Kurye ile başım dertte

EXXWOMAN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2014
3.482
4.024
Merhaba arkadaşlar. İlginç bir dertle karşınızdayım. Aslında dert de sayılmaz ama tuhaf bir durum diyeyim. İş yerimize bir kargo çalışanı gelip gidiyor yaklaşık 4 yıldır da bizim iş yerinin olduğu yere o kurye bakıyor. Gide gele ister ister istemez tanışıklık oluştu Biraz da konuşmayı muhabbet açmayı seven bir tip işini de düzgün yapıyor bu kadar zaman şikayetimiz olmadı. Geçenlerde internetten kapıda ödemeli bir şey aldım. Kargo geldi, ödemeyi yaptım. 50 lira bir şeydi ben 100 tl verdim. Kurye "paranın üstünü sonra versem olur mu fatura yatıracağım" dedi neyse tamam dedim. Bir kaç gün sonra da gerçekten getirdi. Buraya kadar bir sorun yok aslında. Aradan zaman geçti Bir gün beni aradı ve "hocam araba kaza yaptı 100-150 lira borç verebilir misiniz" dedi. Yanımda eşim vardı ve şehir dışındaydım. Müsait değilim dedim telefonu kapattım. Eşim biraz şaşırdı ama bir şey demedi. Bir kaç hafta sonra kurye beni yine aradı paraya sıkıştığını 100-150 lira kadar borç verip veremeyeceğimi sordu. O an hayır diyemedim niyeyse.Sürekli gidip geldiği için yüz yüze bakıyoruz yıllardır iş yerine geliyor ve herkesi tanıyor. Küçük bir şehirdeyiz. Geldi ve istediği parayı verdim. Ama çok rahatsız oldum bu durumdan. Parayı getirse bile muhtemelen bu şekilde borç istemeye devam edecek.
Sosyal medyadan bulup baktım bulunduğumuz şehrin yerlisi ve kalabalık bir akraba/arkadaş çevresi var. Yani ihtiyacı varsa bile bana kadar düşmüş olabileceğini sanmıyorum biraz da o yüzden rahatsız oldum.Olayı eşime anlattım bana çok kızdı adamın numarasını istedi şimdilik gerek yok dedim. . Ama eşim ısrarla numarasını istiyor, biliyorum ki pek hoş konuşmayacaktır. Eşim başka bir şehirde geçici görevde bu arada.Çalıştığı firmayla konuşayım diyor ama ben işinden de olmasını istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Bir daha borç istememesi için?

Canım sana karşı birşeyler mi hissediyor acaba ne bileyim çok saçma senden para istemesi anlattığından ibaretse eğer. Başka kims3yi bulamamismi? Bence eşin aramasın ama birdaha borç isterse biraz tersle bence.

Arkadaş çevresi geniştir ama para verecek kimseyi bulamamıştır. Sizi de ablası gibi görüp mecburen istemiştir. Ne var ki sanki sizi taciz etmiş gibi kara kara düşünüp olayı eşe intikal ettirmeye? Vermeseydiniz madem. Borcunu öder bir daha isterse vermezsiniz olur biter. Tamam para istemesini garip karşılamış olabilirsiniz de tutup derin derin düşünmeye gerek bir şey yok. Üstelik esiniz olaya müdahil olursa çocuğun çok kotu gururu kırılır benden söylemesi. Üstelik işinden de olabilir.

100 tl verip üstünü istememenizden ötürü para çok sanıp yüz bulmuş herhalde. Ben bu tarz konularda sertimdir yani, ne olursa olsun babamın oğlu değil, bir kurye çalışanıyla ne kadar samimiyetim olabilir böyle kafasına göre kaza yaptım borç para ver diye arayacak beni. Herkes işini yapsın, o kadar yüzgöz olmaya gerek yok bana kalırsa. Borcunuzu adamdan isteyin hemen, eğer tekrar borç para isterse kurye şirketine şikayette bulunun.

