Kv ile konuşmalı mıyım?

Evet gerçekten çok ısrar ediyor aynı konuyu defalarca kez açıyor 😐 eşime bunu bu şekilde söyledim dediğim gibi her şeye ağladığı için eşim de çok yumuşak hatta şaka yollu konuşuyor bu da işe yaramıyor ne yazık ki. Sanırım artık daha net konuşması lazım
Annesinin ağlayarak manipüle ettiğini de hatırlatın o halde eşinize. En tehlikeli tipler, hem ağlar hem de her şeyi iyilik olsun adı altında yapıp karışmadan duramazlar bi salmazlar yani.
Eşiniz annesiyle değil babasıyla konuşsun hatta, annemi kırmak istemiyorum ama bu kadarı fazla geliyor gibisinden.

Annesinin ağlayarak manipüle ettiğini de hatırlatın o halde eşinize. En tehlikeli tipler, hem ağlar hem de her şeyi iyilik olsun adı altında yapıp karışmadan duramazlar bi salmazlar yani.
Eşiniz annesiyle değil babasıyla konuşsun hatta, annemi kırmak istemiyorum ama bu kadarı fazla geliyor gibisinden.
Bunu da söyleyeyim haklısınız kp ile konuşması lazım çok teşekkür ederim 🙏

Bacım bi bilet alın madem,Kv'yi konuşanlara gönderin 😀
Yahut böyle amatör stand.up gösterisi yapan bazı klüpler var.
Hobi olması için oralarda boy göstersin,belki enersini atar.
Şakayla karışık sen de biraz fazla takiyorsun.
Bir süre sonra keşke Kv bu yaptikarila kalsa diyebilirsin 😀

Malesef öyle değil. şu an çalışmadığım için evin tüm yükü bende. Eşim zaten tabak kaldırmayan bir insan bunu kv benden daha iyi biliyor. Ben de çalışmadığım için talep etmiyorum. Trip değil inanın yok sayılmak. Hazırlık yetişir mi ben bilirim ancak. Eşim orda tamam gelsinler dese ben zor duruma düşerim. Eşim işe gidecek ev bana bakacak
Buradaki hata da sizde ama. Çalışmıyorsan evin yükü neden sizde? Siz evin kahyası değilsiniz ki insanısınız. Düzeni baştan karı-koca siz yanlış kurmuşsunuz şimdi kv ile konuşayım diyorsunuz. Olmaz. Kadının suçu yok, ben olsam bu şekilde benimle konuşan geline aynen bunları derim.

Evet konuşmalısın kayınvalide ile
Çünkü bu 20 yıl sonra da yaşarsanız aynen devam edecektir.

Bazı oğlan anaları çok sever oğulları ile konuşmayı sessiz sessiz konuşmayı siz yokmuş gibi davranmayı

Eşiniz bu konuyu halletmeyecektir anası üzülmesin yeter , nasılsa karısı idare ediyor.
İnanın eşinizin umrunda bile olmayacak sizin ne düşündüğünüz dinlendirmediğiniz sürece.

Kalk dedi diye neden kalkıyorsunuz ki oturduğunuz yerden.
Siz robot musunuz ?

Kediyi bile yerinden kaldıramazsınız istemezse

Kimseyi memnun edecem diye uğraşmayın.

Arayanı arayın , soranı sorun.

Çok istiyorsa gerekli insanları eşiniz arasın.

Siz o aileye insanları memnun etmek için gelin gelmediğiniz

Bir yuva , bir aile kurmak için evlendiniz.

Kayınvalide ile şikayetlerinizi konuşun kırmadan şimdilik
Baktınız rayına oturmuyor laftan anlamıyor emri vakilere gelmeyin

Canınız kimi isterse onu arayın , onu sorun çünkü zamanla bu görev olarak üstünüze yapışır.

Kırk yıl ararsın kimse sırtını sıvazlamaz , bir gün aramazsın taşa tutarlar.

