Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gizli gebesin sen. 😁
he yaa heee gebeyim ama saklanıyo kereta... :KK70: Son durum bildiriyorum memitolar davul.. sanki regl olmuşumda 3.gün deyim ağrı kesicilerin etkisi nedeniyle halsiz kütük gibiyim.. gazum var gerçi o klasik herşeyuden nem kapar benim ki çok gazlıyımdır .baş ağrım var oda bence sıcaktan bugun burlar çok sıcak yaww.. aslında bunlarda dinlediğimden var normal bi zaman olsa çok yorgunum dinlenmem lazım der geçerim.. stop.. :KK70:

Son durum bildiriyorum memitolar davul.. sanki regl olmuşumda 3.gün deyim ağrı kesicilerin etkisi nedeniyle halsiz kütük gibiyim.. gazum var gerçi o klasik herşeyuden nem kapar benim ki çok gazlıyımdır .baş ağrım var oda bence sıcaktan bugun burlar çok sıcak yaww.. aslında bunlarda dinlediğimden var normal bi zaman olsa çok yorgunum dinlenmem lazım der geçerim.. stop.. :KK70:

Kızlar herkese merhaba,
ben kırmızı kartı gördüm sahadan ayrılıyorum ama kafamda bi sorun var yardımcı olun bana nolur, ben kendimi bildim bileli adetim karın ağtısı ve sancı ile olur, hatta istifra ederim o derece, evlenince geçer dediler geçmedi, ilk doüumda geçer dediler geçmedi, hep böyle sancılıydı, sonra aralık/2018 den sonra hamilelik istediğim için miyositol kullandım 3 kutu ve bu dönemde de yumurtanın büyümesinden, çatlamasına hatta tutunmaya çalışmasına kadar olan dönemlerde yine sancılı fakat bu arada tırmalama batma gibi acılı dönemleri de hissettim, önce kimyasal, ardından 8+2 kürtajla sonuçlanan bi hamilelik yaşadım. kürtajdan sonra miyositol yerine progeny m kullanmaya başladım, kürtaj sonrası ilk adetimden önce hiçbir belirti, ağrı gerginlik hissetmeden bir anda adet oldum, yumurtlama ağsırıs vesaire hiç hissetmedim, bu ay kürtaj sonrası 2. adetim ve yine hiçbir sancı hissetmeden adetim geldi, bence burada bir sorun var, ama ne ??? kürtaj sonrasında bende bişeyler mi ters gitti, kanallara tüplere ne bileyim bir yere zarar mı geldi ki bir anda böylesine değişti ağrı ve yumurtlama sancısı olayı, korkuyorum ben. doktorum sorun yok kürtaj çok başarılı demişti. tekrar hamile kalamayacağımı hissediyorum şu an, bu ay çok üstüne düşmedim tamam rahattım ama, ağrı olmadan bu şekilde gelmesi garip. ovu testi tam 31/5 te pik yapmıştı, 14 haziranda regl oldum sanki sürelerde sorun yok gibi ama, yumurtlamıyor olabilir miyim artık yaa vücut beni kandırıyor olabilir mi , saçma sapan şeyler geliyo aklıma, kürtajı geçiren güzellikler sizin böyle sorunlarınız oldu mu bi el atın bacınıza
Bence hiç bi sorun yoktur. Aklına kötü düşünceler geliyorsa onlardan kurtulmak için adete 7 gün kala patlat bi progesteron testi , emin olur rahatlarsın. Ben kürtajın olumlu bi etkisi olduğunu düşünüyorum bunun

Ben de kürtajdan sonraki iki adet dönemini çok ağrısız, sancısız, hafif geçirdim ki ben de önceden çok ağrılı, mide bulantılı hatta bağırsak sorunlu geçirirdim. Niye olumsuz düşünüyorsun belki de vücut anca adam oluyor operasyondan sonra. Tüpleri bilemem ama iyi yapılan bir kürtaj rahime bakım bile oluyor galiba.

canımcıım sen ıkı adetten sonra hamıle kaldın dı mı yanlıs hatırlamıyorum, oyle kalmıs aklımda, ne bıleyım belkı de kurtaj balık burclarında boyle bı etkı yapıyodur :) :) :)

Umarım sahalara dönüşün muhteşem olur canım. Daha önce oldu, tekrar olacak :)

Canım rutinin yaşadıklarınla değişmiş olabilir. Ama şunu biliyorum kanallarda sorun olsa ağrın daha fazla oluyor. Benim kanal alınmadan önceki ağrılarımın çoğu operasyondan sonra geçti neredeyse hiç ağrı kesici içmeden geçiriyorum adet dönemini. Aynısı miyom ameliyatından sonra da olmuştu. Üç dört ay hiç farketmeden başlıyordu reglim. Şimdi de ufak tefek ağrılarım oluyor. Bence sende de bir sorun yok.

inşallah canım, hepimiz alsak yavrularımızı kucağımıza bir an evvel de rahatlasak keske

O şuan donmuş şekilde beklerken "ben dedim önce beni transfer edin diye,boşa vakit kaybettiriyosunuz" diye diye hayıflanıyo dennisgocum. Sabırsız ve atılgan biri bence. Hiç merak etme
Ben ikisini transfer etsinler istiyordum doktor amcası bunu şoklayalım, donduralım bu ikinci şans olsun dedi :) umarım dediğin gibi olur canım :)

Selam kızlar karnemizi aldık takdir aldı kuzum.. darısı başınıza amiin.❤

biz de mezun olduk takdır aldık, allah geleceklerını de basarılı yazsın ınsallah. anneler olarak bız de kep ve cubbelerle foto cektırdık, ne de olsa sabah aksam bız de az caba harcamadık yanee, o cubbe ve kep bızım de hakkımızdı haksız mıyım

