Mal paylaşımında çirkinleşen eş

Avukata ne kadar verdiniz acaba, öğretmenim ben de.
Senelerce çalışıp eve harcadım o kendine biriktirdi. 3 senedir de çalışmıyor ve iş aramıyor. Birikimi harcıyor. Bosanma davası açarsam gidecek yerim yok, kira kontratı onun üstüne zaten öğretmen maaşıyla nasıl ev tutulabilir ki,İstanbul gibi yerde. Akıl verecek birime ihtiyacım var

Eşiniz leş yiyici. Çekişmeli boşanın. Elinizden geleni ardınıza koymayın bu adam için. Ortada bebek var ama o ne koparsa kar peşinde. Nafaka almak için elinizden geleni yapın lütfen

Hanımlar selamlar . Birkaç gün önce boşanma konumu anlatıp yazmıştım buraya siddet hakaret ekonomik baskı kurma derken en son darp raporu alıp cekismeli boşanma davası açtım . Eşim olacak şahsiyetsiz boşanmayı kabullendi anlaşmalı olsun dedi haspam. Ama mal paylaşımında tavrı aynen su benden önce bir arabası vardı onu sattık evlenince üstüne para koyup yeni bir araba aldık ben de onun arabasının parasından 5 6 bin eksik para koydum çok çalıştım ondan daha fazla çalıştım öğretmenim 5 aylık bebeğimi bırakıp hafta sonu kurslarına bile gittim okulda hep gelirim ondan Daha fazla oldu şimdi bana dediği o benim arabamın prasını bu satılacak arabanın parasından düşelim ! Sok oldum ben de kattım diyorum ben eve harcadım sen biriktirdin de koydun diyor bunu söyleyen adam daha birkez bile kira ödemedi düşünün hep ben attım . O da anca faturaları ödedi. Mehirim 50 gramdı onu istiyorum ve bana taktıkları takı seti tektaş alyans vs var onları vermek istemiyorum kanunlarda da böyle zaten . Onları istiyor benden mehirim arabadan aldığım paraymış zaten ! Bir de geçen sene babama tarla aldıttırdı kendisi biz kredi çekip veririz dedi o kredi de üstüme kaldı ama kendisinin verdiği 20 çeyrek var sadece başka bisey yok bana diyor ki sayemde tarla zengini oldun ki tarlaların borcunu suan çalışarak içinde babam ödüyor ben sok oluyorum duyduklarım karşısında bir kadından böyle şeyler istenir mi ki tazminat vs istemediğim halde . Çocuğumuz var 3 yaşında nafaka da zaten vermez biliyorum çocuğumun hakkını gözetmek zorundayım . Allah aşkına bana birsey deyin ben mi fazla şey istemişim karşımdaki mi leş yiyici ? Ama şükürler olsun ki çok üzülüyordum boşanıyoruz diye kendi yüzünü gösterdi zaten para düşkünü olduğunu biliyordum da bana bu kadar küçülecegini düsünmezdim
Aha benim ki model 🤣 benimki de benjm aldığım evi arabayı istedi. Ben almıştım ama aynı gerekçelerle işte ben kirayı ödedim benim kirasını ödediğim evde oturdun benimde hakkım muhabbeti yaptı. Oysa benjm gelirim onunkinin en az iki katı kimi zaman 3 katıydı. O sadece kirayı odedi ben afedersiniz k.çndakı don dahil her şeyi ödedim.. Bizimde 3 bck yaşında kızımız var. Çok avukata danistim. Çekişmeli de mahkeme mehir falan tanımıyor. Evlendikten sonra alınan kimin üzerine olduğu fark etmez edinilen mallar eşit paylaşılıyor. Kredi vs varsa onların borcu da eşit paylaşılıyor. Takılar kadının. Çekişmeliye giderseniz araba yarı yarıya paylaşılır.cocuga da adamın maaşına göre cüzi bir nafaka tayin edilir. O yüzden bende çekişmeliye gitmedim herşeyin yarısını verdim gitti...

Senelerce çalışıp eve harcadım o kendine biriktirdi. 3 senedir de çalışmıyor ve iş aramıyor. Birikimi harcıyor. Bosanma davası açarsam gidecek yerim yok, kira kontratı onun üstüne zaten öğretmen maaşıyla nasıl ev tutulabilir ki,İstanbul gibi yerde. Akıl verecek birime ihtiyacım var
Siz de yeni konu açın isterseniz.

Öğretmensiniz lütfen biraz güvenin kendinize
İstedikten sonra hersey halledilir yeter ki isteyin bu yola baş koyun
İstanbul’da bol bol sınav görevi alabilirsiniz en basiti özel ders imkanı bol
Yani siz böyle derseniz isi gücü olmayan kadınlar ne yapsın ?

Aha benim ki model 🤣 benimki de benjm aldığım evi arabayı istedi. Ben almıştım ama aynı gerekçelerle işte ben kirayı ödedim benim kirasını ödediğim evde oturdun benimde hakkım muhabbeti yaptı. Oysa benjm gelirim onunkinin en az iki katı kimi zaman 3 katıydı. O sadece kirayı odedi ben afedersiniz k.çndakı don dahil her şeyi ödedim.. Bizimde 3 bck yaşında kızımız var. Çok avukata danistim. Çekişmeli de mahkeme mehir falan tanımıyor. Evlendikten sonra alınan kimin üzerine olduğu fark etmez edinilen mallar eşit paylaşılıyor. Kredi vs varsa onların borcu da eşit paylaşılıyor. Takılar kadının. Çekişmeliye giderseniz araba yarı yarıya paylaşılır.cocuga da adamın maaşına göre cüzi bir nafaka tayin edilir. O yüzden bende çekişmeliye gitmedim herşeyin yarısını verdim gitti...
Boşandınız mı sizde ?
Bizde herseyi ikiye bölüp bitirdik
Ne tazminat ne mehir hicbirsey almadım nafaka dışında

Daha kucuk bir yere tayin isteyin. istanbulda ogretmen maasiyla cok zor (öğretmenim) Allah yardımcıniz olsun. Aileniz nerede? başta onlarin yanına gidip zamanla kendi evinizi tutma imkanıniz yok mu?

Darp raporunu kullanmanın vakti gelmiş. Şansını kullanamadı, şimdi ayıklasın pirincin taşını.

Edit: Şubat konusuymuş, hortlatanın ellerinden öperim.

Bu konuyu kim hortlattı len, yeni sandım kdkdkdkddk. Napıyo seninki şu an?
Katip o birileriyle falan takıldı ablalar falan diye yazmıştım hatta hatırlarsan 😂😂
Nefret ettiği memleketimden yazın bile gitmedi burda kick boks özel dersleri veriyor nafaka ağır geldi heral🤭
Takıldığı bir kız vardı en son iste onunla da uzun zamandır görmedim
Zayıflamış saçlar başlar o biçim
Zamanında benim aldığım beğenmediği kıyafetleri giyip giyip geziyor 😂😂

Katip o birileriyle falan takıldı ablalar falan diye yazmıştım hatta hatırlarsan 😂😂
Nefret ettiği memleketimden yazın bile gitmedi burda kick boks özel dersleri veriyor nafaka ağır geldi heral🤭
Takıldığı bir kız vardı en son iste onunla da uzun zamandır görmedim
Zayıflamış saçlar başlar o biçim
Zamanında benim aldığım beğenmediği kıyafetleri giyip giyip geziyor 😂😂
Ablalar mı kskdkdkdk. Abla mı gerçekten? Dkdkkfkf töbe töbe, aklıma kötü kötü şeyler geliyor.

X