Merhaba
eşimin ailesi ile ayrı, çoğu akrabası ile aynı yerde yaşıyoruz. Kv ve kp her telefon konuşmamızda ya da mesaj atarak şuna geçmiş olsuna gidin, buna bu olmuş arayın vs der. Ben daha yeni evliyim buna rağmen yaklaşık 50 kere birini aramışızdır öyle diyeyim. Eşim hatır sayan biridir bizim yaşıtımız gençlerin aramadığı kadar akrabalarını arar hal hatır sorar. Tabii herkes buna alışkın bilirsiniz hep yapan bir kez yapmayınca en kötüsü o olur. Ben sürekli bu konuda bize baskı yapmalarından rahatsızım. Yeni evliyim ve akrabalarla ilgilenmekten evliliği anlayamadım.

Kv genelde ortamda en çok konuşan, espri yapmaya çalışan kişidir. Yaşına göre oldukça hareketli denilebilir. Sürekli bana da kaynanalık yapayım adı altında şaka yapar. Örneğin eşimle yan yana oturuyoruzdur ben bir şey için kalktığımda hemen yerime oturup eşime sarılır kaynanalık yapayım falan der. Ya da eşim eskiden yemediği bir yemeği ben yapınca yerse seni evlatlıktan reddediyorum, yazıklar olsun falan der. Bir kez yapılırsa evet şaka ama sürekli farklı ortamlarda aynı konuyu açıyor. Defalarca kez yapıyor. Benim de abim var annemden hiç böyle şeyler görmedim☹️ sürekli siz mutlu olun iyi olun der. Annemin yediremediği yemeği yengem yedirse Allah razı olsun der. Kv çok kontrolcü birisi aynı zamanda. Her şeyi bilmek, yönlendirmek ister.

Her neyse kv gil bulunduğumuz yere geldi. Sürekli akrabalarla toplanıyoruz. Eşimi kenara çekip çekip dayın davet bekliyor onu evinize davet edin diyor. Eşim dayısının çocuklarına kırgın çünkü onlar ev taşırken eşim yardım etti. Onlar da, biz de sana yapacağız çok yardım ettin bize falan demişler. Biz taşınırken bırakın yardımı nasılsınız ne yaptınız diye bile aramadılar. Evimize oturmaya da gelmediler. Benim için hiçbiri problem değil ama beklenti hep bizden. Eşimin ailesi olsa bin kere arayın der evine gidin der bizi gönderirdi. Ama dayı yapmamış demek ki ya da çocukları yapmak istememiş. Bunun üzerine eşim de dayım da bunun hatrına bari bizden beklemesin size hayırlı olsuna geleceğiz deyip gelsin dedi. Kv olsun sen yine ara falan dedi konu kapandı. Geçen kalabalık bir ortamda kv tekrar konuyu açtı. Eşime dönerek yarın müsaitseniz gelsinler dedi. Hazırlığı eşim yapacak gibi ben ortamda yokmuşum gibi sadece eşime soruyor.

Ve bu son oturmada canımı sıkan başka bir şey daha var. Kv sürekli beni oturduğum yerden kaldırıyor. Alışkanlık mı oldu anlamadım her oturduğum yerden burası daha rahat böyle otur diye kaldırır. Normalde kendisine yakın yere oturtur sorun etmezdim ama son seferde bilinçli olarak beni erkeklerin arasına ve salonun en uzak köşe yerine oturttu. Bu arada sürekli eşime dönerek konuştu ona bir şeyler anlattı sanki ortamda yalnızca ikisi varmış gibi. Buna takıldım. Beni asla muhabbete dahil etmemesi, en köşeye oturtması tuhaf geldi. Normalde muhabbetimiz gayet iyi. Hareketlerinden çok hoşlanmasam da gönlünü hoş etmeye çalışırım. Saatlerce sohbet de ederiz.

kv ye kalsa her gün telefonla konuşmak isterdi ama sürekli her detayı bilmek isteyip alanıma fazlaca dahil olmaya çalışınca ben telefon görüşmelerini azalttım. Sizce yukarıda yazdığım şeyleri onunla konuşmalı mıyım? Sürekli şaka yollu laf sokması, kaynanalık yapayım deyip araya girmeleri, onu görmek için gittiğimiz yerde beni bu kadar dışarda bırakması vs. Ne yapmalıyım?

