim kötü biri olduğumu söyler mesela
Ya şu cümleye de hastayım😂 'benim en kötü özelliğim herkesi kendim gibi iyi niyetli sanmak' diyen insanlar gibisin.
Senin hiç kötülüğün olmamış tam tersine iyiliğin mi olmuş?
Bunu söylemesi gereken sen degilsin, karşındaki. O da bunu demiyorsa demek ki kötülüğün de olmuş.
ben de kimseyi kirmadigimi düşünüyorum ama aslında onemsemedigim için hatirlamadigim bir sürü insan vardir. Kimse kendisini objektif değerlendiremez. Hele de "ben hep iyiyim" diyen biri.
aşırı hoyrat hareketler
Kader motifi dedikleri şey bu işte. Cocukken yaşadığın hisler kötü de olsa bir süre sonra senin güvenli alanın oluyor, ileride de o alana cekiliyorsun.
Muhtemelen bu salak adamla da sağlıksız aile yasantinla ilgili bir durum vardır. Aşk mask diyenlere inanma. ne aşk ne tutku bu. Toksiklikten başka bir şey değil

aşırı hoyrat hareketler
Aşkla değil ama bu alan senin guvenli alanın olmuştur , iliski normalin budur belki de yüksek şeyler . Başkalarıyla yaşadığın durumlar bu kadar yüksek olmadigi ve olamayacağı için sana gerçek tutku gibi gelmiyordur . How i met your motheri izlemiş miydin mesela ordaki Marshall karakteri ideal erkekken hepimize çok sıradan geliyor ve belki de sıkıcı ama sağlıklı olan bu .

kızlar selam
ben yaklaşık 1.5 senedir biriyle aşırı toksik bir durum içindeyim
söz konusu kişi benim eski sevgilim. ilişki biteli uzun zaman olsa da bu kişiyle yaşadığımız onca saçma sapan şeye rağmen kopamıyoruz
ne tam anlamıyla barışabiliyoruz ne de birbirimizin hayatından çıkabiliyoruz
ne kavgalar ettik ne sıkıntılar yaşadık her defasında da bi süre iletişim kurmadık sonra genelde karşı tarafın yazmasıyla
yeniden görüşmeye başlıyoruz. böyle salak bi döngünün içindeyim
çok büyük laflar ediliyor ama bi süre sonra o sözler bir bir yutuluyor özellikle o çok fazla geri adım atıyor
tükürdüğünü yalıyor yani deyim yerindeyse . normalde bi insana artık bitti seni bi daha görmek istemiyorum dediyseniz
bunu dediğiniz insana tekrar gelmemeniz lazım , öyle değil mi ?
ve size bunu diyen kişiyi nolursa olsun siz hayatınızdan çıkarmalısınız , öyle değil mi ?
çünki biraz onuru ve gururu olan insanlar verdiği kararın ardında durur tükürdüğünü yalamaz kendisine yapılanı unutmaz
ne bileyim kinlenir, affetmez , soğur , bi tavır alır yani
ben kesinlikle bu insana rest çekemiyorum tavır alamıyorum . yüzüne bakmamam gerekirken zaaf mıdır nedir bilemiyorum artık
bi anda yanında buluyorum kendimi
ve biz bu kişiyle cinsel anlamda asla kopamıyoruz . her şart her koşulda yan yana olduğumuzda o mutlaka yaşanıyor
hatta öyle saçma sapan dönemlerde bile yaşıyoruz ki bunu , yuh dersiniz insanın böyle bi derdi varken sevişmeyi mi düşünür
bazı zamanlar sadece cinsellik için görüştüğüm de oldu onunla , bunu farkettiği anda kendine yediremedi ve abuk sabuk duygusal çekişmeler içine girmeye başladı
ortada huzur veren bi durum yok. kedi köpek gibiyiz sürekli kavga halindeyiz. 5 dk önce kanlı bıçaklı olup 5 dk sonra sarmaş dolaşız
sonra bi daha kavga tartışma vs
ve en çok kafama takılan şey ben de onu bırakamıyorum . hayatımdan komple çıktığını düşünmek içimi burkuyor
bana güzel hiçbir şey vermeyen bi insan olmasına rağmen tuhaf biçimde bağlıyım ona
bende ona kötülük yapıyorum, üzüyorum, ağır konuşuyorum hatta son dönemlerde ikimizin de bazı menfaatleri oldu
hiçbir zaman doğru düzgün bi ilişkiye dönmeyeceğine adım gibi eminim ama rest çekmekten de içten içe kaçıyorum
böyle yaparsam tamamen koparız diye düşünüp yapamıyorum gibi gibi
aramızdaki şeyin sevgi olduğunu da düşünmüyorum bu arada . çünkü karşılıklı olarak "seven insan şunu yapmaz" denebilecek hareketlerimiz oldu defalarca
neyse uzun oldu sorularınızı yorumlarda cevaplarım kızlar
biliyorum ki aramızda dibine kadar toksik ilişkiler ve durumlar içinde olan hemcinslerim var
lütfen bana bi akıl verin artık çok yoruldum
Kadinlar cinsellik yaşadığı erkege baglanid diye birsey duymuştum oyle birsey mi acaba?? Bence karsilikli faydalanıyorsunuz ama sonu pek iyi durmuyor o yüzden tum iletişim kanallarini engellemeniz daha doğru olur

