Lutfen yardim edin bana bir akil verin delircem...

Buradaki insanlara danistiniz cevaplarda aldınız ve cevapların nerdeyse hepsi boşanın.inan ben kimseye şimdiye kadar bosan demedim ama sizin durumunuz duzelcek gibi değil zaten eşiniz istemiyor bunda daha ne mantığı arıyorsunuz gelmeyecek adamı beklemek mı istiyorsunuz,kendinize ve çocuğunuza eziyet mı çektirmek istiyorsunuz ben anlayamadım sizi.siz disardaki insanlara bu kadar kulak astikca daha çok üzülürsünuz.
Bu arada aileniz bosan yada boşanma diye bişey diyor mu
En azından çocuğunuza bakıyor olsaydı bosanmayin diyebilirdim bı derece ama çocuğa bile bakmayan adamdan ne hayır bekliyorsunuz.

Sizi döven size söven sizi annenizle birlkte yaka paça kapı önüne koyan bir adam! diyorum ama adam dnemez ona var ve siz hala boşanmak istemiyorum diyorsunuz.. Boşanmayın kendinize ve ailenize bunu reva görüyorsanız kusura bakmayın da size müstahak yaşadıklarınız.. Pes ya..!

Boşan kardeşim boşan , sağın solun boşanma demesine kulak asma ..
Bu adam evli kalınacak adam değil anlattıkların az uz şeyler değil. Kim istemezki kendini seven değer veren bir kocası olsun.
Yada senin öyle kocası olandan eksik yanın mı var ki bu adamı kendine layık göresin.
İlk boşanan sen olmayacaksın merak etme . Huzur arıyorsan boşan hiç bişeycik olmaz kafan rahat olur.
Ama kendini ezdirme bu adam müsveddesine haklarını sonuna kadar al.

Ah bu kadınlar ne zaman anlayacak kendi kıymetlerini .Biz kendimizi değerli görmeyi becerebilsek bunları yaşatamaz kimse ama işte asıl sorun biz kadın milletinde.

Hem cok uzun hem nokta virgul yok. Okuyamadim valla. Ben anlamadim yardimci olacaklar anlasin bari azcik nokta, virgul kullanip duzeltin.

okumadan yorum yapanlara hastayım . Harikasınız.Okuyamadım diye belirtmenize gerek yok ki zaten okusanız görürdünüz noktaları da virgülleri de üç noktaları bile :KK66: :KK66:

Konuya gelince , sizi zerre umursamayan bir adamı geçtim, evladını bile umursamayan bir adamla evlisiniz, oturup sakince elimdeki imkanlar ne , neler yapabilirim düşünün ve harekete geçin lütfen.

okumadan yorum yapanlara hastayım . Harikasınız.Okuyamadım diye belirtmenize gerek yok ki zaten okusanız görürdünüz noktaları da virgülleri de üç noktaları bile :KK66: :KK66:
Ben de bilmeden konusanlara hayranim. 2.sayfada duzenlenmeden onceki hali alintilanmis. Bakarsiniz neden onu yazdigimi anlarsiniz

Ben de bilmeden konusanlara hayranim. 2.sayfada duzenlenmeden onceki hali alintilanmis. Bakarsiniz neden onu yazdigimi anlarsiniz

Sıkıntı o da değil hala anlayamadınız mı? bu mesajın altında ah allah kahretsın neden virgül yok o da değil.. Yapılan yorumlarda hep bir film adı geliyor aklıma.Türk filmi. Hep klavye başında hazır bekleyen laf sokacam laf sokmalıyım laf sokacam diye bekleyen tipler.aman neyse.. düşene bir tekme de ben vurayım furyası var burda.