Hatasını kabul eden biri değil. Her şeye ağlar. Eşim hoşlanmadığı en ufak şeyi söylediğinde kayınpederime ağlayarak bunu anlatıyor. Kp eşimi arıyor haklı olsan bile özür dile diyor. Bu yüzden eşim de annesine pek hatalarını söyleyemiyor.
Konuş canım benimde annem çok düşkündür eş,dost akraba aramalarına oğlum arayın gidin diye kardeşime ve eşine hep şöyler tabi seninki kadar baskıcı değil,annemin aşırıya kaçtığını hissettiğim an ben görümce olarak uyaririm,ama gelinimizede söyledim annem için bunlar çok değerli(bizim ve gelinin biraz örf adet farklı)pat pat cevap veren biri olduğunu en başta anlamıştım ama kardeşim için onu çok sevdik oda bizi,neyse başta dedim bizim için bunlar önemli canını sıkan birşey dediklerinde sen saygisizliklik yapma ben cevabını veririm(sulalenin dili uzun,umarsızı olarak)oda tamam abla dedi çünkü birşey dense anneme denilecek ve bu onu çok üzecek,ama bende anneme baskıci olduğu an uyaririm kendini toparlarve gelinle başlarda ne sorun olursa olsun yüzüme söyleyeceğiz diye anlaştık o canımı sıkacak birşey yaparsa ben söylerim ben yapsam o söyler olar büyümeden hallederiz ve kirilmayiz birbirimizede bence sende kaynanamla konuş anlayacaktır baştan yumuşak bir giriş yap,işte annecim seni çok seviyorum kırmak istemiyorum falan fistan sonra olaya gel anlar umarim

Konuş canım benimde annem çok düşkündür eş,dost akraba aramalarına oğlum arayın gidin diye kardeşime ve eşine hep şöyler tabi seninki kadar baskıcı değil,annemin aşırıya kaçtığını hissettiğim an ben görümce olarak uyaririm,ama gelinimizede söyledim annem için bunlar çok değerli(bizim ve gelinin biraz örf adet farklı)pat pat cevap veren biri olduğunu en başta anlamıştım ama kardeşim için onu çok sevdik oda bizi,neyse başta dedim bizim için bunlar önemli canını sıkan birşey dediklerinde sen saygisizliklik yapma ben cevabını veririm(sulalenin dili uzun,umarsızı olarak)oda tamam abla dedi çünkü birşey dense anneme denilecek ve bu onu çok üzecek,ama bende anneme baskıci olduğu an uyaririm kendini toparlarve gelinle başlarda ne sorun olursa olsun yüzüme söyleyeceğiz diye anlaştık o canımı sıkacak birşey yaparsa ben söylerim ben yapsam o söyler olar büyümeden hallederiz ve kirilmayiz birbirimizede bence sende kaynanamla konuş anlayacaktır baştan yumuşak bir giriş yap,işte annecim seni çok seviyorum kırmak istemiyorum falan fistan sonra olaya gel anlar umarim
sizin gibisi nadir olur.bravo :KK9:

sizin gibisi nadir olur.bravo :KK9:
☺️☺️🙏Teşekkür ederim sonuçta benimde gorumcelerim var hiç kötülük yaşamadık yıllarca aynı evde kardeş gibi büyüdük sonra ayrılın artık dediler böyle rahat değilsiniz kötülük yapsam gelinime ne çıkar oda bana yapacak olan anneme olacak o üzülecek zaten üç günlük dünyada hiç canımı sıkamam gerginlik hiç sevmiyorum tatlı tatlı yaşayıp gidelim 🫶

Buradaki hata da sizde ama. Çalışmıyorsan evin yükü neden sizde? Siz evin kahyası değilsiniz ki insanısınız. Düzeni baştan karı-koca siz yanlış kurmuşsunuz şimdi kv ile konuşayım diyorsunuz. Olmaz. Kadının suçu yok, ben olsam bu şekilde benimle konuşan geline aynen bunları derim.
Eşim çok yoğun çalışıyor ben çalışana kadar iş bölümünun bu şekilde olması mantıklı. Burada her detayı veremiyoruz, konu da iş bölümü değil aslında. Olayın kadının suçu yok kısmına gelmesi şaşırttı beni😄 benimle bu şekilde konuşan geline böyle derim demişsiniz ama kv oğlum sana yardım etmeliydi asıl hata senin ev işi yapman demezdi her neyse teşekkür ederim yorumunuz için

Evet konuşmalısın kayınvalide ile
Çünkü bu 20 yıl sonra da yaşarsanız aynen devam edecektir.

