Lütfen bi akıl istiyorum...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ichblumen23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2020
287
456
Slm kızlar bu konuyu açıp açmamakta çok kararsız kaldım ama firkirlerinize önem verdiğim için açtım artık .

Şimdi benim yakınımda oturan ve eylul ayına kadar aramızın çok iyi olduğu bir arkadaşım vardı gerçekten çok iyidik...

Bi gün beraber bir yere oturmaya gidecektik...ama bi aksilik olduğu ben gidemedim sebebiyse şudur...

"Benim büyük kızım genital bölgesini kasıyordu endişelendim baktım kızım yanmıştı resmen iç çamaşırı beyazdı sulu 2 damlacik kadar kan vardı..

Kızım o dönem kreşe gidiyordu altini kreşte silmiş su yok yıkamak için siliniyor burdakiler öyle bilen bilir(almanya)
O günde hava aşırı nemli sıcaktı dışarda oynamışlar öyle olmuş sanırım yoksa evde hep yıkarım özen gösteririm ...

Neyse ben bunu fark eder etmez arkadaşıma msj attım...

Diğer gün gidilecekti gelemeyeceğimi kızımın rahatsız olduğunu dr gidecegimi söyledim...

Tamam dedi tek başına gitti geldi...

Bi baktım akşam acayip acayip durumlar tabi ben hiç üstüme alınmıyorum.
Yılanlı. Yalancı gibi falan imali şeylerdi hatta şaşırmıştım bi komşusuda msj atmıştı bana "bu durumlari kime yapıyor bi sıkıntımi var diye "yok ne sıkıntısı olucak x öyle biri değildir burdan laf sokma şeyleriyle uğraşmaz falan ...

Hatta o gece onada sordum" bak komşun böyle diyor bi şeymi var hayırdır" diye" yok ben ona yapmadim niye ona yapayim hem bana sorardi sana niye sorsun "
dedi yine bi şey demedim...

Aradan geçmiş 2 gün uzun bir msj aldım...
Bundan sonra görüşmeyelim sen gelicem dedin gelmedin ben tek başıma gittim falan filan..

Bende kızımın dr foto çekmiştim attım aldığım ilacın foto attım hatta kızım 5 yaşında bebek arabasıyla götürdüğümü yürüyemedigini söyledim ...

Bu kezde bna demiştiki getirseydin ne olucaktı uzanırdı koltukta oynamazdi falan ...
K.bakma kızım rahatsızken ben gezmelere gidemem hem çocuk çocuğu görse uzanırmi kalkar oynar kız zaten iyi değil dr ilaç vermiş sen hala ne diyorsun ...

Neymiş kizlar ben kızımı dr götürdüm eczane karşısı başka bi arkadaş oturuyor dedim bu ilaci alayim o arkadaşa gideyim kremide orda sürürüm kiza iyide gelir gittim 30 dk kadar oturdum kaktım...

Bu kadın gitmiş güya arkadaş olucak millete yalancı damgası vurmuş bana ...
Neymiş ben onunla oraya gitmemisim kızım hasta değilmiş falan... o durumların hepside banaymış...bana çok şans vermiş çok hatamı görmemezlikten gelmiş bu sonmus..

Mesaj atayim "iyikide arkadaşlığımız bitmiş benim arkamdan böyle konuşan bi insan benim arkadaşım olamaz zaten diyesim var...ama nankör olmak istemiyorum onun gibi olmak istemiyorum ..

Sizce benim tutumum nasıl olmalı...

Sonrada boş ver diyorum...

(Corona oldular iylestiler halasını kaybetti turkiyede çıtadan çiçek alıp kapının önünden geçmiş olsun ve baş sağlığı deyip geri dönmüştüm çocuklari sünnet oldu oğlu ayağı kötü olmuş yinr kapı önünden geçmiş olsun diyeyim mi )

Bilmiorum kafam karışık...O yüzden size soruyorum...

Son düzenleme:
Slm kızlar bu konuyu açıp açmamakta çok kararsız kaldım ama firkirlerinize önem verdiğim için açtım artık .

Şimdi benim yakınımda oturan ve eylul ayına kadar aramızın çok iyi olduğu bir arkadaşım vardı gerçekten çok iyidik...

Bi gün beraber bir yere oturmaya gidecektik...ama bi aksilik olduğu ben gidemedim sebebiyse şudur...

"Benim büyük kızım genital bölgesini kasıyordu endişelendim baktım kızım yanmıştı resmen iç çamaşırı beyazdı sulu 2 damlacik kadar kan vardı..

