Lanet olası ben

Tam anlamadım sen gerçekten evini çocuklarını ihmal ediyor musun?
Yoksa eşin seni bunlarla itham mı ediyor?

Hanfendi siz ağır manipülasyon altındasınız diğerleri de söylemiş zaten. Siz çalışan bi kadinsiniz ev temizliği, çocuk bakımı, yemek vs tek başına sizin göreviniz değil bunlar, o alkolik kocanız da padişah değil siz ona layık olmak için kendinizi paralamak zorunda değilsiniz lütfen gözünüzü açın. Öncelikle telefonunuza kades uygulamasını indirin, eşiniz yeniden bağırmaya kavga çıkarmaya bira şişesi falan fırlatmaya başladığında ya da size bişey yapmaya kalkarsa uygulama üzerinden polis çağırın. Ayrıca kavga anlarında yapabiliyosaniz ses kaydı alın, kocanizin hakaretlerini ve psikolojik şiddetini mahkemede kanıtlayan ilmek için. Ev değil sizinki resmen zindan, eşiniz sizi ayağının altına almış cigniyo da cigniyo canıniza yazık kendinize gelin bırakın siciline işlerse işlesin onu da o düşünsün bi zahmet, döverse vs kesinlikle darp raporu alın, sizi gerçekten evden atarsa polise gidin, delil toplamaya çalışın

Bende cok tembelimdir.
Bir de hamileyim simdi valla yerimdeb kalkasim yok..
Bir de oglum var 4.5 yasinda.
Esimde ben tembelim diye gunde 15 bira icmiyor yani hic icmiyor hatta..
Paylastik is bolumu yaptik ben yavas yavas yapiyorum iste.
Beni bu sebepten evden atamaz ama istiyorsa kendisi gidebilir bize bir bakici bulup..
Esiniz normal degil..

Bunun adi gaslighting. Biraz arastirin isterseniz. Ha esiniz narsist ya da degil onu burdan bilemeyiz ama size uyguladigi sistematik manipulasyonun adi gaslighting

Uzun bir yazı olacak, baştan uyarayım ona göre okumak istemeyenler şimdiden çıkabilir. Noktaya virgüle boşluğa çok dikkat edebileceğimi sanmıyorum, yazdıklarımda çok hata olabilir. Zira gözlerimde yaşlar varken görüşüm çok net değil. Kusurum olursa şimdiden affola. Nerden başlasam da bilemiyorum dağınık bir yazı olacak galiba. Daha çok kendim için yazıyorum çünkü bana benden başka hiç kimse yardım edemez. Şu yazıyı yazarken birşey olsa ve ben buharlaşıp havaya karışsam keşke. Yok olsam.
Gerizekalının tekiyim ben, aciz, beceriksiz, kimseye kendine bile faydası olmayan. Ruhum ben. Ruh gibiyim. Bu dünyada benden daha gamsız, benden daha isteksiz, benden daha tembel bir insan daha yok. Kime sorsanız benim hakkımda o bir ruh derler. Kimseye verdiğim birşey yok, çocuklarıma kocama bir faydam olmadığı gibi onlara engelim her konuda. Çocuklara sözümü geçiremiyorum, kuralım sistemim düzenim yok. Ben dürtülmesem 1 sene boyunca yattığım yerden kalkmam, telefon, kitap şeklinde hayatımı yaşarım. Her yaptığım tepkiyle dir. 12 yıllık evlilik hayatım boyunca kocama, evime, çocuklarıma onları mutlu edecek, içimden gelerek tek bir şey yapmamışımdır. Tepkiyle yapıldığı zaman da 3 gün sürer. Hep söz veririm, kandırırım, düzeleceğim derim bu verdiğim sözler 3 gün sürer. Daha sonra eski halime dönerim. Senelerce kocamı kandırdım ben. Değişeceğim dedim hep dalga geçtim onunla... Kocam benim yüzümden alkolik oldu. Hergün 8 bira içmeye başladı. Son 4 günde 60 tane bira içti. Eskiden bu kadar içmiyordu. Ve bugün kredim tükendi artık. İnandırıcılığı kalmadı. Artık gitmem lazım. Giderken de çocukların bakıcısı nı düşünmeli ve ayarlamalyım. Çünkü ben gidince annem bakamaz artık. Bu yazdıklarım benim düşüncelerim değil. Kocamın bana söyledikleri. Ve ben gecenin bu saati üzerimde montla oturuyorum. Ne zaman sokağa atılacağım diye. En son 1 saat süre vermişti. Sonunda sürükleyerek atarım diye. Acıdı galiba. Ve ben 40 yaşında ki eğitimli, işi gücü olan kadın düşünüp duruyorum. Ne yapacağım? Ameliyatlı ve karnımda hala dikişlerim varken. Belki de olmasa çoktan atmıştı beni. Bu sefer arabanın yedek anahtarını da aldı. Girip araba da uyuma şansım da yok geçen seferki gibi. Beni tutan şey, hatalıyım ben diye kendimi suçlayıp durmam mı acaba? Bilemiyorum...Her seferinde ben bu adamı mutlu edemiyorum haklı mı diyorum... Düzelirsem her şey çok mükemmel olur diyorum. Düzelemiyorum. Lanet olsun aynıyım hala... Hatalıyım ben ondan mı gidemiyorum. Ben neden gidemiyorum.
Psikolog desteği almayı deneyin kendi içinizde çok yanlız kalmışsınız herşey insanlar için olmak istediğin yerde değilmisin neden bu isteksizliğin mutsuzluğun bunun üzerine git bardağın dolu tarafını görmeye çalışsan biraz belki mutlu olmak için onca şeye sahipsindir çocukların varmış bu bile büyük nimet eşininde haklı tarafı da vardır belki sürekli birini yönlendirmek çok yorulur insan belli bir zaman sonra çay nasıl soğuyunca içilmez insan da öyle hala çok şanslısın toparlayıp hayattdan zevk almaya bak zaman çok kıymetli zindan etme kendine de çocuklarınada eşinede hemen eşinle konuş bi psikolog randevu alınsın