Bende öyle yapacam dedim,pik iki gün sürdü ve birini boş geçtim ,doğrumu yaptım bilmiyorum ama pik olayı bittikten sonra iki güne pek uyulmuyor,hangisi doğru bilemedim ki
Beste can sana bir şey soracağım,kardeşim maydonoz süt buharı yaptı demiştin,detay verir misin,kaç gün ,yapılış şekli vs.
Canım 1 kez yaptı ve o ay hamile kaldı 2 lt süte 2 demet kökleriyle maydonoz bunu kullanmadığı bir tencerede kaynatmış kaynayınca yere koyup beline battaniye sarıp buharın dışarı çıkmasına engel olmuş dizlerinin üstünde durarak bu buharın içine girecek şekilde yaklaşık 45 dk durmuş mesafeyi iyi ayarla buhardan yanmayasın, bu işlemi yaptıktan sonra o ay hamile kaldı, onun tüplerde yapışıklık vardı Dr laporoskopi önermişti 1 ay sonra operasyon olacaktı, buharla beraber içimden acayip bi şeyler söküldü akıp durdu demişti, ben de tüplerde sorun olmamasına rağmen ben de yapmıştım canım.

Kafanı cok yorma ama soru işaretleri varsa kafanda Bi rahim filmi cektirebilirsin. Adet kanında azalma varmı. Varsa yapışıklık olabilir bunu en iyi rahim filmiyle anlasılıyor. İnşallah Bi sıkıntı yoktur. Yumurta olmasa adet olamazsın yumurta lıktan yumurta atılma esnasında rahim kalınlasıyor döllenme olmayınca yumurta ve Rahim duvarı sökülüp atılıyor oda adet kanı. Benimde hep senin gibi olurdu agrı sancı aciller iğneler kıvranırdım bende rahimde perde varmış y seklindeymiş rahim. Son kürtaj da da yapısıklık oldu tamamen kapanmış rahim. histerskobi den sonra agrım cok az adet günüm kısa ve kan akısı cok iyi çok sükür. Aklında soru işaretleri varsa bence Bi film ccektir derim. Bu arada pes etmek yok sadece biraz stres i azaltmamız lazım. O çok etkiliyor şu mübarek günde Rabbim mucizelerini hepimize göstersin insallah

Kanda azalma yok, temız bır kan var gayet saglıklı duuryor :) ınsallah hepımız mucızelerıme kavusuruz bır an evvel canımm, cok sagol

biz de mezun olduk takdır aldık, allah geleceklerını de basarılı yazsın ınsallah. anneler olarak bız de kep ve cubbelerle foto cektırdık, ne de olsa sabah aksam bız de az caba harcamadık yanee, o cubbe ve kep bızım de hakkımızdı haksız mıyım
Hakkımız tabi kuzuumm az cebelleşmedik 😆
Ondan 'karnemiz' dedim 😁
Maşallah kuzuşlaraa darısı ortaokula inşallahh❤

Benim de öyle en son geçen sene nisandaki düşükten sonra tık yok, bi rahim filmi mi çektirsem acabası diyorum 🤔

Ben çektirdim opudan sonra bi etkisi olmadi. Tüplerde sorun yok bence yumurtaliklarda. Her tedavi kapasiteyi azaltıyor biliyorsun.

Canım 1 kez yaptı ve o ay hamile kaldı 2 lt süte 2 demet kökleriyle maydonoz bunu kullanmadığı bir tencerede kaynatmış kaynayınca yere koyup beline battaniye sarıp buharın dışarı çıkmasına engel olmuş dizlerinin üstünde durarak bu buharın içine girecek şekilde yaklaşık 45 dk durmuş mesafeyi iyi ayarla buhardan yanmayasın, bu işlemi yaptıktan sonra o ay hamile kaldı, onu4n tüplerde yapışıklık vardı Dr laporoskopi önermişti 1 ay sonra operasyon olacaktı, buharla beraber içimden acayip bi şeyler söküldü akıp durdu demişti, ben de tüplerde sorun olmamasına rağmen ben de yapmıştım canım.

Bende yaptım ama yaptığım ay bişey olmadi. Bence tüplerde sorun olanda başarılı bu yöntem. Senin de tüplerinde sorun yok gebe kaldığına göre.o yüzden bizde yaptığım ay kaldım ise yaramaz.

Biz tarcın çörek otu bal onu yapmalıyız. Özgürcan bunu yap şayet bat gelirse. Hatta yapalım hep birlik.

Bence hiçbir sorun yok kuzumm takma kafana. Bence regl dönemi sendromu psikolojisi seni böyle düşündüren. Belkide ters giden şeyler düzeldi ve ağrıların azaldı. Rahatlamak için görün bi doktora ama eminim bi sorun ciknayacaktir 😍 geçsin regl başlasın çalışmalar. .😍bak bende hala tık yok kafayı yicem.

demek kı o uzayan cızgının anlamı, "bıraz beklemen gerek hemen sonucu goremezsın" demekmıs gııı, pıknık alanı 200 mt ılerde gıbı, neyse 500 mt gerıde demesınden ıyıdır yav

Umarım sıra bendedir canım.. benim -196 derecedeki embriyom hayata kolay ısınır ve sıkıca tutunur :)
sende o sıra Allahın izniyle boşuna koyulmadı o bebe dondurucuya herşeyin bi vakti saati var ..olsun Allahım ya rabbim lütfen...dualarım seninle.

ohhh seninkinede maşallah o vakit... bencede anneler daha çok hakediyor özellikle başlarda o cübbe ve kepleri.. :KK70: Çoookkk gördüm harıl harıl proje ödevi hazırlayan ana ben.. :)

X