Lütfen bana yardımcı olun çok zor durumdayım ne yapmalıyım ..

Bugün mesela meme emmek istemedi ogleden sonra . Memeyi tutuyor bir çekiyor sonra yüzünü eksitip bırakıyor bende anlamadım neden böyle . 3 saattir emmiyor aç olması lazım ama meme istemedi emzik aldı ağzına ve uyudu
Birincisi yeni doğan o kadar aç birakilmaz canım ikincisi aç olan bebek sekeri düşünce uyanamaz şuan çocuğun topugunu burnunu çenesi sık uyandir emzirmeye çalış

Haklısınız ama şuan emzik vermezsem durmayacak susturamayacagim uyutamayacagim nasıl olacak çok uzgunum
Yenidoğan bebek okadar uzun süre aç kalamaz şekeri düşebilir mama verdiysende emmek istemez. Yenidogan bebeğe emzikde verilmez. Emmesi lazım. Yapması gereken emmek uzun uzun dönüşümlü memeni 10 dk aralıklarla emzir doyanakadar. Bu rutini bozma baktın hala doymuyor 3 tür yaptın 30 CC mama ver kaşık biberonla. Gündüz 1.bucuk saat gece 2 saat aralıklarla emzirmelisin ilk 40 gün . Bebeğin kilo almasi için beslenmesi lazım. Uyuyorsa uyandır soy ıslak mendille sil ama mutlaka emzir sık sık. Emzik sizde duruyorlar merak etme. Benim bebeğimde rmzik almadı mesela. Sartlama kendini kucakda yaşadı benim bebeğim 4 ay .zaten olması gereken sık sık uyanmasi ve emmesi bunu kabullenir sen eminimki sende rahat hissedersin. Öyle saatlerce uyumaz yenidoğan .gak dese guk dese meme ver uyur memede zaten .

Herkese cevapları için teşekkür ederim . Galiba bu süreçte mama ve meme ile devam edeceğiz . Benim korkum mamayı biberon la vermek meme reddine sebeb olması . Bunun için alternatif fikirleriniz var mı . Şırınga ile göğsüme damlatıp aynı anda emzirmeye çalışıyorum . Ama tabi biberonun verdiği doygunluk hisseni vermiyor olmalı ki biberon aldığında hemen uykuya yöneliyor . Ne yapabilirim mama için
Güzel anne ben de ayni seyleri yasadim. Biberonla mama verdim meme reddi falan olmadi 3 ay hem mama hem meme ilerledik sonra biberonu kestim sutumle ilerlicem dedim ve oyle de oldu hic kasma kendini bebisi de strese sokma. Mama da öcü değil emzik de öcü değil. Emzik de verdim hem de 3 günlüktü seninki gibi. Bu arada sadece biberonla daha çok ve rahat emebiliuor o yuzden daha rahat uyuyor. Sütünü sag biberonla ver mamayi 1-2 kez ver gunde hani doymadi diye huzursuz oldugunu dusunuyorsan. 3 ay sut sagdim biberona koydum verdim yeter ki sutun olsun sagdikca sut gelir. Hic strese girme her sey yolunda ve bu yasadiklarin normal .

Burda göğüs kapaklarında biriken bir süt var hala mama öcü değil deniyo. E bu kadar gelen süt umursanmıyo hala doymuyo diye düşünülüp mama veriliyosa biberon bebeye öcü maalesef.

