Kv ve görümceleri ne sıklıkla arıyorsunuz?

Selam hanımlar. biz, eşimin ailesi ve benim ailem hepimiz aynı şehirdeyiz. Eşimin ailesiyle daha yakınız. Biz eşimle şu konuda biraz zıttız ben daha bireyselim karar alırken. Buna rağmen en kötü haftada bir mutlaka gidiyoruz. Eşimi kırmak istemiyorum. Ama zaten çalışıyoruz ve ben daha çok baş başa vakit geçirme taraftarıyım. Kendi ailem için de böyle hatta benim annem bile siz birlikte olun der çoğu zaman. Ama eşimin ailesi görümcelerim de dahil hep beklenti içindeler. Her boş anımızda gitmemizi beklerler. Eşim de gitmek istiyor gitmese de her gün hepsini arar en az 10’ar dk konuşur. Sık sık kızları gibi aramamı beklerler ve her planıma onları dahil etmemi isterler. Bazen anneme sık gitmememe rağmen anneme gitmemize bozulurlar falan. Bizi çok yalnız bırakmak istemiyorlar sanırım hep bi eşimi kendime bağlarım ve yönlendirirm diye bi korku var öyle despot biri olmamama rağmen. Ve ben şöyle düşünüyorum nasıl kv ile kendi kızları gibi samimi olup her derdimi anlatabilirim? Bu beklenti saçma değil mi sizce de? Kendi annemin bile önüne koymamı bekliyor onu bazen. Ve ben telefonda da konuşmayı çok sevmeyen biriyim. Yaşım onlara göre küçük ve yapım da farklı dediğim gibi bu kadar beklentiye alışamadım eşim de sürekli beklenti içinde. Ara , anneme sor, anneme danış babama soralım yemeğe çağıralım ablamı çağıralım annemi çağıralım falan kafasında sürekli ve ben çok aramıyorum. Eşim de benim ailemi çok aramaz ama ona rağmen benden bekliyor. Kısaca siz böyle durumlarda ne yapıyorsunuz eşiniz kırılmasın diye alttan alıyor musun yoksa mesafeli misiniz?
Öncelikle evli değilim ve ne kadar doğru tavsiye verebilirim bilmiyorum ama çalışan insan daha eşiyle zaman geçirmesini geçtim kendine zaman ayıramıyor ne zamandır çok sevdiğiniz şeyleri her hafta mutlaka yaptınız mesela ? neden kendinize ailenizle geçireceğiniz vakitten ödün veriyorsunuz ki.Eşiniz çok istiyorsa haftada bir görüşsün ama o eşinizin ailesi sizin değil ve siz bu kadar sık görüşmek zorunda değilsiniz ben olsam daral gelir vallahi bu ne be .İlgi budalası görümcelerinize her boş anınızı onlara ayıramayacağınızı söyleyin müsait değiliz deyin ve eşiniz de size baskı yapmasın.Benim teyzelerim de annemle sık görüşür mesela telefonda falan aynı performansı yeğenlerinden de beklerler yok kandilmiş yok kutlu doğum haftasıymış her zart zurtta onları aramamızı bekliyorlar bende bunu yüzüme karşı söyleyene benim aramak gibi huyum yok diyorum.Gerçekten de öyle sesli telefon konuşmalarını mesjda anlatamayacağım kadar uzun konu olmazsa ve mecburi durum olmazsa hiçbir şekilde yapmam.Sevmediğim ve huyum olmayan şeyi niye sırf siz memnun olun diye yapayım ki ? anca bir şeyler paylaşırlar mesajla cevap veririm arada kendimi hatırlatırım o kadar.Siz de benim telefonda arama huyum yok konuşmayı sevmiyorum diyebilirsiniz.

