Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnşallah canım :)
7.13.15 ve 20sinde denemelrr oldu bakalım hayırlısı inşallah geöen ay çok büyük bi yıkım oldu bizim ama Rabbim elbet dolduracak kucaklarımızı :) herşey sınavımız derdimizi veren dermanımızı da verecek inşllah :) o yüzden iyi düşünüyoruz olumlu düşünmeye devam ki hormonlara iyi etkileşimler olsun 😂😂🙏🏻🎈 @arminch

ben kimyasaldan sonraki ayda hamile kalmıştım canım, serbest bırak kendını, allahın ıznıyle kavusursun bebegıne ınsallah. ne kadardır denıyorsun yasın kac sorun var mı bunlar da onemlı hemen yıkım yasama bence , senın sakın olman cok onemlı cunku.

Bu Estrofem mide bulantısı ve hafif baş ağrısı yapmaya başladı bende. Araba tutuyomuş gibi bi değişik. Gün geçtikçe artmasa bari yan etkileri. Bi de sürekli acıkıyorum ama canım bi şey istemiyo gibi saçma bi durum var. :işsiz:

Bence tüp bebek sürecinde en kolay dönem opu'ya kadar olan iğneli dönem.
Transfer sonrası ise Estrofem'e bi de yok kan sulandırıcı yok progesteron eklenmesi derken en sıkıntılı dönem olacak gibi.

Hoff.. Gidem de buzdolabını kurcalayam bi.
😋 bende ilk gün başarırdı
Bu Estrofem mide bulantısı ve hafif baş ağrısı yapmaya başladı bende. Araba tutuyomuş gibi bi değişik. Gün geçtikçe artmasa bari yan etkileri. Bi de sürekli acıkıyorum ama canım bi şey istemiyo gibi saçma bi durum var. :işsiz:

Bence tüp bebek sürecinde en kolay dönem opu'ya kadar olan iğneli dönem.
Transfer sonrası ise Estrofem'e bi de yok kan sulandırıcı yok progesteron eklenmesi derken en sıkıntılı dönem olacak gibi.

Hoff.. Gidem de buzdolabını kurcalayam bi.
[/QUOTE
Bende ilk gün başağrısı karın ağrısı oldu geçti şükür senin de artmaz inşallah

Kızlar doktordan çıktım şimdi ,rahim kalınlığı 6 mm üç çizgi dedi ctesi tekrar kontrol ilacı 4 e çıkardı ben en azından 8-9 olmuştur diye umut etmiştim hayırlsı artık inşallah
hayırlısı canım daha kalınlaşır o güne sen güzel düşünmeye devam et.

Seni olumsuz etkilemiş ama herkes genelde dondurulmuş transfer kolay diyor. Daha az ilaç kullanıldığı için.. ben henüz bilmiyorum ama sanki bana da dondurulmuş basit gibi geldi. İlaç daha az ama daha uzun kullanılıyor sanki.

Ben hiç öyle rüyalar görmüyorum. Hani benim darı ambarım? Ben de istiyorum. Gündem bu olunca rüyalara girmesi de normal sanırım :)

Senin tahmini transfer tarihi adetten kaç gün sonra.. geç kalmadın değil mi kova ya.. embriyonun hiç kurtuluşu yok gelecek ve kova olacak. Nokta :)

Ne biliim yaa günde 3 tane olunca etkiliyo olabilir. Karaciğerle temasa geçen hormonlar etkiliyo beni. Progesteronun hapı da baş dönmesi ve uyku yapıyodu, iğnesine geçince rahatlamıştım.

Tahmini transfer adetin 15.-18. Günleri. 18.gün olursa Kova'nın son gününe denk geliyor ama tüp bebek 39.hafta sezaryan ile alınıyomuş :)

Kızlar doktordan çıktım şimdi ,rahim kalınlığı 6 mm üç çizgi dedi ctesi tekrar kontrol ilacı 4 e çıkardı ben en azından 8-9 olmuştur diye umut etmiştim hayırlsı artık inşallah
Cumartesi’ye kadar kalınlaşır o sıkıntı yapma benim cuma 6 dı dün 9 olmuştu mesela, az kaldı bebişlerine kavuşmaya 🙏

Hafızana hayranım Beste ya☺☺Ewet 2 yumurta vardı ortalıkta gezinen, 2 tane de çikolata kistinin arkasındaydı, yumurtalar her dönem görülür dedi sadece, gıcık oluyorum ağzından cımbızla laf alabildiğimiz, soru sorulmasından hoşlanmayan, gülerek laf sokan, ukala kadın proflara😏😏Biraz bekleyelim adet olmazsan tarlusal dedi, hiç ilaç civanperçemi içmeyeyim bence de👍🏻
B12 750 😂😂 bu yaşa geldim bu kadar tedavi gördüm, yumurta her dönem görülür açıklamısını yeni duyuyorum inan 🤔

Kaçıncı günün bugün kuzum? He 11miş. Kalınlaşır daha vakit var.

Transferi genelde reglinin 18-19. Günü yapıyorlar stres yapma nolur o zamana kadar çoktan kalınlaşır, 7mm nin üstü olması yeterli diye biliyorum senin 10 u bulur 1 haftada👍
Her anımız stres işte inşallah canım 8in üstü transfer yapıyorlar ama şöyle 10_11 olsa keşke

Her anımız stres işte inşallah canım 8in üstü transfer yapıyorlar ama şöyle 10_11 olsa keşke

9-10 iyidir diyolar da o civara gelebilen rahim sayısı yüzde kaç acep? Bi de bu kullandığımız ilaç yumurta baskıladığı için rahmin kalınlaşmasını yavaşlatıyo mu bilmiyorum ama benim geçen ay adetin 5.günü 5 mm. 7.günü 7mm.ymiş. :KK57: Yumurtalar hızla büyürken rahim de hızla kalınlaşmış zaar. Sonuç: Yumurta büyüdükçe rahim kalınlaşıyor. Baskılandıkça süreç uzuyor.
Nar suyu içelim. Kabak çekirdeği ve kuru dut bi de. Transfer sonrası ananas.

Eklentiler

• BFE3BE0F-BE6F-4BBA-B765-ED7849F1B31E.jpeg
    BFE3BE0F-BE6F-4BBA-B765-ED7849F1B31E.jpeg
    75,3 KB · Görüntüleme: 47
X