Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Biz de eşimle yürüyüşe başladık,, kesinlikle çok iyi geliyor spor da, yaşamın bir parçası yapmak lazım.
Ben daha adet olmadım, doktoruma yazmadan önce gebelik testi ve civan perçemini denemek istiyorum. Tarlusal diyecek çünkü.
Kontrolüm biraz ağrılı geçti, ama her şey yolundaymış, tıkanıklılık, yapışıklılık, enfeksiyon yok.
Cumartesi gününe kadar adet olmalıyım, bitmeli hatta, karadeniz turunda rahat bırakmaz beni, operasyon sonrası ilk olacak, yoğun mu olur onu da bilmiyorum.
Bir sorun olmamasına sevindim. Gebelik testi ne zaman yapacaksın yarın mı? Keşke pozitif olsa ne güzel olur :)

Nice yıllarınız olsun canım 🌸 ben prenatal life kullanıyorum bi de D vitaminim düşük damla kullanıyorum
Canım prenatal life inceledim içeriği iyi ama mg düşük, vinalac ı sende incele,karşılaştır, dr da danış,onu kullanmanı tavsiye ederim.

ben de paylaşmıştım bir ara sayılarla şifa , o olabilir mi gülüm
canım hamilelik içinde genel sayısı şifa buldum diye olumlama yaparak kullanabiliyorusn 3396815 olanı. ben de kırık parmağıma yazdım mesela kırık için olanı :)
Allah hepimizin gönlüne göre versin gülüm ne demek, bize de bi faydası olabilir mi diye takip edip paylaşmıştım, ama çıktı aldım hala da sayıları kullanıyorum. Gerçekleştirmek Allahtan O'ndan dileme yollarını aramak denemek biz kullardan. Olumlama gibi birşey aslında ama enerji yükseltiyor işte. insana özgüven de veriyor, sen beni görsen heryerimde sayılar yazıyor, kırık ayakta, kolda, kasıkta :) diyorum allah vere de yolda kaza falan geçirip hastaneye falan götürmesinler, düşünsene her organda bi formül ????
her organda bir formül kahkaha attim sanirimm psikologa yonlendirirler bizi 😂 biyerime dovme yaptirayim ben evrensel olan sayiyi yaaff😂 valla dusunmuyo değilim😀 dedigin gibi gerceklestirmek allahtan yollarina aramak bizden. ben kesinlikle inanıyorum ki iyi geldigine. 2 yıldır kabus gibi bir turlu cozulmeyen sonuca varmayan seyler oyle bir hayrimiza done done cozuldu ki hic bir derdimiz kalmadi cok şükür 🙏🏼 bir de ben hamile kalsam hayirlisiyla😍 gece yataga girdigimiz de bizimki bi saga bi sola donerdi onca zamandir dusunmekten, hep bir dalgin gergindi ben artik tukenmistim o halinden. simdi oyle mutlulu mutlu davraniyor ki hep agzinda şükür baksana diyor hersey bir anda nasil yoluna girdi hayal gibi geliyor bana diyor. sabrimiz dularimiz bi de (ugurlu sayilarin) gucu iste iste diyorum guluyor onceden bunu soyledigim de uzayliymisim gibi bakardi😀 sagol varol sen dularimdasin💐🙏🏼

ruyam da tombul bir oglan bebek dogurdum :rolleyes: kendim dogurdum hem de kimse yoktu yardim edicek. göbeğini de benmi kesicem diyorum, ağzını burnunu temizliyorum kocama diyorum kos yardim cagir. gercek gibiydi bi anligina anne oldum ne guzeldi ☹️

@Beste78 senin kontrol vardı dimi bu gün?
Evet canım, senin işler yoğun herhalde bugün yol inanılmaz kalabalıktı tur şirketlerinin arabaları, aha dedim bunlar hep Zeynep’e foto çektirmeye geliyorlar 📸 kontrol iyi geçti yarın tekrar çağırdı, büyük ihtimal perşembe toplanacak benim bebişler 😉

ruyam da tombul bir oglan bebek dogurdum :rolleyes: kendim dogurdum hem de kimse yoktu yardim edicek. göbeğini de benmi kesicem diyorum, ağzını burnunu temizliyorum kocama diyorum kos yardim cagir. gercek gibiydi bi anligina anne oldum ne guzeldi ☹
Çok güzel bir rüya, inşallah gerçeğini yaşarsın, ama doktor olsun başında:nazar:

Bu akşam eve gelince yaptım, tek çizgi
Yarın civanperçemi alayım akşam içeyim
Umarım cumartesi gününe kadar olmuş olurum
Tarlusal içmek istemiyorum
Kuzum sen muayenede 2 yumurta var demiştin belki onlar büyüyor daha, erkendir belki regli için, henüz bir şey içmesen mi 🤔 doktorun o yumurtalarla ilgili bişey söylemişmiydi

Aynen canım baktım bende sanırım vinalac da balık yağı epa DHA yok yine de bi dr sorarım sağol 🙂
Evet canım sadece balık yağı yok onun dışındakiler aynı, vinalactaki mg lar gebelikte alınması gereken mg, bir de imom var onda balık yağıda var onun içeriğide iyi, ama mutlaka doktoruna sor canım, benim bildiğim hamilelik ve hamileliğe hazırlıkta içerik olarak en iyi vitamin vinalac ve imom, içlerinde yeterli iyot olması en büyük artı

Selam kızlar. Ekte gönderdiğim ovülasyon sonuçlarına göre ayın 14-17-18-19 unu değerlendirdik ve yorulduk 😄 Ne dersiniz doğru bir uygulamamı olmuş sonuçlara göre bir yorumlayın canlar. Bu arada bat 29 mayıs

Eklentiler

• DSC_0204.JPG
    DSC_0204.JPG
    106,2 KB · Görüntüleme: 38
Bende temizliğe verdim kendimi yarın kontrol var transfer günü belli olacak tabii herşey yolundaysa arada bi modum düşüyor sonra duayla topluyorum kendimi olumlama da yapmalıyım sanırım
Canım umarım güzel haberlerle gelirsin yarın.. transfer olur ve sana sıkıca tutunur embriyo..

X