Kızım o dönem kreşe gidiyordu altini kreşte silmiş su yok yıkamak için siliniyor burdakiler öyle bilen bilir(almanya)
O günde hava aşırı nemli sıcaktı dışarda oynamışlar öyle olmuş sanırım yoksa evde hep yıkarım özen gösteririm ...

Neyse ben bunu fark eder etmez arkadaşıma msj attım...

Diğer gün gidilecekti gelemeyeceğimi kızımın rahatsız olduğunu dr gidecegimi söyledim...

Tamam dedi tek başına gitti geldi...

Bi baktım akşam acayip acayip durumlar tabi ben hiç üstüme alınmıyorum.
Yılanlı. Yalancı gibi falan imali şeylerdi hatta şaşırmıştım bi komşusuda msj atmıştı bana "bu durumlari kime yapıyor bi sıkıntımi var diye "yok ne sıkıntısı olucak x öyle biri değildir burdan laf sokma şeyleriyle uğraşmaz falan ...

Hatta o gece onada sordum" bak komşun böyle diyor bi şeymi var hayırdır" diye" yok ben ona yapmadim niye ona yapayim hem bana sorardi sana niye sorsun "
dedi yine bi şey demedim...

Aradan geçmiş 2 gün uzun bir msj aldım...
Bundan sonra görüşmeyelim sen gelicem dedin gelmedin ben tek başıma gittim falan filan..

Bende kızımın dr foto çekmiştim attım aldığım ilacın foto attım hatta kızım 5 yaşında bebek arabasıyla götürdüğümü yürüyemedigini söyledim ...

Bu kezde bna demiştiki getirseydin ne olucaktı uzanırdı koltukta oynamazdi falan ...
K.bakma kızım rahatsızken ben gezmelere gidemem hem çocuk çocuğu görse uzanırmi kalkar oynar kız zaten iyi değil dr ilaç vermiş sen hala ne diyorsun ...

Neymiş kizlar ben kızımı dr götürdüm eczane karşısı başka bi arkadaş oturuyor dedim bu ilaci alayim o arkadaşa gideyim kremide orda sürürüm kiza iyide gelir gittim 30 dk kadar oturdum kaktım...

Bu kadın gitmiş güya arkadaş olucak millete yalancı damgası vurmuş bana ...
Neymiş ben onunla oraya gitmemisim kızım hasta değilmiş falan...

Sizce benim tutumum nasıl olmalı msj atıp gerekeni söylemek istiyorum...

Sonrada boş ver diyorum...

(Corona oldular iylestiler halasını kaybetti turkiyede çıtadan çiçek alıp kapının önünden geçmiş olsun ve baş sağlığı deyip geri dönmüştüm çocuklari sünnet oldu oğlu ayağı kötü olmuş yinr kapı önünden geçmiş olsun diyeyim mi )

Bilmiorum kafam karışık...O yüzden size soruyorum...
Alimle taş taşı, cahille bal yeme demiş atalarımız. Bence kurtulduğunuza sevinin ve hiç muhatap olmayın. Sessizlik söylenen laftan daha çok kudurtur. Etkilenmemiş gibi hayatınıza devam edin

Hayatımda hiç bu tarz sorunlar yok çok şükür ..Ama çok önemli mi ki bu arkadaş denilen sosyal kavram.
Görüyoruz ki fazla muhabbet her zaman tez ayrılık getiriyor. Hele hele WhatsApp tan laf sokmalı,imali sozler falan çok gülünç..
Hayatınizdan bir sebeple çekip gittiği çok iyi olmuş. Geçmiş olsuna da gitmem, umrumda da olmaz .ha varlığı ha yokluğu

hem halden anlamiyor hem yanlis anliyor hem iftira atiyor hem yuzunuze soyleyecek soracak samimiyeti yok. kacak dovusuyor. gerek var mi boyle biriyle zorlama arkadasliga?

O kisi arkadas bile olamaz. Arkadas arkadasinin halinden anlar, yapabilecegim birsey var mi diye sorar. Gecmis olsun diye arar. Doktoe ne dedi insallah onemli birsey degildir diye arar. Oysa kendisi bencilin teki. Sadece yalniz gittigi icin tavur takinmis. Bunun icin sizinle konusmuyorsa onun arkadasligi da dostlugu da uzak olsun. Artik uzak durun bu kisiden. Hicbirsey yapmaniza gerek yok. Hele arkanizdan dedikodu yapiyorsa zaten hic dost arkadas degildir. Arkadasliginizin bitmesi cok cok iyi olmus.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X