Sıkıntı o da değil hala anlayamadınız mı? bu mesajın altında ah allah kahretsın neden virgül yok o da değil.. Yapılan yorumlarda hep bir film adı geliyor aklıma.Türk filmi. Hep klavye başında hazır bekleyen laf sokacam laf sokmalıyım laf sokacam diye bekleyen tipler.aman neyse.. düşene bir tekme de ben vurayım furyası var burda.
Tekrar duzenlemesini onerdim. Parmagimi uzatip hahaha diye kahkaha atip dalga gecmedim. Bu abarti neden? Okumayi seven ben okuyamadim benim gibi kimse okuyamaz diye kibarca uyardim.
Pardon diyebilmeli insanlar. Iyi gunler

Nasıl hala bi şans isteyeyim diyorsun arkadaşım ? Sen mı hatalisin bize mı farklı anlattın ? Yazılana göre senin yaptığın birşey yok zamanında istediğin bir soyadı meselesi olmasa da olur demişsin eşin ne gerek var deyince ama olmuş bulunmuş bir anda. Bildiğim kadarıyla kimliğin on tarafında bile değil benim arka kısmında köşede bir yerde yazıyor. Başka meseleler de var arkadaştan kalmalar gelmemeler falan nedir normal mı evlilikte bu sormadan etmeden ? Seni kotuluyormus bi de orda Burda.. ben de çok ağır şeyler yaşıyorum eşimin ailesi tarafından ama sırf eşim onlar gibi değil diye bosanmiyorum. Kavga gürültü her evde var yuva yıkmak kolay olmamalı evet ama sen dönersen unutabilirmiyim demişsin ; unutturmazlar bacım.

Buradaki insanlara danistiniz cevaplarda aldınız ve cevapların nerdeyse hepsi boşanın.inan ben kimseye şimdiye kadar bosan demedim ama sizin durumunuz duzelcek gibi değil zaten eşiniz istemiyor bunda daha ne mantığı arıyorsunuz gelmeyecek adamı beklemek mı istiyorsunuz,kendinize ve çocuğunuza eziyet mı çektirmek istiyorsunuz ben anlayamadım sizi.siz disardaki insanlara bu kadar kulak astikca daha çok üzülürsünuz.
Bu arada aileniz bosan yada boşanma diye bişey diyor mu
Ailem bana destek oluyo olmasina birak seni istemeyeni sen hic isteme diyorlar.Gitsin bosansin davasini acsin o kopek gibi pisman olur.Ona simdi bosamak kolay diyorlar.Cunku adam hem suclu hem guclu hani kimsryi araya koymuyo ailesinden kimseleri aratmiyo kendi de gelmiyor.Bu yuzden ailem sen gitsen de bununla bunlarla yapamazsin diyor.Cunku ailesi de bunun gibi geri kafali millattan once kalma kulture dusunceye sahibler.Ve evlendigim gunden beri de beni gelin gozunle goruo hastalikda olsun sagkikta olsun hic aramazlar tabi bir kaci haric.Dununun yani bu yere gelmis.olay bi tanesi arayipda benim derdim ne ne yuzden buraya geldi die sormadilar.

Nasıl hala bi şans isteyeyim diyorsun arkadaşım ? Sen mı hatalisin bize mı farklı anlattın ? Yazılana göre senin yaptığın birşey yok zamanında istediğin bir soyadı meselesi olmasa da olur demişsin eşin ne gerek var deyince ama olmuş bulunmuş bir anda. Bildiğim kadarıyla kimliğin on tarafında bile değil benim arka kısmında köşede bir yerde yazıyor. Başka meseleler de var arkadaştan kalmalar gelmemeler falan nedir normal mı evlilikte bu sormadan etmeden ? Seni kotuluyormus bi de orda Burda.. ben de çok ağır şeyler yaşıyorum eşimin ailesi tarafından ama sırf eşim onlar gibi değil diye bosanmiyorum. Kavga gürültü her evde var yuva yıkmak kolay olmamalı evet ama sen dönersen unutabilirmiyim demişsin ; unutturmazlar bacım.
Haklisin cnm zaten benim kocam benimle olsaydi.Bunlarin hic biri yasanmazdi.Bu adam aileci bisey olsun ailesini arar.Bir problem olsun kardesini arar.Bende icimi dokecek birini aradimi bana da sen en ufak seyde ailene soyluyorsun diyo.Hani insan biraz dusunmeli baskasinin yapmasini istemedigin seyi neden sen yapinca iyimis gibi goruyor.Ya allah yukarda ben ondan sunu da beklerdjm varsa bi hatam insan gibi beni karsisina alsin bak desin boyle boyle sen bir hata yaptin neyse haolmiycak bisey degil duzeltebilirsen duzelt yapamazsan beraberce bi caresine bakariz olmadi tr gittigimizde duzeltiriz demesini beklerdim.Vallahi de billahi de ben evliligim boyunca boyle bi konusmaya hasret kaldim.Ben konusmak istedigim de adam megerse her harfi her kelimeyi iyi niyetle degilde art niyet gibi icin de biriktirmis.kimse dort dortluk degildir.Benim de hatalarim vardir.