Selam hanımlar. biz, eşimin ailesi ve benim ailem hepimiz aynı şehirdeyiz. Eşimin ailesiyle daha yakınız. Biz eşimle şu konuda biraz zıttız ben daha bireyselim karar alırken. Buna rağmen en kötü haftada bir mutlaka gidiyoruz. Eşimi kırmak istemiyorum. Ama zaten çalışıyoruz ve ben daha çok baş başa vakit geçirme taraftarıyım. Kendi ailem için de böyle hatta benim annem bile siz birlikte olun der çoğu zaman. Ama eşimin ailesi görümcelerim de dahil hep beklenti içindeler. Her boş anımızda gitmemizi beklerler. Eşim de gitmek istiyor gitmese de her gün hepsini arar en az 10’ar dk konuşur. Sık sık kızları gibi aramamı beklerler ve her planıma onları dahil etmemi isterler. Bazen anneme sık gitmememe rağmen anneme gitmemize bozulurlar falan. Bizi çok yalnız bırakmak istemiyorlar sanırım hep bi eşimi kendime bağlarım ve yönlendirirm diye bi korku var öyle despot biri olmamama rağmen. Ve ben şöyle düşünüyorum nasıl kv ile kendi kızları gibi samimi olup her derdimi anlatabilirim? Bu beklenti saçma değil mi sizce de? Kendi annemin bile önüne koymamı bekliyor onu bazen. Ve ben telefonda da konuşmayı çok sevmeyen biriyim. Yaşım onlara göre küçük ve yapım da farklı dediğim gibi bu kadar beklentiye alışamadım eşim de sürekli beklenti içinde. Ara , anneme sor, anneme danış babama soralım yemeğe çağıralım ablamı çağıralım annemi çağıralım falan kafasında sürekli ve ben çok aramıyorum. Eşim de benim ailemi çok aramaz ama ona rağmen benden bekliyor. Kısaca siz böyle durumlarda ne yapıyorsunuz eşiniz kırılmasın diye alttan alıyor musun yoksa mesafeli misiniz?
Çok sorun yaşadığımız için ayda 1 gidiyorum.... Normalde hiç konuşmuyoruz..... Telefonda konuşmak satsap da mesajlaşmak kandil cuma hiç birinde aramıyorum tavrım net.... Zamanında çok sorun yaşadığımız için onlara karşı kırgınım o yüzden görüşmek bile zorla.....

şimdi ben yapılarak, sıkı fıkı olamıyorum, aşırı sevgi pıtırcığı da değiliö.

kv ile en son ki tartışmada, bana sürekli seni seviyorum bile demiyorsun dedi
ben anneme bile seni seviyorum diye sürekli sarılmam ki dedim

o senin annen tabi ki ona yapmayacaksın, ama bana yapacaksın demişti :KK53:

Çok önemli bişi değilse aramam. Haftada bir bazen 2 haftada bir görüşürüz yeter. Bir konu varsa ehatsapp dan yazarım. Hiç sevmem telefonla konuşmayı. Annemi de aramam. Herkes beni böyle kabul etti çok mutluyuz 😅😃

🤣🤣canım siz de tabii ki kayınvalidenize seni seviyorum deyip annenize demeyeceksiniz bunu bu yaşa kadar öğrenmediniz mi ayıp etmişsiniz 😆
Merak ediyorum ne cevap verdiniz muhabbetin akıbeti ne oldu 🤣

ne dicem,

önceliğim beni doğuran kadın ve ben buyum sarılıp, seni seviyorumu yapamam
10 sene oldu evleneli 2 cocuğum var saatten sonra yapamam böyle şeyler

ne dicem,

önceliğim beni doğuran kadın ve ben buyum sarılıp, seni seviyorumu yapamam
10 sene oldu evleneli 2 cocuğum var saatten sonra yapamam böyle şeyler
Komikler cidden,Kafalarının içine girmek istiyorum🥳Bana da böyle salakça cümleler kuruyorlar da demek ki erkek ailelerinde salakça cümleler kurmak adet gibi bir şey.