Bazı oğlan anaları çok sever oğulları ile konuşmayı sessiz sessiz konuşmayı siz yokmuş gibi davranmayı

Eşiniz bu konuyu halletmeyecektir anası üzülmesin yeter , nasılsa karısı idare ediyor.
İnanın eşinizin umrunda bile olmayacak sizin ne düşündüğünüz dinlendirmediğiniz sürece.

Kalk dedi diye neden kalkıyorsunuz ki oturduğunuz yerden.
Siz robot musunuz ?

Kediyi bile yerinden kaldıramazsınız istemezse

Kimseyi memnun edecem diye uğraşmayın.

Arayanı arayın , soranı sorun.

Çok istiyorsa gerekli insanları eşiniz arasın.

Siz o aileye insanları memnun etmek için gelin gelmediğiniz

Bir yuva , bir aile kurmak için evlendiniz.

Kayınvalide ile şikayetlerinizi konuşun kırmadan şimdilik
Baktınız rayına oturmuyor laftan anlamıyor emri vakilere gelmeyin

Canınız kimi isterse onu arayın , onu sorun çünkü zamanla bu görev olarak üstünüze yapışır.

Kırk yıl ararsın kimse sırtını sıvazlamaz , bir gün aramazsın taşa tutarlar.
Kesinlikle öyle, başkası aramayınca onun huyu böyle ya diyorlar biz aramayınca direkt küsüyorlar 😄 ne şekilde konuşmalıyım sizce kv ile😐

Eşim konuyu halledene kadar normale dönmeye düşünmüyorum. O kadar haklısınız ki. Bir sıkıntı oluyor halledeceğini söylüyor ama ben idare edip büyütmediğim için asla halletmiyor.

Eşine diyeceksin tamam evlendik herkesi çağırdık herkesi de gördük artık tamam karşılama komitesi değiliz herkese geçmiş olsun hoş geldin hoş gittin diyemeyiz valla yoruldum dinlenelim biraz ben bir müddet insan görmek istemiyorum de.
Kaynananın yanında hı hı ararız tamam yaparız deyip kapıdan çıkınca hepsini unut :)
Kaynananın şakalarına, seni nereye oturttuğuna ise hiç takılma emin ol bütün gelinler torun verip ortadan yok olsalar hepsinin canına minnet :KK70:

Kv ısrara başladığında dinlemediğini belli et. Ben istemiyorum, ben sevmiyorum, öyle pek hoşuma gitmiyor diye fikrini açıkça belli et.

Eşim çok yoğun çalışıyor ben çalışana kadar iş bölümünun bu şekilde olması mantıklı. Burada her detayı veremiyoruz, konu da iş bölümü değil aslında. Olayın kadının suçu yok kısmına gelmesi şaşırttı beni😄 benimle bu şekilde konuşan geline böyle derim demişsiniz ama kv oğlum sana yardım etmeliydi asıl hata senin ev işi yapman demezdi her neyse teşekkür ederim yorumunuz için
Sizin kv demez belki,o da bilinçsizliğinden. Ben bir şeyi konuşacaksam kendi çocuğumla konuşurum onu söylemek istedim aslında. Şimdi kalkıp dayını ara diye oğluma derim,size ayrıca neden sorayım bunu? Oğlum dayını aramalısın,eşinle konuş uygun bir zaman belirleyin evinize davet edin derim. Şimdi bunu niye gelinime söyleyeyim ki,dayı gelinimin dayısı değil. Sizin anneniz bir durum olduğunda size söyler,damadına söylemez,bunda alınacak küsecek bir durum yok. Sizin eşler olarak kendi aranızda bir iletişiminiz olmalı. Siz kendi aranızda konuşup karara bağlamalısınız bazı şeyleri. Anne babalar ayrı ayrı ikinize de söylemek zorunda değil.

Bu iş bölümü meselesini dikkate alsanız da iyi olur bu arada. Benim eşim gün gelir 16 saat çalışır günde ama,yine de yemek yapar çay koyardı ben çalışmadığım dönemde.

