Lohusalık ve ailem

1 hafta ev işi yapmayın birşey olmaz. elinden geldiği kadar yapsın eşiniz. yemek buzluğa atın, olmadı hazır alın. annenize de doktor kızdı bu korona zamanı böyle kalabalık olmaz evde yollayacaksın herkesi, çok lazımsa bir kişi kalsın dedi diyeceksin. hala bahane bulup bişey olmaz derse, bişey oluyor deyip yollayacaksın hepsini. yardım için çağırıyorsunuz size kaygı ve stres olarak dönüyor durum. ne kadar saçma olduğunun farkında mısınız?

1 hafta ev işi yapmayın birşey olmaz. elinden geldiği kadar yapsın eşiniz. yemek buzluğa atın, olmadı hazır alın. annenize de doktor kızdı bu korona zamanı böyle kalabalık olmaz evde yollayacaksın herkesi, çok lazımsa bir kişi kalsın dedi diyeceksin. hala bahane bulup bişey olmaz derse, bişey oluyor deyip yollayacaksın hepsini. yardım için çağırıyorsunuz size kaygı ve stres olarak dönüyor durum. ne kadar saçma olduğunun farkında mısınız?
+1⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Bence haklisiniz, kimse kendi dogum yapacagi zaman zip zip yegenini dusunmek zorunda kalmamali bence de. Bir de yenidogan olacak evde 5 yasinda cocugun ne isi var, anneniz dusuncesizlik ediyor. En iyisi hepsini gonderip kendiniz bakmaniz (ben 2. Dogumumda 1 aylik olan yegenimin aglama sesine cinnet geciriyordum da)

Farkindayim cidden .. doktor annemin tanidigi ama malesef oyle.bi konu var 😒annemle konusunca da anlamiyor napicaz bilsem yeminle cok stresliyim .. simdi gittilsr evlerindeler pazartesi tekrar sana geliriz dedi o.gunde ben istemiyorum kafa dinlemek istiyorum sali gunude dogum var sonra full kalicaklarmis istemiyorumki .. valla Cildircam nasil cikicam bu isin icinden bilmiyorum

Bence haklisiniz, kimse kendi dogum yapacagi zaman zip zip yegenini dusunmek zorunda kalmamali bence de. Bir de yenidogan olacak evde 5 yasinda cocugun ne isi var, anneniz dusuncesizlik ediyor. En iyisi hepsini gonderip kendiniz bakmaniz (ben 2. Dogumumda 1 aylik olan yegenimin aglama sesine cinnet geciriyordum da)
Evet başına gelmeyen anlamaz cidden hic kafam kaldırmadı bugun biraz fazla abarttigim söyleniyo ama bunun sevmemekle ilgisi yok gerçekten daha simdiden ben doyurcam ben kucakliycm diyip gobegime cingirak salliyor cocuk yani anlamazki.birde inlami ugrasicaz

Evet başına gelmeyen anlamaz cidden hic kafam kaldırmadı bugun biraz fazla abarttigim söyleniyo ama bunun sevmemekle ilgisi yok gerçekten
Tabi ki oyle, yegenimi ben de cok seviyorum ama surekli ses hareket beni de yorup bunaltiyor. Bir de hayatimin en ozel zamanlarindan birini kim olursa olsun birine katlanarak gecirmek istemiyorum, bu da benim en dogal hakkim

Tabi ki oyle, yegenimi ben de cok seviyorum ama surekli ses hareket beni de yorup bunaltiyor. Bir de hayatimin en ozel zamanlarindan birini kim olursa olsun birine katlanarak gecirmek istemiyorum, bu da benim en dogal hakkim
Anneme ne desemki babami arayip ona anlatayim ben tek kalamam desin bencd

Sezaryen olacak esim malesef evle hic ilgilenmez ..
Ablamda yardim amacli degil gezme amacli geldi eminim cunku kendi sehrinde tanidik kimse yok cocugu birakip islerini halledecek kimse yok .. o daha ilk gunden cocugu anneme.birakip gezme derdine.dusmus bile
Yardıma gelmediyse geri gitsin evine senin yük çekecek halin mi var

Hayir hayir abartsanizda bu donem hayatinizda en cok abartabileceginiz dagilabileceginiz bir donem
Ne demek sizi bastirmak ne demek israrci olmak
Net bir sekilde konusun dogumda annen hastahaneye gelsin eve gelmesin sonrada 1 gece evde kalip donsun hastahanede bolbol yururseniz cabuk toparlarsiniz
Ablan carsida gezip gezip eve hastalik tasimasin
Yeni dogan bebegin yanina besmeleyle girilir birde uzerine salgin var dik durun ne istiyorsaniz oyle yasayin

Esimde baban sir tutamaz hemen yetistirir herkese istemedigini diyor
Kim neyi yetistirirse yetistirsin ama bence acik acik konusun anne ve ablanizla. Ben bu kalabaliga dayanamiyorum, kafam kaldirmiyor, huzura ihtiyacim varken strese giriyorum diyin. Anneniz de bi enteresan, size aman ne var bunda? Diyecegine ablaniza yenidogan bebek senin cocugun sesinden uyuyamaz huzursuz olur, senin cocukla ne isin var diyememis mi?

Esimde baban sir tutamaz hemen yetistirir herkese istemedigini diyor
Çözüm olacaksa bence sır tutmasa da olur. Ablana düz gürültüden rahatsız olup uyuyamadığını falan söylesen olmuyor mu? Güzelce dersin hamileliğe, hormonlarına bağlı bir durum olduğunu, kendisine teşekkür ettiğini sevdiğini falan. O kadar mı anlayışsız biri...

Çözüm olacaksa bence sır tutmasa da olur. Ablana düz gürültüden rahatsız olup uyuyamadığını falan söylesen olmuyor mu? Güzelce dersin hamileliğe, hormonlarına bağlı bir durum olduğunu, kendisine teşekkür ettiğini sevdiğini falan. O kadar mı anlayışsız biri...
Malesef anlamaz yanlis anlar ablam

Kim neyi yetistirirse yetistirsin ama bence acik acik konusun anne ve ablanizla. Ben bu kalabaliga dayanamiyorum, kafam kaldirmiyor, huzura ihtiyacim varken strese giriyorum diyin. Anneniz de bi enteresan, size aman ne var bunda? Diyecegine ablaniza yenidogan bebek senin cocugun sesinden uyuyamaz huzursuz olur, senin cocukla ne isin var diyememis mi?
Off annem anlar diye dusunmustum tum bunlar onun yüzünden zaten

Vallahi doğumda kimseyi istemedim yanimda diye bizatihi kendi annem küstü bana bi de gitti eşe dosta şikayet etti beni istemiyor diye 😒 gündüz eşimle bakıyorduk, akşam üstü ailelerden biri akşam yemeğini yapıp getiriyordu yemekten sonra kısa bir çay faslından sonra eve dönüyorlardı. Gece kalınsın istememişim diye küstü annem hayır emziren benim gece kalıp ne yapıyor insanlar anlamıyorum, belki de yaşamadığım birşey oluyor bilmiyorum. Acil birşey olursa size gelin kalın derim sizden mi çekineceğim merak etmeyin fln dedim.

Sonuç olarak sonra barıştı kendi kendine... Çok uzattım, özetle annene söyle gitsin alınan sonra barışıyor zaten bi şekilde.

X