Uzun bir yazı olacak, baştan uyarayım ona göre okumak istemeyenler şimdiden çıkabilir. Noktaya virgüle boşluğa çok dikkat edebileceğimi sanmıyorum, yazdıklarımda çok hata olabilir. Zira gözlerimde yaşlar varken görüşüm çok net değil. Kusurum olursa şimdiden affola. Nerden başlasam da bilemiyorum dağınık bir yazı olacak galiba. Daha çok kendim için yazıyorum çünkü bana benden başka hiç kimse yardım edemez. Şu yazıyı yazarken birşey olsa ve ben buharlaşıp havaya karışsam keşke. Yok olsam.
Gerizekalının tekiyim ben, aciz, beceriksiz, kimseye kendine bile faydası olmayan. Ruhum ben. Ruh gibiyim. Bu dünyada benden daha gamsız, benden daha isteksiz, benden daha tembel bir insan daha yok. Kime sorsanız benim hakkımda o bir ruh derler. Kimseye verdiğim birşey yok, çocuklarıma kocama bir faydam olmadığı gibi onlara engelim her konuda. Çocuklara sözümü geçiremiyorum, kuralım sistemim düzenim yok. Ben dürtülmesem 1 sene boyunca yattığım yerden kalkmam, telefon, kitap şeklinde hayatımı yaşarım. Her yaptığım tepkiyle dir. 12 yıllık evlilik hayatım boyunca kocama, evime, çocuklarıma onları mutlu edecek, içimden gelerek tek bir şey yapmamışımdır. Tepkiyle yapıldığı zaman da 3 gün sürer. Hep söz veririm, kandırırım, düzeleceğim derim bu verdiğim sözler 3 gün sürer. Daha sonra eski halime dönerim. Senelerce kocamı kandırdım ben. Değişeceğim dedim hep dalga geçtim onunla... Kocam benim yüzümden alkolik oldu. Hergün 8 bira içmeye başladı. Son 4 günde 60 tane bira içti. Eskiden bu kadar içmiyordu. Ve bugün kredim tükendi artık. İnandırıcılığı kalmadı. Artık gitmem lazım. Giderken de çocukların bakıcısı nı düşünmeli ve ayarlamalyım. Çünkü ben gidince annem bakamaz artık. Bu yazdıklarım benim düşüncelerim değil. Kocamın bana söyledikleri. Ve ben gecenin bu saati üzerimde montla oturuyorum. Ne zaman sokağa atılacağım diye. En son 1 saat süre vermişti. Sonunda sürükleyerek atarım diye. Acıdı galiba. Ve ben 40 yaşında ki eğitimli, işi gücü olan kadın düşünüp duruyorum. Ne yapacağım? Ameliyatlı ve karnımda hala dikişlerim varken. Belki de olmasa çoktan atmıştı beni. Bu sefer arabanın yedek anahtarını da aldı. Girip araba da uyuma şansım da yok geçen seferki gibi. Beni tutan şey, hatalıyım ben diye kendimi suçlayıp durmam mı acaba? Bilemiyorum...Her seferinde ben bu adamı mutlu edemiyorum haklı mı diyorum... Düzelirsem her şey çok mükemmel olur diyorum. Düzelemiyorum. Lanet olsun aynıyım hala... Hatalıyım ben ondan mı gidemiyorum. Ben neden gidemiyorum.
Gerçekte bu evlilikte yada bu mutsuzluğunuzda tek suçlu sizmisiniz? Cevabınız evet ise değişmekten başka yolunuz yok.

Bende böyle sayılırım ne yazikki ciddi anlamda B12 ve demir eksikliğim var anemiyim çocukluktan beri tedavi görüyorum eğer ilaçları almazsam hayatta kalkmam yerimden kalkamam yani bence bı piskiyatr yada dahiliye bölümüne bir gidin kesinlkle

X