Şimdi dışarıda çalışmıyorsunuz diye bütün evin yükünü sırtlanırsanız işe başladığınızda veya çocuk sahibi olduğunuzda eşinize birden vahiy gelip de kalkıp iş yapmaya başlamaz. Adamı nasıl alıştırırsanız öyle de gider. Bir insan eşinin çalışıp çalışmama durumuna göre davranmaz,insanlığa uygun şekilde davranır. Daha açıklayıcı tarif edersek bir erkeğin çamaşır makinesini kullanması için eşinin çalışan kadın olmasına gerek yok. İnsan tatil gününde kalkar,çamaşır sepetini bir zahmet açar bakar ne yıkanacak,makineyi doldurur düğmesine basar. Gider kahvaltı hazırlamak için karısına yardım eder. Gömleği ütülenecekse eşine söylemez,sofrada yediği tabağı kaldırırken eşininkini de kaldırır,makineye dizer. Mutfaktan dönerken de bir zahmet çay suyu koyar. Bunları yapması için illa çalışan kadınla evli olmasına gerek yok. Ev hanımı da olsanız bunların eşiniz tarafından yapılıyor olmasına ihtiyacınız var olmalı sevgili arkadaşım. Eşinizi rahata alıştırmayın. Ben daha 9 yaşındaki oğluma bile ev işi yaptırıyorum ki ileride kanepe minderi gibi ,afedersiniz camış gibi oturmasın karısı dört dönerken diye. Kvnizin tek hatası burada,düzgün şekilde bir erkek çocuğu yetiştirememiş olması. Yoksa size şurdan kalk buraya otur demesi değil. Yok burası iyi der geçersiniz ama eşiniz bir tabak kaldırmıyorsa burada kvnizin yetiştirme hatası vardır ve bu düzelmez.

Eşine diyeceksin tamam evlendik herkesi çağırdık herkesi de gördük artık tamam karşılama komitesi değiliz herkese geçmiş olsun hoş geldin hoş gittin diyemeyiz valla yoruldum dinlenelim biraz ben bir müddet insan görmek istemiyorum de.
Kaynananın yanında hı hı ararız tamam yaparız deyip kapıdan çıkınca hepsini unut :)
Kaynananın şakalarına, seni nereye oturttuğuna ise hiç takılma emin ol bütün gelinler torun verip ortadan yok olsalar hepsinin canına minnet :KK70:

Kv ısrara başladığında dinlemediğini belli et. Ben istemiyorum, ben sevmiyorum, öyle pek hoşuma gitmiyor diye fikrini açıkça belli et.
Tamam ararız dediğimizde unuttunuz aranmadığımızı fark edince unuttunuz sandım deyip mesajlar atıp aramaya devam ediyor 😄 açıkça konuşmak lazım.

Doğru takılmamak lazım çok haklısınız birçoğu gelinini benimseyemiyor. Çok teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayacağım 🙏

Sorun sadece kvde de degil esinizde
Annesi ara mi dedi he he desin aramasin bir dahakine sorarsa da anne ben kimi arayacagimi biliyorum cocuk muyum diye birkac kez terslesin
Aglasa da babasina sikayet etse de eşiniz babasina aaa annem de herseye ağlıyor bizi rahat biraksin artik evliyim esime de rezil oluyorum falan desin erkekler kendi aralarinda daha iyi anlasabilir ki baba ogullar yani
Siz de yer degistir deyince burasi iyi diyin israr ederse isrardan hoslanmiyorum diyin ağladığında ozellikle esiniz anne bosa yalandan ağlama artik biktik aglayacaksan gelme desin
Bakın nazli insanlari nazladikca/pispisladikca daha cok kendilerini naza cekiyorlar biraz sert yapmak gerekiyor bunu esiniz yapsin
Sınırı esiniz koyacak size de desteklemesi kalacak

Sizin kv demez belki,o da bilinçsizliğinden. Ben bir şeyi konuşacaksam kendi çocuğumla konuşurum onu söylemek istedim aslında. Şimdi kalkıp dayını ara diye oğluma derim,size ayrıca neden sorayım bunu? Oğlum dayını aramalısın,eşinle konuş uygun bir zaman belirleyin evinize davet edin derim. Şimdi bunu niye gelinime söyleyeyim ki,dayı gelinimin dayısı değil. Sizin anneniz bir durum olduğunda size söyler,damadına söylemez,bunda alınacak küsecek bir durum yok. Sizin eşler olarak kendi aranızda bir iletişiminiz olmalı. Siz kendi aranızda konuşup karara bağlamalısınız bazı şeyleri. Anne babalar ayrı ayrı ikinize de söylemek zorunda değil.

