Mal paylaşımında çirkinleşen eş

Gerçekten şuan boşansam kocamdan mehirimi isterim demem aklıma bile gelmez. Madem bu kadar çok kurtulmak istiyorum ondan ne para isterim nede para veririm. Siz istemeseydiniz o adamda böyle demezdi.
Şaka mı yapıyorsunuz ? Ne demek istemeseydim böyle demezdi tabiki isteyeceğim kendi basına edinmedi ayrıca siz boşanırsanız avukat zaten yönlendiriyor aklınıza gelmese bile

Gerçekten şuan boşansam kocamdan mehirimi isterim demem aklıma bile gelmez. Madem bu kadar çok kurtulmak istiyorum ondan ne para isterim nede para veririm. Siz istemeseydiniz o adamda böyle demezdi.
Öyle olmuyor inanınki.. Emeğiniz ve evladınız için hakkınızı almak zorunda hissediyorsunuz.. Bakın hakkınızı diyorum, karşı taraftan fazladan birsey alınsın demiyorum.. Aslında paylaşılan mal ortak, bu kadın çalışmış, çocuk bakmış, yemek , ev işi vs.. yapmış... Maddi manevi hersey ortak..

Şaka mı yapıyorsunuz ? Ne demek istemeseydim böyle demezdi tabiki isteyeceğim kendi basına edinmedi ayrıca siz boşanırsanız avukat zaten yönlendiriyor aklınıza gelmese bile

Tabii ki isteyeceksiniz. Çocuğunuzun istikbali için isteyeceksiniz herşeyden önce.

Kızmasanız bir kabahatinizi söyleyeceğim.
Minik yavru ve elinizde kapı gibi darp raporu varken niye nafaka/tazminat istemiyorsunuz?

Hayır isteyin de vermeyecekse mahkeme vermesin, niye miniğin şansı sıfırlanıyor? Bari çocuğun hakkını gözetin rica ediyorum.

İstemeyince eş kişisi de iştahlanmış, “isterem hepsini isterem” havasına girmiş. Az isteyerek insanoğlunu tatmin edemezsiniz.

Takır takır nafakayı da tazminatı da isteyin. Eş kişisi paralar gidecek diye paniklemedikçe asla anlaşmalıya razı olmaz zaten.
Avukatınızı dinleyin. 👍
Hadi insanlık yapayım ugrasmasn dedim aptal gibi bana vuran bir adama yine kıyamadım nafaka da 400 500 lira anca vereceğini bildiğim için saymıyorum bile o parayı artık.çok doğru yazmışsınız istemem gerek böyleleri iyilikten anlamıyor ben istemedikçe o tam tersi bendekileri de istemeye başladı

Aynen ben de öyle düşünüyorum zaten avukatım var ve cekismeli açtım davayı . Anlaşmalıya sonradan okey verdi ama onda da anlaşamıyoruz . Bir de çocuğum çok küçük yazın 1 ay alma meselesini istemiyorum öyle olunca da yüklü tazminat istemekle tehdit edeceğim
Çocuğun yazın 1 ay kalmasına yapılan itirazı hakim genelde kabul etmiyo, çocuğuyla belli bi zaman görüşmek vakit geçirmek babanın hakkı sonuçta. Bi tanıdığım anlaşmalı boşanmada çocuğu bir ay değil bı hafta almaya razı olmuştu baba olarak, ama hakim o maddeyi bozarak bi aya geri çevirdi. Bence bununla ilgili bi itirazda bulunmayin, çocuğu babadan kaçırma, eşinizi bununla cezalandırma niyetiniz varmış gibi görünür. Ben işin uzmanı değilim tabii

Çocuğun yazın 1 ay kalmasına yapılan itirazı hakim genelde kabul etmiyo, çocuğuyla belli bi zaman görüşmek vakit geçirmek babanın hakkı sonuçta. Bi tanıdığım anlaşmalı boşanmada çocuğu bir ay değil bı hafta almaya razı olmuştu baba olarak, ama hakim o maddeyi bozarak bi aya geri çevirdi. Bence bununla ilgili bi itirazda bulunmayin, çocuğu babadan kaçırma, eşinizi bununla cezalandırma niyetiniz varmış gibi görünür. Ben işin uzmanı değilim tabii
Çocuk kaç yaşındaydı peki? Ama çok küçük benim çocuğum en azından 6 7 yaşından sonra olması icin talepte bulunacağım darp raporum var siddete eğilimli bir baba belki hakim anlar halimden