Kadinlar cinsellik yaşadığı erkege baglanid diye birsey duymuştum oyle birsey mi acaba?? Bence karsilikli faydalanıyorsunuz ama sonu pek iyi durmuyor o yüzden tum iletişim kanallarini engellemeniz daha doğru olur
bu kişi ilk ilişkim değil ki
ondan öncekilerle de yaşamam gerekirdi o zaman bu kopamama durumunu ?

Ya şu cümleye de hastayım😂 'benim en kötü özelliğim herkesi kendim gibi iyi niyetli sanmak' diyen insanlar gibisin.
Senin hiç kötülüğün olmamış tam tersine iyiliğin mi olmuş?
Bunu söylemesi gereken sen degilsin, karşındaki. O da bunu demiyorsa demek ki kötülüğün de olmuş.
ben de kimseyi kirmadigimi düşünüyorum ama aslında onemsemedigim için hatirlamadigim bir sürü insan vardir. Kimse kendisini objektif değerlendiremez. Hele de "ben hep iyiyim" diyen biri.

Kader motifi dedikleri şey bu işte. Cocukken yaşadığın hisler kötü de olsa bir süre sonra senin güvenli alanın oluyor, ileride de o alana cekiliyorsun.
Muhtemelen bu salak adamla da sağlıksız aile yasantinla ilgili bir durum vardır. Aşk mask diyenlere inanma. ne aşk ne tutku bu. Toksiklikten başka bir şey değil
evet, olmadı
kötülükten ne anladığına da bağlı
mesaja geç cevap vermek kötülük ise evet yapmışımdır
kavga ederken hakaretine hakaretle karşılık vermek ise evet onu da yapmışımdır
ama onun dışında yok
benim ona yaptığım iyilikleri kimse yapmamıştır, en yakın dostları , ailesi de dahil buna
burada açıkça yazamıyorum ama istersen özelden yazarım

Aşkla değil ama bu alan senin guvenli alanın olmuştur , iliski normalin budur belki de yüksek şeyler . Başkalarıyla yaşadığın durumlar bu kadar yüksek olmadigi ve olamayacağı için sana gerçek tutku gibi gelmiyordur . How i met your motheri izlemiş miydin mesela ordaki Marshall karakteri ideal erkekken hepimize çok sıradan geliyor ve belki de sıkıcı ama sağlıklı olan bu .
ben şimdiye dek hiç böyle biriyle karşılaşmadım
bu kadar sık karar değiştiren, bu kadar dengesiz , ne istediği ne istemediği belirsiz
bugüne kadar hayatıma giren insanlar hep aldıkları kararın ettikleri lafın arkasında durdu
gidiyorum diyen gitti ve bi daha dönmedi
sevmiyorum diyen 3 gün sonra seviyorum demedi
tutarlıydı yani insanlar
bunun kadar tutarsız birini görmedim
bazen kendi kendime diyorum ki kızım boşver düşünme üzerinde , yaşa geç
bazen de düşünmeye başlıyorum ve düşünce denizinde boğuluyorum
kesinlikle neden nasıl niçin sorularım cevap bulmuyor
sonra düşünmekten yoruluyorum akışına bırakıyorum tabi hep aynı döngü