Bu iş bölümü meselesini dikkate alsanız da iyi olur bu arada. Benim eşim gün gelir 16 saat çalışır günde ama,yine de yemek yapar çay koyardı ben çalışmadığım dönemde.

Şimdi dışarıda çalışmıyorsunuz diye bütün evin yükünü sırtlanırsanız işe başladığınızda veya çocuk sahibi olduğunuzda eşinize birden vahiy gelip de kalkıp iş yapmaya başlamaz. Adamı nasıl alıştırırsanız öyle de gider. Bir insan eşinin çalışıp çalışmama durumuna göre davranmaz,insanlığa uygun şekilde davranır. Daha açıklayıcı tarif edersek bir erkeğin çamaşır makinesini kullanması için eşinin çalışan kadın olmasına gerek yok. İnsan tatil gününde kalkar,çamaşır sepetini bir zahmet açar bakar ne yıkanacak,makineyi doldurur düğmesine basar. Gider kahvaltı hazırlamak için karısına yardım eder. Gömleği ütülenecekse eşine söylemez,sofrada yediği tabağı kaldırırken eşininkini de kaldırır,makineye dizer. Mutfaktan dönerken de bir zahmet çay suyu koyar. Bunları yapması için illa çalışan kadınla evli olmasına gerek yok. Ev hanımı da olsanız bunların eşiniz tarafından yapılıyor olmasına ihtiyacınız var olmalı sevgili arkadaşım. Eşinizi rahata alıştırmayın. Ben daha 9 yaşındaki oğluma bile ev işi yaptırıyorum ki ikeride kanepe minderi gibi ,afedersiniz camış gibi oturmasın karısı dört dönerken diye.
Benim kv sizce sizin gibi mi düşünüyor 😄 canı istediğinde bana gayet güzel emrivaki yaparken bu konuda ertesi gün işe gideceğini bildiği halde eşime yapıyor. Zaten ben bu diğerleri içinde sorun bile değil. bu kayınvalideyi aklamaya çalışıp beni suçlamaya çalışmak oluyor. Şakalarından davranışlarına zaten çok falsosu var. Üstelik kayınvalide bunun için yaklaşık yarım saat ısrar etti o kadar insanın içinde, yani işine geldiğinde çok da uzatıp aynı şeyi konuşur.
İkimiz yan yanayken eşimi kenara çekip davet et demesi normal değil yanımda da söyleyebilir. Tamamen bir dışarda bırakılma var. Evet annem eşime söylemez ama beni bir kenara da çekmez. Hazırlığı da eşim yapmayacağı için sorun olmaz. Kv eşimi benden daha iyi tanıyor. Eşimin bunları yapmayacağını bilerek eşime söylüyor yani.

Ev işi konusunda haklısınız belki hiçbir şey öğrenmediğinden ona baştan öğretmek gözümü korkutuyor😂

Sorun sadece kvde de degil esinizde
Annesi ara mi dedi he he desin aramasin bir dahakine sorarsa da anne ben kimi arayacagimi biliyorum cocuk muyum diye birkac kez terslesin
Aglasa da babasina sikayet etse de eşiniz babasina aaa annem de herseye ağlıyor bizi rahat biraksin artik evliyim esime de rezil oluyorum falan desin erkekler kendi aralarinda daha iyi anlasabilir ki baba ogullar yani
Siz de yer degistir deyince burasi iyi diyin israr ederse isrardan hoslanmiyorum diyin ağladığında ozellikle esiniz anne bosa yalandan ağlama artik biktik aglayacaksan gelme desin
Bakın nazli insanlari nazladikca/pispisladikca daha cok kendilerini naza cekiyorlar biraz sert yapmak gerekiyor bunu esiniz yapsin
Sınırı esiniz koyacak size de desteklemesi kalacak
Çok ama çok doğru kendi annem olsa yüz kere söylemiştim yetişkin insanın ağlayacağı şeyler değil çünkü hakikaten çok saçma. Eşim zaten çocuk gibi davranıyor asla net davranamaz. Kv nin ağladığı şey bir kere yalan söylediğinde eşim anne yalan söyleme demesiydi😂 vay efendim ben yalancı mıyım sen nasıl öyle dersin. Daha sonra konusu açıldı eşim, babama niye ağlayarak anlatıyorsun dedi kv tekrar ağlamaya başladı🤣