Güzel anne ben de ayni seyleri yasadim. Biberonla mama verdim meme reddi falan olmadi 3 ay hem mama hem meme ilerledik sonra biberonu kestim sutumle ilerlicem dedim ve oyle de oldu hic kasma kendini bebisi de strese sokma. Mama da öcü değil emzik de öcü değil. Emzik de verdim hem de 3 günlüktü seninki gibi. Bu arada sadece biberonla daha çok ve rahat emebiliuor o yuzden daha rahat uyuyor. Sütünü sag biberonla ver mamayi 1-2 kez ver gunde hani doymadi diye huzursuz oldugunu dusunuyorsan. 3 ay sut sagdim biberona koydum verdim yeter ki sutun olsun sagdikca sut gelir. Hic strese girme her sey yolunda ve bu yasadiklarin normal .
İstisnalar kaideyi bozmuyor . Bence yanlış yönlendirmeyelim. Benim 3. Bebeğim ilk ikisinde sizin gibi yaptım üstüne meme ucu yaralariyla bağırarak emzirdim ikisi bir arada uzun sürmedi ve meme reddi başladı. . 3. De ne olursa olsun emsin dedim gene meme ucu yarası vardı ama biberon ve emzik vermeyerek yapabildim. Üst üste verilen biberon red yapar emzikde bunu bütün danışmanlar söylüyor .Mama da verdim kaşık biberonla 2. ay ve kilo alımı Cook fazla olunca azaltarak bitirdim. Kimse öcü demiyor mamaya. Ama emzik emerek boş boş uyuması demek yenidoğan bebeğin aç olmadı ihtimali olabilir diye uyarmak istedim.

Herkese cevapları için teşekkür ederim . Galiba bu süreçte mama ve meme ile devam edeceğiz . Benim korkum mamayı biberon la vermek meme reddine sebeb olması . Bunun için alternatif fikirleriniz var mı . Şırınga ile göğsüme damlatıp aynı anda emzirmeye çalışıyorum . Ama tabi biberonun verdiği doygunluk hisseni vermiyor olmalı ki biberon aldığında hemen uykuya yöneliyor . Ne yapabilirim mama için
Şırınga ile verebilirsiniz, aynı zamanda serçe parmağınızıda ağzına koyun yandan şırınga ile sıkın, şırınga insülin şırıngası olsun. Benim sütüm 2 gün gelmemişti mama vermiştik, sonrasında sütüm yeterli olana kadar gece yatmadan 1 biberon veriyordum, hem biraz uzun uyuyordu ben de dinleniyordum. 2. Ayı itibariyle sütüm çok fazla arttı taştı bu seferde 😅 mama ihtiyacı kalmadı kızım 16 aylık hala sütüm çok ve kızım emiyor. Sakin ol lohusa psikolojisi zordur hepsi geçiyor sütünde yetiyor mama da öcü değil rahat ol hangisi sana kolaysa öyle yap

İstisnalar kaideyi bozmuyor . Bence yanlış yönlendirmeyelim. Benim 3. Bebeğim ilk ikisinde sizin gibi yaptım üstüne meme ucu yaralariyla bağırarak emzirdim ikisi bir arada uzun sürmedi ve meme reddi başladı. . 3. De ne olursa olsun emsin dedim gene meme ucu yarası vardı ama biberon ve emzik vermeyerek yapabildim. Üst üste verilen biberon red yapar emzikde bunu bütün danışmanlar söylüyor .Mama da verdim kaşık biberonla 2. ay ve kilo alımı Cook fazla olunca azaltarak bitirdim. Kimse öcü demiyor mamaya. Ama emzik emerek boş boş uyuması demek yenidoğan bebeğin aç olmadı ihtimali olabilir diye uyarmak istedim.
Size katiliyorum istisnalar kaideyi bozmaz tabiki,kaldi ki uzmanlar bu yonde uyariyor haklisiniz ancak demek istedigim her bebekte aynisi olacak diye bir sey yok. Anne mecbur kalmissa ve bu onda stres yaratiyorsa biberonla mama ya da kendi sağdığı sütünü verebilir. Benim bebegimde de kilo alimi azdi doktorum anne sutu arti biberonla mama ver dedi. Biberon bebege daha kolay geliyor ama bu memeyi illa reddedecek demek degil. Emzik emerek bos bos uyumasi konusunda da aksi birsey soylemedim zaten sizinle. Emzik uykuya gecisi kolaylastiriyor sadece. Beslenmis oldugundan emin olduktan sonra sakincasi yok demek istiyorum ve emzigin meme reddi yaptigini pek duymadim acikcasi. Ben bebegimi Amerika da dogurmustum orda sutum hemen gelmeyince mama verdirdiler ve tahlil yapmaya gotururken de agzina emzik takiverdiler sormadan. Zaten biberonu surekli vermeyecekki mama meme beraber ilerleyecekler burada denge saglamak onemli diye dusunuyorum bebisin de kafasini cok karistirmadan. Sevgiler.