Nasilki boşanmalar da herkes el oluyorsa.Elbette beni kaç sene başında beklemiş büyütmüş annemle kayınvalide bir olmaz.Damatda anneme oğlan olmaz.Zaten saçmalık başta bu anne baba demek zorunda bırakılmak.Bunun saygıyla ilgisi de yok.Esimle kardeşmi oluyorumda annesi babası annem babam oluyor.Bu bana hep böyle saçma geldi kavram olarak .Zaten bu nedenle alternatif kaynana kayınpeder diye bı kelime bulmuş insanlar.Gercek şu ki aradaki saygıyı korumak gerek iki taraflı.Bu toplumda birbirine bayılıyormus gibi yapan birbirine eş kişisi için tahammül etmek zorunda kaldıkları bir tiyatroya dönmüş olay.İyi anlasanlari samimi olanlari çok az da olsa sayıları ayrı tutuyorum.Evet malesef 30 sene sonra kızımla evlenen damada oğlum desemde önce can sonra canan gibi ilk anlasmazlikta kızımı düşünürüm.Kizim ayrılırsa ilerde asla görüşme anne derse öyle olur.Yani malesef evlat ile mukayese edilmez edilmemeli .Sizinde kendi ana baba kardeşleriniz yerine koyamamaniz normal geldi.Saygi mesafe olmadığı sürece sorun olmaya devam eder her iki taraflada

Görümcem yok ama olsaydı da aramı iyi tutardım politik olmak lazım👍🏻sonuçta kocamın kardeşi
Fakattt çok içli dışlı olunmamalı
Kendim görümceyim gelin (7 senelik) bir kere bile hal hatır sormaya aramaz bende onu aramam ama abimle aram iyidir sıkılıkla görüşürüz konuşuruz
Arayan hal hatır soran dost kazanır
Aramayanda kendi bilir 😃

Benim aranın iyi olmasından anladığım saygılı olmak mesafeyi korumak ve asla onların kızı yada oğlu olmadığını unutmamak.Aralari çok iyi olanlarda bile bir çıkar çatışmasına bakıyor olay.Kan bağı yok yani gelinle kaynana damatla kaynana arasında.Bilmem kaç sene sonra bir imza ile hayatınıza girmiş bir imza ile de çıkacak insanlar.Bu toplumda sanki eşlerin ilişkisi mükemmelde görümce baldız tarzı ilişkiler mükemmel olsun.Bana hiç samimi gelmiyor.Cevremde gelinine kızım diyenlere bakıyorum o kadar iğreti ki ....Yani bide kendi kızına kızım derken dinleyin.Bence insanları salmak lazım ya rahat bırakmak.Beni seviyorsa içinden geliyorsa anlasiyorsak anne desin damat yada gelin.Zorlamaktan hep bunlar insanların içinden gelmiyor .

Kv niz şaka mi 😳😳😳

Okurken kendi kız kardeşimin yaşadıklarını gördüm resmen. Bu kadar mı benzer. Kardeşim evleneli daha 5 ay olmadı. Kaynanası o kadar iyi görünümlü bir ikiyüzlüymüş ki, oğluna arkadan lafları söylüyor, kardeşime gelince de melek oluyor.
Neler neler yaptı.
Kardeşim panik atak nedir bilmezdi, bu kadının yaptıklarından birkaç kez panik atak geçirip acile bile gitti.
Misafiri gelse seni görmek istiyorlar diyip kardeşimi çağırdı en son. (Sürekli yaptığı bu ayrıca: düğüne gitse gelin hafta içi gelin, hafta sonu bana gelin, burada yatın, karı koca çalışıyorlar 8 saat, oğlu işten sonra kaç kez gidiyor. Yeni evliler hala bakın)
Arkadaşların beni görse ne olur görmese ne olur dedi , kadın da ağzındaki bakla meğer bana yardım edersin demiştim dedi. Kardeşimi gelmediği için inat olmakla suçladı, oğluna söylemiş hep. Hatta o kadar ileri gitti ki oğluna neden evlendin keşke evlenmeseydin oğlum nerede, gelin aldı oğlumu aldı elimden demiş... Tiksindirici ve kardeşime üzülüyorum. Ana kuzusu oğlanlar evlenmesin! Anasının dibinde otursunlar. Oğlan annesine kıyamıyor her dediğine evet deyince huzursuzluk başlıyor.
Böylelerini, sizin kayınvalideniz gibilerini aramaya filan hiç gerek yok. Uzak dursun. Tavrınızı belli edin. Eşiniz de ne kadar ciddi olduğunuzu görsün.