Eşime dediklerinizi aynen söyleyeceğim dediğiniz gibi böyle konuşması lazım çok teşekkürler 🙏

Benim kv sizce sizin gibi mi düşünüyor 😄 canı istediğinde bana gayet güzel emrivaki yaparken bu konuda ertesi gün işe gideceğini bildiği halde eşime yapıyor. Zaten ben bu diğerleri içinde sorun bile değil. bu kayınvalideyi aklamaya çalışıp beni suçlamaya çalışmak oluyor. Şakalarından davranışlarına zaten çok falsosu var. Üstelik kayınvalide bunun için yaklaşık yarım saat ısrar etti o kadar insanın içinde, yani işine geldiğinde çok da uzatıp aynı şeyi konuşur.
İkimiz yan yanayken eşimi kenara çekip davet et demesi normal değil yanımda da söyleyebilir. Tamamen bir dışarda bırakılma var. Evet annem eşime söylemez ama beni bir kenara da çekmez. Hazırlığı da eşim yapmayacağı için sorun olmaz. Kv eşimi benden daha iyi tanıyor. Eşimin bunları yapmayacağını bilerek eşime söylüyor yani.

Ev işi konusunda haklısınız belki hiçbir şey öğrenmediğinden ona baştan öğretmek gözümü korkutuyor😂
Onceki yorumda da yazdim
Tavri ve sınırı basta esiniz koyacak
Şöyle düşünün ortada bir saygisizlik var ve esiniz sustukca sizden de susmaniz beklenecek siz kendinizi de yirtsaniz sonuc degismez çünkü adam onlarin evladi ve esiniz dik duramadigi icin siz ne yaparsaniz yapın sınır ihlali yaparlar
Esinizle.net olarak konusun ben bu gel git akraba ara vs olaylarindan sıkıldım biraz basbasa evliligimi yasamak istiyorum anneni seviyorum yanlış anlama ama biz kari koca olarak kendi cekirdek ailemizi kurduk basbasa olalim istiyorum gibi bir konuşma yapabilirsiniz

Son düzenleme:
Coğu Türk ailesi de var bu evladımız saygıli olsun diye diye el eline usak etmek istiyorlar benim ailem de ayni esimin ailesi de bilmem kimin kimi ölmüş arayın bilmem kimin bebesi olmus arayin her yere yarışa yarışa gittik o zaman maddi durumumuz kötüydü yok canımızdan hediye aldik götürdük ben cocuk dogurdum tamam pandemiydi ama ailelerin bizi arayin gidin ayip olur diye darladıgi hic kimseden hediye gelmedi hadi gelmesin mesele hediye de degil helali hos olsun covid sanki telefondan bulasiyormus gibi aramadılar bile mesaj bile atmadilar.Simdi esim de ben de aileler suraya gidin diye arasin bizim baska planimiz var diyip gitmiyoruz öyle karar aldik.Eskiden her pazar ya babasi bilmem kimin isi var diye esimi arar yollardi ya birinin mevkudu olurdu ya biri ölürdü biz hep yardima giderdik bir noktadan sonra ya biz salak miyiz bee bize ne diye aydinlanma geliyor insana.Siz de eşinle anlaşın bu kadar yönetmesinler gecenlerde eski enistemin eşinin annesi vefat etmis annem bana kadınin numarasini atiyor sükran ablani ara bas saglıgına diye aramam anne o beni dogum yaptigimda aramıs mi dedim koskoca kadinim akıl verme artık kafamda bir dünya is var kimseyi pohpohlayamam.Sınırlarınızi kendiniz cizeceksiniz eşin anlayacak ama önce bunu o diyecek ailesine bizi yönetmeyin diye

X