Ailem bana destek oluyo olmasina birak seni istemeyeni sen hic isteme diyorlar.Gitsin bosansin davasini acsin o kopek gibi pisman olur.Ona simdi bosamak kolay diyorlar.Cunku adam hem suclu hem guclu hani kimsryi araya koymuyo ailesinden kimseleri aratmiyo kendi de gelmiyor.Bu yuzden ailem sen gitsen de bununla bunlarla yapamazsin diyor.Cunku ailesi de bunun gibi geri kafali millattan once kalma kulture dusunceye sahibler.Ve evlendigim gunden beri de beni gelin gozunle goruo hastalikda olsun sagkikta olsun hic aramazlar tabi bir kaci haric.Dununun yani bu yere gelmis.olay bi tanesi arayipda benim derdim ne ne yuzden buraya geldi die sormadilar.
O zaman hiç bekleme boşa ailende yaninda nede olsa.ailen yanında olduktan sonra tek yapabilir miyim diye dusunmene gerek yok.hala neyi düşünüyorsun.ilk o açsın diyorsan davayı annenin evinde otur o taraftan kimseylede görüşme yokmuş gibi davran sadece kağıt üzerinde kalsın o zaman. Ama bana kalırsa iyi araştır orda nasıl yuruyorsa bu işler sen biran önce aç davayi nafakanida al boşa gitsin.

Çocuk okula başlasın işte ne iyi,hangi ülkedesin?
Dilini biliyormusun yaşadıgın ülkenin?
Yaşın kaç,bir iş bulup mutlaka çalışmalısın bu adama bu şekilde dönecegin varsa dahi dönme.
Ayaklarının üzerinde durmalısın ilk önce.

e tamam sen gerçeği görüyosun neden hala sen suçluymuşsun gibi adamdan bi şans daha istesem mi diyosun?
Yazilarinizi okuyorum her gun tskler arkadaslar bana olan desteginiz icin verdiginiz moral icin allah razi olsun zaten suan hic bisey yapmiyorum ne olacak onu bekliyorum.

Evet suan hic bir sekil de istemiyor bosancam diyor.Bazi kagit kurek isleri var mis.ehliyet alma oturumunu yenileme araba alma derdin de.hafta sonu kizimi aliyor.Inanin bana cocuk eve geliyor.Hani belki bir 10 ero kiza harclik vermistir.Iste cocugun ihtiyaci olur alsin gibisinden yok o da yok.Anahtati var di.Bu tasindigimiz evde kapiyi kilitleyince diger taraftan acilmiyomus.Bende cocugun eli yetisiyo disari cikmasin acipda eli arada kalmasin die kapatiyordum.Oylece unutup cocugu uyutum derken uykuya dalmisim.Onada soyluyorum bilerek degil unuttum cocugu yatirirken uykuya dalmisim yoksa neden sana kapi acmayim die.Yok ben mahsus yapmisim.Allah icin soyleyin 4 yildir ben hic bir zaman kapi acmamazlik etmedim.Yeri geldiginde burda bile kapi kilitliyken ben aciyordum.Biliyor da insa hali hani dusup de bayiladabilirim ama anlamiyor.Bunu beynine yer edinmis sen kimin evinde kime kapi acmazsin falan bu sekik benimle 1 dk 1 sn yine yasamak istemezmis boyle giderse avukati tutarmis.Ben de dedim.Git ozaman etrafdakilerine deki bu kadin bana kapiyi acmadi.Bosiycam onu die.Sonrada sen orda burda ben oyle konusmusum daha beni tetiklemis sen bilirsin diyerek.Ya oyle desem olmuyor.Boyle desem yine suclusu ben oluyorum.O yuzden cikmaza girmistim.
Onun lanet parasina da ihtiyaciniz yok bir işe girin ve çalışın birakin kim ne konuşmuş ne demiş siz cocugunuzla kendinizi düşünün mutlu olmak için en buyuk sebebiniz yaninizda birde yurtdisindaymssnz sanirim sizi darp ettiginde sikayetci olup ayrilsaydiniz o zaman anlardi dunya kaç bucak caninizin kiymetini bilin lutfen