Görümcem yok ama olsaydı da aramı iyi tutardım politik olmak lazım👍🏻sonuçta kocamın kardeşi
Fakattt çok içli dışlı olunmamalı
Kendim görümceyim gelin (7 senelik) bir kere bile hal hatır sormaya aramaz bende onu aramam ama abimle aram iyidir sıkılıkla görüşürüz konuşuruz
Arayan hal hatır soran dost kazanır
Aramayanda kendi bilir 😃
Aynı şekilde bende görümceyim, gelin aramayı konuşmayı sevmediğini söyler, ben abimi doğal olarak aradığımda seni arıyor beni neden aramıyor deyip onu aramamı bekledi abim de bana bunu söyledi. Aradım da kaç kez. Ama güzellemesi uzun sürmedi çünkü mesafe isteyen görümceleri sevmeyen biri.
Abimle konuşurum ama bende arayıp sormam. Kendi görümceme de ziyarete gidip aramı da iyi tutan biriyim eşim için çünkü.

Kayınvalidem ve kendi babam da dahil hiçkimseyi durduk yere aramam. Arayamam. Ne konuşacağım ki eee nasılsın daha da nasılsın mı diyeceğim? 😀 He konuşacak konum varsa günde 3 kere bile ararım ama yoksa 6 ay bile aramadığım olmuştur.

Okurken kendi kız kardeşimin yaşadıklarını gördüm resmen. Bu kadar mı benzer. Kardeşim evleneli daha 5 ay olmadı. Kaynanası o kadar iyi görünümlü bir ikiyüzlüymüş ki, oğluna arkadan lafları söylüyor, kardeşime gelince de melek oluyor.
Neler neler yaptı.
Kardeşim panik atak nedir bilmezdi, bu kadının yaptıklarından birkaç kez panik atak geçirip acile bile gitti.
Misafiri gelse seni görmek istiyorlar diyip kardeşimi çağırdı en son. (Sürekli yaptığı bu ayrıca: düğüne gitse gelin hafta içi gelin, hafta sonu bana gelin, burada yatın, karı koca çalışıyorlar 8 saat, oğlu işten sonra kaç kez gidiyor. Yeni evliler hala bakın)
Arkadaşların beni görse ne olur görmese ne olur dedi , kadın da ağzındaki bakla meğer bana yardım edersin demiştim dedi. Kardeşimi gelmediği için inat olmakla suçladı, oğluna söylemiş hep. Hatta o kadar ileri gitti ki oğluna neden evlendin keşke evlenmeseydin oğlum nerede, gelin aldı oğlumu aldı elimden demiş... Tiksindirici ve kardeşime üzülüyorum. Ana kuzusu oğlanlar evlenmesin! Anasının dibinde otursunlar. Oğlan annesine kıyamıyor her dediğine evet deyince huzursuzluk başlıyor.
Böylelerini, sizin kayınvalideniz gibilerini aramaya filan hiç gerek yok. Uzak dursun. Tavrınızı belli edin. Eşiniz de ne kadar ciddi olduğunuzu görsün.
Kardeşiniz kaynımla evlenmiş olabilir mi?
Bu anlattığınız kişi kaynanam çünkü 😏

Seni seviyorum demek mi …. Abart 😂

eşimin ailesini çok severim, kaç yıllık gelinleriyim şu zamana kadar hiç bir problemimiz olmadı şükür. saygılı ve seviyeli insanlar. Ama hemen hemen hiç aramam. Eşim varken çocukları göstermek için birlikte ararız bunun haricinde bir iletişimimiz çok önemli bir şey olmadıkça olmaz. Eşim de benim aileme karşı öyle, durup dururken aradığını hiç görmedim. Kimse de beklemez. Böyle iyiyiz.

Neler neler yaptı.
Beni de hep çağırır ama açıkça belli eder yardıma çağırdığını. Misafir gelince herkes prenses gibi oturur ben iş yaparım. Görümcelerim de yapar ama haklarını yemiyim. Ama eltim hiçbir işe elini sürmüyor ona bir şey diyen yok. Çok ağır konuşmuş o da benimki o kadar ağır konuşamaz kötü gözükmekten korkar 😂 En fazla laf sokuyor o da kimse yokken.

X