ben şimdiye dek hiç böyle biriyle karşılaşmadım
bu kadar sık karar değiştiren, bu kadar dengesiz , ne istediği ne istemediği belirsiz
bugüne kadar hayatıma giren insanlar hep aldıkları kararın ettikleri lafın arkasında durdu
gidiyorum diyen gitti ve bi daha dönmedi
sevmiyorum diyen 3 gün sonra seviyorum demedi
tutarlıydı yani insanlar
bunun kadar tutarsız birini görmedim
bazen kendi kendime diyorum ki kızım boşver düşünme üzerinde , yaşa geç
bazen de düşünmeye başlıyorum ve düşünce denizinde boğuluyorum
kesinlikle neden nasıl niçin sorularım cevap bulmuyor
sonra düşünmekten yoruluyorum akışına bırakıyorum tabi hep aynı döngü
İşte hissettigin duygu ask , tutku vs değil bu karmaşanın getirdiği adrenalin var , sağlıklı bireyler olarak sahici baglar kurmak isteriz . Güvende olmak , aradığımızda ulasmak vs vs yasa geç diyecegim bir durum değil senin dengen sarsılıyor , içten içe senin de bağlanma şeklini bozuyor . Bundan sonra güvenli bağlanan insanlar sana daha da sıkıcı gelecek . Sürekli ne olacak ne yapacak diye düşünmekten olmayan duyguları yoğun yaşadığını saniyorsun

İşte hissettigin duygu ask , tutku vs değil bu karmaşanın getirdiği adrenalin var , sağlıklı bireyler olarak sahici baglar kurmak isteriz . Güvende olmak , aradığımızda ulasmak vs vs yasa geç diyecegim bir durum değil senin dengen sarsılıyor , içten içe senin de bağlanma şeklini bozuyor . Bundan sonra güvenli bağlanan insanlar sana daha da sıkıcı gelecek . Sürekli ne olacak ne yapacak diye düşünmekten olmayan duyguları yoğun yaşadığını saniyorsun
haklı olabilirsin
daha önce pek bu açıdan düşünmemiştim
bi bağlanma var aramızda ama kesinlikle normal bi bağlanma değil yani
keyfi yoksa mesaja saatlerce dönmez mesela
keyfi yoksa aradığımda açmaz
başka bir sürü manipülatif hareketleri de var
bende artık değer görmek istiyorum güven duymak istiyorum
çok net eminim ki benim dikkat ettiğim şeylere o asla dikkat etmiyor
ben tüm ilişkilerimde, arkadaşlıklar da dahil, insanların güvenini sarsacak bişi yapmamaya çok özen gösteriyorum mesela
o böyle değil
bana karşı da değil sadece genel anlamda güvenilmeyecek bi insan . işinde de böyle
benim dengemi öyle çok bozuyor ki hiç karakterimde olmayan şeyleri sırf ona inat yaparken buluyorum kendimi

haklı olabilirsin
daha önce pek bu açıdan düşünmemiştim
bi bağlanma var aramızda ama kesinlikle normal bi bağlanma değil yani
keyfi yoksa mesaja saatlerce dönmez mesela
keyfi yoksa aradığımda açmaz
başka bir sürü manipülatif hareketleri de var
bende artık değer görmek istiyorum güven duymak istiyorum
çok net eminim ki benim dikkat ettiğim şeylere o asla dikkat etmiyor
ben tüm ilişkilerimde, arkadaşlıklar da dahil, insanların güvenini sarsacak bişi yapmamaya çok özen gösteriyorum mesela
o böyle değil
bana karşı da değil sadece genel anlamda güvenilmeyecek bi insan . işinde de böyle
benim dengemi öyle çok bozuyor ki hiç karakterimde olmayan şeyleri sırf ona inat yaparken buluyorum kendimi
İşte adama her an ulassan bu kadar yüksek bir şey olmayacak. Her ulasamadiginda o mesajı beklerken sürekli gergin haldesin bunu da sahici duygulardan daha yüksek konumlandiriyorsun. Kurtuldugunda gerçek bir şeyler yaşadığında anlayacaksın:)

Ne diyelim?
Kisacik hayatinizi zindan etmek hosunuza gidiyor belli.

Devam edin boyle. Akillansan simdiye akillanirdin

İlişki karşılıklı birşeydir. O çok toksik benim peşimi bırakmıyor diye birşey yok. Siz de toksiksiniz ve hayır demeyi sınır koymayı bilmiyorsunuz. Tüm suçu karşı tarafa yükleyip kurban rolüne girmeyelim.
Birlikteyken yaşadığınız şeyler yüzünden muhtemelen kortizol ve adrenalin salgılaya salgılaya bu durumun bağımlısı oldunuz.
Görüşmek istemiyorsanız artık onurunuz şerefiniz üzerine kendinize yemin mi edersiniz yoksa profesyonel destek mi alırsınız bilmiyorum ama çözümü var yok değil. Gerçekten ister ve karar verirseniz görüşmezsiniz.