Size katiliyorum istisnalar kaideyi bozmaz tabiki,kaldi ki uzmanlar bu yonde uyariyor haklisiniz ancak demek istedigim her bebekte aynisi olacak diye bir sey yok. Anne mecbur kalmissa ve bu onda stres yaratiyorsa biberonla mama ya da kendi sağdığı sütünü verebilir. Benim bebegimde de kilo alimi azdi doktorum anne sutu arti biberonla mama ver dedi. Biberon bebege daha kolay geliyor ama bu memeyi illa reddedecek demek degil. Emzik emerek bos bos uyumasi konusunda da aksi birsey soylemedim zaten sizinle. Emzik uykuya gecisi kolaylastiriyor sadece. Beslenmis oldugundan emin olduktan sonra sakincasi yok demek istiyorum ve emzigin meme reddi yaptigini pek duymadim acikcasi. Ben bebegimi Amerika da dogurmustum orda sutum hemen gelmeyince mama verdirdiler ve tahlil yapmaya gotururken de agzina emzik takiverdiler sormadan. Zaten biberonu surekli vermeyecekki mama meme beraber ilerleyecekler burada denge saglamak onemli diye dusunuyorum bebisin de kafasini cok karistirmadan. Sevgiler.
Bu dediğiniz 10 bebekde 1 rinde oluyorsa neden riske atsinki. Ben üst üste verilen biberonun red yapacağını söylüyorum günde bir kere verirse memeyi unutmaz fakat memeden emmeyle biberondan emme şekilleri farklı olduğundan memeyi düzgün bosaltamayabilir. Kafasının karışmasına neden olabilir. Bir emzik bir biberon bir meme 3 farklı emiş şekli yenidoğan için alismasi zor. Sadece emerek eds ( emzirme destek sondasi bununda düşünebilir hem sütü artar hem anne sütü alır hemde takviyesini verebilir) yada kaşık biberonla bu süreci kolayca atlatabili. Emzige gelirsek emzikde verdim bebeğime fakat kabul etmedi. Buna bişey diyemem fakat gündüz 1.5 gece 2 satte bir beslerse sıkıntı olmaz. Emzikle geec 4 saat uyuması uyandırmamasi sakıncalı bunu belirteyim dedim. Teşekkürler. ☺️

Biberon olarak Philips avent anne göğsüne en yakın olan. Ben bebegimde kullaniyorum. Meme reddi hiç olmadı. Emzik hem vermek istemedim. Denegimde de bebeğim istemedi ben de emziği ısrarla vermedim. Almazsa almasin dedim.Siz sık sık emzirin, emzirdikce süt artıyor gerçekten. Sağim makinesi olarak hastane tipi kiralamistim ben. Gercekten süt kanallarini bile açtı diyebilirim. Mama verecekseniz bile önce emzirin gogsu boşaltın sonra mama verin. Ilk zamanlar 30 cc yetiyor. Ben emzirdigimi sanarken süt yetersiz gelmiş ve ateşi çıkınca anlamamistik. Acilde mama verdiler ve bir anda ateşi düşmüştü. O mamayi yerken nasıl ağladim, yetemiyor duygusuyla ama önemli olan bebeklerimizin sağlığı.

Mama vermek den yana sıkıntım yok kaşık biberonla basaramiyoruz mecbur normal biberonla veriyorum ve çok korkuyorum red olur mu memeyi diye . Biberonu hamilelik zamani çok araştırıp almistim como tomo markası epey de pahalı bı ürün demek ki içime dogmus
Como tomo gibi markalar sonrasi meme reddi yasanmiyor genelde.