Çocuk kaç yaşındaydı peki? Ama çok küçük benim çocuğum en azından 6 7 yaşından sonra olması icin talepte bulunacağım darp raporum var siddete eğilimli bir baba belki hakim anlar halimden
Pardon evet sizin çocuğunuz küçükmüş, benim yakınımın çocuğu da küçüktü 2 yaşında yoktu, anlaşmada "7 yaşından sonra yazları bir hafta" şeklindeydi madde. Hakimin yaş konusuna bi itirazı olmadı, ama bir haftayı kabul etmeyip bir aya çıkardı

Pardon evet sizin çocuğunuz küçükmüş, benim yakınımın çocuğu da küçüktü 2 yaşında yoktu, anlaşmada "7 yaşından sonra yazları bir hafta" şeklindeydi madde. Hakimin yaş konusuna bi itirazı olmadı, ama bir haftayı kabul etmeyip bir aya çıkardı
Yaşı kabul etsinde razıyım artık ona 🙏🏻 Ama suan 3 yaşında nasıl kalırım 1 ay ayrı 😔

Hadi insanlık yapayım ugrasmasn dedim aptal gibi bana vuran bir adama yine kıyamadım nafaka da 400 500 lira anca vereceğini bildiğim için saymıyorum bile o parayı artık.çok doğru yazmışsınız istemem gerek böyleleri iyilikten anlamıyor ben istemedikçe o tam tersi bendekileri de istemeye başladı

Yavrunuz ikinizin de yavrusu tam sorumluluğu var. Kıyamam diye düşünmeyin sonuçta verdiği parayı kendinize harcamıyorsunuz yine çocuğa gidecek. Onun cebine kıyılmazsa çocuğa kıyılacak.

Sizin tavrınız değiştikçe o da artık talepkar olamaz merak etmeyin, yasal olarak ciddi avantajınız var.

Yavrunuz ikinizin de yavrusu tam sorumluluğu var. Kıyamam diye düşünmeyin sonuçta verdiği parayı kendinize harcamıyorsunuz yine çocuğa gidecek. Onun cebine kıyılmazsa çocuğa kıyılacak.

Sizin tavrınız değiştikçe o da artık talepkar olamaz merak etmeyin, yasal olarak ciddi avantajınız var.
Ben hayatımda bu kadar paragöz bir insan görmedim inanın çocuğa herseyi ben yaptım şimdiye kadar doğum paramı bile kendim Ödemiş insanım maalesef ki .. ben çok iyi niyetli davrandım ama anlamıyor bundan ben de artık kötü olmaya başlayacağım

Ben hayatımda bu kadar paragöz bir insan görmedim inanın çocuğa herseyi ben yaptım şimdiye kadar doğum paramı bile kendim Ödemiş insanım maalesef ki .. ben çok iyi niyetli davrandım ama anlamıyor bundan ben de artık kötü olmaya başlayacağım

Vallahi paragöz insanlar salam diplomasisi uyguluyor resmen, onu öde bunu öde diyip diyip insanı gıdım gıdım ödemeye alıştırıyorlar. Bir de arkanıza bakıyorsunuz ki herşeyi size ödetmiş, kendisi keyif çatmış.

Ayda az nafaka geliyor diyorsunuz, aslında 400-500 tl bile çok ciddi paradır, evinizin tüm faturalarını öder. Velayet kendisinde olsa ayda 100 tl yi bile isterdi sizden hiç şüpheniz olmasın.

Aslında sizin yapmanız gereken çok birşey yok, iyi bir avukatınız var gibi görünüyor. O avukat şunu da alabiliriz bunu da alabiliriz dediğinde muhtemelen “aman insanlık bende kalsın sakın isteme” diyip işini yapmasını engellediniz, genelde öyle olur.

Artık engellemeyin, bırakın işini yapsın talep etsin. 👍 Zaten bu konuda Yargıtay kararları ve teammüller var hakim de size hakkınızı verecektir, fazlasını değil. Siz yeter ki engel olmayın.

400-500 ödemek öyle koyar ki ona kesinlikle isteyin evladınızın hakkını.. harcamasanız da onun adına bankaya koyarsınız 18 yaşına gelince o parayla ne yapacağına kendi karar verir

X