Lohusalık ve Kayınvalide

Ben de sesini duydugum an giderim yanina. O ve gorumcelerim istiyorlar ki ben oturup kahvemi içmeye devam edeyim. Bir de ayy başladı bizimki yine koşturmaya diye dalga geçiyorlar. Valla Allah sabır versin bizim gibi olan herkese.

Hiç yapmadığım şeyler mesela çocuğu sevdirmiyomusum onlara halbuki her seferinde sevdi aldı kucağına tiksinmeme rağmen ellerini öptü ağzımı açıp bisey demedim beni arıyormuş telefonlarını acmiyomusum 1 kere acmadım emzirirken annemi aradı annem emziriyo dedi 10dk sonra eve geldi aciklamasini yaptim neden acamadigimin esime sanki 10dk sonra eve gelmemis bende hic acilama yapmamisim gibi bunları söylemiyo telefonlarimi acmadi diyo, o gelince annemle surat yapiyomusum onunla konusmuyomusum onu disliyomusum daha boyle bi sürü sey hic biri yasanmadı ama uydurmus kafasindan. Agresif davranamaz eşimden çekindiği icin ama duygu sömürüsü yapar iste aglar kabul etmez yalan soyledigini esimde o yüzden yüzleşmemi istemedi

Ay gercekten , nerde yetisiyo bu adamlar? Ne yedirip iciriyonuz ? , bizede söyleyin !
Valla hep böyle değildi sevgililik döneminde kıskançlık ve öfke problemi vardı yavaş yavaş tatlı dille sakinlikle bu hale getirdim kendisi bile şaşırıyor benim o hallerime nasıl katlandın diye

Açmadığınız telefonun açıklamasını yapmayın. kv direk söyleyin eşime beni şikayet ederek ne yapmaya çalışıyorsun diye.

Yerden göğe kadar haklısın arkadaşım da bebeğe kayınvalidenin bakmasına nasıl razı olursun ki?

Daha çok yıpranırsın maalesef.
İşte bi hata yapıp bu yüzünü göstermeden önce melek rolü yaparken izin verdik böyle konuştuk gerçek yüzünü ben hamile kaldıktan bi kaç ay sonra gösterdi maskeside doğumdan sonra düştü şimdi eşim o binadan oturuken nasıl gidip ben vazgeçtim sana çocuk baktirmiycam derim diyo öyle bi çıkmaza girdimki annemde sen sakin ol o 6 ay içinde kendisi aranızı bozucak bakmiycak çocuğa diyo

İyi de zaten aranız bozuk, kadın iftira atıyor. Bu kadına bebeğe baktırmayacağını söylemek neden zor olsun ki?

Birbirinizin yüzüne bakmamanız gerekirken bir de ona mecbur mu kalacaksın?

eşim o binadan oturuken nasıl gidip ben vazgeçtim sana çocuk baktirmiycam derim diyo öyle bi çıkmaza girdimki
Hakkınızda nasıl bir yalan söyleyip iftira attı? Bu muhatap olmak istememek için gayet haklı bir sebep değil mi? Tipik kaynana burun sokması değil, yalan ve iftira diyorsunuz.

Açmadığınız telefonun açıklamasını yapmayın. kv direk söyleyin eşime beni şikayet ederek ne yapmaya çalışıyorsun diye.
İşte yapmak istiyorum ama eşim bunları bildigini belli etme dedi rica etti. Demişki bunlari esine söyleme kız lohusa üzülmesin bu nasıl bi iki yüzlülük şimdi ben ona neden sikayet ettin desem eşime hemen gidip karısına yetiştirmiş muamelesi yapıcaklar benim söylemeden bunları bildigimi hissettirmem lazim.

İyi de zaten aranız bozuk, kadın iftira atıyor. Bu kadına bebeğe baktırmayacağını söylemek neden zor olsun ki?

