Börekler Lahmacun Böreği-BAĞDAT BAHARAT SPONSORLUĞUNDA

Cidden cok guzel olmus ellerinize saglik ama bu bildigin lahmacun? :KK64:
Teşekkür ederim.:KK36:Diğer bazı tariflere bakarsanız çok benzer börekler var.Sadece şekil farklılığı ve içine veya üstüne kullanılan malzeme farkı var.Bu yufkadan olduğu için lahmacun böreği diye geçiyor.

Adracığım ellerine sağlık,evde zaman zaman bende lahmacun yaparım ama hamuru hep dert olmuştur benim için.Hazır yufkayla yapmak hiç aklıma gelmemişti,iyi fikir,sevdim ben bu işi,en kısa zamanda senin tarifinle deneyeceğim,teşekkürler.:KK58:
Evde lahmacun yapmak hamurundan dolayı gerçekten zor oluyor canım.Yufkayla çok pratik oldu.Umarım yapınca beğenirsin.Çok teşekkür ederim güzel yorumuna.:KK36:

Eline sağlık Adracım...bişey sormak istiyorum, 2 yufka arasına hiçbirşey sürülmüyor mu?yada sürülebilir mi?

yufka ınce yaa sıkıntı olmuyor mu acaba adra
1 yufka değil 2 tane yufkayı üst üstte koyuyorsun canım.Bir sıkıntı olmuyor.:KK66:

Eline sağlık Adracım...bişey sormak istiyorum, 2 yufka arasına hiçbirşey sürülmüyor mu?yada sürülebilir mi?
Yok canım hiçbirşey sürülmüyor.Çok yağlı olur ve hafif çıtır olması lazım.Malzemenin içinde yağ var.Malzeme de onu yumuşatıyor zaten gerek yok.Sürülmemesi fikrindeyim.Teşekkür ederim ayrıca.:KK36:

Merhabalar.:KK54:Son anda katılmaya karar verdim:)

Katılan arkadaşlarıma başarılar dilerim.

LAHMACUN BÖREĞİ

MALZEMELER

4 adet yufka
300 gr. dana kıyma
1 adet büyük boy soğan
3 adet orta boy domates
2 adet sivri biber
1 çorba kaşığı biber salçası
1 çorba kaşığı domates salçası
2 yemek kaşığı sıvıyağ
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı pulbiber
1 çay kaşığı kırmızı toz biber
1 çay kaşığı kimyon
9-10 dal maydanoz
1 tatlı kaşığı tuz
(Baharatları damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.)

Eki Görüntüle 1667991

Kıymamızı derin bir kaba alıp robotta ince çektiğimiz soğanı ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1667994

Robotta ince çektiğimiz yeşil biberleri ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1667995

Kabuklarını soyup küçük küçük doğradığımız domatesleri ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1667996

Domates ve biber salçasını ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1667997

Doğradığımız maydanozu,tuzu,karabiberi,pulbiberi,kırmızı toz biberi,kimyonu ve sıvıyağı ekliyoruz.

Eki Görüntüle 1667998

Bütün malzemeyi güzelce karıştırıyoruz.

Eki Görüntüle 1667999

2 tane yufkayı üst üste koyuyoruz.

Eki Görüntüle 1668000

Küçük çorba kasesini ters çevirip bıçak yardımıyla yuvarlak yufkalar elde ediyoruz.

Eki Görüntüle 1668002
Eki Görüntüle 1668003

Kaşık yardımıyla hazırladığımız içi yufkaların üzerine yayıyoruz.

Eki Görüntüle 1668004

Fırın tepsisine yağlı kağıt serip yufkaları 230 derece fırında pişiriyoruz.

Eki Görüntüle 1668009

Lahmacun böreklerimiz hazır.Soğan ve ayranla birlikte servis ediyoruz.

Eki Görüntüle 1668011
Eki Görüntüle 1668012
Eki Görüntüle 1668013
Eki Görüntüle 1668014

BAĞDAT BAHARAT​

Bağdat Baharatları'nın kurucusu ve bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Mustafa Danacı; 1951 yılında Sivas'ın Yağbasan Köyü'nde doğdu.Türkiye'de hiç olmayan Baharat Fabrikasını kurmaya karar verir. 1989 yılında Sincan Organize Sanayii'nde 10.000 m2 üzerine 3500 m2 kapalı alanda Bağdat Baharatları fabrikasını kurarak, hedefini kalite, sistem ve dürüstlük ilkesine dayandırıp buna teknoloji ve bilimselliği de katarak, en kaliteli ürünleri tüketiciye sunmayı temel prensip edinip bir yemin belgesi haline getirmiş ve firmanın kalite politikasını da bu esaslar üzerine kurmuştur.

Mustafa Danacı hayatta en kuvvetli sermayenin dedesinin ve babaannesinin öğütleri; çok çalışmak, dürüstlük, disiplin, güvenilirlik olduğuna inanıyor. Dedesi ve Babaannesinin hayır dualarını da hiç eksik etmiyor ve en önemli özelliklerinden biri; işi sıkı takip, kalite ve araştırmayı hep ön planda tutmuş olmasıdır. Bu ilkelerde Bağdat Baharatları'nın 2. fabrikasını Kahramanmaraş'ta 30.000 m² üzerine kurarak hem yurtdışına açılmasını hem de 500'e yakın personeli ile TSE, ISO 9001:2000 ve ISO 22000 belgelerini alarak Türkiye'nin önde gelen bir numaralı baharat firması olmasını sağlamıştır.

Çok iyii yaaa :kk77: ellerine sağlık canımm yarışmada başarılar :KK200:

Çok orijinal olmuş :KK9:
Şimdi öğlen yemekte olsaydı ne giderdiii ımmm :kk77:

X