Ay bacım bunu düzgün yazaydın ya. Okurken gözümden yaş geldı ya resmen kör oldum:-) Şaka bir yana seni gözden çıkarmış hâlâ yuvam dıyorsun. Bende yurt dışındayım git karakola şikayet et , üstüne bır kaç ifade verın gör bak nasıl duman oluyor. Oküz herif ne var yani bende iki soy ismini kullanıyorum .Bence o işin bahanesi.

Onun lanet parasina da ihtiyaciniz yok bir işe girin ve çalışın birakin kim ne konuşmuş ne demiş siz cocugunuzla kendinizi düşünün mutlu olmak için en buyuk sebebiniz yaninizda birde yurtdisindaymssnz sanirim sizi darp ettiginde sikayetci olup ayrilsaydiniz o zaman anlardi dunya kaç bucak caninizin

Çocuk okula başlasın işte ne iyi,hangi ülkedesin?
Dilini biliyormusun yaşadıgın ülkenin?
Yaşın kaç,bir iş bulup mutlaka çalışmalısın bu adama bu şekilde dönecegin varsa dahi dönme.
Ayaklarının üzerinde durmalısın ilk önce.[/QUOTE Normalde bir is bas vurusu yaptim haber bekliyorum ins olur.

Ay bacım bunu düzgün yazaydın ya. Okurken gözümden yaş geldı ya resmen kör oldum:-) Şaka bir yana seni gözden çıkarmış hâlâ yuvam dıyorsun. Bende yurt dışındayım git karakola şikayet et , üstüne bır kaç ifade verın gör bak nasıl duman oluyor. Oküz herif ne var yani bende iki soy ismini kullanıyorum .Bence o işin bahanesi.
Herkes senin gibi dusunuyor ve diyor cnm bu adam bunu bahane ediyor diye.Ben ona bunu duzeltecem de dedim defalarca herkes soyledi ailem bile ama o 4 yil boyunca benim tartismalarimi sabretmis etmis duzelmemisim hersey onda dayak tartisma yaratma ustune ustelik bi ton laf kadinligima dahi strafda da herkese tek suclu ben gibi soyleniyor.anlasamiyormus benimle ben 4 yildir onla bu sekilde anlastim o benimle anlasamamis.sen yurt disinin neresinden cnm polislige yalan yok onceleri bilmedim ama simdi zamanini bekliyorum ifademi vercem.Ama bazi seyleru iste ispatlayamam.Dayak gibi hakaret gibi...Bunlarin soy adini kolay kolay kimse kullanamazmis herkese vermezlermis.Bide bana bunu soyluyor.

Sizi döven size söven sizi annenizle birlkte yaka paça kapı önüne koyan bir adam! diyorum ama adam dnemez ona var ve siz hala boşanmak istemiyorum diyorsunuz.. Boşanmayın kendinize ve ailenize bunu reva görüyorsanız kusura bakmayın da size müstahak yaşadıklarınız.. Pes ya..!
Ya ben dusunmesine dusunuyorum herseyi ama insanlara oyle bir imaj cizmiski herkes bunda bile beni suclu goruyor sanki bazilari yavrum iste o erkek sen alttan al seninki bir eksik olsun hani evimin icinde ne yasaniyor bilmedikleri icin o etrafda benim.icin bunu yapti sunu yapti eve geldim guler yuz yok falan die siz olsaniz size bunlari yasatanin onunde oynarmisiniz yoksa benim yaptigimdan fazlasinimi yapardiniz.Ben saycam sovcem ama sen bana tek kelime etmiycen diyor.Ben bir soylesem o 2 soyluyor diyormus.Durduk yere kimsse kimseye laf donderir mi.

X