Lütfen bana yardımcı olun çok zor durumdayım ne yapmalıyım ..

Lansinoh gayet emiş gücü iyidir ben onunla da sagdim ve arttırdım .pat diye kesme sık sık emzirdikce zaten bebek daha iyi doyacak ve sütun artacak sagarakda arttırmış olacaksın. İlk önce CC sonra öğün olarak azalt verdiğin takviyeli. hatta sagdiginda süt de cikcrsa birtktirip mama yerine verebilirsin. Ben bu şekilde başardım şuan 11aylık ve hala 2 -3 satte bir emer . Senin memeden izlnmek istememsi aç olduğu anlamına her zaman gelmez.
Çok teşekkür ederim vakit ayırıp böyle güzel güzel yazdınız . İçim o kadar rahatladı ki . Rabbim de sizin gönlünüzü ferahlatsin . Gerçekten çok kötü bir psikoloji

Bebekler gazlari varsa da surekli araniyorlar. Durduk yere de araniyorlar. Agzinda meme dursun istiyorlar :) iciniz rahat etmiyorsa gece mama verin. Ama sutunuzun yeterli olduğunu dusunuyorsaniz araninca emzik verebilirsiniz
Mama vermek den yana sıkıntım yok kaşık biberonla basaramiyoruz mecbur normal biberonla veriyorum ve çok korkuyorum red olur mu memeyi diye . Biberonu hamilelik zamani çok araştırıp almistim como tomo markası epey de pahalı bı ürün demek ki içime dogmus

Ayrıca aklına bir soru takılırsa Facebook'da ücretsiz emzirmeye ilgili her soruya cdvap veren danışman var linki bırakıyorum katil istedigini sor bana çok faydası dokundu.

Tekrar çok teşekkür ederim mutlaka katilacagim

3 günlük bebeğim var . Sütum 3. Gün geldi ve 2 gün boyunca biberonla mama verdik . Aynı zamanda emzirme de yaptım . Sütüm geldi . Philips göğüs kalkani kullanıyorum iki emzirme arası kendiliğinden yaklasik 3 kaşık süt doluyor sarı renkli . Aynı zamanda huzursuz durduğu icin emzik de vemistim . Bugün sabahtan itibaren mama vermedim sadece emzirdim yaklaşık 2 buçuk saatte bir . Çünkü sütüm var göğüs ucu sıkınca bile cikiyor. Yaklaşık her memeyi 20 25 dk emdi . Gündüz huzursuz olmadan uyudu . Fakat akşam ne kadar emzirsem de uyutamadim . Ve emzirmeme rağmen surekli ağzıyla aranıyor ve ağlıyor . Biberonla mama hazırladım göğsüme sıktım aynı zamanda emzirdim tabi yine mama takviyesi almış oldu ve uyudu . Bu durum artık beni çok yoruyor . Acaba çocuğuma yetemiyormuyum ben düşüncesi mahvediyor . Aglayinca çok huzursuz oluyorum . Sadece meme emzirmek için ne yapmam gerekiyor . Emzik kullanmakla kötü mü ettim lütfen bana yardımcı olun
Ben 3 çocuk emzirdim emzik kullanmadım bence bırakmalısın daha yeni doğum yapmışsın çocuğun sancıları olabilir gazı olabilir 2 saatte bir deyil daha sık emzir sütünde artar bol su iç

Sütünüz varsa bence doyuyordur. Kümelenmiş besleme diye aratın Google’dan. Ben biraz ona benzettim. Bebekler ilk günlerde sürekli memede olmak istiyor. Aç olmasalar da sizin sıcaklığınızı arıyor olabilir. Gaz olduğunu düşünmüyorum daha çok erken. Benim bebeğim de böyleydi. Akşamları bir o memeye bir o memeye saatlerce emzirdiğimi hatırlıyorum. Meme başına 45 dakika civarı emdiği bile oluyordu.

Ben yurtdışındayım buradaki ebeler doğum kilosunu geçmeden emzik verme demişti. O yüzden 10 gün bekledim. Emziği biraz azaltabilirsiniz isterseniz