Ne diyelim?
Kisacik hayatinizi zindan etmek hosunuza gidiyor belli.

Devam edin boyle. Akillansan simdiye akillanirdin
akıllanmak falan bu kelimeler pek olmadı ama
hakaret etmeden de cevap yazmak mümkün
ben aynı dilde yanıt vermeyeceğim çünkü birine hakaret etmek egomu okşamıyor

İlişki karşılıklı birşeydir. O çok toksik benim peşimi bırakmıyor diye birşey yok. Siz de toksiksiniz ve hayır demeyi sınır koymayı bilmiyorsunuz. Tüm suçu karşı tarafa yükleyip kurban rolüne girmeyelim.
Birlikteyken yaşadığınız şeyler yüzünden muhtemelen kortizol ve adrenalin salgılaya salgılaya bu durumun bağımlısı oldunuz.
Görüşmek istemiyorsanız artık onurunuz şerefiniz üzerine kendinize yemin mi edersiniz yoksa profesyonel destek mi alırsınız bilmiyorum ama çözümü var yok değil. Gerçekten ister ve karar verirseniz görüşmezsiniz.
zaten ben de toksiğim
ya da onunla toksikleştim ama sonuca bakacak olursak öyle
en azından onunla , ona karşı ben de o hale geldim
maalesef ona sınır koyamıyorum basiretim mi bağlanıyor zaaf mı bu bilmiyorum
daha önce hiç böyle bişi yaşamadım
hayır dediğim anda o hayatımdan tamamen gidecek, sonsuza kadar onsuz olacağım gibi hissedip tuhaf bi kaybetme korkusu yaşıyorum
mantıksız çünkü kazandığımız bişeyi kaybederiz, ben kazanmadım bile aslında
mesela bi tuşla numarasını silebilirim, engelleyebilirim
veya ben artık senle görüşmicem de diyebilirim, 1 dk bile almaz bunu yapmak
ama sonrasında bu kararımdan pişman olup geri adım atmaktan korkuyorum
yani engeli kaldırmaktan falan
çünkü bana göre tekrar kaldıracaksan o engeli, hiç engellememelisin
veya gidiyorum artık dediysen , özlediğinde geri dönmemelisin
pişman olma korkusu var işte

Adam takılıyor sadece.
Sen olayı buyutmussun gibi geldi okurken .
Aynen aslinda bu tipler sadece takiliyor cinsellik te iyiyse yani...ama biz kadinlar her seferinde kopamiyoruz falan diyoruz...adam kopuk zaten onemsedigi sevdigi yok...adamin karakteri bu diyoruz..aslinda degil. Bi de o adami cidden onemsedigi kadinin yaninda gormeli

Adam takılıyor sadece.
Sen olayı buyutmussun gibi geldi okurken .

Aynen aslinda bu tipler sadece takiliyor cinsellik te iyiyse yani...ama biz kadinlar her seferinde kopamiyoruz falan diyoruz...adam kopuk zaten onemsedigi sevdigi yok...adamin karakteri bu diyoruz..aslinda degil. Bi de o adami cidden onemsedigi kadinin yaninda gormeli
bunu zamanında ben de çok düşündüm
hatta ilk başlarda benim niyetimdi sadece takılmak
arkadaşlarımla olan whatsapp konuşmalarımda bile bahsetmişim aylar önce, isterseniz ss atabilirim
ayda 2 kere görüşür keyfime bakarım sonra evime hayatıma dönerim, canım isteyince tekrar giderim falan demişim
ki sırf takılma olsaydı inanılmaz işime gelirdi nasıl olsa yatakta iyi ve hayatımda bana ayak bağı olmuyor diye düşünürdüm
ama zaman içinde onda gördüğüm bazı şeyler, beklentiler bunun takılmalık bişi olmadığını dank ettirdi bana
bi gün sırf bu yüzden çok büyük bi kavga ettik, neymiş efendim benim amacım onunla yatıp geçmekmiş
ben duygularını önemsemiyormuşum
hayatındaki sorunları umursamıyormuşum
ben onu kullanıyormuşum derinliğim yokmuş
ben bunu sadece takılma ilişkisine çevirmek için çok çabaladım ama hep onun yüzünden elimde patladı
abuk sabuk kıskançlıkları ve bu sebeple çıkardığı huzursuzluklar da cabası
yorumlarımı az çok bilirsiniz belki sırf takılma ilişkilere karşı biri değilim

X