Börekler Lahmacun Böreği-BAĞDAT BAHARAT SPONSORLUĞUNDA

Siyasetten kafamı kaldırıp buraya bakamıyorum. bak baksamda bulamıyorum :KK53:
Yeni konuda etiketleyebilir msin rica etsem pilis:KK17:
Köfteler yeni konumuz.Açılmadı henüz.Açılsın orada etiketlerim canım.:KK66:Yemekteyiz Soframız Benim Mutfağım başlığındayız:)

adra adra tebrikler :) ben yaşadığım yerde yufka olmadığından yapamıyorum bunları
Ama tariflerin çok güzel
Beni de yeni tariflere etiketlersen çok sevinirim

adra adra tebrikler :) ben yaşadığım yerde yufka olmadığından yapamıyorum bunları
Ama tariflerin çok güzel
Beni de yeni tariflere etiketlersen çok sevinirim
Teşekkür ederim canım.:KK36:Nerede yaşıyorsun yurtdışı olmalı.:KK22:Biraz önce kurabiye ekledim.Şimdi etiketliyorum seni.:KK66:

Teşekkür ederim canım.:KK36:Nerede yaşıyorsun yurtdışı olmalı.:KK22:Biraz önce kurabiye ekledim.Şimdi etiketliyorum seni.:KK66:
Tamam çok teşekkürler bakıyorum hemen :) evet İspanya ve ne yazıkki ve yoğurt bile zor bulunuyor salça yok vs.

Tamam çok teşekkürler bakıyorum hemen :) evet İspanya ve ne yazıkki ve yoğurt bile zor bulunuyor salça yok vs.
Ne zordur salça ve yoğurt olmayışı.Yoğurdu buradan az maya götürüp hazır sütten mayalayabilirsin aslında.Her seferinde mayalık ayırarak devam ettirebilirsin.Yani hiç yoktan iyidir:)

Ne zordur salça ve yoğurt olmayışı.Yoğurdu buradan az maya götürüp hazır sütten mayalayabilirsin aslında.Her seferinde mayalık ayırarak devam ettirebilirsin.Yani hiç yoktan iyidir:)

Düşündüm aslında ama sonra hiç yoğurt yapma deneyimim yok diye vazgeçtim
Gerçekten salça ve yoğurt olmayışı çok etkiliyor
İnce bulgur yok
Bol bol domates sosları konserveler var ama salça gibi değil
Bakalım bir yol bulmak lazım

Düşündüm aslında ama sonra hiç yoğurt yapma deneyimim yok diye vazgeçtim
Gerçekten salça ve yoğurt olmayışı çok etkiliyor
İnce bulgur yok
Bol bol domates sosları konserveler var ama salça gibi değil
Bakalım bir yol bulmak lazım
Tek çare buraya gelince götürebildiklerini götürmek galiba.:KK51:

Ellerinize sağlık ve sanırım birinci oldunuz tebrik ederim :)

Tarifi gerçekten begendim diyette belli bi yere gelim hemen denicem :KK48:
(Diyetteyken bu topikte ne işim var bende bilmiyorum :KK23:)

Ben birşey sormak istiyorum çok pişirmiyoruz altı biraz beyaz kalacak dediniz ya bu sürede kıyma tamamen pişiyor mu ?
Teşekkür ederm şimdiden :)

Ellerinize sağlık ve sanırım birinci oldunuz tebrik ederim :)

Tarifi gerçekten begendim diyette belli bi yere gelim hemen denicem :KK48:
(Diyetteyken bu topikte ne işim var bende bilmiyorum :KK23:)

Ben birşey sormak istiyorum çok pişirmiyoruz altı biraz beyaz kalacak dediniz ya bu sürede kıyma tamamen pişiyor mu ?
Teşekkür ederm şimdiden :)
Evet birinci oldum çok teşekkürler.:KK36:

Diyetinizde kolaylıklar diliyorum.Ödül olarak yaparsınız kendinize:)

Altını çok pişirmiyoruz derken kıpkırmızı kızarması diye beklemeyin manasında dedim.Yoksa kurur.Yağlı kağıttan dolayı çok kızarmıyor bu yüzden size pişmemiş gelebilir.Altı beyaz görünebilir üstünün piştiğini görünce hemen alın.:KK66:

Evet birinci oldum çok teşekkürler.:KK36:

Diyetinizde kolaylıklar diliyorum.Ödül olarak yaparsınız kendinize:)

Altını çok pişirmiyoruz derken kıpkırmızı kızarması diye beklemeyin manasında dedim.Yoksa kurur.Yağlı kağıttan dolayı çok kızarmıyor bu yüzden size pişmemiş gelebilir.Altı beyaz görünebilir üstünün piştiğini görünce hemen alın.:KK66:

Evet ödülüm bu olmalıııııı:KK9:
Teşekkür ederim deneyecem inşaAllah:KK68:

adra adra Bugün yaptım. İzlenimlerimi anlatıyorum. :kk77::kk77:
Benim gibi gözü doymadan karnı doymayanlardansanız, yine de ölçüye sadık kalın, abartmaya lüzum yokmuş meğer :KK70:
Yufkayı bile 5 tane aldım, kıyma desek 600 grama yakın :KK70:
İlk postayı aynı tarifteki gibi 2 yufkayı üst üste koydum, sonra küçük bir kase ile kestim.
Ancak ben sabırsız bir insanım, kalanlarda kolaya kaçtım :KK70: 1 yufkayı ikiye katladım; yan yarım ay şeklinde oldu. Bir güzel harcı yaydım üstüne.
Çok çok kısa sürede pişiyor (özellikle ilk tepsiden sonra fırın iyice sıcak olduğu için). İlkini atıyorum 15 dkda pişirdiyse, diğerleri 7-8 dakikada pişti.
Hepsini de bitirdik :KK70:
Çok teşekkürler tarif için.
Ha ayrıca kıyma zaten yağlı olduğu için ben tarifteki diğer yağı koymadım, içine sarımsak da rendeledim. Hoppa

adra adra Bugün yaptım. İzlenimlerimi anlatıyorum. :kk77::kk77:
Benim gibi gözü doymadan karnı doymayanlardansanız, yine de ölçüye sadık kalın, abartmaya lüzum yokmuş meğer :KK70:
Yufkayı bile 5 tane aldım, kıyma desek 600 grama yakın :KK70:
İlk postayı aynı tarifteki gibi 2 yufkayı üst üste koydum, sonra küçük bir kase ile kestim.
Ancak ben sabırsız bir insanım, kalanlarda kolaya kaçtım :KK70: 1 yufkayı ikiye katladım; yan yarım ay şeklinde oldu. Bir güzel harcı yaydım üstüne.
Çok çok kısa sürede pişiyor (özellikle ilk tepsiden sonra fırın iyice sıcak olduğu için). İlkini atıyorum 15 dkda pişirdiyse, diğerleri 7-8 dakikada pişti.
Hepsini de bitirdik :KK70:
Çok teşekkürler tarif için.
Ha ayrıca kıyma zaten yağlı olduğu için ben tarifteki diğer yağı koymadım, içine sarımsak da rendeledim. Hoppa
Sen baya baya lahmacun ustası gibi çalışmışsın canım.:-)Bazen sıkılıp kolaya kaçabiliyoruz:)Şekli önemli değil nasılsa mideye gidiyor.:KK53:Dediğin gibi ikinci tepsi daha çabuk pişiyor.Sarımsak da eklenebilir güzel olur.Denemene ve beğenmene çok mutlu oldum canım.Çok teşekkürler yorum yazdığın için.:KK200:

Sen baya baya lahmacun ustası gibi çalışmışsın canım.:-)Bazen sıkılıp kolaya kaçabiliyoruz:)Şekli önemli değil nasılsa mideye gidiyor.:KK53:Dediğin gibi ikinci tepsi daha çabuk pişiyor.Sarımsak da eklenebilir güzel olur.Denemene ve beğenmene çok mutlu oldum canım.Çok teşekkürler yorum yazdığın için.:KK200:
Sarımsak benim baş tacımdır, bayılırım. Evden çıkmayacağımız zamanlar muhakkak yer, yediririm :KK70:
Dolmaya, sarmaya, soslara konabilecek her şeye eklerim. Zaten sağlık için de çok faydalı. Ben uzun uzun girp olduğumu, yatak döşek yattığımı bilmem hiç. Eşimden bile bulaşmaz bana. Açıkçası bu durumu sarımsak tüketimimle bağdaştırıyorum; doğal antibiyotik çünkü.
Asıl tarif için ben teşekkür ederim. Hoppa

X