Tok bebek uyur aç uyumaz diye bişey yok. Ben eminim doydugundan bebeğim ek gıda aliyor üstüne benide emiyor Genede uyumuyor sık sık uyaniyor. Bunu böyle diyince yeni anneler aç bebeğim uyumuyor diye düşünüyor. Yanlış yönlendirme yapmayalım lütfen. Mama öcü değil evet . Fakat gerektiğinde kullanmak lazım. Bir tabak sebze yemeği ve bir tabak mantıyı düşünelim. Sebze anne sütü daha sağlıklı mantı mama. Mantıyı yediğimizde şişip oturuyor bebek uyuyor fakat sebzeyi yiyince okadar doygunluk hissi vermez ama daha sağlıklıdır. Sık sık uyanmasi emme isteği sadece açlikdan değil korkudan üzüntüden sikildigindan üşüdugunden terlediginden anne kokusu çekme isteğinden yani her an emmek isteyebilri yeni doğan bir bebek. Çünkü memenin siyah yerindeki noktalardan anne karnındaki sıvının kokusu salgılanır okukuyu ister tanıdık gelir ondan dir memeyi alan bebek gözlerini kapatır. Sık sık emzirmesini tavsiye edin.
Isterseniz dikkatli okuyun. Bol bol emzirin, sutunuz yetmiyorsa mama takviyesi yapın demisim. Ustelik kafasina gore mama veremez. Doktorun soylemesi lazım. Yenidogan Bebek uyumuyorsa gazi vardir, actir ya da alti pistir. Cunku henuz cevrenin farkinda degildir. Bu bahsettiginiz seyler ilerleyen zamanlar icin gecerli.

Isterseniz dikkatli okuyun. Bol bol emzirin, sutunuz yetmiyorsa mama takviyesi yapın demisim. Ustelik kafasina gore mama veremez. Doktorun soylemesi lazım. Yenidogan Bebek uyumuyorsa gazi vardir, actir ya da alti pistir. Cunku henuz cevrenin farkinda degildir. Bu bahsettiginiz seyler ilerleyen zamanlar icin gecerl

Benimde sütüm yetmemisti ve bebeğim ateslenmisti. Bebeginiz aç kalamaz. Agliyorsa açtır. Tok bebek uyur. Mama zehir degil. Cevrenizde yorum yapanlari umursamayin. Bebeginizin kan sekeri dusmesin. Bol bol emzirin yetmiyorsa mama verin. Hipp kullaniyoruz, öneririm.
Sutunuzun yetmemesinden bebek ateslenmez . Mutlaka bir enfeksiyon vardır. Ağlıyorsa açtır tok bebek uyur siz dediniz. Yenidoğan bebeğin doyup doymadigini çişli bez ve kirli bezinden anlaşılır. Günlük 4- 5 bez cisli ve 1 TL büyüklüğünde kaka yapiyirsa tartıda kilosu yenidoğan (0-3 ay arası)icin haftada 150-200 Gr aliyirsa doyuyordur .ayrıca ilk hafta tartılır zaten. iki hafta sonunda doğum kilosuna erişen 1 aylık olduğunda 600-1000 Gr arası alan bebeğe anne sütü yetiyordur. Uyumuyorsa açtır diye bişey yoktur onu belirtmek istedim.

Sutunuzun yetmemesinden bebek ateslenmez . Mutlaka bir enfeksiyon vardır. Ağlıyorsa açtır tok bebek uyur siz dediniz. Yenidoğan bebeğin doyup doymadigini çişli bez ve kirli bezinden anlaşılır. Günlük 4- 5 bez cisli ve 1 TL büyüklüğünde kaka yapiyirsa tartıda kilosu yenidoğan (0-3 ay arası)icin haftada 150-200 Gr aliyirsa doyuyordur .ayrıca ilk hafta tartılır zaten. iki hafta sonunda doğum kilosuna erişen 1 aylık olduğunda 600-1000 Gr arası alan bebeğe anne sütü yetiyordur. Uyumuyorsa açtır diye bişey yoktur onu belirtmek istedim.
Bebeğim 3 gunlukken atesi çıktı ve doktor süt yetmemiş dedi. O kadar tahlil yapildi hicbirseyi yoktu. 2 gun hastanede süt vardi o yuzden yeteceğini düşündük. Ama eve geldigimiz gece bebeğim ateslendi. Ustelik sık sık kan şekerine bakip kontrol etmislerdi hastanedeyken.

3 günlük bebeğim var . Sütum 3. Gün geldi ve 2 gün boyunca biberonla mama verdik . Aynı zamanda emzirme de yaptım . Sütüm geldi . Philips göğüs kalkani kullanıyorum iki emzirme arası kendiliğinden yaklasik 3 kaşık süt doluyor sarı renkli . Aynı zamanda huzursuz durduğu icin emzik de vemistim . Bugün sabahtan itibaren mama vermedim sadece emzirdim yaklaşık 2 buçuk saatte bir . Çünkü sütüm var göğüs ucu sıkınca bile cikiyor. Yaklaşık her memeyi 20 25 dk emdi . Gündüz huzursuz olmadan uyudu . Fakat akşam ne kadar emzirsem de uyutamadim . Ve emzirmeme rağmen surekli ağzıyla aranıyor ve ağlıyor . Biberonla mama hazırladım göğsüme sıktım aynı zamanda emzirdim tabi yine mama takviyesi almış oldu ve uyudu . Bu durum artık beni çok yoruyor . Acaba çocuğuma yetemiyormuyum ben düşüncesi mahvediyor . Aglayinca çok huzursuz oluyorum . Sadece meme emzirmek için ne yapmam gerekiyor . Emzik kullanmakla kötü mü ettim lütfen bana yardımcı olun
Üç gün sütun dolu dolu gelmesi için çok erken emzir arkasından 30 cc mama hazırlayıp ver biberona alismasindan korkarsan şırınga yada kasıkla yavaş yavas ver böyle mama vermiyecem diye diretme bu sefer sarılık olur hiç gerek yok bence emzikte kolaylık ben veriyorum şuan oğlumun kırkı çıkmak üzere emzir mama ver şeklinde ilerliyorum