Dogrusu sizin yerinizde olmak istemezdim bence sansiniz varsa esinizi ikna edin bu seferlik bundan sonra boyle bi talebi olursa dahi yardimci olmayacaginizi soylersiniz esinize

Inanin bazen o kadar darda kaliyoruz ki akrabadan tanidiktan once bi yabanci aklimiza gelebiliyor belki fazla iyi niyetli dusunuyor olabilirim ama bu seferluk unutun yasanmamis sayin bence bi dahada isterse yok deyin

Canım sana karşı birşeyler mi hissediyor acaba ne bileyim çok saçma senden para istemesi anlattığından ibaretse eğer. Başka kims3yi bulamamismi? Bence eşin aramasın ama birdaha borç isterse biraz tersle bence.

Çok saçma değil mi?
Hayır sanmıyorum öyle bir şey olduğunu. Hiç öyle bir hava sezmedim. Sosyal medyadan baktım evli çocukları var zaten.
Ne diye bilirim, bu ay sıkışığız, kartım da eşimde falan mı desem?

Çok saçma değil mi?
Hayır sanmıyorum öyle bir şey olduğunu. Hiç öyle bir hava sezmedim. Sosyal medyadan baktım evli çocukları var zaten.
Ne diye bilirim, bu ay sıkışığız, kartım da eşimde falan mı desem?
Yalan söylemek zorunda değilsin bence. Ama yok direk vermem diyemem diyorsan,yanimda para taşımıyorum dersin:halay:

Arkadaş çevresi geniştir ama para verecek kimseyi bulamamıştır. Sizi de ablası gibi görüp mecburen istemiştir. Ne var ki sanki sizi taciz etmiş gibi kara kara düşünüp olayı eşe intikal ettirmeye? Vermeseydiniz madem. Borcunu öder bir daha isterse vermezsiniz olur biter. Tamam para istemesini garip karşılamış olabilirsiniz de tutup derin derin düşünmeye gerek bir şey yok. Üstelik esiniz olaya müdahil olursa çocuğun çok kotu gururu kırılır benden söylemesi. Üstelik işinden de olabilir.

Çocuk değil koskoca adam benden büyüktür muhtemelen.
Zaten gururunu kırmadan güzellikle nasıl hallederim diye sordum yoksa tersler geçerdim yani...
Eşimden bir şey saklama huyum yoktur. Ne yapabilirim diye fikir sordum bu kadar tepki vereceğini bilmiyordum. Benim karımdan nasıl para istere getirdi.

Çocuk değil koskoca adam benden büyüktür muhtemelen.
Zaten gururunu kırmadan güzellikle nasıl hallederim diye sordum yoksa tersler geçerdim yani...
Eşimden bir şey saklama huyum yoktur. Ne yapabilirim diye fikir sordum bu kadar tepki vereceğini bilmiyordum. Benim karımdan nasıl para istere getirdi.
Ben olayın nasıl hallolacagini yazdım. Borcu getirdikten sonra bir daha isterse hayır deyin olur biter. Hayır anlamadığım sorun bunun neresinde? Bu kadar kara kara dusunecekseniz hic vermeyebilirdiniz ve konu kapanirdi. Ama vermissiniz ben simdi napicam diye dert ediniyorsunuz kendinize. Bana karşı ilgisi olduğunu da sanmıyorum evli barkli adam yazmissiniz bir yorumda. O zaman neden sorun ediyorsunuz anlamadım hakikaten.

Yok ya bir sey hissetse para istemez.

Ben olayın nasıl hallolacagini yazdım. Borcu getirdikten sonra bir daha isterse hayır deyin olur biter. Hayır anlamadığım sorun bunun neresinde? Bu kadar kara kara dusunecekseniz hic vermeyebilirdiniz ve konu kapanirdi. Ama vermissiniz ben simdi napicam diye dert ediniyorsunuz kendinize. Bana karşı ilgisi olduğunu da sanmıyorum evli barkli adam yazmissiniz bir yorumda. O zaman neden sorun ediyorsunuz anlamadım hakikaten.

Ben de sizi hiç anlamadım.

X