Birbirinizin yüzüne bakmamanız gerekirken bir de ona mecbur mu kalacaksın?
O eşimin bana bunları anlattığını bilmiyor eşimde o yalan söylemiş ama sen bişey belli etme ben cevabını verdim bi daha arkandan konusamayacak dedi cevaplarını ben vereyim sen kötü davranma dedi belli etmemem içinde yalvardı onada üzülüyorum çünkü moreli alt üst oldu oda farkinda bakamayacaginin ama laf ağızdan bi kere çıktığı icin geri donemiyo 1 sene sonra burdan tasınmayı planliyo sanırım bulabildigi tek çözüm bu anneme yakın bi yerden ev tutmayı oda kabul etti

Benim kayınvalidenin ruh ikizi, kız kardeşi falan heralde sizin ki. Neredeyse her şey aynı. Tek fark kendi çocuğuma kendim baktım. Sizin gerçi anne şansınız var. Aslında bir bahane uydurup kalp kırmadan ona baktırmamanın yolunu bulabilseniz iyi olurdu. Böyleleri genelde şov ve dramaya o kadar kafa yoruyorlar ki bakarım, ederimleri hep fasa fiso* oluyor. Bir de yalan huyu varsa, çocuk düştü diyelim asla söylemez. Yedirme dediğini yedirir. Anneniz tek bakabilecekse baksın. Zaten iki ayrı kişi bir de akşam siz gerek yok. Ama gemileri yıkmayın, tatlı tatlı halledin. Çünkü annenizin bakamayacağı zamanlarda ihtiyacınız olur. Allah yardımcınız olsun. İşiniz çok zor.

Hakkınızda nasıl bir yalan söyleyip iftira attı? Bu muhatap olmak istememek için gayet haklı bir sebep değil mi? Tipik kaynana burun sokması değil, yalan ve iftira diyorsunuz.
Ben çocugu sevdirmiyomusum, o gelince surat asıyomusum, annemle o yokmus gibi davranip onu disliyomusum, telefonlarını açmiyomusum mesajina dönmüyomusum böyle yalanlar

Aynen eşimide arada bırakmadan bakmaması için bi yol bulmaya çalışıyorum ama bence bu daha fragman yeni doğum yapmışken böyle yaptiysa 6 aya kadar daha neler yapar sonundada ipleri kopartiriz diye dusunuyorum belkide bakmak istemiyo bilerek üstüme oynuyo ben baktirmak istemiyo oluyim diye bilemiyorum

Eee tamam o zaman eşin konuşsun. “Anne eşimi çok üzdün,iftira attın,lütfen uzak dur,bebeği sevmek istiyorsan getireyim,sev. Ancak bir daha eşimle muhatap olma,bebeğe bakmanı istemiyorum. Bunu da eşime söyleme,onun haberi yok. Ben kendim bu kararı aldım” desin.

Kendi annen de bakmasın. Tutun bakıcı.

Laf ağızdan bir kere çıksa ne olacak?
Kanun hükmünde mi?

Eşin senin bir sene değil bir ayda ne kadar üzüleceğini görmüyor mu?

Ben çocugu sevdirmiyomusum, o gelince surat asıyomusum, annemle o yokmus gibi davranip onu disliyomusum, telefonlarını açmiyomusum mesajina dönmüyomusum böyle yalanlar
Bu kadına huyunu bile bile yine de çocuk emanet ederseniz olacaklardan kimse değil, sadece siz sorumlu olursunuz. Göze almışsınız çünkü.

Olabilir de. Ben düz ve direkt biri olarak bu tiplerin kafasından geçenleri anlayamıyorum. Belki de sizi aşağı çekerek kendini yüceltiyordur. Ama bunları düşünecek ne enerjiniz ne psikolojiniz kalmaz. Bir de çocuk büyüteceksiniz. Yan binada da olsa mesafe koyun. Eşiniz sen yorulma istiyorum desin uydursun bir şeyler. Kendi delisiyle o uğraşsın.En olmadı bakıcı ayarlayın. Anneniz de yanında durur. Kadın sizin halinizden gram anlamıyor üstüne iftira, yalan dolan. Sizi bunalıma sokmasına izin vermeyin.

Ağlarken mi nefes alamadu

İşe girme çocuğuna kendin bak

Bence de yüzleşin. Kafanızda kurup durmayın. Biz benzer bir yalan olayı yaşadık yazın. Yalnız bizde tam tersi gelin kaynanaya iftira atmıştı. Yüzleşildi. Kaynana da diretmedi hayır ille böyle böyle oldu diye. Kendi aralarında ortak yolu buldular, devam ediyorlar. Bi saatten sonra %100 doğrulara bağlı kalmak faydalı olmayabiliyor. Ortak paydada buluşmak durumu kotarıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…