Üç gün sütun dolu dolu gelmesi için çok erken emzir arkasından 30 cc mama hazırlayıp ver biberona alismasindan korkarsan şırınga yada kasıkla yavaş yavas ver böyle mama vermiyecem diye diretme bu sefer sarılık olur hiç gerek yok bence emzikte kolaylık ben veriyorum şuan oğlumun kırkı çıkmak üzere emzir mama ver şeklinde ilerliyorum
Bugün mesela meme emmek istemedi ogleden sonra . Memeyi tutuyor bir çekiyor sonra yüzünü eksitip bırakıyor bende anlamadım neden böyle . 3 saattir emmiyor aç olması lazım ama meme istemedi emzik aldı ağzına ve uyudu

Her geçen gün yeni problem ekleniyor .. bugün de öğleden sonra emmek istemedi . Memeyi ağzına alıyor sonra yüzünü eksitiyor bu neden olur . Ve emmek istemiyor . Bu neden olur

Her geçen gün yeni problem ekleniyor .. bugün de öğleden sonra emmek istemedi . Memeyi ağzına alıyor sonra yüzünü eksitiyor bu neden olur . Ve emmek istemiyor . Bu neden olur
Meme reddi kaç gunlukdu bebek biberon ne marka olursa olsun meme reddi yapar. Emzikde öyle. Eğer bebeğinin emmessini istiyirsan emzik ve biberonu çöpe atmalisin.

Emzik ve biberon yapar maalesef sabırla emzirmeye calışın kucağınızda gezdireek emzirin

Henüz yaşadığım bir tecrübe değil ama dinlediğim bir uzman,kimdi hatırlamıyorum da 15 günden sonra emzik verilmeli diyordu
Emzik konusunda bir tavsiye verildiğini ilk kez duyuyorum. Diş çene dudak yapısını bozdugunu duymuştum ben hep. Bir de meme reddini.

Bende dünyaya alışmaya çalışıyor 20-25dk emiyor diyorsunuz bu arada yutkunma sesini vs duyuyorsunuzdur diye düşünüyorum. Ben her iki oğlumu 5dk zor emzirdim emmiyrolardi ama o kadar emmeye bile ilk 5gunluk kontrolde üstünde kilo almıştı. Tabi yutkunma, bez sayisi bunlarla anlayabilirsiniz

Meme reddi kaç gunlukdu bebek biberon ne marka olursa olsun meme reddi yapar. Emzikde öyle. Eğer bebeğinin emmessini istiyirsan emzik ve biberonu çöpe atmalisin.
Haklısınız ama şuan emzik vermezsem durmayacak susturamayacagim uyutamayacagim nasıl olacak çok uzgunum

Emzik ve biberon yapar maalesef sabırla emzirmeye calışın kucağınızda gezdireek emzirin
Biberon bıraktık 2 gündür vermiyorum . Ama emzik çok zor olacak nasıl biraktiracagim acaba . Aslında daha çok küçük 5 gündür emzikle beraber

Bende dünyaya alışmaya çalışıyor 20-25dk emiyor diyorsunuz bu arada yutkunma sesini vs duyuyorsunuzdur diye düşünüyorum. Ben her iki oğlumu 5dk zor emzirdim emmiyrolardi ama o kadar emmeye bile ilk 5gunluk kontrolde üstünde kilo almıştı. Tabi yutkunma, bez sayisi bunlarla anlayabilirsiniz
Bizim de bez sayımız gayet güzel kontrol de kilomuz da iyi çıktı ama bugün meme konusunda huzursuz

Bazı bebeler meme ağzında çıksın istemez. Sakin olun emzirin. Emzirme danısmanları doyduktan sonra da bir sonraki öğünün siparişini vermek icin emmeye devam eder derler.
Emzirenanne var instagramda özgülkakir var bi bakın paylaşımlarına. Sakin olun.
Bebek eee altın tok sırtı pek hadi uyu diyeceğimiz bir şey değil ilgi ilgi ilgi. Bazısı daha çok ilgi ister.

X