Tek tek okuyorum güzel mesajlarinizi . Gerçekten bana yalnız olmadigimi hissettirdiniz. Yaklaşık 4 gündür sadece meme devam ediyoruz . Emzik ve biberon vermiyoruz . Bir hemşireyle danışmanlık yaptık online olarak sütümün yeterli olduğunu söyledi bizde böyle devam ediyoruz . Tek sorunumuz şuan gece ve gündüz uykusu kisaligi . Gece saat başı uyanıyor . Gündüz de en fazla iki saatte bir kalkıyor ve emmek istiyor iki göğsü de emziyorum toplam 20 dk suruyor . Ama emdikten sonra uykuya dalamiyor . Ben çok stres oluyorum böyle olunca da . İlk günler mama verince hemen uykuya geçiyordu çok rahattı ama böyle olunca bende çok uykusuz ve tedirgin oluyorum . Gece sadece 2 saat uykuyla ayakta duruyorum ne yapmalıyım sizce

Tek tek okuyorum güzel mesajlarinizi . Gerçekten bana yalnız olmadigimi hissettirdiniz. Yaklaşık 4 gündür sadece meme devam ediyoruz . Emzik ve biberon vermiyoruz . Bir hemşireyle danışmanlık yaptık online olarak sütümün yeterli olduğunu söyledi bizde böyle devam ediyoruz . Tek sorunumuz şuan gece ve gündüz uykusu kisaligi . Gece saat başı uyanıyor . Gündüz de en fazla iki saatte bir kalkıyor ve emmek istiyor iki göğsü de emziyorum toplam 20 dk suruyor . Ama emdikten sonra uykuya dalamiyor . Ben çok stres oluyorum böyle olunca da . İlk günler mama verince hemen uykuya geçiyordu çok rahattı ama böyle olunca bende çok uykusuz ve tedirgin oluyorum . Gece sadece 2 saat uykuyla ayakta duruyorum ne yapmalıyım sizce
Bu böyle 40 gün sürecek gece 2 saat arayla gündüzde 1bucuk saatte bir emzirmen lazım. Migdesi küçük bebeğin anne sütü sindirimi kolay olduğundan sık sık uyanmasi lazım emip tekrar uyuması lazım. Mama öyle değil tabiri caizse lop diye oturuyor migdesine ve sistiginden uyuyor.Şunu unutman bu geçici bir süre. az sabır hepimiz aynı süreçlerden geçtik. Bunun daha 2 ay atağı 4 ay atağı ki en fenası gece uyumak bilmezdi var . Sonrası kolay oluyor bebek sana sen ona alışıyorsun . Ama bu zamanlar gerçekten logusaligin verdiği pisikolojiyle zor geçiyor.esinden destek al sen emzir eşine ver o uyutsun. dönüşümlu iş birliği yapın benim eşim yıllık izin almıştı ilk 25 gün böyle idare etmiştik.kolay gelsin stres olma yumuşak ses tonunda şarkılar söyle ninniler soyle anlamıyor deme inan bana anlayacağı gün sana gülücük attığı an dünyaya bedel.herseyi unutacaksın.

Bu böyle 40 gün sürecek gece 2 saat arayla gündüzde 1bucuk saatte bir emzirmen lazım. Migdesi küçük bebeğin anne sütü sindirimi kolay olduğundan sık sık uyanmasi lazım emip tekrar uyuması lazım. Mama öyle değil tabiri caizse lop diye oturuyor migdesine ve sistiginden uyuyor.Şunu unutman bu geçici bir süre. az sabır hepimiz aynı süreçlerden geçtik. Bunun daha 2 ay atağı 4 ay atağı ki en fenası gece uyumak bilmezdi var . Sonrası kolay oluyor bebek sana sen ona alışıyorsun . Ama bu zamanlar gerçekten logusaligin verdiği pisikolojiyle zor geçiyor.esinden destek al sen emzir eşine ver o uyutsun. dönüşümlu iş birliği yapın benim eşim yıllık izin almıştı ilk 25 gün böyle idare etmiştik.kolay gelsin stres olma yumuşak ses tonunda şarkılar söyle ninniler soyle anlamıyor deme inan bana anlayacağı gün sana gülücük attığı an dünyaya bedel.herseyi unutacaksın.
En başından beri gerçekten yorumlarınız bana ışık tutuyor Allah razı olsun . Keşke sizinle tanışma şansımız olsa bu süreçte gerçekten çok ihtiyacım var tecrübeli yorumlara ve desteğe sizin için de sıkıntı olmazsa Instagram dan iletişimde olabilir miyiz

Gerek kalmamasına sevindim fakat meme reddinden korkan anneler normal biberon değil kaşık biberon vermeli. Hala daha bunun bu kadar az bilinmesine üzülüyorum.

X